Skocz do zawartości

żarówka LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu?


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając lampy wiszącej z czujnikiem ruchu i zmierzchu do powieszenie nad drzwiami wejściowymi do domu...poległem.

Co myślicie o żarówce  LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu, zamontowanej w dowolnej lampie wiszącej? Sprawdzi sie takie rozwiązanie?

Czy te żarówki spełniają swoją rolę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rado_ napisał:

Szukając lampy wiszącej z czujnikiem ruchu i zmierzchu do powieszenie nad drzwiami wejściowymi do domu...poległem.

Co myślicie o żarówce  LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu, zamontowanej w dowolnej lampie wiszącej? Sprawdzi sie takie rozwiązanie?

Czy te żarówki spełniają swoją rolę?

Nie sprawdzi się. Zamontowana w oprawie z kloszem będzie migać. Przerabiałem temat i wyciągałem fotodiody na zewnątrz żeby działało.

Edytowane przez Joki
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rado_ napisał:

Z kloszem przezroczystym tez?

Niestety, odbija się i olśniewa czujnik. Miałem właśnie przeźroczyste kule.

Musiałem rozebrać, wypruć fotodiody i wyprowadzić przez otwory odpływowe z oprawy na kabelkach na zewnątrz. Mało tego, mimo skierowania w ziemię, musiałem założyć na nie czarne rurki aby ograniczyć światło z boku. Dopiero wtedy zaczęły działać poprawnie.

Edytowane przez Joki
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Joki napisał:

Niestety, odbija się i olśniewa czujnik. Miałem właśnie przeźroczyste kule.

Musiałem rozebrać, wypruć fotodiody i wyprowadzić przez otwory odpływowe z oprawy na kabelkach na zewnątrz. Mało tego, mimo skierowania w ziemię, musiałem założyć na nie czarne rurki aby ograniczyć światło z boku. Dopiero wtedy zaczęły działać poprawnie.

Dzięki za pomoc:piwko: No to mam kłopot. Bedzie problem z lampą wiszącą. Zastanawiam się jak to ugryźć, może dodatkowy gotowy  moduł - czujnik przy lampie zamontować, ale tak jakoś mało estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rado_ napisał:

Dzięki za pomoc:piwko: No to mam kłopot. Bedzie problem z lampą wiszącą. Zastanawiam się jak to ugryźć, może dodatkowy gotowy  moduł - czujnik przy lampie zamontować, ale tak jakoś mało estetycznie.

Dałbym najmniejszy wyłącznik zmierzchowy ale w innym miejscu i żarówkę z czujką ruchu. To akurat działa o ile jest mikrofalowa. IR może mieć kłopot.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joki napisał:

Dałbym najmniejszy wyłącznik zmierzchowy ale w innym miejscu i żarówkę z czujką ruchu. To akurat działa o ile jest mikrofalowa. IR może mieć kłopot.

Przeglądając oferty, chyba gabarytowo odzielny czujnik ruchu nie ma sensu😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Od wielu lat mam zewnętrzny czujnik Orno, kupiony pod ledy i działa bezproblemowo.
Wcześniej miałem różne plafony z czujnikami ruchu -nie idź w tym kierunku.
Też używam Orno, ale drażni mnie to, że ma długi czas reakcji, mam wrażenie że to jest coś w granicach sekundy, czasem jak coś robię czy wychodzę z domu, to trzeba się na chwilę zatrzymać, żeby nie spać ze schodów, nie wiem czy tak ma być, ale jest to wkur..., btw, nie bardzo rozumiem też działanie, że z daleka zbiera przejeżdżający samochód, to jest jakieś 10 metrów, a kiedy pomału podchodzę, t.j. nie jakoś gwałtownie, to potrafi zaskoczyć dopiero przy 3-4 metrach.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.