Skocz do zawartości

Android Auto w Golfie 7


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, sherif napisał:

Hej !

Czy istnieje możliwość odblokowania Android Auto w nowym Golfie z system Composition Media ? Trzeba tam coś dokładać ?

Jeśli to nowy (aktualny) Golf to można. Nic nie trzeba dokładać

 

https://vw-sklep.pl/app-connect-dokument-aktywacyjny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TomekD000 napisał:

Jeśli to nowy (aktualny) Golf to można. Nic nie trzeba dokładać

 

https://vw-sklep.pl/app-connect-dokument-aktywacyjny

 

Tia, 950 zeta za podłączenie do kompa w serwisie ;)

 

To naprawa luźnego uchwytu osłony przeciwsłonecznej za 1500zł przy tym to pikuś - tak, to z życia :). Naprawiłem sam kapką gorącego kleju z pistoletu, wartą pewnie z 10 groszy. Serwis VW nie widział innego rozwiązania jak wymiana całej podsufitki ;)

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2019 o 17:50, sherif napisał:

Hej !

Czy istnieje możliwość odblokowania Android Auto w nowym Golfie z system Composition Media ? Trzeba tam coś dokładać ?

 

"Usługę App-Connect (MirrorLink, Apple CarPlay, Android Autoplay) można dokupić i aktywować tylko w Samochodach Osobowych Volkswagen produkowanych od 22 tyg./2015 z fabrycznymi systemami:
Composition Media 2. generacji i  Discover Media 2. generacji od roku modelowego 2016"

U mnie powiedzieli w ASO, że się nie da.

[Composition Media, produkcja 2017, ale nie mam w menu pozycji 'App-Connect']

image.png.136e91059d50121b6aa6060220cfb181.png

pewnie jak jest, tylko nieaktywna, to da się ją aktywować.

U mnie pewnie trzeba by zmienić cały software.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.09.2019 o 13:26, iwik napisał:

"Usługę App-Connect (MirrorLink, Apple CarPlay, Android Autoplay) można dokupić i aktywować tylko w Samochodach Osobowych Volkswagen produkowanych od 22 tyg./2015 z fabrycznymi systemami:
Composition Media 2. generacji i  Discover Media 2. generacji od roku modelowego 2016"

U mnie powiedzieli w ASO, że się nie da.

[Composition Media, produkcja 2017, ale nie mam w menu pozycji 'App-Connect']

Auto z produkcji wiosna 2019.

Sprzedawca mówił coś o dołożeniu modułu z USB, ale tam chyba jest już USB .. czyżby wymaga to innego portu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2019 o 18:48, sherif napisał:

Auto z produkcji wiosna 2019.

Sprzedawca mówił coś o dołożeniu modułu z USB, ale tam chyba jest już USB .. czyżby wymaga to innego portu ?

 

Nie mam pojęcia, u mnie (r.p. 2017) też jest Composition Media 2 z USB pozwalającym na komunikację ze smartfonem, a Android Auto PODOBNO nie da się uruchomić po prostu poprzez dokupienie i aktywację licencji.

Gdzieś widziałem, że są jakieś opcjonalne moduły z podwójnym portem USB (ja mam pojedynczy). Może to w połączeniu z licencją uaktywnia tę możliwość, ale nikt w ASO nie przedstawił mi takiej opcji.

Dokupiłem dobry uchwyt i używam telefonu jak gdzieś dalej jadę po prostu, więc przestałem drążyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś to miał, to musi być zainstalowane. Jeśli nie miałeś z fabryki, to w ASO  muszą zainstalować Ci tą plikację i jak podają kwotę za to, to jest to opłata za podłączenie kompa i za licencję na jeden samochód. Można czasem przeczytać że nie wszystkie ASO ogarniają temat. 

Program jest zapewne ten sam w całej grupie VW.

Najpierw sprawdź czy masz. W ustawieniach w radiu poszukaj czy masz taką opcję  (może być zainstalowane, ale nieaktywne). Jak podepniesz odblokowany telefon z aktywnym w nim AA, to radio powinno wykryć go i zapytać o zgodę na podłączenie. Jeśli nic z tego, tzn, że trzeba to doinstalować. IMO warto :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Manx napisał:

... Jeśli nic z tego, tzn, że trzeba to doinstalować. IMO warto :ok:

 

za tysiaka? Naprawdę warto?

 

Mam AA na sporym monitorze w nowej Astrze. Na początku się tym jarałem niesamowicie. W tej chwili nie podłączam telefonu do systemu. Ja bym się zastanowił nad wydaniem tego tysiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piotrulex napisał:

 

za tysiaka? Naprawdę warto?

 

Mam AA na sporym monitorze w nowej Astrze. Na początku się tym jarałem niesamowicie. W tej chwili nie podłączam telefonu do systemu. Ja bym się zastanowił nad wydaniem tego tysiaka

 Ja musiałem dopłacić 650 zł konfigurując samochód i uważam, że było warto, choćby ze względu na to, że daje to bardzo wygodną w użyciu nawigację na dużym ekranie, nie trzeba się chrzanić z żadnymi uchwytami, kablami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2019 o 22:43, Manx napisał:

 Ja musiałem dopłacić 650 zł konfigurując samochód i uważam, że było warto, choćby ze względu na to, że daje to bardzo wygodną w użyciu nawigację na dużym ekranie, nie trzeba się chrzanić z żadnymi uchwytami, kablami itp.

 

Fakt. Przy kupnie auta, to ten niecały, dodatkowy procent jakoś zginie :). Dokupując później to mnie by bolało serce

 

Na Aliexpresach i tych innych, można kupić od 5 stów w górę 2DINowe sprzęty z Androidem, gdzieś wgrasz wszystko na co będziesz miał kaprys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrulex napisał:

 

Fakt. Przy kupnie auta, to ten niecały, dodatkowy procent jakoś zginie :). Dokupując później to mnie by bolało serce

I tak 1000 zł to pikuś - w BMW i Mini, żeby dokupić sobie Mirror Link/Android Auto/Apple CarPlay przy zakupie samochodu, trzeba kupić nawigację i razem to jest wydatek, o ile dobrze pamietam, ok. 9k zł :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Manx napisał:

I tak 1000 zł to pikuś - w BMW i Mini, żeby dokupić sobie Mirror Link/Android Auto/Apple CarPlay przy zakupie samochodu, trzeba kupić nawigację i razem to jest wydatek, o ile dobrze pamietam, ok. 9k zł :pad:

 

Nie tylko w nich. Niedawno w rodzinie bym kupowany Tiguan za sporą kasę. Na pokładzie najtańsze "radio" a za ułamek ceny coś sensownego tam wylądowało. Lepiej wygląda od oryginału o ilości funkcji nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, K3 napisał:

Dobra, okazało się, że zeszłoroczny Tiguan nie miał tego "zaptaszkowanego" w cenniku...

 

Da radę ogarnąć to inaczej, czy tylko ASO?

W PL zależy od serwisu 700-1000 zl ale to może zalezec od radia jakie tam siedzi.... i może się nie dac. Np w Seacie nie w każdym modelu radia to zadziała.

Edytowane przez wujekcybul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.