Skocz do zawartości

Mopar Vehicle Protection Maximum Care


szastan

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sytuacja mnie spotkała, otóż biegnie mi obecnie gwarancja w ramach programu z tytułu. Jako że coś mi stukało i pukało w zawieszeniu odstawiłem auto na serwis no i ku mojemu zaskoczeniu Pani się spytała po weryfikacji co tam jest nie tak, czy robimy. Ja na to że czemu nie skoro auto jest objęte gwarancją, na co dostałem odpowiedź że do wymiany są łączniki stabilizatora któ®e to nie podlegają gwarancji jako elementy eksploatacyjne. Poleciłem robić i zaznaczyłem że wyjaśnimy sytuację przy odbiorze auta. No więc sprawdziłem umowę i oczywiście wykluczenia elementów eksploatacyjnych, takich jak amortyzatory, paski napędu, żarówki, koła etc. występują natomiast nie ma tam słowa o łącznikach stabilizatora. Po wskazaniu punktu w któ®ym brak jest podanego wykluczenia, serwis skonsultował z FCA sprawę (dość szybko, kilkanaście minut to trwało) i okazało się że jednak moja gwarancja obejmuje łączniki bo teraz to już są takie umowy gdzie są one wykluczone. I teraz, czy ktoś posiada takie przedłużenie gwarancji  (nie wiem niestety od kiedy mogli zmienić zapisy) i może zerknąć czy tak faktycznie jest czy odpuścili sobie bo się wściekłem? Dotyczy to poniższego punktu, w którym kluczowa imho jest informacja na samym początku

Zrzut ekranu 2019-09-14 o 14.49.56.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety WCM który obowiązuje w grupie Fca wymusza oszczędności na wszystkim ... Więc pewnie kolejna obecna umowa przy zakupie auta wymusiła dodanie czegoś xtra ,czegoś czego.nie było kiedy ty podpisywałem umowę gwarancyjna. Te łączniki musieli by ci anexowac do umowy podpisanej. Ale pewnie było by ryzyku że ty chciałbyś upust -rabat lub coś w zamian... Co dodali od swojego widzimisię.

 

Dobrze że wydymiles i dobrze że.ci wymienili... He

 

Kiedyś przyjdą czasy że za całego auta tylko rozrząd będzie na gwarancji a cała reszta bebechów już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=143175]szastan[/mention]Przedłużałem ostatnio gwarancję i mam taki zapis jak zaznaczyłeś w czerwonej ramce.

I nie ma tam wzmianki o łącznikach stabilizatora?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nigdzie nie pada słowo łączniki stabilizatora. Choć trzeba zwrócić uwagę na zapis "Przykładowo, choć nie wyczerpuje to pełnego zakresu".

Jak im zwróciłem uwagę, że są marki, gdzie gwarancja przedłożona jest od zderzaka do zderzaka, to mi powiedział, że jest jeszcze gest handlowy i tam jest pewne pole manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nigdzie nie pada słowo łączniki stabilizatora. Choć trzeba zwrócić uwagę na zapis "Przykładowo, choć nie wyczerpuje to pełnego zakresu".
Jak im zwróciłem uwagę, że są marki, gdzie gwarancja przedłożona jest od zderzaka do zderzaka, to mi powiedział, że jest jeszcze gest handlowy i tam jest pewne pole manewru.


Tak o tym przykładowo... nie wspominałem oczywiście argumentując swoje racje, natomiast wychodzi na to ze ta umowa to paździeż, bo ten zapis można i terpretowac dowolnie. No bo w ostateczności można uznać ze auto złożone jest z samych materiałów eksploatacyjnych ;]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.