Jump to content
yaboll

Bravo z ASB Dualogic - z czym to się je ?

Recommended Posts

Dzień dobry, cześć i czołem 😁

To mój pierwszy post po dłuugiej przerwie...

Na gwałt potrzebuję sensownego auta klasy C-D ze skrzynią automatyczną, z benzynowym silnikiem dobrze znoszącym LPG - i tu wchodzi w grę Bravo. 2010 rok, 157 kkm, T-Jet 120, z Austrii, skrzynia Dualogic. Miało nie być już nigdy Fiata, ale tak na prawdę nie ma co kupić, same szroty lub silniki nie za bardzo do gazu a ja nie mam możliwości szukać...

Wszystko było by OK, bo auto od przyjaciela bliskiej rodziny, podobno serwisowane do końca w ASO i ładnie utrzymane, powrót na austriackich blachach i inne bajery ;). Cena też  znośna, nie polska-komisowa ale sensownie skalkulowana,

tylko niepokoi mnie zrobotyzowana skrzynia. Dotychczas jedyne doświadczenie z robotami to był Peugeot 301 z wypożyczalni na wakacjach - tragedia, mordęga, tak to działało. Zmiana biegów trwała wieczność, wolna reakcja na kick down, no i to szarpanie. A jak to jeździ w Bravo ?

I czy ta skrzynia jest na bazie słynnej M32 czy już na fiatowskiej serii C ? Jak z awaryjnością serwomechanizmów i sterowania ?

O innych bolączkach/wadach Bravo jestem już poinformowany, tylko o skrzyni mało opinii (cóż, mało tych aut z A/T na drogach) a jeśli już, to ludzie popadają w skrajności.

Z góry dzięki za wszelkie info, szczególnie posiadaczy Dualogika.

• Like 1

Dzień dobry, cześć i czołem
To mój pierwszy post po dłuugiej przerwie...

Wszelki duch! :O

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1

Cuda się zdarzają, do Faktu na pierwszą stronę to się nadaje ;)

@bochumil kiedyś coś wspomniał o bravo z dualem

.

.

Posted (edited)

Tak, każdy odradza, zwłaszcza w serwisie w którym wymieniam olej (byłe ASO). Poza tym, warto zarejestrować się na lpg-forum.pl i zadać pytanie o możliwość zagazowania t-jeta w dual-logicu.

Edited by bochumil

Zarejestrowałem się i przeszukałem odmęty nuovabravoklub - faktycznie, szału nie ma z tą skrzynią.

Cóż, 400 km to w mojej obecnej sytuacji ciut za daleko. Jakby stało bliżej to bym podjechał i zobaczył, bo bez jazdy próbnej nie kupię.

LPG to nie problem w tym silniku, wbrew temu co się czasami w sieci wypisuje.

Dnia 28.08.2019 o 16:30, spavatch napisał:

Wszelki duch! :O

W LFS zagramy ? 😁

Co do skrzyni to jedynie pamietam filmik  z forum osoby porównującej Mito z TCT do Bravo właśnie w tej wersji i nie była ta osoba zachwycona tą skrzynią .

Edited by stig

W LFS zagramy ?

No kurde! :D

LPG to nie problem w tym silniku, wbrew temu co się czasami w sieci wypisuje.

Problem jest z dobrym ustawieniem instalki. Do dziś spotykam się z postami o tym że ktoś założył gaz i ma problem z odpalaniem.

Jak gaz instaluje za 2000 zł Cytryn&Gumiak, to faktycznie, problemy są pewne.

Dnia 3.09.2019 o 06:07, bielaPL napisał:

Problem jest z dobrym ustawieniem instalki. Do dziś spotykam się z postami o tym że ktoś założył gaz i ma problem z odpalaniem.

Nie instalowałbym bez strojenia przy pomocy sondy AFR. 

W Mito olałem temat. Regularnie schodzę ze spalaniem w okolice 6,5 i nie chcę nic dokładać mimo, że robię 22kkm rocznie .

Jak gaz instaluje za 2000 zł Cytryn&Gumiak, to faktycznie, problemy są pewne.
Ja dałem więcej 9 lat temu i polecany i nie poradził sobie. Po prostu go to przerosło takie zachowanie auta. A jeździł ze mną na trasy stroic nie raz.

A im młodszy 1.4tjet tym nowsza norma, małe dotryski i itp. Sterownik jest czuły na nie wielkie zmiany korekt  rzędu nawet +/-5%. W starym 1.2 16v silnik pracował bez problemu i nie wyrzucał Check-a na rozjazdach rzędu +/-15% bez żadnych następstw na PB.