Skocz do zawartości

panele na parkiet


Jerzyk_

Rekomendowane odpowiedzi

pomijając czemu takie rozwiązanie

chciałbym się dowiedzieć co należy zrobić aby jak najmniej "podnieść" podłogę przy prawidłowym położeniu paneli

znaczy ma być dobrze i jak "najchudziej"

 

czyli jaki podkład (i czy konieczny), czy grubość paneli ma wyznacznik ich jakości i trwałości itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jerzyk_ napisał:

pomijając czemu takie rozwiązanie

chciałbym się dowiedzieć co należy zrobić aby jak najmniej "podnieść" podłogę przy prawidłowym położeniu paneli

znaczy ma być dobrze i jak "najchudziej"

 

czyli jaki podkład (i czy konieczny), czy grubość paneli ma wyznacznik ich jakości i trwałości itp ?

Podkład 2-3mm, panele 8mm to takie minimum, żeby dobrze wyglądało, to jak zamierzasz w więcej niż 1 pomieszczeniu to bezprogowo zrób, jak drzwi będą haczyć zawsze możesz je podciąć. W cieniznę za bardzo się nie pchaj bo będziesz klął, wszystko będzie się uginać.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

znaczy ma być dobrze i jak "najchudziej"

Jeśli parkiet idealnie równy to podkład 1mm lub 1,5mm. tzw. termiczny bo nie potrzebujesz izolacji termicznej na drewnie. Do tego panel 8mm. 7mm. to jednak szajs.

U siebie położyłem taki 1mm. podkład na posadzkę i tez jest ciepła podłoga i w dodatku bardzo cicha.

Ewentualnie klejony winyl. Można się zmieścić w 2mm. że wszystkim.

Edytowane przez Joki
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele winylowe są cieńsze i wiem że kładąc je na płytki nie jest potrzebny podkład,moze z pakietem jest podobnie. 

 

Edit, nie doczytałem wyżej posta kolegi nt winylowych paneli :ok:

Edytowane przez szpyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2019 o 20:59, AkuQ napisał:

Podkład 2-3mm, panele 8mm to takie minimum, żeby dobrze wyglądało, to jak zamierzasz w więcej niż 1 pomieszczeniu to bezprogowo zrób, jak drzwi będą haczyć zawsze możesz je podciąć. W cieniznę za bardzo się nie pchaj bo będziesz klął, wszystko będzie się uginać.

 

Dlaczego panel 7 mm jest gorszy od 8 mm ?

 

Mam na myśli wyłącznie wygląd a nie wchodzenie w kwestie wytrzymałości.

 

Zresztą ew. ścieralna czy podatna na uszkodzenie jest wierzchnia warstwa, która jest jednakowa we wszystkich panelach (ułamki mm).

 

Sam za tydzień-dwa zamierzam wymienić 20m2 paneli z 1999 roku, które nadal wyglądają bardzo dobrze.

 

A był to najtańszy szajs po 20 PLN/m2 (przypomnę - w 1999 roku !) jeszcze na płycie wiórowej a nie na MDF i do tego klejone (nikt wtedy jeszcze o zamkach nie słyszał).

 

A do tego były tak krzywe, że układanie wyglądało w ten sposób, że wklejałem panel, dociągałem pośrodku pasem (bo krzywizna miała z 0,2-0,3 mm) i czekałem 10-15 minut aż klej zwiąże.

 

Położyłem tak ponad 70m2 krzywych paneli (to były dziwne czasy - dziś po prostu bym pojechał i zwalił to pod sklepem ale wtedy jeszcze to konsument był w czarnej d....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AkuQ napisał:

Uginanie się.

 

Logiczne dla mnie jest, że 8 mm jest lepsze od 7 mm.

A 7 mm lepsze od 6 mm (nie jestem pewien czy właśnie nie mam w domu jeszcze 6 mm paneli - wtedy te najtańsze były takie cienkie).

 

Ale przecież to nie jest tak, że na 7mm noga wpada a już 8 mm to twarde jak beton.

Poza tym przy równym podłożu (a w dzisiejszych czasach raczej już nie ma cudów rodem z PRL-u) i 2 lub 3 mm podkładzie to jest pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomo napisał:

Sam za tydzień-dwa zamierzam wymienić 20m2 paneli z 1999 roku, które nadal wyglądają bardzo dobrze.

A był to najtańszy szajs po 20 PLN/m2 (przypomnę - w 1999 roku !) jeszcze na płycie wiórowej a nie na MDF i do tego klejone (nikt wtedy jeszcze o zamkach nie słyszał).

A do tego były tak krzywe, że układanie wyglądało w ten sposób, że wklejałem panel, dociągałem pośrodku pasem (bo krzywizna miała z 0,2-0,3 mm) i czekałem 10-15 minut aż klej zwiąże.

mam podobne panele w kawalerce z 2000 r. - całkiem nieźle się jeszcze trzymają :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomo napisał:

 

Logiczne dla mnie jest, że 8 mm jest lepsze od 7 mm.

A 7 mm lepsze od 6 mm (nie jestem pewien czy właśnie nie mam w domu jeszcze 6 mm paneli - wtedy te najtańsze były takie cienkie).

 

Ale przecież to nie jest tak, że na 7mm noga wpada a już 8 mm to twarde jak beton.

Poza tym przy równym podłożu (a w dzisiejszych czasach raczej już nie ma cudów rodem z PRL-u) i 2 lub 3 mm podkładzie to jest pomijalne.

Pomijalne niestety to nie jest i uginanie się zauważalne jest, natomiast jeśli komuś to nie przeszkadza to voila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.