Skocz do zawartości

Up GTI będzie biały kruk czy nie?


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze właśnie kupiliśmy dla mojej ❤️ po wielu tygodniach dylematow takie cudo, zastanawiamy się czy w przyszłości będzie  to biały kruk i na autku się nie straci dużo kasy, czy zostanie raczej zabawka w domu do końca jego żywota. 

 

Tak wiem zapłacić za auto klasy a z blacha w środku cenę auta klasy C, trzeba mieć niepokolei ale autko miało być niepowatarzalne i miało mieć szklany dach otwierany i z oferty rynkowej wypadł najlepiej. 

 

Aktualnie auta nie da się już zamówić nowego z tym silnikiem i w tej wersji,  to nie będzie ich zbyt dużo na rynku. Sam up tez ma być wycofany w przyszłym roku 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zastanawia ... ze wielu osobom strasznie przeszkadza ten kawałem lakierowanej blachy na drzwiach. Zgadzam sie że zazwyczaj to cecha tanich lub starych samochodów, ale kurcze .. przecież to wygląda nawet fajnie, ciekawie, ożywia to wnętrze. Zdecydowanie bardziej wolę to blachę niż jaki tandetny, twardy plastik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Azbest napisał:

Mnie to zastanawia ... ze wielu osobom strasznie przeszkadza ten kawałem lakierowanej blachy na drzwiach. Zgadzam sie że zazwyczaj to cecha tanich lub starych samochodów, ale kurcze .. przecież to wygląda nawet fajnie, ciekawie, ożywia to wnętrze. Zdecydowanie bardziej wolę to blachę niż jaki tandetny, twardy plastik.

Gola blacha kojarzy się z tandetą, to 1.

2 - nawet byle jaki plastik czy szmata daje większe szanse na lepsze wygłuszenie, choc mozliwe że niemierzalne to będzie.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bajeranckie i fajne na pewno. Cena zaporowa moim zdaniem. Nie wydaję mi się żeby był tzw. białym krukiem. 

 

Osiągi jak na małe autko są świetne jednak stosunek ich do ceny wypada już gorzej. 

 

Z drugiej strony moc i moment można podnieść a wtedy może być już ciekawiej:-) 

 

Cieszcie się jazdą i nie przejmujcie się na zapas

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jacob24 napisał:

1.0 w wersji 115ps. Sprint do 100 wysokie 8 z tego co pamiętam 

Mozna przyjac, ze 9s do 100km/h pozniej gorzej ale do miasta idealny. Ten sam silnik w Azji jest sprzedawany na mapach 130KM wiec upgrade i mamy 8 to juz wiekszosc aut na swiatlach sie wciaga.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacob24 napisał:

Auto bajeranckie i fajne na pewno. Cena zaporowa moim zdaniem. Nie wydaję mi się żeby był tzw. białym krukiem. 

 

Osiągi jak na małe autko są świetne jednak stosunek ich do ceny wypada już gorzej. 

 

Z drugiej strony moc i moment można podnieść a wtedy może być już ciekawiej:-) 

 

Cieszcie się jazdą i nie przejmujcie się na zapas

Jaka zaporowa? To kole 60k kosztuje Auta oczko wyzej to wydatek 90k. To ja jednak wole te 30k w portfelu i o 1s gorsze przyspieszenie vs klasa wyzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wujekcybul napisał:

Mozna przyjac, ze 9s do 100km/h pozniej gorzej ale do miasta idealny. Ten sam silnik w Azji jest sprzedawany na mapach 130KM wiec upgrade i mamy 8 to juz wiekszosc aut na swiatlach sie wciaga.

Za chwilę wejdzie Up EV i czar tego GTi w mieście pryśnie bezpowrotnie. I nie o osiągi na papierze tu chodzi.

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wujekcybul napisał:

Jaka zaporowa? To kole 60k kosztuje Auta oczko wyzej to wydatek 90k. To ja jednak wole te 30k w portfelu i o 1s gorsze przyspieszenie vs klasa wyzej. 

 

 

Ten 71k, ale ma wszystko co up może mieć to już jest po 7tys rabatu od ceny katalogowej. Za podobnie wyposażone polo 120k, no i nie do końca mojej ❤️ leży, bardzo dobrze jej się jeździło upem 60 którego oddaliśmy mojej mamie, bo bardzo chciała mieć beatsa i więcej mocy wiec wypadło na tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wujekcybul napisał:

Mozna przyjac, ze 9s do 100km/h pozniej gorzej ale do miasta idealny. Ten sam silnik w Azji jest sprzedawany na mapach 130KM wiec upgrade i mamy 8 to juz wiekszosc aut na swiatlach sie wciaga.

 

Pomysl fajny tylko ruszanie silnika na gwarancji jest ryzykowne, może po gwarancji się pomyśli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, arogal01 napisał:

 

Wiesz ale cena ponad 100tys o ile dobrze pamietam, wiec znowu troszkę więcej.

Nie ma jeszcze oficjalnej ceny w PL. Szacunki są na okolice 80 koła. A jakby weszły jeszcze dopłaty w końcu kiedyś to sam rozumiesz.

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, arogal01 napisał:

 

 

Ten 71k, ale ma wszystko co up może mieć to już jest po 7tys rabatu od ceny katalogowej. Za podobnie wyposażone polo 120k, no i nie do końca mojej ❤️ leży, bardzo dobrze jej się jeździło upem 60 którego oddaliśmy mojej mamie, bo bardzo chciała mieć beatsa i więcej mocy wiec wypadło na tego.

I tu widać inflację fajnie. 

W 2011 kupowałem Fabie RS 1.4 TSI 180 KM z DSG i gwarancja na 4 lata, za 72 kzł 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Jaka zaporowa? To kole 60k kosztuje Auta oczko wyzej to wydatek 90k. To ja jednak wole te 30k w portfelu i o 1s gorsze przyspieszenie vs klasa wyzej. 

Nie wiem ile kosztuje Fiesta ST ale na papierze ma 6.5 do 100 a to już jest kolosalna różnica. Druga sprawa zwykła 1.0 z chipem nie jedzie podobnie? Cenowo chyba podobnie wychodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał:

Za chwilę wejdzie Up EV i czar tego GTi w mieście pryśnie bezpowrotnie. I nie o osiągi na papierze tu chodzi.

Pewnie tak ale to nadal 65k vs strzelam ale 85k. Mysle, ze jeszcze  teraz to nie ale nowa generacja upa elektrycznego czy tez po fl bedzie bardziej dostepna.

6 minut temu, jacob24 napisał:

Nie wiem ile kosztuje Fiesta ST ale na papierze ma 6.5 do 100 a to już jest kolosalna różnica. Druga sprawa zwykła 1.0 z chipem nie jedzie podobnie? Cenowo chyba podobnie wychodzi? 

Bez 100k do ST nie ma co podchodzic... 1.0 fiesta nowa ma GPF i jest troche wykastrowana. Tutaj od razu DP ze sportowym katem jeszcze pare gratow i jest wysokie 7s. Teraz ford wjezdza z 1.0TSI hybryda z wieksza turbina i doladowaniem elektrycznym z dolu - 150KM  bedzie czips i zjezdzamy do 7s do 100. IMO az za szybko za tak male piniondze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacob24 napisał:

Nie wiem ile kosztuje Fiesta ST ale na papierze ma 6.5 do 100 a to już jest kolosalna różnica. Druga sprawa zwykła 1.0 z chipem nie jedzie podobnie? Cenowo chyba podobnie wychodzi? 

 

ale tutaj chodziło o samo auto w sobie gti wyszło przez okazji, Fordy się nam nie podobają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arogal01 napisał:

 

Odpal sobie na stronie symulator leasingu dla eupa cena dla auta ponad 100k

A leasing to nie kosztuje? Ostatnio liczylem dla 90 netto i wplata 40k to nadal 1,6k netto miesiecznie przez 48 miesiecy. Na ulicy nie lezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arogal01 napisał:

 

Odpal sobie na stronie symulator leasingu dla eupa cena dla auta ponad 100k

 

Nie wiem o jakiej stronie piszesz, ale ja mówię o eUp, który dopiero wejdzie do sprzedaży niedługo, druga generacja.

Obecny to jest tak dla jaj, żeby coś było.

I nie namawiam na eUp, tylko to jest moja odpowiedź na zadane pytanie w tym wątku.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Nie wiem o jakiej stronie piszesz, ale ja mówię o eUp, który dopiero wejdzie do sprzedaży niedługo, druga generacja.

Obecny to jest tak dla jaj, żeby coś było.

I nie namawiam na eUp, tylko to jest moja odpowiedź na zadane pytanie w tym wątku.

 

 

Nie ważne czy pierwsza czy druga cena powyżej 100k napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Nie wiem o jakiej stronie piszesz, ale ja mówię o eUp, który dopiero wejdzie do sprzedaży niedługo, druga generacja.

Obecny to jest tak dla jaj, żeby coś było.

I nie namawiam na eUp, tylko to jest moja odpowiedź na zadane pytanie w tym wątku.

 

Chodzi o strone oficjalna vw, jest kalkulator leasingu przy standardowym układzie 10% wpłata 36msc i max wykup to rata miesięczna netto to około 1% wartości brutto auta, i tutaj rata dla mojego 701 a dla tamtego ponad 1000

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, arogal01 napisał:

Jako ze właśnie kupiliśmy dla mojej ❤️ po wielu tygodniach dylematow takie cudo, zastanawiamy się czy w przyszłości będzie  to biały kruk i na autku się nie straci dużo kasy, czy zostanie raczej zabawka w domu do końca jego żywota. 

 

Tak wiem zapłacić za auto klasy a z blacha w środku cenę auta klasy C, trzeba mieć niepokolei ale autko miało być niepowatarzalne i miało mieć szklany dach otwierany i z oferty rynkowej wypadł najlepiej. 

 

Aktualnie auta nie da się już zamówić nowego z tym silnikiem i w tej wersji,  to nie będzie ich zbyt dużo na rynku. Sam up tez ma być wycofany w przyszłym roku 

 

Patrząc na poprzednika to nie Najdroższy z ogłoszen

 https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-lupo-zadbane-gti-ID6Cql5P.html?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, arogal01 napisał:

Chodzi o strone oficjalna vw, jest kalkulator leasingu przy standardowym układzie 10% wpłata 36msc i max wykup to rata miesięczna netto to około 1% wartości brutto auta, i tutaj rata dla mojego 701 a dla tamtego ponad 1000

 

Nadal nie rozumiesz, o czym ja do Ciebie piszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, docent11 napisał:

 

Patrząc na poprzednika to nie Najdroższy z ogłoszen

 https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-lupo-zadbane-gti-ID6Cql5P.html?

.

 

Tylko lupo nie sprzedawało się w Polsce chyba wogole a up to zupełnie co innego, ale jak mówisz może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

 

Nie wiem o jakiej stronie piszesz, ale ja mówię o eUp, który dopiero wejdzie do sprzedaży niedługo, druga generacja.

Obecny to jest tak dla jaj, żeby coś było.

I nie namawiam na eUp, tylko to jest moja odpowiedź na zadane pytanie w tym wątku.

 

Na ta chwilę EV na dopłaty nie ma, może eUP i podobno nowa Corsa EV ma być za 124990 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze właśnie kupiliśmy dla mojej po wielu tygodniach dylematow takie cudo, zastanawiamy się czy w przyszłości będzie  to biały kruk i na autku się nie straci dużo kasy, czy zostanie raczej zabawka w domu do końca jego żywota. 
 
Tak wiem zapłacić za auto klasy a z blacha w środku cenę auta klasy C, trzeba mieć niepokolei ale autko miało być niepowatarzalne i miało mieć szklany dach otwierany i z oferty rynkowej wypadł najlepiej. 
 
Aktualnie auta nie da się już zamówić nowego z tym silnikiem i w tej wersji,  to nie będzie ich zbyt dużo na rynku. Sam up tez ma być wycofany w przyszłym roku 
Mam od dwóch lat zwykłego Up!a, ale za dwa lata rozwazalem wymianę na GTI. Szkoda, że to już koniec modelu bo autko bardzo fajne a z silnikiem z GTI musi to świetnie latać po mieście.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spad napisał:

Mam od dwóch lat zwykłego Up!a, ale za dwa lata rozwazalem wymianę na GTI. Szkoda, że to już koniec modelu bo autko bardzo fajne a z silnikiem z GTI musi to świetnie latać po mieście.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Z ciekawości zapytam. Próbowałeś jazdy Vozillą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem o jakiej stronie piszesz, ale ja mówię o eUp, który dopiero wejdzie do sprzedaży niedługo, druga generacja.
Obecny to jest tak dla jaj, żeby coś było.
I nie namawiam na eUp, tylko to jest moja odpowiedź na zadane pytanie w tym wątku.
 
Dla przeciętnego mieszkańca bloku takie EV to póki co żadna alternatywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:
3 godziny temu, mrBEAN napisał:
 
Nie wiem o jakiej stronie piszesz, ale ja mówię o eUp, który dopiero wejdzie do sprzedaży niedługo, druga generacja.
Obecny to jest tak dla jaj, żeby coś było.
I nie namawiam na eUp, tylko to jest moja odpowiedź na zadane pytanie w tym wątku.
 

Pokaż więcej  

Dla przeciętnego mieszkańca bloku takie EV to póki co żadna alternatywa...

Zależy jaki blok ;]

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docent11 napisał:

 

Patrząc na poprzednika to nie Najdroższy z ogłoszen

nie kapuję ogłoszeń, w których auto "stoi" na pięknych felgach a później komentarz - cena nie podlega negocjacji i sprzedaję na felgach ze zdjęcia nr 4 ale auto w ogłoszeniu pokaże na innych kołach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacob24 napisał:

nie kapuję ogłoszeń, w których auto "stoi" na pięknych felgach a później komentarz - cena nie podlega negocjacji i sprzedaję na felgach ze zdjęcia nr 4 ale auto w ogłoszeniu pokaże na innych kołach. 

A nie to samo robia producenci aut - w reklamie topowa wersja i slogan o cenie od xxxxx tys  .. a potem zdziwienie w salonie ze reklamowana cena to 50% kosztu auta ktore pokazali w tv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki blok ;]


Tzn jakie sa OK?
Ja mam 2 miejsca parkingowe w garazu a i tak nie ma jak ladowac...
O blokach z lat 50-90 nawet nie ma co wspominac bo tam w ogole nie ma zazwyczaj miejsc parkingowych.
A takich blokow jednak jest zdecydowana wiekszosc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

Tzn jakie sa OK?
Ja mam 2 miejsca parkingowe w garazu a i tak nie ma jak ladowac...

 

Nie jesteś w stanie zamontować własnego przyłącza elektrycznego z licznikiem na miejscu postojowym?

 

Nam zrobiła spółdzielnia (zapłaciliśmy elektrykowi) i ładujemy EV w garażu, a SM wystawia nam refakturę za zużyty prąd.

Gdybym to zrobił teraz przeciągnąłbym pionem prąd z mojego mieszkania i miałbym w nosie refaktury z SM. Nie pomyślałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maxit napisał:

Nie jesteś w stanie zamontować własnego przyłącza elektrycznego z licznikiem na miejscu postojowym?

Nam zrobiła spółdzielnia (zapłaciliśmy elektrykowi) i ładujemy EV w garażu, a SM wystawia nam refakturę za zużyty prąd.

Gdybym to zrobił teraz przeciągnąłbym pionem prąd z mojego mieszkania i miałbym w nosie refaktury z SM. Nie pomyślałem wcześniej.

Moja córka z zięciem w nowym mieszkaniu dołożyli osobny licznik w garażu - prąd do schowka, ale i ładowarkę można podłączyć :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mrBEAN napisał:

Z ciekawości zapytam. Próbowałeś jazdy Vozillą?

 

Jedzilem, cicho i przyjemnie ale dla mnie elektryki w Polsce przy tych cenach nie maja sensu, w dodatku eko są z nazwy no prąd który żłopią jest w 99% z węgla. Przy cenie auta w granicy 80k miało by to sens i zamiast gti kupowanym elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 


Tzn jakie sa OK?
Ja mam 2 miejsca parkingowe w garazu a i tak nie ma jak ladowac...
O blokach z lat 50-90 nawet nie ma co wspominac bo tam w ogole nie ma zazwyczaj miejsc parkingowych.
A takich blokow jednak jest zdecydowana wiekszosc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia ładowania Leafa, którą widziałem w centrum Warszawy. Z kamienicy z okna 1p szedł przedłużacz do najbliższej korony drzewa nad chodnikiem, tam był zawinięty w reklamówkę i przywiązany do gałęzi. Dalej szedł po pniu kolejny kabel wprost do auta :] na parkingu.

Prawdziwa eko ładowarka :skromny:.

Także jak się chce to można :).

  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maxit napisał:

Gdybym to zrobił teraz przeciągnąłbym pionem prąd z mojego mieszkania i miałbym w nosie refaktury z SM. Nie pomyślałem wcześniej.

O ile dostałbyś zgodę wspólnoty/SM lub przewałkował ustawę proekologiczną o współużyciu szachtów technicznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sherif napisał:

Żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia ładowania Leafa, którą widziałem w centrum Warszawy. Z kamienicy z okna 1p szedł przedłużacz do najbliższej korony drzewa nad chodnikiem, tam był zawinięty w reklamówkę i przywiązany do gałęzi. Dalej szedł po pniu kolejny kabel wprost do auta :] na parkingu.

Prawdziwa eko ładowarka :skromny:.

Także jak się chce to można :).

Już widzę jak z każdego okna w 10 piętrowym bloku wychodzi kabel... Na dodatek nigdy nie wiesz gdzie zaparkujesz i czy kabla starczy:old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2019 o 14:05, arogal01 napisał:

Jako ze właśnie kupiliśmy dla mojej ❤️ po wielu tygodniach dylematow takie cudo, zastanawiamy się czy w przyszłości będzie  to biały kruk i na autku się nie straci dużo kasy, czy zostanie raczej zabawka w domu do końca jego żywota. 

Jeśli kupujesz auto z założeniem, że to przyszły biały kruk... to masz fantazję i złe założenie ;) . Nie - nie będzie. Nie zostanie kolejnym Golfemm k1 GTI ani Clio V6. Za kilkanaście lat będzie to zwykły mały, stary samochodzik. Jego atrakcyjnosć jako "białego kruka" spadnie tym bardziej, że zaraz wejdą małe elektryki, które będą miały podobne osiągi bez wspominania o tym, żę to wersja usportowiona.

 

Mam takiego znajomego, który 5-6 lat temu, jak zobaczył jak drożeją Mercedesy W124, to  kupił sobie Mercedesa W210 okulara z pierwszego rocznika- w dobrym wyposażeniu jak na tamte lata, ale w stanie... no zaniedbanym i brudnym jak tania "używka". Był pewien ze za 10-15 lat weźmie za niego walizkę pieniędzy. Miał byc biały kruk z full wypasem i białą skórą. Założył sobie że jego wartość będzie rosła. Najpierw nim jeździł,  ale ciągle lądował mechanika. Szybko się poddał, kupił dupwóz, a "białego kruka" postawił pod blokiem żeby rosła jego wartość. Po 2-3 latach więcej niż wartośc, wzrosła ilość korozji  i gość sprzedał tego białego kruka ze stratą zanim nabrał wartości ;) Nie każdy samochód zacznie z czasem nabierać wartości, a nawet jak zacznie, to po bardzo wieeelu latach. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2019 o 14:05, arogal01 napisał:

zastanawiamy się czy w przyszłości będzie  to biały kruk i na autku się nie straci dużo kasy,

 

Nie zakładałbym optymistycznie, że zostanie białym krukiem, ale pewnie procentowo straci mniej niż auta popularne, typu fiesta, czy fabia.

 

Sam jakbym teraz miał kupować dla siebie to up! byłby na short liście, ale na pewno nie wersja za 70k 😄

Za ok. 45-47 trafiają się nowe lub demo z silnikiem 1.0t w wersji 90KM i taki bym brał dla siebie (potem ewentualnie można podnieść moc).

 

A tak w kontekście dyskusji o emisji:

być może gdyby cena małych aut nie rosła z roku na rok dzięki "mądrym głowom" z EU i ich bzdurnym pseudo-eko przepisom, to bym poszedł do salonu i zamówił jakieś citigo czy up! za do turlania się wokół komina. Ale teraz jak mam wydać na takie taczki nie 30-35k, tylko prawie 50k (za coś z silnikiem ok 90KM), to niestety będę pewnie użytkował spalającą 11-12 litrów na setkę epikę do śmierci technicznej, zamiast nowych taczek spalających 5-6 litrów.

I pewnie coraz więcej osób odkłada w podobny sposób decyzję o zakupie miejskiego auta jeżdżąc do oporu swoim starociem...

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arogal01 napisał:

 

Jedzilem, cicho i przyjemnie ale dla mnie elektryki w Polsce przy tych cenach nie maja sensu, w dodatku eko są z nazwy no prąd który żłopią jest w 99% z węgla.

 

Dlaczego pchasz sie w dokladne procenty, jak nie znasz faktow? Aktualnie 11% energii konsumowanej w Polsce pochodzi ze zrodel odnawialnych.

Malo? Tak, malo. Co nie zmienia faktu, ze pomyliles sie jedenastokrotnie. ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.