Skocz do zawartości

Kormoran All Season ?


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

Kormoran All Season  - ma już ktoś, bo się zastanawiam, a opona wprowadzona w tym roku na wiosnę i nie ma opinii ?

 

Kształt bieżnika widać inspirowany CrossClimate, ale czy ma to coś wspólnego ze sobą ?

Szukam 225/40/18 i są za 240zł

a Micheliny CrossClimate w tym rozmiarze to już 440zł

 

Cena niby atrakcyjna, ale miałem Kormorany UHP i cieszyłem się że tak szybko się zużyły, bo przyczepności nie było.

Dodatkowo marki Michelin: Kormoran, Tigar, Taurus, Orium tłuką opony z tym bieżnikiem i jakoś nie słychać o nich ...

 

spacer.png

 

spacer.png

Edytowane przez jqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ciekaw jestem jakiegoś testu tych opon. Bieżnik typu letniego, ostatnio "na czasie". Crossclimate czy Bridgestone na takich bieżnikach rządzą w testach opon całorocznych. 

W rozmiarze, który mnie by interesował jest 20-30% taniej niż nexeny czy Apollo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

I jak, kupił to ktoś? Cena śmieszna i szczerze mówiąc nie widzę powodu dlaczego "polskie" miało by być gorsze od Tureckiego czy Chińskiego producenta..., A różnica do premium to jednak jest bardzo duża więc warto rozważyć, niestety bardzo mało opinii o tej oponie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.01.2020 o 18:00, chojnik napisał:

I jak, kupił to ktoś?

 

Test w Motor nie pozostawił na nich suchej nitki.  Najgorsze na mokrym. Tam gdzie najlepsza już stoi, te jadą 40km/h - różnica odległości ZTCP to 9m.

 

 

EDIT:

https://www.wyborkierowcow.pl/sztuka-kompromisu-test-opon-calorocznych-205-55-r16-2020/

 

obraz.png.c90e037de39522099652859af0f1a92a.png

Edytowane przez el_guapo
  • Lubię to 2
  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja zaryzykowałem i założyłem Kormoran All Season w rozmiarze 225/45/18 do potwora jakim jest Kia Soul 126KM rzadko kiedy wyjeżdżająca poza miasto, a jak już to nie przekraczając 100km/h.

Jazda spokojna i ostrożna, jedna nienajostrzejsza zima za nimi.

Generalnie jestem zadowolony, a wcześniej furka jeździła na 6 letnich Continentalach, które "miały jeszcze dużo mięcha" (letnie) i równie starych i mało zużytych zimowych Kleberach.

Gdybym pociskał po niemieckich autostradach nie podjąłbym ryzyka ich testowania, ale do wózka na zakupy bardzo dobrze się sprawdzają.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 11.03.2022 o 20:27, ZUBERTO napisał(a):

Ja zaryzykowałem i założyłem Kormoran All Season w rozmiarze 225/45/18 do potwora jakim jest Kia Soul 126KM rzadko kiedy wyjeżdżająca poza miasto, a jak już to nie przekraczając 100km/h.

Jazda spokojna i ostrożna, jedna nienajostrzejsza zima za nimi.

Generalnie jestem zadowolony, a wcześniej furka jeździła na 6 letnich Continentalach, które "miały jeszcze dużo mięcha" (letnie) i równie starych i mało zużytych zimowych Kleberach.

Gdybym pociskał po niemieckich autostradach nie podjąłbym ryzyka ich testowania, ale do wózka na zakupy bardzo dobrze się sprawdzają.

 

 

Kolega z AK chwali, mój gumiarz mówi że "dobre ale b.głośne", z internetowych opinii "mega-ciche".

 

Weź i bądź tu mądry :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, el_guapo napisał(a):

Kolega z AK chwali, mój gumiarz mówi że "dobre ale b.głośne", z internetowych opinii "mega-ciche".

 

Weź i bądź tu mądry :nie_wiem:

Gdybym miał oceniać to też powiedziałbym, że dobre (a za taką kasę nawet bardzo dobre).

Przeżyły u nas 2 zimy i prawie 3 sezony letnie zanim poszły na sprzedaż razem z autem.

Zaraz po założeniu były dużo cichsze niż stare letnie  Cintinentale i zimowe Klebery.

Potem ciężko ocenić, mam wrażenie, że w 2 sezonie zimowym stały się głośniejsze, ale Kijanka sama w sobie cicha nie była.

Jak przesiadałem się do niej z Insigni to miałem wrażenie, że wszystko trzeszczy, brzęczy i warczy.

W tym czasie zrobiliśmy na nich znikowy przebieg, jakieś 15kkm, w 99% w mieście.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał(a):

dużo cichsze niż stare letnie  Cintinentale

 

Miałem to samo wrażenie jak przesiadłem się na budżetowe allseason'y z Continental Premium Contact (chyba) 6. 

Muszą jako tako spisywać się na śniegu, poprawnie na mokrym i powinny być ciche.

Sam tu wrzucałem test m.in. tych opon z Motoru, ale a) użytkownicy chwalą, b) Motor odkąd ma niemieckiego właściciela to mocno podupadł na jakości i wiarygodności (np.: z testów dodatków uszlachetniających to robią tylko LiquiMoly i zawsze "ochy" i "achy"). 

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżdżę na tych oponach od marca 2023. Rozmiar 185/55/15. W sumie ciche, w lato, na jesieni i wiosnę spełniają swoją rolę. W zimie po pierwszych opadach śniegu jest po prostu tragedia. Podczas ruszania auto stawia bokiem.

W drugim aucie zamontowałem na jesieni chińskie Roadax i tu w zimie jest ok.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 15:17, Tre-Bor napisał(a):

Jeżdżę na tych oponach od marca 2023. Rozmiar 185/55/15. W sumie ciche, w lato, na jesieni i wiosnę spełniają swoją rolę. W zimie po pierwszych opadach śniegu jest po prostu tragedia. Podczas ruszania auto stawia bokiem.

W drugim aucie zamontowałem na jesieni chińskie Roadax i tu w zimie jest ok.

 

Wczoraj założyłem, zrobiłem z 1,5km po suchym ;] 

Zapowiadają "powrót zimy" więc się zobaczy.

Zimówki zapobiegawczo zostały na stojaku u mojego nadwornego wulkanizatora :idea: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.02.2024 o 11:46, el_guapo napisał(a):

 

Wczoraj założyłem, zrobiłem z 1,5km po suchym ;] 

Zapowiadają "powrót zimy" więc się zobaczy.

Zimówki zapobiegawczo zostały na stojaku u mojego nadwornego wulkanizatora :idea: 

 

 

Drogie dzieci, chcecie bajki? Oto bajka!

 

Jako, że Tomasz mi na imię zostałem obdarzony grzechem pierworodnym i "niewierny" mi na drugie. 

Co prawda sam tutaj wklejałem wyniki testu Kormoran AllSeason, ale...to było dawno, test pochodził z "Motor'u" (Niemce! Wiadomo!), a ja zapragnąłem przyczynić się społeczności AK, gdzie każdy zarabia więcej niż pierdyliony, ale jednak co jakiś czas pojawiają się pytania o opony quasi-budżetowe. No więc zaczynamy...

 

Dlaczemu?

Test "Motor" nie pozostawił suchej nitki na tych oponach, ale... mój ulubiony Mechanik, @szyman założył owy wyrób do swojego auta, przetestował, pochwalił, itepee, idedee... punkt dla opon, bo źródło wiarygodne, nie to co niemiecki "Motor";

Z ciekawości w okolicy listopada/grudnia podjechałem do mojego drugiego, ulubionego speca (pozdrawiam Wuklanizacja CRD11) z zamiarem zamówienia innych opon typu wielosezon, ale tak się złożyło, że przed warStatem stały 3 komplety w rozmiarach różnych Kormoranów AllSeason. No to pytam: i znowu seria pochwał z małym "ale": głośne, wyją, ale przez śnieg (przypominam w grudniu był jakby bardziej niż w styczniu) idą jak dzik w żołędzie...punkt drugi dla opon, bo źródło także wiarygodne;

No więc wiedziony ciekawością, zacząłem studiować różne-różniste opinie i ... zonk. O ile były podobne w kwestii sprawowania się opon na śniegu, wodzie, to z kolei były o 180* inne jeżeli chodzi o głośność...no ludzie chwalili za "ciszę". 

 

Jako że kufer i tak idzie do wyklejenia matami, to stwierdziłem, że zaryzykuję a i trochę fejmu autokącikowego zyskam, pisząc "z doświadczenia" a nie powodowany przepukliną ego. No, ale "wielokrotnie już pisałem", że niewierny Tomasz jestem ;]

 

Pykło 1000km

Warunki: duży deszcz, pełne słońce, od -3*C do i 10*C.

 

Plusy:

- ciche, naprawdę ciche;

- na mokrym i przy tych +5*C i ostrzejszym hamowaniu ABS nie "brzęczy", uślizgu nie wywołałem;

- na tym samym łuku, który pokonywałem na zimówkach (Fulda), czuje się pewniej, auto nie wyjeżdża na zewnątrz, ale to raczej wrażenie spowodowane innym rozmiarem i niższą ścianą boczną opony;

 

Minusy:

- co jakiś czas przy prędkości od ok. 90-100km/h coś (jakby z tyłu) buczy, ale a) nie jest to stałe, b) nie jest to głośne, c) nie jest to zależne od aktualnego asfaltu pod kołami (a że jest różny, to wiemy że i różne wrażenia akustyczne wywołuje). Od czego to MOŻE być zależne? od aktualnego obciążenia kół. Np. auto "siada" na łagodnym wgłębieniu w nawierzchni i w tym momencie może (ale nie musi) to wystąpić. Wyobraźcie sobie jak "wył" silnik Malucha na pofalowanej nawierzchni - to jest podobne zachowanie, ale NIE ZAWSZE występuje, no i nie z taką intensywnością.

Inna sprawa, że auto mi raportuje trochę za niskie ciśnienie w tych oponach, podbije i "będę obserwował".

 

image.png.32abc7e69e51fa8320ebb24d90c0b845.png

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, el_guapo napisał(a):
1 godzinę temu, el_guapo napisał(a):

"będę obserwował".

 

 

 

 

Będzie pan zadowolony. Co do buczenia mam ten sam objaw, też tył zależne od nawierzchni i temp ale tylko w momencie jak " koła ciągną idą w napędzie" jak tylko puszczę gaz przestaje. Sprawdziłem łożyska, wymieniłem, podporę wału, olej w tylnym napędzie nie pomogło. Trzeba z tym żyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, szyman napisał(a):

koła ciągną idą w napędzie

No Tak, z tym że tam jest 4x4 a u mnie ośka. Ale sprawdzę, czy jest zależność od tego czy aktualnie dodaje gazu,czy jadę rozpędza + podbije to ciśnienie do 2,5 zamiast aktualnego 2,15

 

Pewnie normalny użytkownik tych opon by tego nie wychwycił, ale ja mi od razu ucho rośnie na takie nienaturalne dźwięki :]

 

Po za ta drobnostką, same superlatywy. 

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.