Skocz do zawartości

Megane III i pochodne- grzejący się telefon w uchwycie


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

czy ktoś ma problem ze strasznie grzejącym się telefonem?

 

Wystarczy kilka kilometrów jazdy w ciepły (nawet nie gorący) dzień i telefon krzyczy, że mu ciepło, obcina podświetlenie i wyłącza inne funkcje (nigdy nie czytam, tylko zatwierdzam ;] ).

 

Telefon oczywiście pod ładowarką, ale w Scenicu tak nie było.

Telefon i ładowarka taka sama. Wiem, że w SC większa powierzchnia szyby, inne nachylenie itp.

 

Zauważacie podobny problem? Ja rzadko robię trasy i rzadko używam nawigacji, ale jak już muszę to zawsze taki problem. Jedyne rozwiązanie to chyba uchwyt na kratkę nawiewu, ale od 5-6-7 lat dobrze mi z uchwytem Samsunga i trochę żal z niego korzystać :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś na rzeczy bo potwierdzam przypadki komunikatów i to jeszcze w najbardziej potrzebnym momencie.Temat olewam ale w dwójce też to miało miejsce wiec może za dużo prądu dostaje...bo telefony różne...musiałby ktoś pomiarów dokonać ile tam wychodzi z ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafia mi się tak, gdy używam rejestratora w Yanosiku i AutoMapy a w aucie jest naprawdę gorąco. Ale kilka minut działania klimy ustawionej "na przednią szybę" załatwia temat. 

Może telefon masz w jakimś pokrowcu, jakiś case, który blokuje odprowadzanie ciepła? 

A może wyłącz szybkie ładowanie? 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarkę mam mocną, ale nie aktywuje ona szybkiego ładowania ;]

Klima mrozi jak szalona, muszę skręcać jak mogę, bo zimno ;]

 

Bardziej chodzi mi o to, że szyba jakaś dziwna czy cuś, bo jak mówię w Scenicu nie było takich akcji, nawet jak klima przez X czasu nie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ochkarol napisał:

Szybkie ładowanie włącza się w telefonie. 

 

Jak ładowarka nie da wystarczająco dużo prądu to telefon będzie używał szybkiego ładowania? 

 

No i powiedz gdzie się je włącza, bo chyba w żadnym swoim telefonie takiej opcji nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w smartfonie jest włączone szybkie ładowanie ale ładowarka daje "za mały prąd" telefon wyświetla odpowiedni komunikat. Przynajmniej powinien.

 

A gdzie się włącza?

Pewnie w każdej marce gdzie indziej, dla każdej wersji systemu w ramach tego samego modelu też może być w różnych miejscach ale szukałbym jakichś opcji zasilania czy baterii.

 

Np w Samsungu Galaxy S9 z Androidem 9 ścieżka to Ustawienia-->Pielęgnacja urządzenia-->Bateria-->Ustawienia(trzy kropeczki w prawym, górnym rogu ekranu)-->Szybkie ładowanie przewodowe (na samym dole menu).

 

Generalnie "Szybkie ładowanie" to w miarę świeża technologia. W starszych modelach może nie występować.

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ochkarol napisał:

Jeśli w smartfonie jest włączone szybkie ładowanie ale ładowarka daje "za mały prąd" telefon wyświetla odpowiedni komunikat. Przynajmniej powinien.

 

A gdzie się włącza?

Pewnie w każdej marce gdzie indziej, dla każdej wersji systemu w ramach tego samego modelu też może być w różnych miejscach ale szukałbym jakichś opcji zasilania czy baterii.

 

Np w Samsungu Galaxy S9 z Androidem 9 ścieżka to Ustawienia-->Pielęgnacja urządzenia-->Bateria-->Ustawienia(trzy kropeczki w prawym, górnym rogu ekranu)-->Szybkie ładowanie przewodowe (na samym dole menu).

 

Generalnie "Szybkie ładowanie" to w miarę świeża technologia. W starszych modelach może nie występować.

 

ja wiem co to szybkie ładowanie i od początku jego istnienia mam telefony to obsługujące ;)

 

natomiast w żadnym nie widziałem opcji wyłączenia / włączenia tegoż ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomecki napisał:

natomiast w żadnym nie widziałem opcji wyłączenia / włączenia tegoż ;]

No to z Samsungiem jakimś trzeba się zapoznać. 😉

Tak na szybko zajrzałem do netu i faktycznie nie wszyscy producenci dają możliwość wyłączenia szybkiego ładowania. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.