Skocz do zawartości

Własny lokalizator GPS samochodu + serwer


pandzia

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.08.2019 o 13:14, pandzia napisał:

Witam.

Używa ktoś własnego lokalizatora GPS w samochodzie, motocyklu dostępnego np. na allegro z serwerem world-gps, traccar lub podobnym?

Potrzebuję 1 szt. takiego ze stabilnym i darmowym serwerem (o ile taki istnieje) oraz aplikacją pod androida.

 

https://allegro.pl/oferta/lokalizator-gps-gt02a-platforma-ios-android-www-8413072026

 

Na pudełku jest wpisany adres serwera (dyegoo), login oraz hasło. Po uruchomieniu i skonfigurowaniu można się logować i używać.

Używam na dyegoo.net, jedyny minus jest taki że strona po chińsku, ale wystarczy autotłumacz w przeglądarce i jest ok. Apka na Androida jest po angielsku.

Dzisiaj odebrałem drugą, i muszę tylko pokombinować żeby podłaczyć oba pod jeden login.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Twister74 napisał:

 

Zależy do czego to potrzebuje. Jeśli zabezpieczenie żeby odnaleźć auto w przypadku kradzieży to raczej słaby pomysł. Ale jeśli chce wiedzieć gdzie jeździ pracownik służbowym autem, to już warto. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swienty napisał:

 

Zależy do czego to potrzebuje. Jeśli zabezpieczenie żeby odnaleźć auto w przypadku kradzieży to raczej słaby pomysł. Ale jeśli chce wiedzieć gdzie jeździ pracownik służbowym autem, to już warto. ;)

Jak zauważy zaniki trasy, to będzie wiedział, że pracownik zagłusza. Zresztą pracownik będzie wiedział, że ma GPS ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Twister74 napisał:

Jak zauważy zaniki trasy, to będzie wiedział, że pracownik zagłusza. Zresztą pracownik będzie wiedział, że ma GPS ;]

 

A to ma być jakaś tajemnica? :bzik:

 

U mnie kierowcy poinformowani, ale to są auta ciężarowe wyłącznie do użytku zarobkowego. 

Edytowane przez swienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, swienty napisał:

 

https://allegro.pl/oferta/lokalizator-gps-gt02a-platforma-ios-android-www-8413072026

 

Na pudełku jest wpisany adres serwera (dyegoo), login oraz hasło. Po uruchomieniu i skonfigurowaniu można się logować i używać.

Używam na dyegoo.net, jedyny minus jest taki że strona po chińsku, ale wystarczy autotłumacz w przeglądarce i jest ok. Apka na Androida jest po angielsku.

Dzisiaj odebrałem drugą, i muszę tylko pokombinować żeby podłaczyć oba pod jeden login.

 

jak  z zasilaniem takie urzadzenia? w przypadku odłączenia aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nielubiekotow napisał:

jak  z zasilaniem takie urzadzenia? w przypadku odłączenia aku

 

Urządzenie nie ma baterii, ale akurat mi to nie przeszkadza. W przypadku odłączenia zasilania pokazuje ostatnią zarejestrowaną pozycję.

Jedno mam podłączone pod stałe zasilanie (o ile zasilanie całej kabiny nie jest odcięte głównym wyłącznikiem prądu), drugie podłączyłem dziś pod zapłon.

 

Główny minus tej stronki dyegoo.net jest taki, że nie da się dodać dwóch urządzeń na jeden login. :nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2019 o 06:20, swienty napisał:

 

Zależy do czego to potrzebuje. Jeśli zabezpieczenie żeby odnaleźć auto w przypadku kradzieży to raczej słaby pomysł. Ale jeśli chce wiedzieć gdzie jeździ pracownik służbowym autem, to już warto. ;)

Dokładnie do tego drugiego, pracownik będzie poinformowany o monitoringu gps, samochód jest ubezpieczony od kradzieży.

Edytowane przez pandzia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zaczynam testować urządzenia ze stroną https://gps-trace.com

Przed chwilą to uruchomiłem, bo już miałem dość wiecznego przelogowywania się pomiędzy kontami na dyegoo. :) 

Niestety widzę że max to 2 pojazdy. :( 

 

gps1.png.1c9298d2d71da0825bb4b5a038d059e3.png. :) 

 

 

Edytowane przez swienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie FMB920 - z karta abonamentowa orange (apn: internet, u: internet, h: internet) dziala, status gprs aktywny i jest połączenie z serwerami, na karcie virgin mobile na kartę ustawiony apn: virgin-internet tak jak podają na stronie oraz apn: internet (z użytkownikiem, hasłem internet i bez) nie może się połączyć - status gprs nieaktywny.

Na karcie jest 5 PLNów, bez żadnej taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.