Skocz do zawartości

Radio 2 DIN - ale jakie?


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Gmerania w pomysłach o radiu w Bravo ciąg dalszy.

Uznałem, ze zależy mi bardziej na stabilności działania niż na wyglądzie, 

więc olałem zestawy chińskie dedykowane, które są pozornie fajne, ale problematyczne.

 

W Golfie mam radio, które ma w zasadzie wszystko zintegrowane:

1) bardzo ważne!, świetnie działający BT na dwa telefony, z którego ludzie mnie dobrze słyszą, z możliwością wybierania głosowego i na klawiaturze ekranowej,

2) odbieranie audio po bt

3) Obsługa z kierownicy

4) kamera cofania [tu już w golfie nie ma ale w bravo bym chciał

5) radio ;) 

6) UeSBe :] 

7) może nie być CD

😎 filmy jak ogarnie spoko, ale przeżyję bez.

 

 

Da się tak powiedzmy do 1000 PLN z modułem CAN, czy tylko w Erze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej.

Wrócę do tematu i po zweryfikowaniu potrzeb, podpytać czy takie radia są dobre i czy maja sens w 2021 roku?

 

https://www.pioneer-car.eu/pl/pl/products/fh-s720bt/specifications

 

http://www.kenwood-electronics.pl/car/receivers/2din_cd/DPX-M3100BT/

 

 

Dlaczego te?

 

Bo obsługują 2 telefony!

Żadne radio z ekranem w normalnej powiedzmy cenie tego nie robi.

 

Z opisów i instrukcji wygląda że mają też niezła obsługę głosowa.

Możecie coś dodać od siebie w ich temacie?

 

 

 

 

Edit:

Ewentualnie takie jak niżej bo chyba ma identyczne funkcje jak powyzszsze czy czegoś nie dostrzegam?

 

https://www.pioneer-car.eu/pl/pl/products/deh-s520bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni z lakonicznego opisu wygląda sprzętowo na taki sam.

Co do 2din w oczy wpadła mi jedna różnica, Pioneer ma 3 wyjścia RCA gdybyś chciał rozbudowywać system w przyszłości. Oponent ma 2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, DoLeCk napisał:

Ostatni z lakonicznego opisu wygląda sprzętowo na taki sam.

Co do 2din w oczy wpadła mi jedna różnica, Pioneer ma 3 wyjścia RCA gdybyś chciał rozbudowywać system w przyszłości. Oponent ma 2.


a ogolnie te radia sa OK?

ten BT dziala w nich jakos?

czy w dzisiejszych czasach to jednak gorsze jednostki z jakiegos powodu???

bo poza brakiem ekranu to mam wrazenie bija radia z ekranem na glowe (wg specyfikacji) co jest dla mnie dziwne…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz wybór jest tak szeroki, że gabaryty jedynie możesz dobrać.

Z tymi wskazanymi nie miałem osobiście do czynienia, ale wystarczy poszukać sklepu w pobliżu, który posiada w ofercie. Może da radę odsłuchać i nie tylko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Moi drodzy, jakonse projekt się nie zakończył jeszcze, mam pytanie do praktyków.

 

Poniższe radio ma obsługę tylko jednego hands free na raz.

Pytanie brzmi. Czy z poziomu radia mogę zmienić aktualnie podpięty telefon czy tylko poprzez rozłączenie aktualnego i połączenie z poziomu telefonu (tego drugiego)

 

 

https://www.pioneer-car.eu/eur/products/avh-a240bt/support

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KotLarry napisał:


To teraz już nie wiem co robić.

 

A jeszcze mam pytanie.

Radio łączy się z pierwszym lepszym telefonem, który ma "lepszy" BT czy np kolejność parowania jest istotna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DoLeCk napisał:

Kwestia losowa, które pierwsze zdoła się połączyć. Nie zaobserwowałem innych zależności. 

 

Gość w jednej firmie car audio mówił że to zależy od kolejności parowania...niestety nie wydał się wiarygodny w ogóle.

 

I teraz doprawdy nie wiem co zrobić... :hehe:

Gdyby nie BT to bym kupił to z ekranem, a tak...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DoLeCk napisał:

Nie masz możliwości sprawdzić w pobliżu?

 

W objechalem markety nikt już nie trzyma car audio albo szczątkowo.

 

 

Tzn na półce w pudełko w euro znalazłem...no ale to nie pomaga 🤪

 

Kiedyś to się można było namacać nasłuchać...teraz gó...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

No dobra męczyłem bułę tyle czasu to napiszę jak się ma ma moja "histeria" ;]

 

Wybierałem przebierałem i po czasie uznałem, że faktycznie najlepszy średniak to Pioneer AVH A210BT.

 

Tylko zapozno to zrozumiałem i nie ma tego na rynku.

A obecnie mocno dostępny w sklepach A240BT (wg informacji z firmy dystrybuującej Pioneer) nie ma HF od Parrot tylko jakoś swój i moze podobnie jak Sony nie tylko na raz podłączyć jeden telefon ale i SPAROWAĆ tylko jedno urządzenie.

 

Następny dostępny jeszcze na allegro jest AVH X390BT, ale to też jakiś staroc na rynek tfu rosyjski z resztą niemal 300 zł droższy.

 

Zamówiłem więc AVH-Z2200BT.

Chociaż nie wiem czy dostanę, bo to w sklepie audiopioneer.pl jakieś 200 zł taniej niż najtańsze oferty na rynku.

(Jest ryzyko jest zabawa ;] )

 

Aha. Generalnie w budżecie ~ 1000-1500 jest bardzo słaby wybór zwłaszcza jak jeszcze zależy nam na odtwarzaniu płyt.

 

(Nie ma również już na rynku zmieniarek)

 

Mogłem jeszcze wybrać JVC, ale model strasznie złe opinie ma (nawet nazwy nie spamiętałem)

 

Jest jeszcze Kenwood DDX 4019, ale poza wieloma zaletami jak dwa telefony, gałeczka głośności, ustawiane linie kamery cofania itp

Ma też dwie poważne wady wg opinii i filmików z netu:

Kiepski wyświetlacz i zamulajacy system.

 

No to jak mi się to uda poskładać to dam znać czy warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie może być łatwe.

Przesyłki dotarły.

Wszystko fajnie pięknie ale ramka 

 

https://allegro.pl/oferta/ramka-2din-do-montazu-radia-fiat-bravo-198-10045309427

 

Ni hu hu nie pasuje do radia, że o półkieszeni montażowej nie wspomnę...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DoLeCk napisał:

Podołasz i upchniesz :)

 

Jutro jadę obejrzeć inna ramkę :)

A samo radio dzięki adapterowi sterowania z kierownicy działa bez żadnego przelutowywania przewodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Cześć.

Jakby coś po czasie używania:

 

Radio gra super, rzeklbym lepiej od fabrycznego, ale może to voodoo.

Na pewno niższe tony dużo bardziej miękkie, dźwięk czystszy.

 

Opcji ustawień, mnóstwo. To plus.

Logika układu tych opcji wymaga przyzwyczajenia. Tak samo jak to co widzimy na ekranie.

Pre rzeczy delikatnie może wkurzać, jest np w trybie tunera na ekranie guziczek, BSM chyba, który jak wciśniemy to nam od nowa poustawia stacje według własnego widzimisię.

Ja nie trafiłem w niego ani razu, no ale wolałbym żeby takie coś było gdzieś dalej...

 

Niemniej cały software działa bardzo płynnie, bez zacięć bez lagów, mega mega przyjemnie. Czuć komfort współpracy.

 

Przechodząc do ekranu. Jest oporowy. Największy jego minus to paleta barw. Dalej jest już tylko lepiej.

Jasno, czytelnie i mega responsywnie.

Obsługuje się tak samo jak ekran pojemnościowy pod kątem standardowego nacisku.

 

BT rozmowy to na czym mi zależało.

Działają genialnie. Szybko się łączy dźwięk jest świetny w obie strony.

Jeśli chodzi o obsługę telefonu z poziomu radia - ostatnie połączenia dogrywa przy każdym wejściu w tę opcję menu.

Nie ma jednej listy. Są odebrane, nieodebrane i wybierane. To minus. Wolałbym jedną wspólną listę.

Czy dogrywa wszystkie kontakty nie pamiętam, gdyż sam korzystam z car play.

 

Radio nie ma gałki. Ale... Regulacja głośności działa super. Więc już nie mam bólu pupska z tego względu :)

 

Kolejne plusy:

Dwa WEJŚCIA obrazu w tym jedno na kamerę cofania, gdzie można regulować linie naprowadzające!

 

Wyjście na monitor - tu pisze z pamięci, jakby coś do weryfikacji.

Nie ma, albo nie widzę, wejścia na zmieniarkę, ale tego chyba już nikt nie używa.

 

Nie ma wyjścia aux, a USB jest tylko  jedno na kabelku od tyłu.

 

Odtwarza DVD:)

Można puścić dzieciom bajki :)

 

Generalnie, patrząc na cenę i ilość opcji i ogólna jakość, to jestem w mega szoku. 

Dobrze wydane 1300 zł :)

 

Teraz pod kątem funkcji radia nie czuje różnicy jak jadę golfem albo jak jadę bravo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
17 minut temu, bochumil napisał:

 

Uważaj, któryś model (przynajmniej w wersji z płytą) pomimo wyższego numeru był dużo gorszy wewnętrznie!

 

Obstawiał bym 210 stary i 220 ten nowy gorszy.

 

EDYCJA: ten gorszy z płytą miał numer 240. Ale tak czy owak uważaj.

 

 

Nie wiem jak z bt, ale szukaj ten co ma parrota.

Aha niby nic ale ten gorszy model nie dość że nie hyl parrot to obsługiwał tylko jedno urządzenie na raz.

Słabe to zwłaszcza, że często w parze idzie konieczność parowania przy każdej zmianie urządzenia.

Bo te modele które obsługują dwa połączenia na raz od razu dają możliwość parowania większej ilości urządzeń.

 

 

Usunąć

//

Pytanie jaki budżet i oczekiwania.

Bo jak nie zależy na ekranie dotykowym,

to radia pioniera mają BT już w modelach 1 DIN.

I to najczęściej na dwa telefony.

//

 

 

Ja nadal polecam swój model.

Z czytelnością nie mam żadnego problemu, ale to też sporo zależy od auta i miejsca na radio w tymże.

Edytowane przez KotLarry
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno zamontowałem w swoim ASX Pioneer DMH-A240BT. Kosztuje czapkę śliwek. Fajnie działa BT, w tym przesyłanie muzyki z telefonu. Zestaw głośnomówiący działa porównywalnie do rozwiązań fabrycznych (mam porównanie do VW i Toyoty).

Nie wiem dlaczego, ale automatycznie nie przełącza się na funkcję kamery po włączeniu wstecznego. Muszę ręcznie kliknąć w ikonę kamery.

Weblink ma ograniczoną listę aplikacji np. nie obsługuje GMaps czy Waze. No i telefon musi być wtedy podłączony kablem.

Fabryczne głośniki odżyły 👍

 

Generalnie spełnia Twoje wymagania.

Ja jestem zadowolony. Nie wiem dlaczego czekałem z rozbudową do końca gwarancji auta.:sciana:

 

 

 

Edytowane przez DamU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bochumil napisał:

 

Myślałem o nim, ale jak się ma drugie auto w używaniu z dotykowym ekranem to kupiłem tamto. 

Niemniej to radio (wersja CD, ale to szczegół) brałem pod uwagę do końca. :ok: :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
4 godziny temu, DoLeCk napisał(a):

Tak na jednej nodze:

JVC KW-M27DBT

Pioneer DMH-A240BT

 

A te radia mają androida?

Wydaje mi się, że poza chińczykami w tej cenie nie uświadczymy takich cudów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DoLeCk napisał(a):

Zgadza się, moje przeoczenie.

Współpracują z takim systemem a nie są w niego wyposażone standardowo.

Pozostają wyłącznie pachnące wiśniami produkty.

 

Należy dodać że niektóre mają systemy typu mirror link czy jak się swie ta darmowa wersja, ale to producent radia w software ustawia co może tam zagrać więc można się zdziwić.

 

Tutaj muszę przyznać, że poza aparatem carplay to kolejny plus IOS...

 

Chociaż musiałbym z ciekawości sprawdzić co oferuje mój weblink (czy chociaż google mapy i yanosika ale chyba nie. Zamiast yanosika chyba na waze pozwalało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DoLeCk napisał(a):

 

Nie widzę 😕

Ps pamiętajmy że wg serwisu Pioneer 240 jest gorszym modelem od 210 mimo że nowszym 

Np nie obsługuje dwóch telefonów na raz.

 

14 minut temu, DoLeCk napisał(a):

 

Tu zaś wskazują co będzie działać:

https://eu.jvc.com/mobile-entertainment/multimedia/KW-M27DBT_EU/

 

Proponuję zerknąć w YT czy ta ichnia apka będzie jakoś działać, bo większość tych aplikacji, to jest tylko marketingowa zagrywka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz DMH-A240BT w wąskiej obudowie o rozmiarze 2 DIN pozwala na podłączenie kompatybilnego iPhone’a lub telefonu z systemem Android przy użyciu zwykłego kabla USB, co umożliwia wygodne wyświetlanie ekranu smartfona i sterowanie nim z poziomu deski rozdzielczej

 

3 minuty temu, KotLarry napisał(a):

Proponuję zerknąć w YT czy ta ichnia apka będzie jakoś działać, bo większość tych aplikacji, to jest tylko marketingowa zagrywka.

Jak najbardziej!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyświetlaniem  to jak że świnka morska. Ani to świnka ani morska ;]

 

Niby puszczasz coś na ciut większym ekranie, ale jednocześnie telefon jest nieuzywalny jak przy android auto czy wbudowanym android :)

 

Chyba że podłączyć jakiś stary telefon żeby robił za mapy czy YT.

 

U mnie nawet jak miakem podpięty IOS po kablu, to zdarzako się, że telefon żony po bt dzwonił na głośnomówiącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 28.08.2022 o 21:19, DamU napisał(a):

Całkiem niedawno zamontowałem w swoim ASX Pioneer DMH-A240BT. Kosztuje czapkę śliwek. Fajnie działa BT, w tym przesyłanie muzyki z telefonu. Zestaw głośnomówiący działa porównywalnie do rozwiązań fabrycznych (mam porównanie do VW i Toyoty).

Nie wiem dlaczego, ale automatycznie nie przełącza się na funkcję kamery po włączeniu wstecznego. Muszę ręcznie kliknąć w ikonę kamery.

Weblink ma ograniczoną listę aplikacji np. nie obsługuje GMaps czy Waze. No i telefon musi być wtedy podłączony kablem.

Fabryczne głośniki odżyły 👍

 

Generalnie spełnia Twoje wymagania.

Ja jestem zadowolony. Nie wiem dlaczego czekałem z rozbudową do końca gwarancji auta.:sciana:

 

 

 

Udało Ci się ogarnąć kamerę wsteczną? Irytujące jest to klikanie w ikonę kamery. Co z tego że się kamera automatycznie załącza jak jest ikonka kamery kliknięta... Wydawało mi się że powinno się samo przełączać między aplikacjami jak wsteczny wrzucę :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartolomeo napisał(a):

Udało Ci się ogarnąć kamerę wsteczną? Irytujące jest to klikanie w ikonę kamery. Co z tego że się kamera automatycznie załącza jak jest ikonka kamery kliknięta... Wydawało mi się że powinno się samo przełączać między aplikacjami jak wsteczny wrzucę :hmm:

Nie.

W instrukcji stoi, że ma się włączyć automatycznie.

Podłączyłem dobrze (to żadna filizofia), w zasadzie inaczej się nie da.

Działa tylko po kliknięciu ikony.😐

W necie nie znalazłem rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DamU napisał(a):

Nie.

W instrukcji stoi, że ma się włączyć automatycznie.

Podłączyłem dobrze (to żadna filizofia), w zasadzie inaczej się nie da.

Działa tylko po kliknięciu ikony.😐

W necie nie znalazłem rozwiązania.


Ale przewód od wstecznego podpiąłeś???

 

Bo wiesz ja się dziwiłem że mi się nie ścisza z automatu ale właśnie na 90% nie podłączyłem sygnału wstecznego ;]
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KotLarry napisał(a):


Ale przewód od wstecznego podpiąłeś???

 

Bo wiesz ja się dziwiłem że mi się nie ścisza z automatu ale właśnie na 90% nie podłączyłem sygnału wstecznego ;]
 

Tak.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KotLarry napisał(a):


w opcjach nie ma gdzie zaszytej funkcji ?

 

Nie ma. W instrukcji o ile pamiętam jest tylko info, że włącza się automatycznie. A niestety trzeba kliknąć.

Jedyne co mam podłączone inaczej niż w instrukcji to jeden kabel do masy zamiast do włącznika ręcznego, aby wszystkie funkcje działały podczas jazdy. To jednak nie ma nic wspólnego z kamerą cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamU napisał(a):

Nie ma. W instrukcji o ile pamiętam jest tylko info, że włącza się automatycznie. A niestety trzeba kliknąć.

Jedyne co mam podłączone inaczej niż w instrukcji to jeden kabel do masy zamiast do włącznika ręcznego, aby wszystkie funkcje działały podczas jazdy. To jednak nie ma nic wspólnego z kamerą cofania.


może ma???

radio widzi cały czas zaciągnięty ręczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KotLarry napisał(a):

 

radio widzi cały czas zaciągnięty ręczny 

Tak.

Radio widzi cały czas zaciągnięty ręczny.

W sumie nic nie zaszkodzi sprawdzić, ale to jak zrobi się ciepłej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KotLarry napisał(a):


Ale przewód od wstecznego podpiąłeś???

 

Bo wiesz ja się dziwiłem że mi się nie ścisza z automatu ale właśnie na 90% nie podłączyłem sygnału wstecznego ;]
 

Jak mam kamerę włączoną poprzez ikonkę na wyświetlaczu to jest czarny ekran i odpala się jak wrzucę wsteczny. Nie przełącza między radiem czy bt na kamerę. Qwa ależ to jest irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartolomeo napisał(a):

Jak mam kamerę włączoną poprzez ikonkę na wyświetlaczu to jest czarny ekran i odpala się jak wrzucę wsteczny. Nie przełącza między radiem czy bt na kamerę. Qwa ależ to jest irytujące.


a masz jak @DamU ręczny zapięty w kablach?

 

chociaz… najlepiej zadzwonić do serwisu jest taki ogarnięty facet

sporo wie i może podpowiedzieć 

niestety nie mam numeru 😕

już dwa razy gubilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 13:54, Bartolomeo napisał(a):

Udało Ci się ogarnąć kamerę wsteczną? Irytujące jest to klikanie w ikonę kamery. Co z tego że się kamera automatycznie załącza jak jest ikonka kamery kliknięta... Wydawało mi się że powinno się samo przełączać między aplikacjami jak wsteczny wrzucę :hmm:

kurde mam jakiegoś "chinola" i nic nie trzeba kombinować, wrzucasz wsteczny i masz od razu obraz z kamery. U siebie mam podpięte pod instalację w lampie od światła wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, r1sender napisał(a):

kurde mam jakiegoś "chinola" i nic nie trzeba kombinować, wrzucasz wsteczny i masz od razu obraz z kamery. U siebie mam podpięte pod instalację w lampie od światła wstecznego.

Też tak podpiąłem. Jak jest na radiu załączona kamera to jest czarny ekran i przy wrzuceniu wstecznego pojawia się obraz. Ale jak na radiu jest wrzucone radio lub muzyka z fona to nie przełącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bartolomeo napisał(a):

Też tak podpiąłem. Jak jest na radiu załączona kamera to jest czarny ekran i przy wrzuceniu wstecznego pojawia się obraz. Ale jak na radiu jest wrzucone radio lub muzyka z fona to nie przełącza.

u mnie bez różnicy co i skąd leci, wrzucam wsteczny i wskakuje obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.