Skocz do zawartości

Śmród benzyny w aucie


dwaoczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wchodząc rano do auta albo po poludniu po dłuzszym postoju wyczuwam smrodek jakby oparow benzyny. Raczej nie ma nigdzie nieszczelnosci wężyka z baku bo nigdy nie było pod autem sladu zresztą byłem w kanale i nic nie znalazlem, podobnie facet na przegladzie tydzien temu. Skąd może sie brac ten smrodek? 

Zapach ginie po kilku minutach jazdy.
Pacjent - Hyundai i30. Wstaw inne media

Edytowane przez dwaoczka
dodane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dwaoczka napisał:

Skąd może sie brac ten smrodek? 

Spotkałem coś takiego w 18-letnim aucie, w którym przegniła rura od wlewu paliwa. Skorodowała od góry, w nadkolu. Nie było widać, benzyna się nie lała bo dziura była od góry.

Objawy takie jak u Ciebie. To jednak tylko przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostawałem się do baku w Stilo i dostęp jest pod kanapą i tam też jest początek wężyka z paliwem jak i duża dia160mm nakrętka dostępowa z pompą paliwa. To też może być ewentualne źródło zapachów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie wlew jest platikowy, nie przegnił. Pompy paliwa tez nikt nie ruszał,nakrętka sama sie raczej nie popuściła. Zastanawiam się czy jakies odpowietrzenie sie nie zatkłaco czy cuś ale nie wiem gdzie szukać.

Edytowane przez dwaoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dwaoczka napisał:

nie wiem gdzie szukać.

Nie sądzisz chyba, że dostaniesz konkretną diagnozę? Trzeba przejrzeć dokładnie cały układ zasilania. Przykłady mają Ci tylko pomóc zwrócić uwagę na to z jakiego powodu może śmierdzieć paliwem miko braku widocznego wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 09:14, dwaoczka napisał:

Ale u mnie wlew jest platikowy, nie przegnił. Pompy paliwa tez nikt nie ruszał,nakrętka sama sie raczej nie popuściła. Zastanawiam się czy jakies odpowietrzenie sie nie zatkłaco czy cuś ale nie wiem gdzie szukać.

jesli auto wiekowe, lub ktos cos przy pompie/baku dlubal to moze uszczelka przy pompie  nieszczelna. Przerabialem kiedys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem delikatny wyciek na kolektor wydechowy. Po włączeniu zapłonu, przed odpaleniem (pompa dawała ciśnienie)  to zbierało się trochę paliwa na kolektorze, stąd śmierdziało tuż po odpaleniu.

Później na bieżąco odparowywało tak, że ciężko było wyczuć i znaleźć co się dzieje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 09:02, dwaoczka napisał:

Witam
Wchodząc rano do auta albo po poludniu po dłuzszym postoju wyczuwam smrodek jakby oparow benzyny. Raczej nie ma nigdzie nieszczelnosci wężyka z baku bo nigdy nie było pod autem sladu zresztą byłem w kanale i nic nie znalazlem, podobnie facet na przegladzie tydzien temu. Skąd może sie brac ten smrodek? 

Zapach ginie po kilku minutach jazdy.
Pacjent - Hyundai i30. Wstaw inne media

 

Jak jest lekka nieszczelność, to kałuży nie będzie - benzyna dość szybko paruje.

Gdzie w tym aucie jest filtr paliwa?

Kiedyś w Felicii rodziców śmierdziało paliwem - była niewielka nieszczelność na połączeniu węża z filtrem paliwa, który jest tam na zewnątrz baku, ale kiepsko widoczny i dostępny. Ów filtr jest obok czy nawet nad bakiem. Przejrzyj całość od wyjścia z baku do wtryskiwaczy oraz od korka wlewu do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.