Skocz do zawartości

Auto na trasę do 30k


Pietro_M

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Pietro_M napisał:

Ewentualnie to i30 z dieslem.

 

Jak i30, to benzyna 1,6 120 KM. Mam porównanie do diesla i powiem, że różnica w spalaniu to niecały 1l/100 km - benzyna pali u mnie 6,8 l/100 km (służbówka, nie katuję ale i nie jeżdżę jak emeryt, styl raczej dynamiczny) a diesel u kolegi 6,0 l/100 km. Dla mnie różnica nie warta potencjalnych problemów oraz charakterystyki i dźwięku diesla, których nie znoszę. Przy spokojnym stylu jazdy spokojnie schodzę do 6 l/100 km, pewnie dieslem nie zrobisz mniej niż 5 l/100 km, więc różnica taka sama.

Edytowane przez hyperreal
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, hyperreal napisał:

 

Jak i30, to benzyna 1,6 120 KM. Mam porównanie do diesla i powiem, że różnica w spalaniu to niecały 1l/100 km - benzyna pali u mnie 6,8 l/100 km (służbówka, nie katuję ale i nie jeżdżę jak emeryt, styl raczej dynamiczny) a diesel u kolegi 6,0 l/100 km. Dla mnie różnica nie warta potencjalnych problemów oraz charakterystyki i dźwięku diesla, których nie znoszę. Przy spokojnym stylu jazdy spokojnie schodzę do 6 l/100 km, pewnie dieslem nie zrobisz mniej niż 5 l/100 km, więc różnica taka sama.

Te diesle akurat są udane i nie odrzucałbym ich na wstępie, zwłaszcza przy planowaniu 40 kilometrowych dojazdów do pracy ekspresówką. Może się okazać, że przy jego trybie jazdy diesel spisuje się lepiej. Najlepiej to się przejechać benzyną i dieslem i wtedy podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hyperreal napisał:

Jasne ze tak. U nas z tymi dieslami nic się nie dzieje. Ja po prostu jestem uprzedzony do diesli 😀 i różnica spalania 1 l/100 km nie jest mnie w stanie zachęcić do jego zakupu. Gdyby to były 4 l/100 (ale średnio) to MOŻE bym się zastanowił.

Na ekspresówce ta różnica może być większa niż 1 litr (ale też nie 4). Przy codziennych dojazdach do pracy 90 km, to jednak spalanie (dla większości osób) może mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

 Ja będę mieć prawdziwe 250-300kkm i przrzwoity serwis za soba to kolejne 150kkm pojedzie bez niespodzianek.

 

Ile miałeś takich aut?

Co z tego, ze silnik pewnie zrobi te 400-500kkm jak co chwila będzie trzeba cos dlubac przy takim aucie...

Osprzet i cala reszta nie jest niestety wieczna.

Miałem 2 auta z przebiegami 250kkm+ i do jazdy wkolo komina spoko, ale na przebiegi rzedu 100km dziennie to się średnio nadaje.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu forumowiczów, to tyle sugestii. Jak nie lubię VAGów, to bym na Twoim miejscu szukał jakiegoś 1.6 102KM, Hondę z 1.8 lub 2.0 lub coś z Francuzów 1.6 110KM. 

Z niedużym przebiegiem i od I właściciela. Taki samochód trochę kosztuje, ale wg mnie się opłaci. Potem  oczywiście dobre i nowe LPG.

 

Albo mały kredyt i nową Dacię, Tipo, Citroena C-Elisse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

Laguna III 2.0dci
Cytryna III c5 2.0hdi
Volvo v70 lub s60 d5
Wszystko w manualu

Roczniki bez znaczenia. Ja będę mieć prawdziwe 250-300kkm i przrzwoity serwis za soba to kolejne 150kkm pojedzie bez niespodzianek.

Wysłane z tel.
 

 

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ile miałeś takich aut?

Co z tego, ze silnik pewnie zrobi te 400-500kkm jak co chwila będzie trzeba cos dlubac przy takim aucie...

Osprzet i cala reszta nie jest niestety wieczna.

Miałem 2 auta z przebiegami 250kkm+ i do jazdy wkolo komina spoko, ale na przebiegi rzedu 100km dziennie to się średnio nadaje.

 

Popieram kolege Maciej___

Proponowane dojechanych diesli do kolejnego tyrania do pracy, chyba jest nieporozumieniem. Oprzet, ktorego jest duzo w wyzej wymienionych autach, bedzie co chwila dawal znac. Przy szczesciu moze jezdzic maloawaryjnie, przy nieszczesciu co miesiac w serwisie .... srednio ..... wychodzi kilka razy w roku.

 

Co prawda mialem tylko jednego dieselka 200kkm+ ale niesmak pozostal. Raz na 10 tys km ladowal w serwisie wskutek awarii. Nie mowiac o tym co pasowaloby wymienic bo juz sie konczylo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ile miałeś takich aut?
Co z tego, ze silnik pewnie zrobi te 400-500kkm jak co chwila będzie trzeba cos dlubac przy takim aucie...
Osprzet i cala reszta nie jest niestety wieczna.
Miałem 2 auta z przebiegami 250kkm+ i do jazdy wkolo komina spoko, ale na przebiegi rzedu 100km dziennie to się średnio nadaje.
3 lata temu kupiona c5 z +200kkm obecnie ma +300kkm

Poza wołaniem płynu do dpf i wymiany 2 gruszek śmiga bezawaryjnie

Przedwczoraj kupiłem v70 d5 MT z pełnym serwisem aso od nowości w jednych rękach. 320kkm 12lat 22kpln

Subaru nie będę wymieniać bo za dużo pisania

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu forumowiczów, to tyle sugestii. Jak nie lubię VAGów, to bym na Twoim miejscu szukał jakiegoś 1.6 102KM, Hondę z 1.8 lub 2.0 lub coś z Francuzów 1.6 110KM. 

Z niedużym przebiegiem i od I właściciela. Taki samochód trochę kosztuje, ale wg mnie się opłaci. Potem  oczywiście dobre i nowe LPG.

 

Albo mały kredyt i nową Dacię, Tipo, Citroena C-Elisse.

LPG odpada na wstępie, bo nie wjadę tym autem do garażu podziemnego. Już wolę diesla niż codzienne skrobanie szyb rano. default_wink.gif

 

Druga rzecz jest taka, że w tej chwili mam VAGa z silnikiem 115KM i na tej trasie nie ma szału z osiągami. W kolejnym aucie chcę tego uniknąć. ;)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wszystkim udzielającym się w wątku dziękuję, dzisiaj efektem tej dyskusji pojawił się ten oto Hyundai i30 1.6 CRDi z 2016r. default_smile.gif
@bielaPL to ten z Twojego linka z początku wątku default_smile.gifd46a1363ba98cef538efdb38ce7c2018.jpg&key=931e3409d3b0fcb6ce286b3322a66b3a1c3d674787888c9097f0e69d9ecc803a

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pietro_M
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2019 o 06:54, ppmarian napisał:

Laguna III 2.0dci

To auto się sypie w pewnym momencie jak szalone. Nie wiem czy to jakiś pech, ale 2 szt. u mnie w rodzinie zaczęły się gwałtownie sypać w okolicach 250 tys.

 

Edit

nie doczytałem, że już zakup dokonany :)

Edytowane przez PelvisResley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim udzielającym się w wątku dziękuję, dzisiaj efektem tej dyskusji pojawił się ten oto Hyundai i30 1.6 CRDi z 2016r. default_smile.gif
[mention=133712]bielaPL[/mention] to ten z Twojego linka z początku wątku default_smile.gifd46a1363ba98cef538efdb38ce7c2018.jpg&key=931e3409d3b0fcb6ce286b3322a66b3a1c3d674787888c9097f0e69d9ecc803a
 
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
W końcu pierwszy który kupił co polecalem :) aż miło
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, technix napisał:

A kto oprócz Ciebie będzie wiedział, że masz je zamontowane?

Wyobraź sobie taką sytuację ... w garażu podziemnym płonie samochód twojego sąsiada. Twój z LPG zapala się od niego i nawet nie popadajmy w skrajności ... nie wybucha .... trochę podsyca pożar przez zawór upustowy.

Teraz dochodzi do szukania winnego i ubezpieczalni .. b te szkody trzeba ogarnąć.

Kto będzie miał kłopoty? ... prawidłowo zaparkowany pojazd sąsiada, który miał prawo tam być .. no i nieszczęśliwie się zapał ... ale ubezpieczyciel jest przygotowany na takie ewentualności

... czy raczej pojazd z LPG, którego w ogóle nie powinno tam być ... dołożył cegiełkę do pożaru i spowodował zagrożenie wybuchem dla mieszkańców i służb ratowniczych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, technix napisał:

@azbest, masz rację, ALE nie wiemy i jakim garażu tu mowa.

Kolega np. ma garaże pod blokiem takie, że każdy ma osobną swoją bramę wjazdową i ściany murowane, także wiesz

Ale ogólnie masz 100% racji

U mnie jest zakaz wjazdu pojazdów z LPG, a na razie nie ma wydzielonych boksów, jest cała powierzchnia i tylko miejsca parkingowe wymalowane na posadzce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pietro_M napisał:

U mnie jest zakaz wjazdu pojazdów z LPG, a na razie nie ma wydzielonych boksów, jest cała powierzchnia i tylko miejsca parkingowe wymalowane na posadzce.

 

To jak nie ma boksow, to raczej już nie będzie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.