Skocz do zawartości

Spawarka do 1kpln do wymiany progów?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

potrzebuje wymienić progi w Matizi-e, czy do 1kpln można kupić spawarkę którą ogarnę ten temat bez problemu? Okoliczni blacharze wołają 1,5kpln za samą wymianę, trochę wolnego czasu się znajdzie żeby ogarnąć temat w własnym zakresie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, steyr napisał:

Cześć,

 

potrzebuje wymienić progi w Matizi-e, czy do 1kpln można kupić spawarkę którą ogarnę ten temat bez problemu? Okoliczni blacharze wołają 1,5kpln za samą wymianę, trochę wolnego czasu się znajdzie żeby ogarnąć temat w własnym zakresie. pozdrawiam

Kup wypasioną, uzywana spawarke a potem sprzedaj z lekką strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Cinek napisał:

Poszukaj czegoś z Magnum albo Sherman.

 
Coś takiego mi wpadło:

 

https://allegro.pl/oferta/spawarka-migomat-flux-mig-145-no-gas-magnum-ideal-7828221674

 

Pytanie czy spawanie meodą Flux [drut samoosłonow] ma rację bytu? Zawsze to mniejsze urządzenie niż MM z butlą i itp, a mam ograniczoną ilość miejsca.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steyr napisał:

 
Coś takiego mi wpadło:

 

https://allegro.pl/oferta/spawarka-migomat-flux-mig-145-no-gas-magnum-ideal-7828221674

 

Pytanie czy spawanie meodą Flux [drut samoosłonow] ma rację bytu? Zawsze to mniejsze urządzenie niż MM z butlą i itp, a mam ograniczoną ilość miejsca.

Nigdy fluxem nie spawałem więc się nie wypowiem.

Pamiętaj że trzeba potem usunąć żużel jak po elektrodzie otulonej. W osłonie gazu to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cinek napisał:

Nigdy fluxem nie spawałem więc się nie wypowiem.

Pamiętaj że trzeba potem usunąć żużel jak po elektrodzie otulonej. W osłonie gazu to odpada.

Czym się łatwiej spawa-elektrodą czy w osłonie/znaczy czy jak potrafię jakoś spawać elektrodą to dam sobie radę z migomatem:hmm:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, volf6 napisał:

Czym się łatwiej spawa-elektrodą czy w osłonie/znaczy czy jak potrafię jakoś spawać elektrodą to dam sobie radę z migomatem:hmm:;]

 

Z tego co czytałem to lepiej coś pokroju MM półautomat i itp, elektrodą takie cienkie blachy to może palić na wylot. Blacha na progu ma grubość żyletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Cinek napisał:

Nigdy fluxem nie spawałem więc się nie wypowiem.

Pamiętaj że trzeba potem usunąć żużel jak po elektrodzie otulonej. W osłonie gazu to odpada.

 

No tak, trzeba wybrać mniejsze zło. Spawy i tak trzeba szlifować to i próg można przelecieć przed malowaniem papierem  ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, volf6 napisał:

Czym się łatwiej spawa-elektrodą czy w osłonie/znaczy czy jak potrafię jakoś spawać elektrodą to dam sobie radę z migomatem:hmm:;]

Ciężko będzie ci progi pospawać MMA... Raczej MIG będzie mniej problemowy

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 4tyelement napisał:

Ciężko będzie ci progi pospawać MMA... Raczej MIG będzie mniej problemowy

 

 

13 minut temu, steyr napisał:

 

Z tego co czytałem to lepiej coś pokroju MM półautomat i itp, elektrodą takie cienkie blachy to może palić na wylot. Blacha na progu ma grubość żyletki.

 

Przecież nie chcę spawać progów elektrodami8]

Pytałem po prostu czy ktoś kto nie miał do czynienia z MIG a coś tam ogarnia w spawaniu elektrodą otuloną (MMA)  poradzi sobie bez problemów po przesiadce na MIG :)

 

Chociaż dawno temu to blacharkę w Żuku ogarniałem MMA ale tam była nieco grubsza blacha niz w osobówkach i trochę zabawy z tym było:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, steyr napisał:

 Okoliczni blacharze wołają 1,5kpln za samą wymianę, trochę wolnego czasu się znajdzie żeby ogarnąć temat w własnym zakresie. pozdrawiam

Jak będziesz robił pierwszy raz odpuść temat. Koniec końców i tak wstawisz do blacharza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szyman napisał:

Jak będziesz robił pierwszy raz odpuść temat. Koniec końców i tak wstawisz do blacharza

 

Tak pierwszy raz, auto warte "czapkę śliwek" mechanicznie jest porobione tylko progi są do roboty. Jestem samoukiem, mechanikę ogarniam po etacie to i "liznę" trochę blacharki a spawarka się przyda żeby chociaż wydech pospawać. Primasort nie musi być zrobione, uczę się na własnym aucie nie na kliencie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał:

 

 

Przecież nie chcę spawać progów elektrodami8]

Pytałem po prostu czy ktoś kto nie miał do czynienia z MIG a coś tam ogarnia w spawaniu elektrodą otuloną (MMA)  poradzi sobie bez problemów po przesiadce na MIG :)

 

Chociaż dawno temu to blacharkę w Żuku ogarniałem MMA ale tam była nieco grubsza blacha niz w osobówkach i trochę zabawy z tym było:phi:

Ja się przesiadlem na mig z elektrody i uważam że migiem jest sto razy prościej 

Jeśli masz obawy o spawanie to bym na twoim miejscu nie zaprzatał głowy czy dasz radę bo pewnie dasz

Natomiast wstawka progu dla kogoś na pierwszy raz może być z blacharskiego pkt widzenia bardziej wymagająca 

 

Probuj... Zaszkodzić nie zaszkodzi a jest szansa że wyjdzie... Bo inaczej nigdy się nie naumiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volf6 napisał:

Czym się łatwiej spawa-elektrodą czy w osłonie/znaczy czy jak potrafię jakoś spawać elektrodą to dam sobie radę z migomatem:hmm:;]

Jasne że tak bo migomat jest łatwiejszy.

Elektrodą blach samochodowych nie pospawasz ale to już wiesz. ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyman napisał:

Jak będziesz robił pierwszy raz odpuść temat. Koniec końców i tak wstawisz do blacharza

Jak będzie miał takie podejście to nigdy nie zacznie bo każdy raz będzie pierwszy. :)

Ja się zastanawiam czy koledze progów nie wymienić tylko ten czasssss......

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cinek napisał:

Jasne że tak bo migomat jest łatwiejszy.

Elektrodą blach samochodowych nie pospawasz ale to już wiesz. ;]

 

Muszę coś zakupić ale pewnie będzie problem, bo za dużo tego na rynku teraz jest;]

Czy taką na 230V zawracać sobie głowę czy szukać na 400V, bo jak bym kupił to i moze coś grubszego wypadałoby pospawać (jakieś kątowniki czy inne profile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Muszę coś zakupić ale pewnie będzie problem, bo za dużo tego na rynku teraz jest;]

Czy taką na 230V zawracać sobie głowę czy szukać na 400V, bo jak bym kupił to i moze coś grubszego wypadałoby pospawać (jakieś kątowniki czy inne profile)

 

Na 230 mam i polecam, 200A, to już pospawa różności a zaletą jest mobilność bo nie wszędzie masz trzy fazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, volf6 napisał:

Czym się łatwiej spawa-elektrodą czy w osłonie/znaczy czy jak potrafię jakoś spawać elektrodą to dam sobie radę z migomatem

Kilka lat temu wziąłem migomat od sąsiada. Pierwszy raz w życiu go używałem. Pospawałem sam progi w autku. Jeździ bez widocznej korozji do dziś a minęło co najmniej 5 lat.

Kiedyś spawałem też zwykłą. Wiele lat temu skracałem mostek teleskopów od Jawy tak aby pasował do Fumy. Robiłem to również pierwszy raz w życiu i Fuma jeździła później jeszcze długo bo najgorszych wertepach i nie puściło.

Jak dla mnie stopień trudności podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 14:41, steyr napisał:

 

Tak pierwszy raz, auto warte "czapkę śliwek" mechanicznie jest porobione tylko progi są do roboty. Jestem samoukiem, mechanikę ogarniam po etacie to i "liznę" trochę blacharki a spawarka się przyda żeby chociaż wydech pospawać. Primasort nie musi być zrobione, uczę się na własnym aucie nie na kliencie.

no ok

jeśli jeszcze ogarniasz jak prawidłowo wyciąć stare progi, co zrobić w sytuacji jak nie będzie ich do czego pospawać (bo korozja zaszła za daleko) itp

to spawarkę będziesz do przodu (jeśli uwzględnimy czyjąś robotę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, steyr napisał:

 

Ja się pytam się o spawarę do 1kpln a tutaj gość sprzetem za 200zł spawa profile 3-4mm;]

 

Powiem szczerze, nie wiem, czy sam sobie takiej nie zakupię do użytku raz na rok.

Tu jest za 250 z kablami:

https://pl.aliexpress.com/item/4000138408026.html

 

Na marginesie dodam, że ostatnio wymieniałem sobie zasilacz stabilizowany z 20 kg

https://www.olx.pl/oferta/zasilacz-laboratoryjny-warsztatowy-df-3010-a-30v-10a-CID99-IDAovLg.html

na taki z ali ważący 1 kg.

https://pl.aliexpress.com/item/32915832809.html

I wcale nie jest gorszy, ba - mniej się grzeje i pół biurka nie zajmuje.

 

 

 

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.