Jump to content
Mr_Hyde

Nexia mi ześwirowała:|

Recommended Posts

Zaczęło się od tego, że po przekręceniu kluczyka nie pojawiły się kontrolki, które gasną zaraz po odpaleniu. Nie reagowała wskazówka od temp, nie działał zegarek, a po otworzeniu drzwi było słychać sygnał zapalonych świateł jak ma to miejsce przy zgaszonym silniku. Ale gdy np włączyłem światła drogowe w czasie jazdy to ta kontrolka się pojawiła. Auto postało kilka godzin i następnego dnia po odpaleniu były wysokie obroty na luzie, po zgaszeniu był problem z ponownym odpaleniem, ledwo ledwo kręcił... Wszystko posypało się w ciągu maksymalnie 12h. Od czego zacząć? Tylko proszę o wskazówki łopatologiczne;l bo ja raczej mam dwie lewe ręce:facepalm:

Może gdzieś jakaś masa spadła i zasilanie świruje. Jedź do elektryka.

• Like 1

Najpierw wyczyść klemy na aku, oraz zaciski kabli. Może zobacz czy za skrzynką bezpieczników nic nie wisi swobodnie.

• Like 1

Moze domaga sie motoryzacyjnej "eutanazji" i w ten spsob daje Ci do zrozumienia, ze na nia juz czas ;)

• Like 1
  • Haha 2

Sprawdzić bezpieczniki, styki, złącza...

Bardziej konkretnie to na forum danego modelu-moze miał ktoś podobny przypadek, tylko moze być problem, bo nexia to nie golf...

56 minut temu, volf6 napisał:

bo nexia to nie golf...

To nie golf, to kadett E 😄

Zacząłbym od sprawdzenia akumulatora (pomierzyć napięcie, bo może padł), klem i grubego kabla od masy.

Edited by iwik

5 minut temu, iwik napisał:

To nie golf, to kadett E 😄

Chodziło mi o popularność modelu na naszym rynku i wiedzę forumową;]

Dnia 5.09.2019 o 09:33, Mr_Hyde napisał:

Zaczęło się od tego, że po przekręceniu kluczyka nie pojawiły się kontrolki, które gasną zaraz po odpaleniu. Nie reagowała wskazówka od temp, nie działał zegarek, a po otworzeniu drzwi było słychać sygnał zapalonych świateł jak ma to miejsce przy zgaszonym silniku. Ale gdy np włączyłem światła drogowe w czasie jazdy to ta kontrolka się pojawiła. Auto postało kilka godzin i następnego dnia po odpaleniu były wysokie obroty na luzie, po zgaszeniu był problem z ponownym odpaleniem, ledwo ledwo kręcił... Wszystko posypało się w ciągu maksymalnie 12h. Od czego zacząć? Tylko proszę o wskazówki łopatologiczne;l bo ja raczej mam dwie lewe ręce:facepalm:

Miałem kiedyś nexię i tam elektryka jest w standardzie fiata 125p.

Sprawdź pod dywanikami, czy wiązka się jakaś nie przetarła, czy nie stoi woda, czy w wiązkach się te mosiężne zaciski łączeniowe nie porozłaziły.

No i uważaj, bo po otwarciu skrzynki bezpieczników w kabinie może się pokruszyć deska rozdzielcza w ramach biodegradacji, która następuje w tym pojeździe.

BTW - miałem Nexię, używałem Espero i powiem szczerze, że dziwię się, że jeszcze te samochody jeżdżą, bo zwykle po 15 latach nadawały się na złom z powodu korozji i degradacji osprzętu. Za to silniki były bardzo trwałe.

Dnia 7.09.2019 o 19:44, maras77 napisał:

Miałem kiedyś nexię i tam elektryka jest w standardzie fiata 125p.

Sprawdź pod dywanikami, czy wiązka się jakaś nie przetarła, czy nie stoi woda, czy w wiązkach się te mosiężne zaciski łączeniowe nie porozłaziły.

No i uważaj, bo po otwarciu skrzynki bezpieczników w kabinie może się pokruszyć deska rozdzielcza w ramach biodegradacji, która następuje w tym pojeździe.

BTW - miałem Nexię, używałem Espero i powiem szczerze, że dziwię się, że jeszcze te samochody jeżdżą, bo zwykle po 15 latach nadawały się na złom z powodu korozji i degradacji osprzętu. Za to silniki były bardzo trwałe.

Ciekawe. Mój ojciec miał Nexię 1,5 16V przez 13 lat i nie było tam żadnej awarii elektryki. Aaaaa, nieee, przepraszam - raz się ukruszył kabelek od sygnału dźwiękowego... :) Powędrowała na wschód, do Uzbekistanu. :)

2 minuty temu, ArekMiz napisał:

Ciekawe. Mój ojciec miał Nexię 1,5 16V przez 13 lat i nie było tam żadnej awarii elektryki. Aaaaa, nieee, przepraszam - raz się ukruszył kabelek od sygnału dźwiękowego... :) Powędrowała na wschód, do Uzbekistanu. :)

Jak stala w garazu i malo jeździla, to jest to prawdopodobne. I w nexii i pf125p.

Teraz, maras77 napisał:

Jak stala w garazu i malo jeździla, to jest to prawdopodobne. I w nexii i pf125p.

Mój ojciec nie ma garażu, parkuje pod blokiem. Na liczniku było 175 kkm.

Dnia 7.09.2019 o 19:44, maras77 napisał:

Widuję czasem jakąś Nexie czy Espero na chodzie, nawet ładnie zachowane. Te, co miały zgnić to już zgniły.

Kiedyś szroty zalane były 126, później Uno, Sieny, Tico, Nexie, a teraz coraz porządniejsze auta tam stoją. Obok brata jest szrot i np Uniaka czy CC albo jakiegoś Dewoo to tam dawno nie było, a kilka lat temu to stało po kilka. Ostatnio były dwie Astry II, Megane, 206

Nigdy nie pomyślałbym, że przyczyna może być tak błaha 😱. Zacząłem od przejrzenia bezpieczników no i jeden był spalony. Po wymianie tego bezpiecznika wystarczyło tylko podładować aku i auto ożyło:oki:.

• Like 1