Skocz do zawartości

Korzysta ktoś z takiej pompki do odsysania oleju?


Twister74

Rekomendowane odpowiedzi

POMPA-OLEJU-POMPKA-PALIWA-WYSYSARKA-OLEJ

 

Ja wiem, że sa opinie iż lepiej normalnie spuszczać korkiem, ale znudziło mi się umawianie na wizytę i wymienianie oleju u mechanika. Filtr mogę sam, ale nie mam kanału czy podnośnika i się zastanawiam czy to da radę i czy sie nadaje. Używa ktoś takiego diwajsu i jest zadowolony?

Edytowane przez Twister74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Twister74 napisał:

Ja wiem, że sa opinie iż lepiej normalnie spuszczać korkiem, ale znudziło mi się umawianie na wizytę i wymienianie oleju u mechanika. Filtr mogę sam, ale nie mam kanału czy podnośnika i się zastanawiam czy to da radę i czy sie nadaje. Używa ktoś takiego diwajsu i jest zadowolony?

Używam, ale do sprzętów typu traktorek, kosiarka.

W aucie też odsysałem nadmiar oleju, jak ASO nalało nad max.

Odsysa wolno, ale idzie. Wadą są sztywne wężyki - trudno nad nimi zapanować, by nie pochlapać się olejem ;]

Nie wiem jak skutecznie można odessać do dna.

Gdy odsysam w kosiarce, lekko ją przechylam, by olej spłynął w jedno miejsce, gdzie sięga wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał:

Czyli pójdzie z litr na minutę czy wolniej?

Można gorący olej tym pompować-wtedy wężyki nie powinny być już sztywne:hmm:

Litr na minutę pójdzie :ok:

A wężyki zanim się zagrzeją, to są sztywne i skręcone - trzeba pilnować ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od paru lat i jestem zadowolony. Kolega z pracy pożycza raz w roku i też chwali.

W instrukcji jest napisane coś o temperaturze, ale spuszczałem też gorący i ok. Warto przygotować sobie spory zbiornik na zużyty olej, jakąś szmatkę i rękawice, a po wszystkim odłożyć w jakieś miejsce i podstawić zbiornik aby olej ściekł z węża. Twardnienia węży nie zaobserwowałem.

W 1.8tsi wyciąga więcej oleju niż korkiem. Mam taką z lidla i 5l gorącego oleju wyciąga 7- 8 minut.

Tempo nie powala, ale spokojnie przez tą chwilę wymieniam filtr oleju.

Kiedyś sprawdzałem ile więcej odciągnie po lekkim przechyleniu auta na prawą stronę to z tej strony jest bagnet i wyszło około 100ml.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, raz użyłem. Ogólnie daje radę. Tylko u mnie ze względu na budowę miski i rury wlewowej oleju, więcej jestem w stanie spuścić tradycyjnie - przez korek w misce. Przynajmniej takie mam wrażenie. Chyba zweryfikuję je jakimś smartfonowym endoskopem przy najbliższej okazji. Ot tak, ze zwykłej ciekawości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kenickie napisał:

Mam, raz użyłem. Ogólnie daje radę. Tylko u mnie ze względu na budowę miski i rury wlewowej oleju, więcej jestem w stanie spuścić tradycyjnie - przez korek w misce. Przynajmniej takie mam wrażenie. Chyba zweryfikuję je jakimś smartfonowym endoskopem przy najbliższej okazji. Ot tak, ze zwykłej ciekawości.

 

Jak masz 1,6 hdi to ponad litr oleju jest nie do odessania, gdyż rurka bagnetu ma na końcu dwa zakręty.

286383628-smok.jpg

 

A jak masz inny silnik, to znajdz na allegro jak wyglada rurka bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maras77 napisał:

Jak masz 1,6 hdi ...

 

prawda - 1.6hdi dv6ted4 mają tak "pokręcone" prowadzenie bagnetu, że co drugi się łamie, bo jest z tworzywa.

Jak zdejmowałem miskę oleju to pływały dwie ułamane końcówki - jedna mi się złamała, druga nie wiem komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.