Skocz do zawartości

Co to z czujnik?


tasiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Montowałem ostatnio tacie kamerke w aucie (Peugeot 3008) i po wszystkim zauważyłem, że przesłania ona nieco jakiś czujnik, który umieszczony jest w obudowie wstecznego lusterka.

Czy ktoś wie może od czego on jest (bo nie wiem czy przenieść kamerkę w inne miejsce czy nie...)?

IMG_4993.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od producenta lusterka. Fiat 500ma 2 czujniki z przodu i z tyłu .. dobiera odpowiedni kontrast do średniej świetlnej.

. Czy jakoś tak... 

 

Ja w stilo nie mam bo generalnie nie patrzę w tylne lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jqr napisał:

czujnik światła prawdopodobnie zarówno do fotochromatycznego lusterka, jak i automatyki świateł dziennych/mijania

samościemiające się lusterko ma czujnik od wewnętrznej strony lusterka , działa to tak że jak jedzie  w nocy z tyłu pojazd na światłach to automatycznie lusterko się przyciemnia (nie trzeba ręcznie przestawiać lusterka dźwignia do góry )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2019 o 08:05, jqr napisał:

czujnik światła prawdopodobnie zarówno do fotochromatycznego lusterka, jak i automatyki świateł dziennych/mijania

Dobrze, że dodałeś "prawdopodobnie", czujnik świateł mijania/deszczu zawsze jest uwadzony do szyby, popatrz po autach, a go zobaczysz.

Wyprzedzając, do automatycznego przyciemniania podświetlenia zegarów/kokpitu też to nie jest, do tego celu jest oddzielny czujnik, najczęściej w zegarach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Toyocie na samo ściemniającym się lusterku są dwa czujniki.Jeden obok włącznika działania lusterka reagujący na światła z tyłu pojazdu oraz drugi od strony przedniej szyby.

W instrukcji piszą, aby nie zasłaniać tych czujników jeżeli lusterko ma prawidłowo działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hyperreal napisał:

A to nie jest do świateł adaptacyjnych?

Coraz lepsze teorie... Czujnik natężenia światła zewnętrznego do świateł adaptacyjnych, do tego na elemencie, który się obraca wedle potrzeb (czytaj ustawia)...

Ps. Odpowiedz zatem jak zwykły czujnik natężenia światła ma sterować światłami adaptacyjnymi? Od tego jest kamera (przytwierdzona do szyby!), czujnik kąta skrętu itd.

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wygłupiłem się.

A tak serio, to podałem tylko swoje przypuszczenie w odpowiedzi na zadane pytanie. I co dostaję w odpowiedzi? Zaskoczenia nie ma - jak zwykle zamiast merytorycznego i spokojnego wytłumaczenia jest wyśmiewanie i żądanie wytłumaczenia działania systemu, który "podejrzewałem".

Kolego, skoroś taki mądry, to powinieneś wiedzieć co to za czujnik. A może to lusterko dla Janusza, który chce zaszpanować że niby ma najnowsze systemy w swoim samochodzie. Taką mam teorię. A Ty jaką masz? Napisz, może się pośmiejemy?

Edytowane przez hyperreal
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hyperreal napisał:

Przepraszam, wygłupiłem się.

A tak serio, to podałem tylko swoje przypuszczenie w odpowiedzi na zadane pytanie. I co dostaję w odpowiedzi? Zaskoczenia nie ma - jak zwykle zamiast merytorycznego i spokojnego wytłumaczenia jest wyśmiewanie i żądanie wytłumaczenia działania systemu, który "podejrzewałem".

Kolego, skoroś taki mądry, to powinieneś wiedzieć co to za czujnik. A może to lusterko dla Janusza, który chce zaszpanować że niby ma najnowsze systemy w swoim samochodzie. Taką mam teorię. A Ty jaką masz? Napisz, może się pośmiejemy?

Mam zasadę, nie mądrzę się w tematach, o których pojęcia nie mam, w przeciwieństwie do Ciebie. Skoro uważasz, że to wyśmiewanie się, to Twój problem. Dla Twej wiedzy napisałem co steruje światłami adaptacyjnymi, więc o co ten żal? Nie musisz odpowiadać.

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krowka napisał:

Mam zasadę, nie mądrzę się w tematach, o których pojęcia nie mam, w przeciwieństwie do Ciebie.

 

Uważasz, że gdy ktoś pyta, sugerując rozwiązanie, to się wymądrza? Ciekawe. Wystarczyło po prostu napisać coś w stylu: "Nie, to nie to. Mam taki system u siebie i czujniki do niego wyglądają inaczej." Lepiej jednak podnieść swoje ego i napisać to co Ty.

Też nie musisz odpowiadać.

Edytowane przez hyperreal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.