Skocz do zawartości

Który bus prowadzi się najbardziej "osobowo"


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyc wozenia rowerow na haku. Kufra na dachu itp

 

Mam ochotę na busa.

 

 

Min 2m długości bagażnika przy 2 rzędach foteli.

Klapa podnoszona do góry- nie otwierana na boki

Mocny diesel min 2l i 170-200KM

Automat

Aktywny tempomat.

Przynajmniej 4 (pierwszy i 2 rzad) indywidualne fotele "kapitanskie"

Dwoje przesuwnych drzwi + całość przeszklone

Zawieszenie i prowadzenie, pozycja za kierownica możliwe najbardziej "suvowato-osobowa"

 

Znalazłem Trafica 2.0 170dci EDC

za ~150kPKN po doposazeniu

 

Transporter i transit dużo droższe pytanie czy dużo lepsze?

 

Wysłane z tel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ppmarian napisał:

 

Dosyc wozenia rowerow na haku. Kufra na dachu itp

 

Mam ochotę na busa.

 

 

Min 2m długości bagażnika przy 2 rzędach foteli.

Klapa podnoszona do góry- nie otwierana na boki

Mocny diesel min 2l i 170-200KM

Automat

Aktywny tempomat.

Przynajmniej 4 (pierwszy i 2 rzad) indywidualne fotele "kapitanskie"

Dwoje przesuwnych drzwi + całość przeszklone

Zawieszenie i prowadzenie, pozycja za kierownica możliwe najbardziej "suvowato-osobowa"

 

Znalazłem Trafica 2.0 170dci EDC

za ~150kPKN po doposazeniu

 

Transporter i transit dużo droższe pytanie czy dużo lepsze?

 

Wysłane z tel.

 

 

 

 

rowery i bagaze wysylaj kurierem w miejsce docelowe :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie trafic kontra nowa v klasa kontra transit 9 osobowy.

Trafic najbardziej roboczy, czuć to podczas jazdy.

Transit bardzo dobrze wyciszony i spokojnie 160 na tempomacie z 8 osobami i bagazami plus dwa boksy na dachu.

V klasa to klasa sama w sobie, mimo 8 osób dwóch boksów na dachu jedzie jak osobówka.





Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie trafic kontra nowa v klasa kontra transit 9 osobowy.

Trafic najbardziej roboczy, czuć to podczas jazdy.

Transit bardzo dobrze wyciszony i spokojnie 160 na tempomacie z 8 osobami i bagazami plus dwa boksy na dachu.

V klasa to klasa sama w sobie, mimo 8 osób dwóch boksów na dachu jedzie jak osobówka.





Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Trafic najnowszy?

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafic 2017, jezdzony w sezonie zimowym, 2018/2019 miał coś po 70 tysięcy przebiegu, wersja 9 osobowa.



Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Teraz jest nowy model na 2019

W cenie prawie gołej v clasy mam takiego trafica

https://www.outandaboutlive.co.uk/motorhomes/reviews/motorhomes/details/campervan-review-the-wee-camper-co-renault-trafic-campervan/980895


Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ppmarian jak ma posłużyć kilka lat to kwestia korozji, nie wiem jak nowe mercedesy i transity ale jakoś wcześniejsze modele nie słynęły z dobrego zabezpieczenia. W traficu masz silnik nissana na rynku od dobrych kilku lat, pakowany do lagun i traficów, ogólnie zbierający dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się trafi na ten sezon na któryś wyjazd.
Gość z wypożyczalnia zachwala toyota proace.
Ale to dopiero od listopada będzie możliwość potestowania.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyc wozenia rowerow na haku. Kufra na dachu itp

 

Mam ochotę na busa.

 

 

Min 2m długości bagażnika przy 2 rzędach foteli.

Klapa podnoszona do góry- nie otwierana na boki

Mocny diesel min 2l i 170-200KM

Automat

Aktywny tempomat.

Przynajmniej 4 (pierwszy i 2 rzad) indywidualne fotele "kapitanskie"

Dwoje przesuwnych drzwi + całość przeszklone

Zawieszenie i prowadzenie, pozycja za kierownica możliwe najbardziej "suvowato-osobowa"

 

Znalazłem Trafica 2.0 170dci EDC

za ~150kPKN po doposazeniu

 

Transporter i transit dużo droższe pytanie czy dużo lepsze?

 

Wysłane z tel.

 

 

Idź na jazdę próbną. Imho różnica prowadzenia Trafic vs Transporter/Vito to przepaść.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam pojeździć i ocenić. Ja mam doświadczenie z jazd nowym oplem czyli takim traficiem, poprzednim vito i długie scudo. Wszystkie z manualnymi skrzyniami biegów. W środku najbardziej osobowo było w scudo - welury także na boczkach, pozycja, deska taka bliżej jak w osobowych. Mercedes był w odczuciach najbardziej dostawczakowaty, surowy - praca pedałów, silnika 2,2 litra bez dołu, dzwięki jakie wydawał z wałem włącznie, dobry promień skrętu. Te trafiki z 1,6 biturbo są zadziwiająco dynamiczne, w miarę wyciszone, mamy bogate wyposażenie tylko że wszystko jest bardzo plastikowe. Na jazdach testowałem też VW i to było jak w tej marce - chyba najlepiej potrafią zrobić poprawne auto w odczuciach kierowcy. 

Toyota to teraz chyba z rodziny PSA jest i wielkością odpowiednik scudo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakimi koledzy jeździli traficami, ale mi się tym super pomyka. Z 5 razy w wakacje trasy po 3000km i luzik. Wersje słabe, więc bez żadnych bajeró i fajnie to jeździło. Ale jak miałbym coś kupować wg Twoich parametrów to wolałbym Jumpy/Expert w osobowych wersjach (mają teraz jakieś chore nazwy, których nie mogę zapamiętać :) ) . Prowadzi się jeszcze lepiej i można wyrwać naprawdę fajne wersje (np. 2.0 HDI 180km i at 8 biegów). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ppmarian napisał:

Dosyc wozenia rowerow na haku. Kufra na dachu itp

Mam ochotę na busa.

 

A moze cos takiego?

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-traveller-allure-automat-2-0hdi-180km-automat-pelna-wersja-wyposazeniowa-ID6CqgsU.html#235299bc77

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Olas1 napisał:

Nie wiem jakimi koledzy jeździli traficami, ale mi się tym super pomyka. Z 5 razy w wakacje trasy po 3000km i luzik. Wersje słabe, więc bez żadnych bajeró i fajnie to jeździło

Ja miałem okazję zrobić 500km tym słabszym, nie biturbo, i w życiu bym tego nie kupił do jazdy po krajówkach jednopasmowych. To nie jedzie. W ogóle ;) 

A jechałem w zasadzie na pusto blaszakiem. 

W kwestii wygody było ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, muzz napisał:

Ja miałem okazję zrobić 500km tym słabszym, nie biturbo, i w życiu bym tego nie kupił do jazdy po krajówkach jednopasmowych. To nie jedzie. W ogóle ;) 

A jechałem w zasadzie na pusto blaszakiem. 

W kwestii wygody było ok. 

 

Ja jechałem na urlop ze znajomymi, więc 8 osób na pokładzie. Po zapięciu wszystkich pasów włączam "tryb urlop", przestaje się ścigać, bić rekordy i pokazywać google maps, że źle wyliczył czas dojazdu do celu. Jedzie jak osobówka, mój lanos był wolniejszy ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Olas1 napisał:

 

Ja jechałem na urlop ze znajomymi, więc 8 osób na pokładzie. Po zapięciu wszystkich pasów włączam "tryb urlop", przestaje się ścigać, bić rekordy i pokazywać google maps, że źle wyliczył czas dojazdu do celu. Jedzie jak osobówka, mój lanos był wolniejszy ;) 

No my mieliśmy trochę bardziej napięty grafik ale też nie lecieliśmy ile się dało. Po prostu na wąskich krajówkach wyprzedza się tym słabo. I Lanosem z 1.5-1.6 pod tym względem jest na pewno lepiej. Tutaj ma duże znaczenie zestopniowanie skrzyni. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa to długość

 

Myślę, że żaden z powyższych będąc wyposażony choćby w 2 rzędy siedzeń będzie miał jeszcze kufer o długości 2m, tym bardziej, że takie Vito z 1 rzędem siedzeń ma ok. 2,5m paki.

Myślę, że od sprintera trzebaby zacząć szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, goden napisał:

Mam porównanie trafic kontra nowa v klasa kontra transit 9 osobowy.

Trafic najbardziej roboczy, czuć to podczas jazdy.

Transit bardzo dobrze wyciszony i spokojnie 160 na tempomacie z 8 osobami i bagazami plus dwa boksy na dachu.

Mocno nieodpowiedzialne jechac busem 160+8 osob i dwa boxy.

nasywa sie nawet podsumowanie mocniejsze ale nie wypada.

Jak ty zrobisz cos sobie Twoja sprawa ale sam nie jedziesz po pustyni.

\To moje zdanie jedynie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ppmarian napisał:

 

Dosyc wozenia rowerow na haku. Kufra na dachu itp

 

Mam ochotę na busa.

 

 

Min 2m długości bagażnika przy 2 rzędach foteli.

Klapa podnoszona do góry- nie otwierana na boki

Mocny diesel min 2l i 170-200KM

Automat

Aktywny tempomat.

Przynajmniej 4 (pierwszy i 2 rzad) indywidualne fotele "kapitanskie"

Dwoje przesuwnych drzwi + całość przeszklone

Zawieszenie i prowadzenie, pozycja za kierownica możliwe najbardziej "suvowato-osobowa"

 

Znalazłem Trafica 2.0 170dci EDC

za ~150kPKN po doposazeniu

 

Transporter i transit dużo droższe pytanie czy dużo lepsze?

 

Wysłane z tel.

 

 

 

 

VW spoko, Renaultem się jeździ słabo. Najlepszy bus jakim jeździłem to nowy Transit. Praktycznie jak większą osobówką, jak SUVem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

Mocno nieodpowiedzialne jechac busem 160+8 osob i dwa boxy.

nasywa sie nawet podsumowanie mocniejsze ale nie wypada.

Jak ty zrobisz cos sobie Twoja sprawa ale sam nie jedziesz po pustyni.

\To moje zdanie jedynie

Ok to nie wątek żeby oceniać styl jazdy,

 

3 pasmowa autostrada do i z Monachium, jazda głównie nocą - nie wiem, ale v klasą naprawdę nie czuć tego że tyle jedziesz.

Dodatkowo ma jakiś system utrzymujący na pasie ruchu jak mija się np tira, zabezpieczający niby przed zdmuchnięciem na dalszy pas - fajnie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, goden napisał:

Ok to nie wątek żeby oceniać styl jazdy,

 

3 pasmowa autostrada do i z Monachium, jazda głównie nocą - nie wiem, ale v klasą naprawdę nie czuć tego że tyle jedziesz.

Dodatkowo ma jakiś system utrzymujący na pasie ruchu jak mija się np tira, zabezpieczający niby przed zdmuchnięciem na dalszy pas - fajnie działa.

 

Systemy tez trzymaja box ktory jest testowany do 130-140?

Systemy tez nie pozwola peknac oponie?

Systemy tez nie pozwola ze TIRowiec zaslabnie, zasnie czy cokolwiek i nagle wykona manewr i Ty reagujesz ale ze 160 to troche trwa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy tez trzymaja box ktory jest testowany do 130-140?
Systemy tez nie pozwola peknac oponie?
Systemy tez nie pozwola ze TIRowiec zaslabnie, zasnie czy cokolwiek i nagle wykona manewr i Ty reagujesz ale ze 160 to troche trwa .
 
Tak jest to niebezpieczne ale prośba o powstrzymanie się w moim wątku od tego typu komentarzy.

Interesują mnie mocne busy A nie wpływ prędkości na prawdopodobieństwo wypadków

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał:



Interesują mnie mocne busy A nie wpływ prędkości na prawdopodobieństwo wypadków

Wysłane z tel.
 

Ja w tym roku do Chorwacji jechałem MB Viano 3.0 diesel w automacie. Z plusów to mocny, wygodny konfiguracja 2/3/3. Każdy fotel z możliwością regulacji oparcia. Zawieszenie pneumatyczne. Dodatkowo w Słowenii łapie się na winiete taką jak osobówki. Wiem że to starszy model, ale może coś da się wybrać z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Trafic nie ma w ofercie pojedynczych foteli w 2 rzędzie, tylko ławkę z uchylanym 1 oparciem do łatwiejszego wsiadania do tyłu.. Trzeci rząd to też tylko ławka.

 

I sprawdź czy 2 metry w bagażniku to nie jest przypadkiem  mierzone po podłodze. Na wysokości okien jest już krócej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zwrócić uwagę że idąc w stronę Ducato, Sprinter itp, obcinamy możliwość wjazdu do 99% garaży i parkingów podziemnych/ wielopoziomowych. W przypadku Vito, T6, i chyba Toyota/PSA, zyskujemy możliwość wersji max długich, a tam rowery powinny się z tyłu zmieścić. 

Bez jazd testowych @ppmarian swoich odczuć nie zweryfikuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pakafoto napisał:

@sebaso Zerknij na oferte Citroen,Peugeot, Toyota wersja pro ace.  Za chwilę bedzie to samo w wersji pro ace city czyli partner, berlingo. Unifikacja. Kangoo i citan rowniez to samo.

Ale ja to rozumiem i wiem że tak jest, tylko dziwię się że mając ducato, które występuje w różnych wersjach, sprzedają pod swoją marką bardzo podobny samochód. Scudo było jednak trochę inne, niższe, krótsze etc. A ducato przecież od dawna rywalizowało  właśnie z trafickiem/vivaro IMO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z nowym długim trafikiem i nowym krótkim Transit wersje osobowe średnim pakiecie wyposażenia Trafic dużo lepszy w dotyku oraz prowadzenie nawet te 170 koni daje radę Szkoda że skrzynia jest dwusprzęgłowa a nie tradycyjny hydraulik ewidentnie przeszkadza to przy manewrowaniu w formie pełzania

jedno co mi się bardzo nie podoba to trzeci rząd siedzeń jest w całości i strasznie ciężki nie ma gdzie go schować ale na dobrą sprawę i tak z niego nie będę korzystał bo auto ma być Max x5 osobowe i 5 rowerowe

Jeśli iść w busa to tylko w przedłużone. Zwykły transit ma dlugoac bagażnika (przy 2 rzedach) jak przedłużone turneo Connect które jest dużo zwinniejszym autem.

W weekend będę oglądać toyotę i peugeota

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to rozumiem i wiem że tak jest, tylko dziwię się że mając ducato, które występuje w różnych wersjach, sprzedają pod swoją marką bardzo podobny samochód. Scudo było jednak trochę inne, niższe, krótsze etc. A ducato przecież od dawna rywalizowało  właśnie z trafickiem/vivaro IMO. 
Scudo to odpowiednik Traffic/Vivaro, a Ducato to półka Master'a.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki do sprzedania :)https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-traveller-8-os-skora-xenon-panorama-full-ID6C0z1k.html Kręci mi się wokół niego pewien klient i wygadał się, że jeździł takim w automacie i nie podobało mu się. Słaba dynamika, długo ciagnął na biegach i sporo pokazywał spalania. Dlatego zainteresował się moim. A wszystkie wypasione wersje tych aut ( traveller, spacetourer, proace i jeszcze teraz zafira life ) są przeważnie w automacie,.. cięzko trafić manual. Ale nabieramy z małżonką ochoty zostawić sobie te auto bo jestem miłosnikiem busów, a mój T5 przejechał już ponad 500tys. km. ( spokojnie,.. to już 3-ci silnik :) )

Słyszałem, że transity od dawna słyną z najlepszych włąściwości jezdnych wśród busów. 

Edytowane przez Radauskas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2019 o 16:50, ppmarian napisał:

Mam ochotę na busa.

Dla Ciebie to chyba to chyba tylko Libero :skromny:

Jeździłem nowym Scudo i Jumpy w 7os tak do 130kmph jeszcze ok, potem jest głośno. Poza tym przestronne auta z nawet wygodnymi fotelami. Prowadzenie całkiem dobre, niestety miałem doczynienia z podstawowymi jednostakami, które nie jechały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.