Skocz do zawartości

Siatka cieniująca na płot


BOGUSS

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma doświadczenia z tym wyrobem ?

Potrzeba na płot 1,5m wysokości i 50m długości.

Są różne siatki z różną przejrzystością i sposobem mocowania.

Kurzy się niemożliwie z drogi i podgląd sąsiadów też bym chciał wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUSS napisał:

Ktoś ma doświadczenia z tym wyrobem ?

Potrzeba na płot 1,5m wysokości i 50m długości.

Są różne siatki z różną przejrzystością i sposobem mocowania.

Kurzy się niemożliwie z drogi i podgląd sąsiadów też bym chciał wyeliminować.

 

Zasadź sobie tuje przy płocie... :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BOGUSS napisał:

Ktoś ma doświadczenia z tym wyrobem ?

Potrzeba na płot 1,5m wysokości i 50m długości.

 

Tak, zakladałem taką na początku wiosny. Zacienienie 90%. Początkowo myślałem że za "mocna" ale po zamocowaniu na ogrodzeniu wygląda dokładnie tak jak oczekiwałem. Jeśli chodzi o jakość to na razie super...resztę będę mógł stwierdzić po sezonie zimowym. 

Montaż na standardowe opaski kablowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie im siatka bardziej zacieniająca tym bardziej wytrzymała. Na jednej części ogrodzenia mam taką w mniej zacieniającą i po 6 latach cała się rozłazi. A na części ogrodzenia dałem dużo gęstszą i była w dużo lepszym stanie. Ale teraz mi już nie jest potrzebna bo tuje dobrze wyrosły.spacer.png

IMG_20190720_194150.jpg

Edytowane przez skodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

A o co chodzi z tym drutem nośnym? Też coś takiego będę chciał zrobić... patrzyłem na to, tu są jakieś klipsy montażowe

https://allegro.pl/oferta/siatka-cieniujaca-95-maskujaca-1-5x50-grafit-uv-8984962525

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W
23 minuty temu, bielaPL napisał:

A o co chodzi z tym drutem nośnym? Też coś takiego będę chciał zrobić... patrzyłem na to, tu są jakieś klipsy montażowe

https://allegro.pl/oferta/siatka-cieniujaca-95-maskujaca-1-5x50-grafit-uv-8984962525

 

 

Z drutem nośnym chodzi zapewne o to że jest na górze i na dole. Utrzymuje siatkę po całej długości.

Nie wiem tylko jak u kolegi ten drut umieszczony jest w siatce bo jeśli tak jak na zdjęciu poniżej to na dłuższą metę nie zda to egzaminu z uwagi na to że w miejscach gdzie jest przewlekany, siatka zwyczajnie będzie się rwać.

Lepiej jest zastosować np trytytki, przewlekać przez oczka dodając jakiejś np plastikowe podkładki które będą większą powierzchnią dociskały siatkę do ogrodzenia.

 

Np takie coś

https://allegro.pl/oferta/zestaw-elementy-mocujace-do-mat-oslonowych-pvc-7927354754?reco_id=d9ec08d5-c735-11ea-813a-246e9677f348&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2020 o 16:22, BOGUSS napisał:

Pierwsza część "kocyka" już wisi.

Najgorsze to przewlekanie drutu nośnego.

 

P7020008.JPG

Przy okazji, nie za ciasno te tuje posadziliście i nie za blisko płotu? Z tego co piszą poniżej to tak z 50cm odstępu i metr od płotu

https://koniferen-berlin.de/pl/odstepy-podczas-sadzenia-tuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi (jedyni z którymi graniczę) mają też tak zamocowane i od 5 lat wygląda tak samo i nic się nie rwie.

Oczywiście trytki też zastosowałem co by brzuchy od wiatru nie były za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bielaPL napisał:

Przy okazji, nie za ciasno te tuje posadziliście i nie za blisko płotu? Z tego co piszą poniżej to tak z 50cm odstępu i metr od płotu

https://koniferen-berlin.de/pl/odstepy-podczas-sadzenia-tuj

 

Potwierdzam, ja posadziłem 0,5 m od płotu i już obrosły cały płot. 1 m to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W
50 minut temu, misiu napisał:

Potwierdzam, ja posadziłem 0,5 m od płotu i już obrosły cały płot. 1 m to minimum.

 

 

Co 50cm sadzonka od sadzonki i tyle samo od ogrodzenia.

Takie coś sprawi że o ile będzie systematyczne przycinanie, uzyskamy zielony mur.

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adam_W napisał:

 

 

Co 50cm sadzonka od sadzonki i tyle samo od ogrodzenia.

Takie coś sprawi że o ile będzie systematyczne przycinanie, uzyskamy zielony mur.

Tak to wtedy wygląda po 10 latach.

 

IMG_20200717_051300.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam_W napisał:

Tak wygląda jak się nie przycina systematycznie.

Systematycznie jak chce się przycinać to sadzi się thuje brabant, przy thujach szmaragd przycina się na wysokość.

Tak wyglądają nieprzycinane thuje posadzone w odpowiedniej odległości. Też u mnie, tyle, że od frontu gdzie przewiduję zrobić ogrodzenie ozdobne.

15949911694477184982501041000542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.