Skocz do zawartości

Małe miejskie auto z automatem - Suziki Splash


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o taki modelu:

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-splash-2013r-automat-60tys-km-ID6CsNGN.html#83a5e46c23

 

Warto jechac zobaczyc ? Na co zwrocic uwage ?

 

Jedynie jazda po Warszawie sama kobieta lub z dwojka dzieci (2,4).

Male zwinne i chyba takie suzuki nie rdzewieja ?

Z wymagan to jedynie w miare male + automatyczna skrzynia (nie zrobotyzowana)

 

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przez ponad 3 lata wersje  ze skrzynia manualna.Auto super do miasta-zwinne,w miare pakowne[oprocz bagaznika],bezawaryjne.U mnie nie rdzewial ale jak go sprzedawalem  mial dopiero 8 lat.Bardzo fajnie jezdzilo sie tez w trasie.Podobno wysocy kierowcy maja problem z lusterkiem wewnetrznym-ja jestem niski wiec mnie to nie dotyczylo.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Proszę państwa 

pozwole sobie odświeżyć wątek. 
mam możliwość kupienia wersji 1.0 manual. 
2009 rok pierwszy właściciel około 57000 przebiegu 

wyposazenie raczej mie za bogate ale lektryczne szyby i klima sa 

 

To co zauważyliśmy to bardzo niskie zawieszenie, możliwe ze cos jest nie tak i pomoże serwis tego zawieszenia?

jak z dostępem do czesci?

nie widzę w ogóle na rynku wtórnym tych aut zbyt dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nie psuje wiec kupowadz i jezdzic. Z czesciami mechanicznymi nie ma problemu z blacharka nie wiem. Zobaczyc czy rdzy nie ma bo ciezko powiedziec od ktorego roku japonce opanowali zabezpieczenie od rdzy. Ze swiezych aut nie widzialem zardzewialych no ale warto sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze spytam:

 

czy 1.0 ma wspomaganie kierownicy ?

czy możliwe, ze przy takim przebiegu przyciski nie wyglądają dobrze ( złuszczone nieco)?

czy do oryginalnego radia da się podpiąć jakiś zestaw głośnomówiący ?

 

czy części od Opla agila będą pasować??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ma elektryczne. Ja do Swifta kupilem zestaw parrota i zestaw przejsciowek do radia Suzuki. Dzialalo bez problemu. Tu tez powinno... https://allegro.pl/oferta/zlacze-hf-parrot-suzuki-jimny-ii-splash-6408238577

 

To jest k10b nie wiem czy w Oplu byl ten sam silnik ale czesci sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KotLarry napisał:

A jeszcze spytam:

 

czy 1.0 ma wspomaganie kierownicy ?

czy możliwe, ze przy takim przebiegu przyciski nie wyglądają dobrze ( złuszczone nieco)?

czy do oryginalnego radia da się podpiąć jakiś zestaw głośnomówiący ?

 

czy części od Opla agila będą pasować??

 

 

Agila to dokladny klon -nawet silniki [oprocz diesla ] sa Suzuki.

Kazda wersja miala serwo i  klime.

U mnie przy wiekszym przebiegu [cos kolo 100kkm] nie bylo zadnych oznak zuzycie.

Ja uwielbialem ten silnik 1,0.Jego minus to spalanie podobne[trasa] lub nieco wieksze[miasto] niz wersja 1,2.

Silnik bezobslugowy-lancuch,zawory trzeba teoretycznie regulowac co 90kkm ale z tego co na forum sie dowiedzialem nie ma takiej potrzeby bo trzymaja luzy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wlad napisał:

Agila to dokladny klon -nawet silniki [oprocz diesla ] sa Suzuki.

Kazda wersja miala serwo i  klime.

U mnie przy wiekszym przebiegu [cos kolo 100kkm] nie bylo zadnych oznak zuzycie.

Ja uwielbialem ten silnik 1,0.Jego minus to spalanie podobne[trasa] lub nieco wieksze[miasto] niz wersja 1,2.

Silnik bezobslugowy-lancuch,zawory trzeba teoretycznie regulowac co 90kkm ale z tego co na forum sie dowiedzialem nie ma takiej potrzeby bo trzymaja luzy.

Ja miałem ponad 60tkm i też nic nie obłaziło. A nawet powiem, że fotele wyglądały lepiej niż teraz w Pulsarze, choć w dłuższej trasie drętwiały mi nogi ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie szukania małego auta i padło na Suzuki Splash .Lepiej poszukać z 4 cylindrowym silnikiem 1.2 ma lepsze osiągi i mniejsze spalanie niż 3 cylindrowy 1.0 ,klimę mają wszystkie Splashe.Razem z agilą schodzą z tej samej taśmy produkcyjnej na Węgrzech czyli podzespoły i silniki te same tylko blachy inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie poszukać Opla Agila 2 bo to to samo auto, wychodząc e z tej samej fabryki. Szczerze mówiąc to Swift lepiej wypada bo ma niższe spalanie. Ta wysokośc nad głowa nie nie jest potrzebna w codziennym uzytkowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.