Skocz do zawartości

Znowu VAG - Wadliwe silniki 2.0 TDI CFCA


muchenz

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuj

warto wspomnieć słynną aferę z Norwegii – tamtejsze pogotowie ratunkowe kupiło 166 karetek zbudowanych na Volkswagenie T5 z dieslem 2.0 TDI/180 KM, z czego aż w 150 (!) po niedługim czasie padł silnik.

 

Kolejne oznaczenie do doktoratów z oznaczeń silników VW. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wladmar napisał:

Zaraz się dowiesz, że już na pewno poprawili i już jest dobrze i tak w ogóle "ja mam takiego i nic się nie dzieje, więc bzdura jakaś" ;] No i jak dbasz, tak masz!

W ogóle nie wiem po co ciągle mieszać w konstrukcji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, muchenz napisał:

 

Sypiącego opiłkami EGR do silnika chyba nikt się nie spodziewał. 

Jeśli silnik cbab był udany to ma cholerę dalej go modyfikowano.

Nawiasem mówiąc trzeba mieć niezłą pamięć by ogarniać z głowy całą płodną twórczość VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cinek napisał:

Jeśli silnik cbab był udany to ma cholerę dalej go modyfikowano.

Nawiasem mówiąc trzeba mieć niezłą pamięć by ogarniać z głowy całą płodną twórczość VW.

nowy był pewnie "ten poprawiony" ;) ... niekończąca się opowieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest wrecz niewiarygodne. Przeciez oni sprzedaja auta z wada ukryta i robia to z premedytacja. I mimo to, klient jest praktycznie bezbronny i moze co najwyzej liczyc na laske w postaci partycypacji kosztow. Przeciez w US czy AUS juz by dawno VW musial placicl wielomilionowe kary i oddawac kase za auta ale widac, ze EU to ciagle trzeci swiat motoryzacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryb, @mokrii, gdzie jesteście? Przecież ewidentnie widać, że eksploatacja, nawet dział w piśmie odpowiedni, a Wy cicho 🤣 Silnik na 3-4 wymiany oleju 🤣🤣🤣

Ps. No tak, to VW, więc coś takiego może się zdarzyć, tylko drobny wypadek przy pracy 🤣 

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, krowka napisał:

@Ryb, @mokrii, gdzie jesteście? Przecież ewidentnie widać, że eksploatacja, nawet dział w piśmie odpowiedni, a Wy cicho 🤣 Silnik na 3-4 wymiany oleju 🤣🤣🤣

Ps. No tak, to VW, więc coś takiego może się zdarzyć, tylko drobny wypadek przy pracy 🤣 

ty faktycznie masz problem  ;] 

 

nie mam, nie miałem, nie bede miał dizla ( a już napewno  vw dizla)

 

nie jestem zainteresowany tematem, 

 

ale żeby dać Ci jeszcze szanse na ciętą riposte to jeździłem kiedyś fiatem punto 2 z 1.3d i to było najgorsze moje przeżycie motoryzacyjne  (nic nic nic lekkie przyspieszenie przez 200rpm i dalej nic nic nic  )

ale że temat nie o najlepszym aucie świata ( nie, nie o 500x ) outlanderze @Ryba to ja pozwól że sie oddale  i zaczne Cie ignorować  :papa: 

Edytowane przez mokrii
  • Lubię to 4
  • Kocham 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przyjdzie [mention=183116]Spajdi[/mention] i wyjaśni, że wszystko jest ok, wszak to VW ;]
Nic bardziej mylnego, taka wtopa to porażka na całej linii i nie ma żadnych wątpliwości. Natomiast nie znaczy to, że nie kupię kolejnego VAGa z tego powodu, że jakiś silnik w dodatku Diesla w T5 się rozlatuje.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spajdi napisał:

Nic bardziej mylnego, taka wtopa to porażka na całej linii i nie ma żadnych wątpliwości. Natomiast nie znaczy to, że nie kupię kolejnego VAGa z tego powodu, że jakiś silnik w dodatku Diesla w T5 się rozlatuje.

 

No ale sposob traktowania klientow juz daje do myslenia. To kolejna gruba afera VW w ostatnim czasie i znowu udaja glupa i spuszczaja klientow na drzewo. Niestety tak robi wiekszosc producentow w EU, bo sie im na to pozwala 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spajdi napisał:

 Natomiast nie znaczy to, że nie kupię kolejnego VAGa z tego powodu, że jakiś silnik w dodatku Diesla w T5 się rozlatuje.
 

Wtopy techniczne się zdarzają natomiast złe potraktowanie klientów nie powinno.

 

Powinna być akcja serwisowa u tych co mają jeszcze dobre silniki, a te zepsute bloki wymieniać bez szemrania, a nie liczyć, że problem sam się rozwiąże kosztem klientów.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtopy techniczne się zdarzają natomiast złe potraktowanie klientów nie powinno.
 
Powinna być akcja serwisowa u tych co mają jeszcze dobre silniki, a te zepsute bloki wymieniać bez szemrania, a nie liczyć, że problem sam się rozwiąże kosztem klientów.
Zgadzam się w 100%, ale praktyka pokazuje, że niestety większość producentów tak podchodzi...

Czy BMW wzywa na akcję serwisową wszystkie 2.0d podczas gdy łańcuchy są z gumy i rozrządy namiętnie strzelają poniżej 150kkm i to nie są odosobnione przypadki tylko bardziej reguła. Świadomi użytkownicy wymieniają te rozrządy, a nieświadomi silnik po kolizji i mowa tu o egzemplarzach 2011-2013 więc świeże sztuki. W BMW M5 roczniki 2013-2016 nie wiem dokładnie panewki trzeba wymieniać co 4 wymiany oleju i też BMW nie chce się przyznać do fuckupu... Jak ktoś nie wymieni w porę panewek to silnik na śmietnik.

Jedno jest pewne mało który producent ma jaja wziąć taki fuckup na klatę, większość kalkuluje, że prawnicy i brak pozwów zbiorowych w EU to tańsza alternatywa od kosztownej akcji serwisowej.

Smutna, ale prawdziwa rzeczywistość.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mokrii napisał:

ty faktycznie masz problem  ;] 

 

nie mam, nie miałem, nie bede miał dizla ( a już napewno  vw dizla)

 

nie jestem zainteresowany tematem, 

 

ale żeby dać Ci jeszcze szanse na ciętą riposte to jeździłem kiedyś fiatem punto 2 z 1.3d i to było najgorsze moje przeżycie motoryzacyjne  (nic nic nic lekkie przyspieszenie przez 200rpm i dalej nic nic nic  )

ale że temat nie o najlepszym aucie świata ( nie, nie o 500x ) outlanderze @Ryba to ja pozwól że sie oddale  i zaczne Cie ignorować  :papa: 

 

Ja nie wiem o co mu chodzi. Ja się przecież nie znam na jakichś tam awariach, nigdy żadnej nie miałem.

:nie_wiem:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zinger napisał:

Dla mnie to jest wrecz niewiarygodne. Przeciez oni sprzedaja auta z wada ukryta i robia to z premedytacja. I mimo to, klient jest praktycznie bezbronny i moze co najwyzej liczyc na laske w postaci partycypacji kosztow. Przeciez w US czy AUS juz by dawno VW musial placicl wielomilionowe kary i oddawac kase za auta ale widac, ze EU to ciagle trzeci swiat motoryzacyjny.

Skoro taka jest polityka w EU to na tym korzystaja. Niemcy nie zgodza sie na jakiekolwiek zmiany wiec nas wala bez mydla. Swoja droga to kolejne info dla milosnikow perelek z DE zeby dieseli nie kupowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wujekcybul napisał:

Skoro taka jest polityka w EU to na tym korzystaja. Niemcy nie zgodza sie na jakiekolwiek zmiany wiec nas wala bez mydla. Swoja droga to kolejne info dla milosnikow perelek z DE zeby dieseli nie kupowac.

 

Ja bym powiedział żeby VAGów nie kupować bo przecież nie tylko diesle potrafią spieprzyć i się śmiać klientowi w twarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ryb napisał:

 

Ja bym powiedział żeby VAGów nie kupować bo przecież nie tylko diesle potrafią spieprzyć i się śmiać klientowi w twarz.

 

Niestety nie ma alternatywy. Japonce odstaja multimediami i silnikami, francuzy sa generalnie kiepskie zostaja niemieckie firmy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujekcybul napisał:

Niestety nie ma alternatywy. Japonce odstaja multimediami i silnikami, francuzy sa generalnie kiepskie zostaja niemieckie firmy. 

 

Ja mym skwitował, że te Japońce to widziały Japonię na obrazku w salonie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2019 o 09:24, wujekcybul napisał:

Niestety nie ma alternatywy. Japonce odstaja multimediami i silnikami, francuzy sa generalnie kiepskie zostaja niemieckie firmy. 

 

Jeśli chodzi o satysfakcję klientów, to ostatnimi laty Peugeot zawsze punktuje bardzo wysoko... Więc nie takie te francuzy złe...

 

Np. JD Powers: https://europe.jdpower.com/node/7676/?pcr=lang||en%26%26country||United Kingdom%26%26industry||Autos%26%26study||UK Vehicle Dependability Study (VDS)-(make-level)%26%26sID||10084ENG%26%26category||Volume

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, grogi napisał:

 

Jeśli chodzi o satysfakcję klientów, to ostatnimi laty Peugeot zawsze punktuje bardzo wysoko... Więc nie takie te francuzy złe...

 

Np. JD Powers: https://europe.jdpower.com/node/7676/?pcr=lang||en%26%26country||United Kingdom%26%26industry||Autos%26%26study||UK Vehicle Dependability Study (VDS)-(make-level)%26%26sID||10084ENG%26%26category||Volume

Pierwsze pol roku spedzilem w UK na projekcie. Najczesciej pn-czw co tydzien mialem inne auto z wypozyczalni. Najgorsze jesli chodzi o prowadzenie i multimedia byly auta francuskie. Nie ma znaczenia czy Cactus czy Clio. Pezot ze swoimi 208 i 308 i ukladem kierowniczym z gumy powodowal u mnie odruchy wymiotne. To juz lepsza byla @K3 kila ceed czy ten suv na bazie rio. Ja rozumiem, ze nowe C3 jest ladne ale jak apple car play sie wiesza co 15 minut to cos nie halo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.