Skocz do zawartości

Kabina prysznicowa - polecane firmy


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Musze w przyszlym tygodniu zanabyc kabine polokrogla 90x90 a szczerze nie mam o tym bladego pojecia ;]

Czy sa moze jakies bardziej polecane firmy lub takie ktorych za wszelka cene unikac?

W lokalnym Leroy to glownie widze produkty: Sea Horse, Sensea, Luxen lub Hueppe...

 

Z gory dzieki za pomoc :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, szyman napisał:

Z drugiej strony to tylko kabina

 

no nie tylko. jak codziennie korzystają z niej 4 osoby, to jest to dość istotny ''mebel'' w domu.

jak Ci sie po 3 miesiącach rozpadną mocowania rolek w chińskiej kabinie, i drzwi spadną Ci na nogi, to juz nie kupisz kabiny w liroju

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, blue_ napisał:

 

no nie tylko. jak codziennie korzystają z niej 4 osoby, to jest to dość istotny ''mebel'' w domu.

jak Ci sie po 3 miesiącach rozpadną mocowania rolek w chińskiej kabinie, i drzwi spadną Ci na nogi, to juz nie kupisz kabiny w liroju

oczywiście rolki rozpadają sie z dnia na dzień nie dając oznak zużycia :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szyman napisał:

oczywiście rolki rozpadają sie z dnia na dzień nie dając oznak zużycia :cfaniak:

Mam chińską, szklaną kabinę - jedną z tańszych w markecie. Drzwi jeżdżące na rolkach.

Już 7 lat nic nie odpadło ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blue_ napisał:

te marketowe to kiepski wybór. wiem, bo miałem takie już trzy. obecnie mam rodzimej produkcji Deante i tutaj jakość jest zdecydowanie lepsza, a cena normalna. ale tego trzeba szukać w salonach łazienek, nie w marketach

Ja mam Deante, ale kupione 10 lat temu i to jest typowa chińszczyzna. Dałem się namówić sprzedawcy z Casto, że za cenę kabiny i baterii że średnią półki lepiej wziąć kabinę z hydromasażem właśnie Deante. Kabina jest w łazience, w której w zasadzie korzystamy tylko z kibelka a sypie się jakby codzienniez niej korzystano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chinoli chyba najlepsza jest właśnie Sea Horse? Inne, lepsze profile. Bo rolki, uchwyty i szyby mają takie same. Większość Chińczyków ma takie tandetne kątowniki jak m.in. Deante.

Unikaj jak ognia kabin Sanplast. O ile nowe modele to tanie chinole i są całkiem trwałe to starsze są po prostu katastrofą made in Poland choć kosztują jak firmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4tyelement napisał:

Również mam Radaway... Jestem zadowolony.. Brałem pod uwagę również Huppe choćby z marketu bo to serio dobra marka ale mi Radaway robił na zamówienie pod wymiar bo niestandart miałem... 

 

Dobra, w takim razie wezme Huppe :ok:

Z tego co widze to chyba jedyna ktora ma rolki metalowe i dodatkowo producent, ktory funkcjonuje juz dosc dlugo na rynku.

W razie W jest szansa, ze bedzie dalo sie dokupic jakies czesci zamienne.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, K3 napisał:

Jeśli tylko jest miejsce i możliwość, to zamiast kabiny lepszy jest walk-in, z drzwiami lub bez...

 

W jakim sensie lepszy?

Z walk-in czesto mam doczynienia w hotelach i wg mnie to nie ma zadnych zalet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kabinę 90tke z radaway, po 7 latach dolne rolki zsrdzewiale w ciul ale dalej się kręcą, zamykana na magnetyczna uszczelek która dalej jest w całości. Chromy z ramy nie schodzą, szyba przy użyciu mocniejsze chemii i szczotki nie porysowala się na tyle by brzydko wyglądało. Drugi raz wybrałbym ta samą kabinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, blue_ napisał:

obecnie mam rodzimej produkcji Deante

to jest chinol, który długo powtarzał to co napisałeś i jak widać propaganda zadziałała...

Dnia 14.09.2019 o 19:21, Maciej__ napisał:

Z gory dzieki za pomoc :ok:

U mnie też Radaway od ca 6 lat, zero uwag. Nic nie odpadło, szkło nadal błyszczące :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blue_ napisał:

na stronie piszą coś innego i we wszystkich salonach w których byłem też mi mówili, że to polski produkt, ale widze że tu sami znawcy, to ja sie juz nie odzywam

Chinol i jeśli chodzi o kabiny to z tych najgorszych niestety.

Z resztą od kilku lat Aquaform tak samo.

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kabiny walk-in (k... nawet nie wiedziałem że to się tak nazywa...) fajny jest Duscholux z półokrągłym drzwiami wahadłowym. Jak nie używasz zamykasz je do środka i odzyskujesz 3/4 powierzchni podłogi :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blue_ napisał:

na stronie piszą coś innego i we wszystkich salonach w których byłem też mi mówili, że to polski produkt, ale widze że tu sami znawcy, to ja sie juz nie odzywam

jakbyś doczytał co napisałem to byłoby miło. Wsadzili górę kasy w propagandę i zadziałało.

Jeszcze 7lat temu to był najgorszy chinol i nawet w marketach to odradzali... Poczytaj sobie na forach, wszędzie piszą, że to chińczyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szósty rok użytkuję KOŁO (zresztą również na brodziku KOŁO)- jakiś średni model półokrągły 90x90 z ramkami w "chromie". Zamówiony wysyłkowo w najtańszej znalezionej wtedy hurtowni. Nie wiem w której prowincji Chin wykonany, ale nie ma się do czego przyczepić- wszystkie elementy wyglądają jak w dniu montażu, nic nie odpadło, nie pękło, nie zmatowiło się, nie odbarwiło, nie poluzowało i przede wszystkim nie zardzewiało. Jakby co- dostępne osobno części zamienne, również poszczególne elementy szklane.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wasylek mam w jednym mieszkaniu takie Koło jak opisujesz ale daleki byłbym od stwierdzenia, że po 7 latach wygląda jak nowa.

O ile duże płaskie powierzchnie można łatwo utrzymać w czystości o tyle już w zakamarach wysychająca woda pozostawia kamień.

A nie wszędzie wystarczy popsiukać - czasami trzeba jeszcze potrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

W jakim sensie lepszy?

Z walk-in czesto mam doczynienia w hotelach i wg mnie to nie ma zadnych zalet...

 

Ja doceniłem kabinę walk-in jak spotkałem taką dobrze zabudowaną (właśnie w hotelu).

Niestety w małych pomieszczeniach po prostu nie ma na takową miejsca.

Jak dla mnie minimalne wymiary takiej kabiny to ok. 1,2 x 2,5 m - a to już dużo więcej niż wanna.

 

Idealnym rozwiązaniem na ew. wycieki wody jest minimalny próg a raczej umiejscowienie całej kabiny ok. 0,5 cm poniżej podłogi łazienki.

Jak będę miał w przyszłości taką łazienkę to obowiązkowo z taką kabiną.

 

Już nawet nie mówię o łatwości w utrzymaniu czystości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, 4tyelement napisał:

To ma same zalety... 

 

Ta... W hotelu, gdy ktoś po mnie sprząta, lubię.

W domu bym sobie nie zrobił, bo trzeba podłogę wycierać po każdej kąpieli. 

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

W jakim sensie lepszy?

Z walk-in czesto mam doczynienia w hotelach i wg mnie to nie ma zadnych zalet...

Miałem zwykłą kabiną marketową, teraz mam poprostu taflę szkła + spadek do kratki w posadzce. To nie ma porównania pod żadnym względem. Chlapie się jedynie kawałem za obrysem prysznica, ale to zwykle przez wynoszenie wody na sobie. Nawet dwójka dzieci nie jest w stanie narobić szkód chlapiąc i ślizgając się posadzce. Woda sobie ścieka spokojnie do kratki. Jedyny minus to trzeba czyścić syfon częściej niż w kabinie. Szkło które jest samoczyszczące nie wymaga jakiś specjalnych zabiegów. Żona czyści od święta i nawet nie ma dużej różnicy ;). Te co miałem kiedyś w bloku, zamykane to same problemy, a to rolki wyskakiwały, a to zacieki były, itd.

Obecnie rodzice w bloku też zrobili tak prysznic, licząc przejście nie trzeba na to jakoś specjalnie dużo miejsca, podobnie jak przy większych kabinach. W hotelach nie ma już chyba klasycznych kabin, przynajmniej ja się nie spotkałem od kilka lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, K3 napisał:

 

A ja dodam jeszcze, że cenowo to bywa znacznie tańsze niż kupno kabiny...

W sumie .. zależy co z czym się porówna. Szyba chyba ok 800zł z montażem, odpływ ok 100zł. Trzeba też zrobić wylewkę ze spadkiem. Może w markecie da się taniej kupić gotową kabinę. Ja znacznie więcej za samą deszczownicę zapłaciłem ;)

 

21 minut temu, luccass napisał:

I jest bezkonkurencyjne jeśli mamy jakieś osoby, które mają problemy z poruszaniem się :ok: 

To fakt, nawet na wózku można tam wjechać. Trzeba jedynie uważać na śliskich kafelkach pod prysznicem, dno kabiny zawsze wydawało mi się mniej śliskie. Dzieciaki czasem jak mi wariują pod prysznicem potrafią przewrócić się :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bojler41 napisał:

 

Gdzie kupowałeś szkło? Firmowe czy na wymiar od jakiegoś mistrza szklarskiego?

Zamawiałem u szklarza, przy okazji innych rzeczy. Rodzice zamawiali w lokalnym markecie budowlanym, gdzie AFAIR byly stopniowane co 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu kupiłem brodzik i kabinę z www.aquaform.com.pl/.

 

zależało mi na tym aby były półokrągłe jednoskrzydłowe i UCHYLNE drzwi

 

image.png.7b68c0e1eba2b071469fc379e99e12e4.pngimage.png.7157dcd286b9ab7ac19811184fa7a084.png

 

Do dzisiaj bez zastrzeżeń 

 

Z tego co pamiętam, to katalog brodzików i szkła mają dość obszerny. Kontakt z serwisem również bez zastrzeżeń (ja w kartonie miałem ścianki od 80" a zamówiłem 90" - wymienili door to door.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co forumowi znawcy sądzą o firmie Kermi ? Bo coś tam mi podpasowało, w salonie mówili że bardzo dobre i mają dobrą powłokę już taką na stałe a nie nakładaną - kiedyś dodatkowo płatną a teraz w cenie zwykłej

Na zdjęciu wygląda dość zgrabnie :)

 

KIMI_TUSCA_TU1FW12020_TUTWB10020_02_th.j

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2019 o 19:21, Maciej__ napisał:

Musze w przyszlym tygodniu zanabyc kabine polokrogla 90x90 a szczerze nie mam o tym bladego pojecia ;]

Czy sa moze jakies bardziej polecane firmy lub takie ktorych za wszelka cene unikac?

W lokalnym Leroy to glownie widze produkty: Sea Horse, Sensea, Luxen lub Hueppe...

 

Z gory dzieki za pomoc :ok:

Sanswiss - mam sporo znajomosci ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2019 o 12:35, yack napisał:

A co forumowi znawcy sądzą o firmie Kermi ? Bo coś tam mi podpasowało, w salonie mówili że bardzo dobre i mają dobrą powłokę już taką na stałe a nie nakładaną - kiedyś dodatkowo płatną a teraz w cenie zwykłej

Na zdjęciu wygląda dość zgrabnie :)

 

KIMI_TUSCA_TU1FW12020_TUTWB10020_02_th.j

Kermi tez warto polecać 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2019 o 16:22, Joki napisał:

Czy jacwiem? Ten sposób rozwarcia wejścia powoduje wydostawanie się wilgoci na zewnątrz.

;)

To co powiesz na taką

 

b2-kamers-nacht-fletcher-amste.jpg

 

Plus taki, że jak się kąpiesz to widzisz czy są korki na autostradzie :)

Od wilgoci jest wentylacja, w tym przypadku gdzie prysznic jest po środku pokoju, wilgoć jest góra kilka minut po kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.