Skocz do zawartości

Astra 1,4 150KM


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Użytkuje ktoś takie autko zbieram info jak się sprawuje,plusy,minusy,silnik jak z trwałością łańcucha,czy lubią olej?jakieś trapiące ten model mankamenty?

Przeglądam oferty jest dużo demo szczególnie w woj.śląskim auta z znikomym przebiegiem w dobrej cenie i rozszerzonym wyposażeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, robert2609 napisał:

Witam 

Użytkuje ktoś takie autko zbieram info jak się sprawuje,plusy,minusy,silnik jak z trwałością łańcucha,czy lubią olej?jakieś trapiące ten model mankamenty?

Przeglądam oferty jest dużo demo szczególnie w woj.śląskim auta z znikomym przebiegiem w dobrej cenie i rozszerzonym wyposażeniu.

 

 

Na Śląsku chyba w Mikołowie, oraz w Poznaniu, ASO sprzedaje używane Ople po leasingu pracowniczym, który trwa ok 6-12 miesięcy. Pracownik dba, ponieważ zwraca i jest normalnie rozliczany jakby zdawał auto w leasingu. Wyposażenie mogą wybierać dowolnie, stąd fajne wersje i spory wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie wiedziałem,że tak jest może ktoś się trafi z użytkowników i coś napisze.

52 minuty temu, Jaruga napisał:

Na kącik astry z tym. 

Dlaczego?

Różne posty są tu pisane i jakaś dyskusja się rozkręca,nie będę  na każdym forum zakładał konta poczekajmy ,w końcu to forum motoryzacyjne.

Tu na autącikowym oplu nudno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gilbert3 napisał:

Jedyny mankament jaki przychodzi mi do głowy to skrzynia M32. Niby poprawiona, ale zawsze jakiś pierwiastek niepewności.  

Szukaj wersji z start/stop, miały inną skrzynię. 

Gdzie w Astrze V? To juz 10 lat temu rozwiazali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za forum Astry. Brzmi tak samo...


A więc co do skrzyni...w kość dostały 2 łożyska w skrzyni...objaw tego uszkodzenia to ruszający się na 2/4/6 biegu drążek oraz huczenie skrzyni zdiagnozowane przeze mnie jako buczenie/bzyczenie podczas hamowania silnikiem. Problem wyłapany przez szefa ASO i Mistrza warsztatu podczas jazd testowych. Prewencyjnie na gwarancji wymienione zostały 4 łożyska. Zalano nowy olej etc...z rozmów wynika, że była to pierwsza Astra K z taką wadą przy czym wada ta wynikała ze zbyt ciasnego spasowania/skręcenia? skrzyni i to wygenerowało problem. Trafiło na mnie - no cóż..od tego jest gwarancja przy czym FlexiCare na pewno dokupię.

 
 
 

 

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stig napisał:

Za forum Astry:


A więc co do skrzyni...w kość dostały 2 łożyska w skrzyni...objaw tego uszkodzenia to ruszający się na 2/4/6 biegu drążek oraz huczenie skrzyni zdiagnozowane przeze mnie jako buczenie/bzyczenie podczas hamowania silnikiem. Problem wyłapany przez szefa ASO i Mistrza warsztatu podczas jazd testowych. Prewencyjnie na gwarancji wymienione zostały 4 łożyska. Zalano nowy olej etc...z rozmów wynika, że była to pierwsza Astra K z taką wadą przy czym wada ta wynikała ze zbyt ciasnego spasowania/skręcenia? skrzyni i to wygenerowało problem. Trafiło na mnie - no cóż..od tego jest gwarancja przy czym FlexiCare na pewno dokupię.

 

Jak sam widzisz problem nie jest raczej powszechny i rownie dobrze może wynikac z blednego montażu czy wady materiałowej w tym przypadku...

Z cala pewnoscia poprawione skrzynie M32 nie sa już tak wadliwe jak kiedyś, gdzie padaly nagminnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Jedna awaria na forum gdzie wszystko zglaszaja wiec ja bym sie wogole nie przejmowal.

Mam taką (ver. 1 🤣) w Alfie i też się nie przejmuje...ale ewidentne to jest guano.

Za pewne drugi użytkownik oceni jej trwałość.

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2019 o 11:14, robert2609 napisał:

Witam 

Użytkuje ktoś takie autko zbieram info jak się sprawuje,plusy,minusy,silnik jak z trwałością łańcucha,czy lubią olej?jakieś trapiące ten model mankamenty?

Przeglądam oferty jest dużo demo szczególnie w woj.śląskim auta z znikomym przebiegiem w dobrej cenie i rozszerzonym wyposażeniu.

 

Zrobiłem astrą K już prawie 20 kkm. Ten 1,4 turbo opla nie jedzie tak jak 1,4 VW. Z dołu jest wg mnie zdecydowani słabszy. Oleju nie ubywa, choć auto użytkowane intensywnie w trasie. Dla mnie przyciasna, wnętrze skrzypiąco-tandetne (u mnie skrzypi fotel kierowcy na wybojach i boczek w drzwiach jak się oprze kolanem). Klimatyzacja automatyczna wg mnie działa jak chce. Jak jest gorąco dmucha za słabo a jak chłodno we wnętrzu robi lodówkę. Jako służbówka może być, prywatnie bym nie kupił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujekcybul napisał:

Astra K juz z 6 lat klepia wczesniej w Astrze IV uzyli innych lozysk a Fiat zrezygnowal z wkladania tej skrzyni takze mozna przyjac, ze problem nie istnieje.

Troche z tymi 6 latami przesadziłeś. Od 2015 je klepią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupus, ujeżdżam Astrę K od 230 tysięcy km

nic nie skrzypi, nie trzeszczy

auto całkowicie bezawaryjne, w porównaniu z TSI mega ciche i elastyczne

ciasne nie jest, ciasny jest focus;)

auto jak za tą kasę bardzo dobrze wykonane i kupiłbym je zdecydowanie raz jeszcze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lupus napisał:

Dla mnie przyciasna, wnętrze skrzypiąco-tandetne (u mnie skrzypi fotel kierowcy na wybojach i boczek w drzwiach jak się oprze kolanem)

 

Miałem ten problem w Skodzie, spróbuj sobie podnieść fotel o ćwierć ruchu "wajchą" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2019 o 19:29, Lupus napisał:

Jako służbówka może być, prywatnie bym nie kupił.

Dzięki odpuściłem sobie,bardzo możliwe,że podtrzymam tradycję i pociągnę dalej Renault ale to na spokojnie mam czas do wiosny z zastanowieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.