Skocz do zawartości

do kominka, do popiołu


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sprzętów do sprzątania w kominku. Polecany był separator popiołu do odkurzacza.

Mam odkurzacza karsiera wd3p, więc z tego co widzę to taki separator by się nadał.

Ale sporo opinii jest takich, że taki zestaw ciągnie przez 10-15 sekund i potem lipa - zapycha się wszystko. Ludzie wracają do tradycji - szczotka i szufelka.

 

Ile w tym prawdy?

Nawet taki nietani sprzęt będzie do bani?? https://cenowarka.pl/kaercher-filtr-popio-u-i-brudu-premium-2-863-161-0-a1104183.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, exor napisał:

Ile w tym prawdy?

Tyle, że po każdym użyciu czyszczenie filtra i opróżnianie. No i trzeba czekać najpierw żeby każda iskierka zgasła.

Szufelką jest znacznie prościej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, snoopi_lubin napisał:

Miałem odkurzacz z Lidla. 

Wróciłem do szufelka. Znacznie szybciej się sprząta 

Ja mam ten odkurzacz i używam go, gdy chcę porządnie posprzątać w kominku.

POtem trzeba mu oczyścić filtr.

NO i nie jest do końca szczelny - trochę jedna pyłu przedostaje się z odkurzacza.

A na co dzień, to jest szufladkę na popiół w kominku i w niej wynoszę popiół.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśrod znajmych, rodziny co mieli seperatory, to używali pierwsze kilka tygodni ;).

Ja zainwestowałem w odkurzacz do kominka, za ok 150zł kilka lat temu. Używam co ok kilka dni w sezonie, u mnie się sprawdza. Mam gniazdko koło kominka, podpinam, odkurzam, minuta i gotowe. Nic się przy tym nie pyli a przy okazji wciągnę syfy pod kominikiem i na szybie.

Raz na 3 razy wyrzucam do kosza i trzepie filtr w koszu.

Minus tego taki,że musi być min dzień przerwy w paleniu bo raz niby był zimny a filtr papierowy spaliłem :phi:

 

2 godziny temu, Joki napisał:

Tyle, że po każdym użyciu czyszczenie filtra i opróżnianie. No i trzeba czekać najpierw żeby każda iskierka zgasła.

Szufelką jest znacznie prościej.

Szufelką to potem trzeba brać zwykły odkurzacz i sprzątać w koło bo nie da się zrobić tego aby nie zasyfić. sam proces też trwa dłużej, bo trzeba "ganiać ten popiół jak chce się dokładnie wysprzątać i powoli wsypywać aby nie unosił się syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sherif napisał:

Szufelką to potem trzeba brać zwykły odkurzacz i sprzątać w koło bo nie da się zrobić tego aby nie zasyfić. sam proces też trwa dłużej, bo trzeba "ganiać ten popiół jak chce się dokładnie wysprzątać i powoli wsypywać aby nie unosił się syf.

Ja miałem Jotula z zamkniętą komorą, bez popielnika. Przy ciągłym paleniu opróżniało się raz w tygodniu przy sprzątaniu chaty. Było prościej o szybciej bez czekania aż popiół całkiem wygaśnie a i tak się odkurzało wszędzie wokół.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joki napisał:

Ja miałem Jotula z zamkniętą komorą, bez popielnika. Przy ciągłym paleniu opróżniało się raz w tygodniu przy sprzątaniu chaty. Było prościej o szybciej bez czekania aż popiół całkiem wygaśnie a i tak się odkurzało wszędzie wokół.  

Zalezy jak kto pali. Z racji pracy / czasu i tak zazwyczaj nie palę dzień w dzień, bywa że się kilka dni nie pali. Zwykle tez palę wieczorami, więc u mnie ze stygnięciem nie było problemu. Odkurzacz do kominka na tyle skutecznie usuwał syf, że nie trzeba było potem odkurzać w koło. Poza tym odkurzaczem nauczyłem się wciągać  od dołu, więc niedopalone kawałki zostawały i dopalały się przy kolejnym rozpaleniu. Przy szufelce wybierało się wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.