Skocz do zawartości

Fluence-hak


Bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.08.2019 o 22:57, muszuasi napisał:

Cześć,

Jak wygląda montaż haka we fluensie z 2013? Trzeba ingerować w oprogramowanie? Zderzak pozostaje nieruszony? Mam czujniki cofania, lecz można je wyłączyć.

mam hak w Lagunie 3 i zderzak nie został naruszony. Czujniki parkowania dezaktywują się automatycznie dopiero po wpieciu wtyczki od przyczepy a nie jak hak jest wpięty (jest zdejmowalny). Ale z uwagi na hak czyjniki zostały trochę odsuniete od haka aby nie zakłócał ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1Marek1 napisał:

mam hak w Lagunie 3 i zderzak nie został naruszony. Czujniki parkowania dezaktywują się automatycznie dopiero po wpieciu wtyczki od przyczepy a nie jak hak jest wpięty (jest zdejmowalny). Ale z uwagi na hak czyjniki zostały trochę odsuniete od haka aby nie zakłócał ich pracy.

Mam możliwość wyłączenia czujników jednym kliknięciem. Bardziej stresuje mnie cięcie zderzaka, i czy nie trzeba ingerować w kompa. Dostałem z serwisu ofertę montażu haka za 1800zł. Jest wyróżniony tylko hak, moduł i robocizna. 7 pinów. Pół roku temu zakładałem do meganki 2 kombii i ogarnął to kumpel w garażu. Hak jest mi potrzebny pod bagażnik rowerowy. Jadę autem, żeby pojeździć na rowerze 🤣

Edytowane przez muszuasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muszuasi napisał:

Mam możliwość wyłączenia czujników jednym kliknięciem. Bardziej stresuje mnie cięcie zderzaka, i czy nie trzeba ingerować w kompa. Dostałem z serwisu ofertę montażu haka za 1800zł. Jest wyróżniony tylko hak, moduł i robocizna. 7 pinów. Pół roku temu zakładałem do meganki 2 kombii i ogarnął to kumpel w garażu. Hak jest mi potrzebny pod bagażnik rowerowy. Jadę autem, żeby pojeździć na rowerze 🤣

 

Pod bagażnik rowerowy potrzebujesz instalację 13-pinową. Bez tego nie działają światła cofania, które są obowiązkowe i przejściówka nic tu nie pomoże. Twoje auto pewnie jest już po gwarancji, wiec jedź do warsztatu, który specjalizuje się w zakładaniu haków - będzie profesjonalnie i o połowę taniej, do 1000 zł powinieneś się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2019 o 21:06, hyperreal napisał:

 

Pod bagażnik rowerowy potrzebujesz instalację 13-pinową. Bez tego nie działają światła cofania, które są obowiązkowe i przejściówka nic tu nie pomoże. Twoje auto pewnie jest już po gwarancji, wiec jedź do warsztatu, który specjalizuje się w zakładaniu haków - będzie profesjonalnie i o połowę taniej, do 1000 zł powinieneś się zmieścić.

7 pinowa jest u nas standardem, z bagażnikiem dostałem przejściówkę i jest ok. Na bagażniku nie ma wymogu świateł wstecznych, ale faktycznie jak będę zakładał to już na 13 pinów.

Auto zostaje u nas parę lat, więc nie będę kombinował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WaWeR napisał:

Ztcw to zeby aktualnie uzyskac wpis w DR musisz miec 13pin. Tami obowiazek. Dowiedz sie lepiej zeby nie bylo.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Instalowałem hak z wtyczką 7 pin do megane w czerwcu. W pełni zalegalizowany bezproblemowo. Nikt nie pytał ile pinów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem hak z wtyczką 7 pin do megane w czerwcu. W pełni zalegalizowany bezproblemowo. Nikt nie pytał ile pinów. 
Doprecyzowane jest to w linku
https://www.ehaki.pl/jaka-wiazke-elektryczna-wybrac-7-czy-13-pin,pa3,17,0

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2019 o 09:10, muszuasi napisał:

Instalowałem hak z wtyczką 7 pin do megane w czerwcu. W pełni zalegalizowany bezproblemowo. Nikt nie pytał ile pinów. 

 

Przy wpisywaniu do dowodu nikt nie będzie pytał. Wyegzekwuje policjant na drodze. Oczywiście musisz mieć pecha i trafić na wyjątkowo upierdliwego, ale szanse są. Ja wolę dopłacić 150 zł przy montażu i mieć spokój.

Edytowane przez hyperreal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2019 o 20:07, hyperreal napisał:

 

Przy wpisywaniu do dowodu nikt nie będzie pytał. Wyegzekwuje policjant na drodze. Oczywiście musisz mieć pecha i trafić na wyjątkowo upierdliwego, ale szanse są. Ja wolę dopłacić 150 zł przy montażu i mieć spokój.

Dopytywałem w sklepie z bagażnikami, przy zakupie haka oraz na stacji diagnosycznej-wszędzie to samo. Wystarczy 7 pinów. Mój błąd bo nie znalazłem w necie. W nowym będę zakładał 13. Tu nie chodziło o 150zł 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.