Jump to content
Igorek

Jaki olej silnikowy dla dziadka jeżdżącego jedynie do kościoła

Recommended Posts

Dzisiaj oleje już są tak "tanie" , że nie ma sensu oszczędzać. Dobrać parametry i kupić jakiś zamiennik. Ja ostatnio zmieniałem w Aveo - zapłaciłem 96 zł z wymianą. 10 w 40. Do Mazdy kupiłem Motul - ok 160 zł, wymiana oraz filtr bodajże 60 zł ale to inna liga😁 Zakładam, że ten 5w40 będzie kosztował ok 80 zł za 5l, filtr ok 20-30 zł, wymiana 20 - 30 zł - gdzie szukać oszczędności?:-) Jeżeli wymiana będzie się odbywała w tzw. punkcie wymiany oleju wyjdzie pewnie za całość ok 100 - 120 zł.

Ja mogę polecić olej by GM oraz Valvoline z tych powiedzmy tańszych - bańka 5l nie przekroczy 80 zł

51 minut temu, Igorek napisał:

Widzisz, problem z właścielem jest taki, że nie przekonasz do zmiany co roku czyli 1500km bo instrukcja każe po 20.000km lub co 5 lat. Zakładając, że ten olej będzie kilka lat w silniku chciałbym polecić coś, co najbardziej takie coś dzielnie zniesie. Olej nawet fabryczny z wymianą co 5 lat będzie nieporównywalnie tańszy od zmienianego co roku choćby Lotosa.

może pokaż mu ten materiał przykładowo:

p.s. dzisiejsze instrukcje to...hmm:-)

Zmieniać co 15 tys. lub co rok  i nie będzie problemu

13 minut temu, krowka napisał:

Uwielbiam moment ukazania się tego badziewia na forach - ktoś bumą na gwarancji, albo już nie - z wiadomego powodu,  przyjeżdża do złotówy na łowienie opiłków..., a świstak zawija sreberka..., a sam złotówa wyrocznia "mechaników" :lol: Do tego coś takiego w starym silniku dobrze nie wróży :lol:

Dałem film dla przykładu. Obejrzyj sobie Chrisa w takim razie. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.