Skocz do zawartości

Lubrykanty do wyciągania przewodow


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Mam arota fi 50 z pilotem. Potrzebuję wciągnąć do niego kilka kabli (lan, płaskie 3x1,5, alarmowy). W sumie ok 10szt. Odległość ok 20m i drugi Arot ma. Ok 40mb. Czy wciągać pojedynczo czy wszystkie na raz. I ktoś mi powiedział, że smarowania będzie słabo. Co się używa jako poślizgu do kabli przy takich operacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kablami nie zbliżasz się do średnicy rury, to poślizg Ci raczej nie potrzebny. Potrzebujesz tylko kogoś, żeby Ci podawał te kable przy wejściu - żeby szły równo, nie skręcały się i żeby nie było oporu od przeciągania po ziemi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arot idzie ziemia z bud a do B. We dwie osoby to jasna sprawa, że to trzeba zrobić. Pilota też zamierzam wymienić bo ten fabryczny to niteczka. Niby próbowałem to urwać i się nie udało ale jak znam życie to pęknie jak tylko kable pojawia się wewnątrz.
Co polecacie jako pilota? Czy Sznurek polipropylenowy jak od snopowiazalki wystarczy czy lepiej kupić jakąś linkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak już pisali 2 osoby

Po drugie Ori pilota wymień na linkę stalową lub jakiś przewód typu 3x1,5mm2

Po trzecie LAN zrób na FTP

Po czwarte przewód elektryczny daj okrągły, nie płaski

Po piąte DOBRZE sklej wszystkie przewody razem, a przewód PILOT zawinąć jako haczyk i też całość izolacją owinąć

Po szóste zapewnić sobie dobrą komunikację, żeby było wyraźnie słychać komendy ciągnij/pchaj i czekaj (jak zawiną się przewody)

Po siódme piwko PO wykonaniu zadania

Pozdro

Edytowane przez technix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nigdy nie miałem zaufania do arota czy innego peszla w ziemi.
No to jak przeciągnąć kable między dwoma budynkami, w czym? Na słupie odpada, podczas budowy położyć ziemne odpada bo uszkodza. I tak do arota daje kable ziemne bo jak pęknie i wleje się w niego woda to będzie tam po wsze czasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2019 o 15:14, amciek napisał:

Arot idzie ziemia z bud a do B. We dwie osoby to jasna sprawa, że to trzeba zrobić. Pilota też zamierzam wymienić bo ten fabryczny to niteczka. Niby próbowałem to urwać i się nie udało ale jak znam życie to pęknie jak tylko kable pojawia się wewnątrz.
Co polecacie jako pilota? Czy Sznurek polipropylenowy jak od snopowiazalki wystarczy czy lepiej kupić jakąś linkę.

Kup linkę zaciagowa do peszli są takie w obi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2019 o 22:48, KYRTAP napisał:

 

Nigdy nie miałem zaufania do arota czy innego peszla w ziemi.

Peszel w ziemi prędzej czy później pęknie chyba że taka rura instalacyjna dvr 50 , ja bym położył rurę hdpe czarna taka jak stosuję się w telekomunikacji masz 32 albo 40 mi nic tego nie ruszy i wciągać można bez pilota.

 

 

Na czas budowy ta hdpe nie musisz zakopywac jak skończysz budowę to wrzucisz cała turę do ziemi

Edytowane przez eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.