Skocz do zawartości

Nowy Defender


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kiziuk napisał:

Parę lat temu w jakimś programie w telewizorze robili porównanie dwóch samochodów "terenowych".

Wjechali na jakąś plażę i patrzyli, który się pierwszy zakopie ;l

 

Defenderem wjeżdża się na plażę od strony wody ;]

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można powiedzieć że jest zły, bo w sumie jest ładny, może właściwości terenowe mieć podobne albo nawet lepsze jak poprzednik.... ale nigdy nie będzie miał charakteru poprzednika. Nie ma tu już tego prymitywnego designu, nawet tych licznych wad poprzednika, które też dodawały mu uroku (tylko rdza i awaryjnosć nie dodawały mu uroku). Defender to był trochę jak kalosze na 4 kołach - miał sens tylko do ciężkiej pracy w terenie i tam sprawdzał się doskonale, a kupowanie go bez  zamiaru używania go do tego do czego został stworzony było bez sensu, a nawet nieprzyjemne (hałas z czego sie tylko dało). Ten jest zbyt ugrzeczniony, okrąglutki, obłożony plastikami, bo ma być uniwersalny. Zmieniłbym jedno - nazwę... bo niestety nie wygląda jak Defender.

 

Przy okazji - podobno ostatnio strasznie poszły w górę ceny oryginalnego Defendera - używane z ostatnich lat produkcji droższe niż kosztowały w salonie :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, camel00 napisał:

Zdecydowanie nie jest to już maszyna rolnicza, ale poprzednika w ostatnich latach raczej nie kupowano z myślą o oraniu pola.

 

Jak myślicie? Udało im się? :hmm:

 

 

Czy mi siesię zdaje, czy większość materiałów filmowych kręconych w tym samym miejscu, tylko ekipy się zmieniały? 

Pojazd ciekawy, ale i tak pewnie wolałbym Landcruisera ...

Jeszcze nie mój budżet, teraz jakieś pełnoletnie V8 stuka mi po głowie terenowe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pipper napisał:

Czy mi siesię zdaje, czy większość materiałów filmowych kręconych w tym samym miejscu, tylko ekipy się zmieniały? 

 

 

Pewnie że tak. Podstawili dwa auta i zaprosili redaktorów. 

 

Generalnie jestem pod wielkim wrażeniem jak się Land Rover do tej premiery przygotował. 

 

36 minut temu, Pipper napisał:

Pojazd ciekawy, ale i tak pewnie wolałbym Landcruisera ...

 

Testowałem 3 tygodnie temu i byłem bardzo rozczarowany. Auto jeździ jakby było projektowane 20 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Pewnie że tak. Podstawili dwa auta i zaprosili redaktorów. 

 

Generalnie jestem pod wielkim wrażeniem jak się Land Rover do tej premiery przygotował. 

 

 

Testowałem 3 tygodnie temu i byłem bardzo rozczarowany. Auto jeździ jakby było projektowane 20 lat temu. 

Ale wlasnie o takie odczucia z jazdy mi chodzi ;]

Czołg to czołg, Pudziana baletu nie będziemy uczyć 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2019 o 17:46, camel00 napisał:

Zdecydowanie nie jest to już maszyna rolnicza, ale poprzednika w ostatnich latach raczej nie kupowano z myślą o oraniu pola.

 

Jak myślicie? Udało im się? :hmm:

 

 

zdecydowanie nie, defender powinien zostać defenderem, ewentualnie wprowadzić dwie wersje def adventure i def lux

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bielaPL napisał:

 

zdecydowanie nie, defender powinien zostać defenderem, ewentualnie wprowadzić dwie wersje def adventure i def lux

No i powinien byc produkowany jako uzywka z 300kkm na blacie-wtedy pewnie jakies 15%  z tych co tesknia do niego  to moze by i kupilo :ok:

Edytowane przez wlad
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wlad napisał:

No i powinien byc produkowany jako uzywka z 300kkm na blacie-wtedy pewnie jakies 15%  z tych co tesknia do niego  to moze by i kupilo :ok:

nie chodzi o tych co tęsknią ale o sprawny pojazd dla służb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fisherman napisał:

To już nie jest Defender... zatracił cały swój styl i oryginalność. W teren trzeba pewnie z ekipą elektryków jeździć.

Styl i ilość elektroniki to jedno. A do tego dodajmy:

- mniejszy prześwit niż w oryginale

- nadwozie samonośne zamiast na ramie

- zawieszenie niezależne 

 

12 godzin temu, wlad napisał:

No i powinien byc produkowany jako uzywka z 300kkm na blacie-wtedy pewnie jakies 15%  z tych co tesknia do niego  to moze by i kupilo :ok:

Są już nawet w Polsce firmy, które ... w zasadzie to budują klasycznego Defendera od nowa. Biorą jakiegoś starego, używanego nadającego się do remontu, rozbierają go do ostaniej śrubki i składają go z użyciem nowych i zregenerowanych części. Koszt - grubo ponad 200 000 zł, ale skoro jest taka usługa, to znaczy że jest na to popyt.

 

Swoją drogą ciekawe, że Land rover odpuści walkę w Afryce. Tam dla wszelkich służb, rolników itp. liczyły się 2 modele: Defender i Land Crusier. Defender zniknął z oferty, a Toyota nadal na Afrykę i Australi klepie Land Cruisera J70 z lat 80, czyli musi się to opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manx napisał:

Swoją drogą ciekawe, że Land rover odpuści walkę w Afryce. Tam dla wszelkich służb, rolników itp. liczyły się 2 modele: Defender i Land Crusier. Defender zniknął z oferty, a Toyota nadal na Afrykę i Australi klepie Land Cruisera J70 z lat 80, czyli musi się to opłacać.

Robilbys niezawodne auta dla jakiejs dziczy gdy w Europie mozna sprzedawac psujace sie  gadzety bogatej klienteli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał:

nie chodzi o tych co tęsknią ale o sprawny pojazd dla służb

 

LR od dawna nie chce robić pojazdów dla służb lecz dla bogatych. Służby niech sobie kupią Aro.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wlad napisał:

Robilbys niezawodne auta dla jakiejs dziczy gdy w Europie mozna sprzedawac psujace sie  gadzety bogatej klienteli?

Szczerze mówiąc to jeżeli produkt jest dochodowy, to fajnie jest nie mieć dużej konkurencji.

Toyocie się ten biznes z J70 jakoś musi opłacać. Podejrzewam że skala sprzedaży musi być niemała (oferowany w Afryce, Australii, na Bliskim Wschodzie,  w Ameryce Południowej), skoro dalej te archaizmy produkują i to za niemałe pieniądze (w AU taki "prymitywny" landcruiser J70 kosztuje w salonie równowartość 200 000 zł).

No ale - brytyjczycy nie raz w motoryzacji zaskoczyli świat... np tym, że z tylu marek, które mieli, dziś pozostało na rynku pięć, a w w ich rękach nie pozostała żadna :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Manx napisał:

Szczerze mówiąc to jeżeli produkt jest dochodowy, to fajnie jest nie mieć dużej konkurencji.

Toyocie się ten biznes z J70 jakoś musi opłacać. Podejrzewam że skala sprzedaży musi być niemała (oferowany w Afryce, Australii, na Bliskim Wschodzie,  w Ameryce Południowej), skoro dalej te archaizmy produkują i to za niemałe pieniądze (w AU taki "prymitywny" landcruiser J70 kosztuje w salonie równowartość 200 000 zł)

Przeciez do czasu Toyoty to Land Rover byl tam monopolista.Wszedl Landcruiser i ludzie zalapali ze auto moze byc niezawodne;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wlad napisał:

Przeciez do czasu Toyoty to Land Rover byl tam monopolista.Wszedl Landcruiser i ludzie zalapali ze auto moze byc niezawodne;]

:hehe: Nooo to prawda - podobno kaprysny model. Z drugiej strony można to było młotkiem naprawić i nawet jak się w Afryce podczas safari zepsuł, to mogli to szybko naprawić.

Nie raz widziałem na Defenderach naklejki "I'd rather push my Land Rover than drive a Jeep" :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

LR od dawna nie chce robić pojazdów dla służb lecz dla bogatych. Służby niech sobie kupią Aro.

 

no to zrobili, ale nazywać to defenderem... G klasa jakoś trzyma fason wyglądu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.