Skocz do zawartości

SUVy - będą dalej się popularyzować czy wyginą?


Manx

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, angrius napisał:

Ale taki carsharing jest dla młodych, dla singli itp, a nie dla rodzin z małymi dziećmi. Nie wyobrażam sobie mając dwójkę małych dzieci lecieć po jakieś małe pudełko na kółkach i zastanawiać się wogole czy dzisiaj uda mi się auto pożyczyć bo może akurat będzie niedostępne, albo najbliższe będzie 2 km od domu

Właśnie o dostępności i potrzebach pisałem w kontekście wypożyczania. Istotnie dla rodziny 2+2 takie i3 czy Yaris nie odpowiadają potrzebom. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, angrius napisał:

Ale taki carsharing jest dla młodych, dla singli itp, a nie dla rodzin z małymi dziećmi. Nie wyobrażam sobie mając dwójkę małych dzieci lecieć po jakieś małe pudełko na kółkach i zastanawiać się wogole czy dzisiaj uda mi się auto pożyczyć bo może akurat będzie niedostępne, albo najbliższe będzie 2 km od domu

Mysle, ze dla dzieci to ma znaczenie. Jednak lepiej przezyc ograniczajac emisje niz za 50-60 lat umrzec z pragnienia wspominajac jak to sie tatowym SUVEm wozily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, wujekcybul napisał:

Mysle, ze dla dzieci to ma znaczenie. Jednak lepiej przezyc ograniczajac emisje niz za 50-60 lat umrzec z pragnienia wspominajac jak to sie tatowym SUVEm wozily.

Po pierwsze nie jeżdżę SUVem, po drugie wystarczy pójść w technologię wodorową i od razu będzie czysciej. Ale lobby związane z ropą jest na tyle silne, że niestety ten kierunek długo nie będzie obrany jeśli wogole. Bo elektryki też wcale eko nie są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, angrius napisał:

Po pierwsze nie jeżdżę SUVem, po drugie wystarczy pójść w technologię wodorową i od razu będzie czysciej. Ale lobby związane z ropą jest na tyle silne, że niestety ten kierunek długo nie będzie obrany jeśli wogole. Bo elektryki też wcale eko nie są 

Wystarczy CNG lub LPG i powinno być znacznie lepiej. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2019 o 14:10, wujekcybul napisał:

Mysle, ze dla dzieci to ma znaczenie. Jednak lepiej przezyc ograniczajac emisje niz za 50-60 lat umrzec z pragnienia wspominajac jak to sie tatowym SUVEm wozily.

 

Problem polega na tym, że w pierwszej kolejności będą umierać ci, których dziś nie stać na SUVa.

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ryb napisał:

 

Problem polega na tym, że w pierwszej kolejności będą umierać ci, których dziś nie stać na SUVa.

Ja ogolnie zauwazam ze najwiecej do powiedzenia na tematy ekologii maja wlasciciele Range Roverow V8.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Problem polega na tym, że w pierwszej kolejności będą umierać ci, których dziś nie stać na SUVa.
Haha oczywiście, że tak. W razie konieczności ewakuacji czy podobnych wojen , nie będziemy stać na autostradzie w plaskaczach i vanach jako łatwy cel a pomykac plaża czy stokiem w bezpieczne miejsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hefi napisał:

Haha oczywiście, że tak. W razie konieczności ewakuacji czy podobnych wojen emoji16.pngemoji1787.pngemoji1787.png, nie będziemy stać na autostradzie w plaskaczach i vanach jako łatwy cel a pomykac plaża czy stokiem w bezpieczne miejsce emoji41.png

 

4x4 zostaną wcielone do armii i co najwyżej będziesz szedł z buta ;)

misio już zaciera ręce na outlandera @Ryb:phi:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, hefi napisał:

Haha oczywiście, że tak. W razie konieczności ewakuacji czy podobnych wojen emoji16.pngemoji1787.pngemoji1787.png, nie będziemy stać na autostradzie w plaskaczach i vanach jako łatwy cel a pomykac plaża czy stokiem w bezpieczne miejsce emoji41.png

A prawa strona beda was wyprzedzac biedacy w Sandero Stepway :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hefi napisał:

Haha oczywiście, że tak. W razie konieczności ewakuacji czy podobnych wojen emoji16.pngemoji1787.pngemoji1787.png, nie będziemy stać na autostradzie w plaskaczach i vanach jako łatwy cel a pomykac plaża czy stokiem w bezpieczne miejsce emoji41.png

 

Chodzi o to, że pierwsze oberwą kraje trzeciego świata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
O, były takie koszmarki... Chyba najgorszy okres w historii motoryzacji, te ople agila i podobne...
768de977b95156cd0ec362eecc5227fe.jpg&key=e7bfe5198084c42fb65ae026705feaf8fbee59b690f12afa11e03cd22155ed4d
 
W podobnym czasie była też moda na małe sedany: 
 
sprzeda-renault-thalia-klimatyzacja-480404285.jpg&key=c68f02f60cfac7221652c47725d11221b54784a3d61918af520c6a35346f357a  
 
A wcześniej na okropne kombi:
 
top-10-samochody-kombi-modele-ze-szczegolnym-miejscem-w-historii-motoryzacji.jpg&key=57d48efa72fd6b48ea51c80970d42dad7972f443174622b8db0ce4848f7dbc0f
 
Chyba jednak moda na SUVy jest dobra :ok:
Agila to nic innego jak japoński keicar
Bo to Suzuki wagon R

I szkoda że małe kei w Europie się nie przyjęły :(

natapane Redmi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2019 o 07:43, Koonrad napisał:

Niedługo Sandero steepway będzie nazywane SUVem

 

Dawno temu na tym forum był taki dowcip: Mam w garażu sportowe coupe, vana i SUVa....czyli Seicento Sporting, Matiza i Pandę 4x4

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2019 o 09:18, Ryb napisał:

X3 jest zwinne, przy nim X5 to taki trochę ponton

 

peklo 1000km i musialem oddac x3

silnik 2litry twinturbo daje rade ale jak depnalem do fuldy to wir w baku >15 wychlal

poza tym jest dosc twardo (zawieszenie m) niestety do pneumatyki w x5 nie ma startu

detali nie mam sie co czepic bo wszystko ok i na miejscu

tylko brakuje tego czegos, co drapie mnie po jajkach w x5  ;] jednym slowem bedzie wiekszy brat

obroncy lasow deszczowych i greta t. chyba sie pochlastaja

zeby nie bylo: nie kupuje tylko wynajmuje wiec nie ma czego zazdroscic  :phi:

 

tapatalked

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kalkstein napisał:

 

peklo 1000km i musialem oddac x3

silnik 2litry twinturbo daje rade ale jak depnalem do fuldy to wir w baku >15 wychlal

poza tym jest dosc twardo (zawieszenie m) niestety do pneumatyki w x5 nie ma startu

detali nie mam sie co czepic bo wszystko ok i na miejscu

tylko brakuje tego czegos, co drapie mnie po jajkach w x5  ;] jednym slowem bedzie wiekszy brat

obroncy lasow deszczowych i greta t. chyba sie pochlastaja

zeby nie bylo: nie kupuje tylko wynajmuje wiec nie ma czego zazdroscic  :phi:

 

tapatalked

 

 

A ja chyba tą X3 mocno przemyślę. Łazi za mną to auto i spać nie daje.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Koonrad napisał:

 

X5 wszystkie, cayenne chyba też, Tuareg też, Q7 też, RR kurde też ... wymieniać dalej ?

 

 

Znaczy wszystkie te dla biednych zuczkow ! ;)

 

Az boje sie o pojemnosc w Litrach zapytac…..:phi:  Bagaznika oczywiscie :phi:

 

;)

Edytowane przez andy7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andy7 napisał:

 

Znaczy wszystkie te dla biednych zuczkow ! ;)

 

Az boje sie o pojemnosc w Litrach zapytac…..:phi:

 

;)

 

SUV y nigdy nie były tanie, tak jak i terenówki od których się wywodzą

To że teraz jako SUV sprzedaje się podniesione kompakty ... cóż, marketing

Kaszkaj który ma 4x4 jest reklamowany jako crossover, a pug uważa że 2008 to SUV

 

Dla mnie SUV bez 4x4 to nie SUV ;)

Bagażnik to już kwestia wielkości, w takim Outlanderze mały nie jest i dla rodziny starczy

Kaszkaj ma bagażnik wielkości kompakta, więc rodzina na wczasy też się spakuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ryb napisał:

X3 mocno przemyślę. Łazi za mną to auto

 

 

auto naprawde jest ok i nic mu nie brakuje  :ok:  materialy i wykonczenie ekstraklasa

bylem zaskoczony (pozytywnie) jak sie zbiera i prowadzi, ja domowilbym wiekszy bak

napewno poreczniejszy i duzo rozsadniejszy niz ta locha x5 ale sam wiesz  ;)

 

32 minuty temu, andy7 napisał:

Az boje sie o pojemnosc w Litrach zapytac

 

bagaznik 650

pare kist sie wstawi   :phi:

 

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sobie ostatnio SUVy i mam takie odczucie, że są znacząco ładniejsze od mojego espace 4, ale mniej użyteczne. Jakoś tak mniej miejsca, mniejsza szyba, mniejsza przestrzeń ładunkowa, drzwi bardziej masywne i koślawe. Szkoda, że nie ma już fur klasy minivan.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maras77 napisał:

Oglądałem sobie ostatnio SUVy i mam takie odczucie, że są znacząco ładniejsze od mojego espace 4, ale mniej użyteczne. Jakoś tak mniej miejsca, mniejsza szyba, mniejsza przestrzeń ładunkowa, drzwi bardziej masywne i koślawe. Szkoda, że nie ma już fur klasy minivan.

 

jedyny ktory sprzedaja nowy to chyba c4gp ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, andy7 napisał:

 

Generalnie nie znam SUV ktory ma duzy bagaznik !

 

Jaki %% SUV Maja naped na 4 lapy ? 

 

Minimalny !

 

Moj nastepny to SUV ! 

 

:phi:

Rav4 wersja US (long) ma naprawde spory bagaznik, do tego przesuwana kanapa dzieki czemu mozna jeszcze przestrzen powiekszyc. W Atece jest sporo mniejszy - tak obrazowo - jadac na narty w 4os do Ravki miescilem graty pod roleta bez wiekszych kombinacji i nic do srodka nie musialem brac, do Ateci bagaznik dopycham kolanem i jeszcze jakis plecak czy kaski do srodka trzeba brac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniecacie ilością litrów bagażnika w SUVie i VANie - ale to do rolety.

 

Ale nikt z was nie mówi o tym jaki wysoki jest bagażnik w SUVie i VANie (od podłogi do dachu) - i tu SUVy przegrywają z VANami.

Mam owczarka niemieckiego i chciałem sobie teraz kupić SUVa  (VANem już się najeździłem) - do niewielu SUVów mój psiak się zmieścił, a prawie do każdego VANa.

Mój psiak lubi jeździć na  siedząco - wtedy ma 83 cm wysokości.

Przez mocno ścięty dach nad bagażnikiem funkcjonalność bagażnika drastycznie maleje. Dodatkowo wysoki próg załadunku - zwierzak musi wziąć większy rozpęd żeby wskoczyć do środka.

 

No i jeszcze kwestia wsiadania i wysiadania z auta. Za każdym razem jak wysiadałem z SUVa, to obcierałem nogawką spodni próg auta. W niektórych autach ten próg jest czysty, bo ukryty pod drzwiami, a w innych np Tucson cały czas usyfiony, bo drzwi się kończą nad progiem.

Chyba mam za krótkie nogi do tego typu auta. W VANach tego problemu nie miałem.

 

SUVy jakie oglądałem - Tucson, CX-5, Sportage, Outlander, Sorento.

VANa mam P5008 (tego starszego), a oglądałem nowego C4GP,  Sharana, Grand Scenic

 

Edytowane przez JacWeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JacWeg napisał:

Podniecacie ilością litrów bagażnika w SUVie i VANie - ale to do rolety.

 

Ale nikt z was nie mówi o tym jaki wysoki jest bagażnik w SUVie i VANie (od podłogi do dachu) - i tu SUVy przegrywają z VANami.

Mam owczarka niemieckiego i chciałem sobie teraz kupić SUVa  (VANem już się najeździłem) - do niewielu SUVów mój psiak się zmieścił, a prawie do każdego VANa.

Mój psiak lubi jeździć na  siedząco - wtedy ma 83 cm wysokości.

Przez mocno ścięty dach nad bagażnikiem funkcjonalność bagażnika drastycznie maleje. Dodatkowo wysoki próg załadunku - zwierzak musi wziąć większy rozpęd żeby wskoczyć do środka.

 

No i jeszcze kwestia wsiadania i wysiadania z auta. Za każdym razem jak wysiadałem z SUVa, to obcierałem nogawką spodni próg auta. W niektórych autach ten próg jest czysty, bo ukryty pod drzwiami, a w innych np Tucson cały czas usyfiony, bo drzwi się kończą nad progiem.

Chyba mam za krótkie nogi do tego typu auta. W VANach tego problemu nie miałem.

 

SUVy jakie oglądałem - Tucson, CX-5, Sportage, Outlander, Sorento.

VANa mam P5008 (tego starszego), a oglądałem nowego C4GP,  Sharana, Grand Scenic

 

Dziwny masz problem, ja swojego owczarka niemieckiego z powodzeniem woziłem w Outbacku a nie jest to wysokie auto. Nawet nie jest to SUV :). Wchodził cały olbrzymi koszyk z majdanem, pies też mógł spokojnie wstać.

Woziłem też Sportage, koszyk wchodził na styk, podobnie pies mógł wstać.

Tu oczywiście odrzuciłbym auta typu X6, ktore mają garb \ ścięty bagażnik. w tych bardziej pudełkowych miejscach powinno być pod dostatkiem.

Pomijając psa to IMO wyższy bagażnik to wygodniejszy bagażnik, jak trzeba się zgiać w pół aby dostać coś małego pod jego koniec.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zinger napisał:

Rav4 wersja US (long) ma naprawde spory bagaznik, do tego przesuwana kanapa dzieki czemu mozna jeszcze przestrzen powiekszyc. W Atece jest sporo mniejszy - tak obrazowo - jadac na narty w 4os do Ravki miescilem graty pod roleta bez wiekszych kombinacji i nic do srodka nie musialem brac, do Ateci bagaznik dopycham kolanem i jeszcze jakis plecak czy kaski do srodka trzeba brac.

 

To co idzie na Stany jest zupelnie inna bajka. ZAczyna sie od wyposazenia a konczy na silniczkach !

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JacWeg napisał:

Podniecacie ilością litrów bagażnika w SUVie i VANie - ale to do rolety.

 

Ale nikt z was nie mówi o tym jaki wysoki jest bagażnik w SUVie i VANie (od podłogi do dachu) - i tu SUVy przegrywają z VANami.

Mam owczarka niemieckiego i chciałem sobie teraz kupić SUVa  (VANem już się najeździłem) - do niewielu SUVów mój psiak się zmieścił, a prawie do każdego VANa.

Mój psiak lubi jeździć na  siedząco - wtedy ma 83 cm wysokości.

 

Nie mów, że w suvavch wysokość od podłogi do sufitu jest mniejsza niż 83cm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

 

Nie mów, że w suvavch wysokość od podłogi do sufitu jest mniejsza niż 83cm?

 

 

Niestety tak jest.

 

Hyundai Tucson:

- wysokość otworu załadunkowego 76 cm

- wysokość bagażnika przy oparciach tylnich foteli - 80 cm (auto było z dachem panoramicznym)

 

Mazda CX-5:

- wysokość otworu załadunkowego 83 cm

- wysokość bagażnika przy oparciach tylnich foteli -  trochę większa, ale krótki dach nad bagażnikiem:

fotki mojego psa w pożyczonej CX-5:

 

pies 2.jpg

pies 3.jpg

Edytowane przez JacWeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JacWeg napisał:

 

Niestety tak jest.

 

Hyundai Tucson:

- wysokość otworu załadunkowego 76 cm

- wysokość bagażnika przy oparciach tylnich foteli - 80 cm (auto było z dachem panoramicznym)

 

Mazda CX-5:

- wysokość otworu załadunkowego 83 cm

- wysokość bagażnika przy oparciach tylnich foteli -  trochę większa, ale krótki dach nad bagażnikiem:

fotki mojego psa w pożyczonej CX-5:

 

pies 2.jpg

pies 3.jpg

Tuscon to raczej sredi suv

Btw fajna morda :)

Edytowane przez Marcin79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JacWeg napisał:

 

Niestety tak jest.

 

Hyundai Tucson:

- wysokość otworu załadunkowego 76 cm

- wysokość bagażnika przy oparciach tylnich foteli - 80 cm (auto było z dachem panoramicznym)

 

Mazda CX-5:

- wysokość otworu załadunkowego 83 cm

- wysokość bagażnika przy oparciach tylnich foteli -  trochę większa, ale krótki dach nad bagażnikiem:

fotki mojego psa w pożyczonej CX-5:

 

pies 2.jpg

pies 3.jpg

 

w c4gp jeszcze by mogl podskakiwac i biegac za koscia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JacWeg napisał:

 

Hyundai Tucson:

- wysokość otworu załadunkowego 76 cm

- wysokość bagażnika przy oparciach tylnich foteli - 80 cm 

 

Kupić dojazdowe zamiast pełnowymiarowego koła i podłoga bagażnika schodzi mocno w dół.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JacWeg napisał:

 

Niestety tak jest.

 

Hyundai Tucson:

- wysokość otworu załadunkowego 76 cm

- wysokość bagażnika przy oparciach tylnich foteli - 80 cm (auto było z dachem panoramicznym)

 

Mazda CX-5:

- wysokość otworu załadunkowego 83 cm

- wysokość bagażnika przy oparciach tylnich foteli -  trochę większa, ale krótki dach nad bagażnikiem:

fotki mojego psa w pożyczonej CX-5:

 

Przed chwilą zmierzyłem w Grande Punto i Fieście MK7 - otwór może niewysoki (60cm  kawałeczkiem), bagażnik stosunkowo krótki i króciutki dach ad bagażnikiem, ale przy siedzeniu jest ok. 90cm. Na owczarka miejsca nie ma, ale jak widać wysokość "płaskiego" miejskiego auta wcale nie jest mniejsza.

Poproszę brata żeby zmierzył wysokość bagażnika w Astrze kombi - też wozi pieseła (trochę mniejszego) w bagażniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2019 o 08:00, bergerac napisał:

a Ty nie Skodę czasem kupiłeś ?

 

Może Cię zaskoczę, ale wybór Skody nie wynikał z ekonomii. 

To auto firmowe, nie powinno wyglądać na zbyt drogie. Klienci tego nie lubią.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 21:40, rwIcIk napisał:

Kupić dojazdowe zamiast pełnowymiarowego koła i podłoga bagażnika schodzi mocno w dół.

 

Ja mojemu psu każę się położyć i nie obchodzi mnie jaka jest wysokość bagażnika. Mam wrażenie, że w tym wątku bohatersko rozwiązuje się wyimaginowane problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ryb napisał:

 

Ja mojemu psu każę się położyć i nie obchodzi mnie jaka jest wysokość bagażnika. Mam wrażenie, że w tym wątku bohatersko rozwiązuje się wyimaginowane problemy.

To prawda. Przypominam sobie pewien wątek gdzie pisano że van jest lepszy od suva bo da się w nim przewieź betoniarkę  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

To prawda. Przypominam sobie pewien wątek gdzie pisano że van jest lepszy od suva bo da się w nim przewieź betoniarkę  ;l

 

W moim da się przewieźć zmywarkę bez składania foteli i 65 calowy telewizor (po złożeniu foteli).

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.