Skocz do zawartości

gaz i prąd w domu u AK:)


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

czołem

działka jest, projekt domu się robi

a jak u Was wygląda temat z dostawcą prądu i gazu?

skrzynkę elektryczną mam, zamierzam jutro skoczyć do taurona pogadać co i jak teraz zrobić by był tam prąd, ale przeglądając stronę widzę, że mają jakąś ofertę na gaz i prąd... prad myślalem, że z pging... jak to rozwiązaliście u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, 62545tomasz napisał:

czołem

działka jest, projekt domu się robi

a jak u Was wygląda temat z dostawcą prądu i gazu?

skrzynkę elektryczną mam, zamierzam jutro skoczyć do taurona pogadać co i jak teraz zrobić by był tam prąd, ale przeglądając stronę widzę, że mają jakąś ofertę na gaz i prąd... prad myślalem, że z pging... jak to rozwiązaliście u siebie?

Kablami Ci raczej tego gazu nie dostarczą :).

W PGING załatwia się przyłącze (potem projekt przyłącza, PNB, zgłoszenie, itd). Jak masz już to wybierasz sprzedawcę (może być i Tauron) podpisujesz umowę i z papierami idziesz aby włączyli Ci gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 62545tomasz napisał:

z gazownią ogarniam przyłącze gazu

a jutro  chcę podejść gdzieś? dowiedzieć się co to stoi na działce...za skrzynka... myślałem, by podejśc do taurona i tam może mi powiedzą?

Jeżeli w Twoim regionie dystrybutorem jest Tauron to oczywiście, że powiedzą.

Ja zrozumiałem, że o sprzedawca pytasz, bo w mowie potocznej mało kto się przejmuje rozdziałem dystrybucji i sprzedaży.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, luccass napisał:

Nie. NIe wiem jak jest teraz, ale ze dwa lata temu ciagle jeden podmiot nie potrafil na jednej fakturze ogarnac i pradu i gazu, wiec sensu IMO brak. 

Duzi walą slogany typu przejdź i zobacz jak będzie wspaniale, a ja wolałbym prosty kalkulator na www udowodniający to mojej kieszeni w 1 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2019 o 22:52, luccass napisał:

Nie. NIe wiem jak jest teraz, ale ze dwa lata temu ciagle jeden podmiot nie potrafil na jednej fakturze ogarnac i pradu i gazu, wiec sensu IMO brak. 

 

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Duzi walą slogany typu przejdź i zobacz jak będzie wspaniale, a ja wolałbym prosty kalkulator na www udowodniający to mojej kieszeni w 1 min.

Rozeznawalem temat w tym roku, pgnig potrafi zjechać z ceną przy gazie i prądzie, za energię el. Nie doliczają ponoć opłaty dystrybucyjnej czy czegoś tam innego przez co niby się oszczędza. Nie mogłem sprawdzić bo mam umowę z Tauronem póki co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, komor napisał:

Rozeznawalem temat w tym roku, pgnig potrafi zjechać z ceną przy gazie i prądzie, za energię el. Nie doliczają ponoć opłaty dystrybucyjnej czy czegoś tam innego przez co niby się oszczędza. Nie mogłem sprawdzić bo mam umowę z Tauronem póki co.

Opłata dystrybucyjna trafia do dystrybutora, właściciela sieci na danym obszarze.

PGNiG własnej sieci energetycznej nie ma, więc musiało o coś innego chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ZUBERTO napisał:

PGNiG własnej sieci energetycznej nie ma, więc musiało o coś innego chodzić.

Wlaśnie mogło o to. Oszczędza się na umowie z PGNiG na dystrybucji i tu jest taniej.

 

 

 

 

 

aaaaaallleeeee równolegle przychodzi faktura od dostawcy energetycznego za usługi  dystrybucji i wtedy ludzie się dziwią, że miało być taniej a wyszło jak zwykle 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.