Skocz do zawartości

Samochód do 30 - 35 tyś zł PB - LPG


Maciek.Be

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwań samochód ciąg dalszy.

Poszukuję samochodu dla trzy osobowej rodziny, jazda głównie po mieście. Przebieg na chwilę obecną ok 10 do 15 tysięcy km.

Źródło zakupu preferowane samochody krajowe z ogłoszeń lub poleasingowe.

Wiek samochodu jaki chciał bym znaleźć to 6 lat, maksymalnie 2012 lub 2011 rocznik.

Preferowany silnik benzynowy z instalacją LPG.

Zależy mi na bezawaryjności, dobrym zabezpieczeniu antykorozyjnym.

 

Przeglądam oferty:

Skoda Octavia 2 FL 1.6

Opel Astra J 1.4 Turbo

Honda Civic VIII 1.8

Toyota Auris 2

Kia Ceed 1.4 lub 1.6 CRDI (ostrożnie)

 

Dobre oferty cenowe mają firmy sprzedające samochody poleasingowe. Minusem jest przeważnie średnie wyposażenie i duże przebiegi no i ciężko znaleźć tam silnik z LPG.

 

Najbardziej na chwilę obecną podoba mi się Skoda Octavia 2. Niestety najmłodsza będzie 2012 lub 2013.

 

Opel Astra J z silnikiem 1.4 Turbo i instalacją notowaną fabrycznie też jest ciekawą opcją. Opinie i skrzyni M32 i kole dwumasowym zniechęcają mnie do tego modelu.

 

Podoba mi się Honda Civic VIII generacji. Różne opinie czytalem o silniku 1.8 I współpracy z LPG. Mocno trzyma cenę i

 

Toyota Auris 2 mocno trzyma cenę i raczej poza budżetem.

 

Kia Ceed 2 ciekawa opcja ale współpraca z LPG raczej wątpliwa.

 

Przeglądając rynek samochodów używanych z silnikami.benzynowymi lub z LPG stwierdzam że procentowo to ok 40% rynku. Reszta to Diesel do którego nie mogę się przekonać.

 

Prośba o Wasze zdanie i wskazówki w wyborze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez bancio04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, technix napisał:

Ciesz się, że są bez gazu, kup brnę, sam zagazuj i ciesz się jazdą za grosze

Nie wyobrażam sobie kupić auto z LPG po flocie

technix co masz na myśli pisząc brnę ?

Może masz rację że samochód z LPG przy tak intensywnym eksploatowaniu może różnie się sprawować.

Edytowane przez bancio04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem oferty poleasingowe Kia Ceed 2 z silnikiem 1.6 CRDI.

Za kwotę trochę ponad 30 tysięcy zł można kupić rocznik 2015.

Obawiam się tylko że jazdą na krótkich dystansach diesel nie wytrzyma. Opinie o tym silniku są dobre. Ciekawe jak przy przebiegu ponad 200 tyś km.

 

Możecie polecić strony z samochodami polesingowymi ?

Edytowane przez bancio04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bancio04 napisał:

Opel Astra J 1.4 Turbo

kupić bez LPG

nie szukaj Opla z fabryczną instalacją bo będziesz skazany na jej serwis tylko w ASO (np.filtr LPG kosztuje 140-170zł i jest to zwykły filtr Landi Renzo  Made in China)

dołożyć LPG we własnym zakresie np. STAG którą ogarnie każdy gazownik

Astra J jest juz 10 lat na rynku - części zamiennych i używanych oraz rożnych przydatnych akcesoriów jest sporo, mechanicy w ASO i zwykłych warsztatach znają ten samochód, nie traci na wartości tak jak pozostałe z tej listy, dobre zabezpieczenie antykorozyjne, wygodne, może bardziej ciężki i więcej pali ale za to dobrze się prowadzi...

poprawione skrzynie M32 weszły od 2013r. (jeżeli kupisz Astre J to bez względu na wszystko wymień olej w skrzyni)

Edytowane przez binges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bancio04 napisał:

Poszukuję samochodu dla trzy osobowej rodziny, jazda głównie po mieście.

To kompakt spokojnie wystarczy, więc proponowane niżej Mondeo jest bez sensu - jest ogromne.

 

10 godzin temu, bancio04 napisał:

Preferowany silnik benzynowy z instalacją LPG.

Wg mnie bez sensu sobie odcinasz mnóstwo dobrych wyborów. Wolę TSi z niedużym przebiegiem niż zajechanego wolnossaka z LPG ("łoo, panie, tylko 200 tysięcy, ledwo dotarty").

Zainteresowałbym się Rapidem, np:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-1-2-tsi-salon-pl-serwis-aso-klima-dealer-vw-ID6Cuwbg.html#16047aaa57

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-skoda-rapid-lpg-2016-1-2tsi-90km-1-wl-ID6Ct6F9.html#16047aaa57

owszem, trochę mniejsze od Octavii o której wspominasz, ale dla 3 osób będzie OK i masz trochę młodsze auto.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym brał nówke pande 1.2 i założył gaz. Temu silnikowi nie zaszkodzą ani krótkie przebiegi, ani inne duperele. Blacha nie rdzewieje, niespodzianki żadne nie występują jak np w octavii. Do miasta i okazyjnie w trase komfort wystarczy

Spokój na wiele, wiele lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noras 

Przeróżne. A to czujnik temperatury wariuje, a to elektroniczna przepustnica, a to krańcówki w zamkach... dużo tego. Ogólnie elektronika w tych autach nie jest trwała, w przeciwieństwie do fiatów.

Przez 5 lat w octavii pół auta wymieniłem, a przez 7 lat w pandzie tylko niektóre elementy zawieszenia i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie niespodzianki występują w Octavii ?
Pewnie takie jak w każdym innym kilkuletnim aucie po 150 200 kkm przebiegu. Chociaż mam kumpla co kupił nówkę w salonie nie pamiętam albo jedno z pierwszych fsi albo TSI i dotrwał do 60kkm bo by chyba całkiem osiwiał z gratem- silnik i osprzęt leciał na potęgę znał całe ASO jak swój dom. Skończyła się gwarancja to się bał trzymać i pogonil.
A mondeo w sumie racja jak na 3 osoby to trochę krowa ale lubię te auta to każdemu polecam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, noras napisał:

To kompakt spokojnie wystarczy, więc proponowane niżej Mondeo jest bez sensu - jest ogromne.

 

Wg mnie bez sensu sobie odcinasz mnóstwo dobrych wyborów. Wolę TSi z niedużym przebiegiem niż zajechanego wolnossaka z LPG ("łoo, panie, tylko 200 tysięcy, ledwo dotarty").

Zainteresowałbym się Rapidem, np:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-1-2-tsi-salon-pl-serwis-aso-klima-dealer-vw-ID6Cuwbg.html#16047aaa57

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-skoda-rapid-lpg-2016-1-2tsi-90km-1-wl-ID6Ct6F9.html#16047aaa57

owszem, trochę mniejsze od Octavii o której wspominasz, ale dla 3 osób będzie OK i masz trochę młodsze auto.

 

Brałem pod uwagę Skodę Rapid.

Silniki 1.2 TSI po modernizacji są w miarę bezawaryjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bancio04 napisał:

Poszukuję samochodu dla trzy osobowej rodziny, jazda głównie po mieście. Przebieg na chwilę obecną ok 10 do 15 tysięcy km.

Źródło zakupu preferowane samochody krajowe z ogłoszeń lub poleasingowe.

Wiek samochodu jaki chciał bym znaleźć to 6 lat, maksymalnie 2012 lub 2011 rocznik.

Preferowany silnik benzynowy z instalacją LPG.

Zależy mi na bezawaryjności, dobrym zabezpieczeniu antykorozyjnym.

 

Może nie tego szukasz, ale ja Ci napiszę co na bym kupił z takimi parametrami.

 

Kupiłbym auto klasy B (bo jazda po mieście) i dla TYLKO trzyosobowej rodziny.

Dodatkowo niewielkie przebiegi.

 

Znajdziesz młodsze i tańsze. 

Bym szukał jakiejś Fabii lub Clio.

Jeśli potrzebujesz duży bagażnik na wakacje możesz poszukać wersji kombi.

 

Nawet nie wiesz jak te nowe małe silniki mało jarają. Nie potrzebujesz LPG. Wyjdzie może 3-5PLN taniej na każde 100km, a to się nie zwróci przy przeglądach i wymianach filtrów lub może wyjdzie na styk.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bancio04 napisał:

Przeglądałem oferty poleasingowe Kia Ceed 2 z silnikiem 1.6 CRDI.

Za kwotę trochę ponad 30 tysięcy zł można kupić rocznik 2015.

Obawiam się tylko że jazdą na krótkich dystansach diesel nie wytrzyma. Opinie o tym silniku są dobre. Ciekawe jak przy przebiegu ponad 200 tyś km.

 

Możecie polecić strony z samochodami polesingowymi ?

 

Rozumiem, że wybuchnie jak będzie miał krótsze odcinki? poszukaj w googlu, efl, alphabet, arval, leasplan, to takie większe, ale też z nowszymi autami, przeważnie 3-5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bancio04 napisał:

Przeglądałem oferty poleasingowe Kia Ceed 2 z silnikiem 1.6 CRDI.

Za kwotę trochę ponad 30 tysięcy zł można kupić rocznik 2015.

Obawiam się tylko że jazdą na krótkich dystansach diesel nie wytrzyma. Opinie o tym silniku są dobre. Ciekawe jak przy przebiegu ponad 200 tyś km.

 

Możecie polecić strony z samochodami polesingowymi ?

Ja mialem 1.6CRDI i ani nie studzilem ani nie rozgrzewalem i latala czasaem w zimie po 3km wszystko sie psulo ale silnik byl ok. Z tym, ze ja mialem bez DPF takze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bancio04 napisał:

Silniki 1.2 TSI po modernizacji są w miarę bezawaryjne ?

Te z rozrządem na pasku zupełnie bezproblemowe, a i te łańcuchowe też VAG ogarnął.

No i potwierdzam tezę, że pali to na tyle mało, że nie ma co sobie głowy zawracać LPG.

Po prostu przejedź się takim Rapidem 1,2 TSi i się przekonaj. IMHO Ci spasuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wujekcybul napisał:

Ja mialem 1.6CRDI i ani nie studzilem ani nie rozgrzewalem i latala czasaem w zimie po 3km wszystko sie psulo ale silnik byl ok. Z tym, ze ja mialem bez DPF takze...

W tych rocznikach, które szuka autor posta, jest już niestety DPF i to dość kłopotliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, noras napisał:

No i potwierdzam tezę, że pali to na tyle mało, że nie ma co sobie głowy zawracać LPG.

 

Jazda miejska. Zakładam uruchomienie zimnego silnika, jazdę do pracy i po kilku godzinach znowu zimny silnik.

Być może jakieś zakupy po drodze.

Na 100km wyjdzie z 10 takich zimnych startów na benzynie

 

Wyliczenie z Excela

Takie 1.4 będzie jeździć gorzej niż 1.0T, powinienem wstawić jakieś 1.6 czy 1.8. A z 1.8 to spalanie jest drastycznie większe (akurat mam do porównania).

 

image.png.59f09b3f1a468720f5635c31cea82b36.png

 

Musisz do auta z gazem dodać raz do roku zmiany filtra gazu. U gazownika będzie z robotą ze 200PLN.

Marnowanie czasu na tankowanie 3x częściej niż benzyny, nadkładanie drogi i nieco droższy przegląd roczny. Roczny, bo kupujemy używkę. W przypadku nowego masz 3x tyle przeglądów na LPG na początku w porównaniu do benzyny.

 

Czy kilkaset PLN rocznie jest tego warte?

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kravitz napisał:

Musisz do auta z gazem dodać raz do roku zmiany filtra gazu. U gazownika będzie z robotą ze 200PLN.

Marnowanie czasu na tankowanie 3x częściej niż benzyny, nadkładanie drogi

 

Wymiana filtra gazu kosztuje 50zł w warsztacie. Czasu na tankowanie sie nie marnuje, zakładając większy zbiornik, stacji jest na tyle dużo, że wcale drogi nadkładać nie trzeba

Podałeś marne przykłady

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blue_ napisał:

 

Wymiana filtra gazu kosztuje 50zł w warsztacie. Czasu na tankowanie sie nie marnuje, zakładając większy zbiornik, stacji jest na tyle dużo, że wcale drogi nadkładać nie trzeba

Podałeś marne przykłady

 

Pamiętaj, że ja mam i od zawsze miałem auta z gazem.

Nie musisz mi wciskać kitu jak jest ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, blue_ napisał:

 

Wymiana filtra gazu kosztuje 50zł w warsztacie. Czasu na tankowanie sie nie marnuje, zakładając większy zbiornik, stacji jest na tyle dużo, że wcale drogi nadkładać nie trzeba

Podałeś marne przykłady

 

Kto normalny włoży do swojego daily car butle na cały bagażnik?

Miałem 2 auta z gazem i najwięcej udawało mi się zrobić 400 km na butli w miejscu koła zapasowego.

Kolejne 2 diesle po tych gazach i tam 700-1000 km na baku. Mniejszy zasięg na LPG to jeden z głównych minusów pojazdów zasilanych LPG.

 

BTW w jakim warsztacie wymieniają filtr gazu za 50 zł? Z filtrem? :bzik:

Edytowane przez komor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, komor napisał:

Kto normalny włoży do swojego daily car butle na cały bagażnik?

Miałem 2 auta z gazem i najwięcej udawało mi się zrobić 400 km na butli w miejscu koła zapasowego.

Kolejne 2 diesle po tych gazach i tam 700-1000 km na baku. Mniejszy zasięg na LPG to jeden z głównych minusów pojazdów zasilanych LPG.

 

BTW w jakim warsztacie wymieniają filtr gazu za 50 zł? Z filtrem? :bzik:

Butla w miejsce koła zapasowego.

400 km jest ok. I tak trzeba robić przerwy w trasie więc tylko na dobre to wyjdzie.
Filtr gazu wymieniałem samodzielnie ;)  Może w instalacjach najnowszej generacji jest to niemożliwe nie wiem. Ale 50 zł to nie majątek.

Jedynie LPG się nie opłaca dla kogoś kto liczy każdą straconą sekundę na tankowanie, przegląd co rok (choć w starszym aucie to tak samo wypada), serwis coroczny instalacji, ewentualną regulację zaworów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech autor kupi 1.2 tsi z lpg, większość będzie zadowolona że postawiła na swoim jak i sam autor bo będzie lpg. Miałem do czynienia z takim jednym co miał Rapida służbowego z lpg. W zależności od stylu jazdy na 4 zbiorniki lpg zużywał 1 zbiornik PB. Przebieg miał ~130kkm i mówił że bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, K3 napisał:

 

To jest tylko takie usprawiedliwienie przed samym sobą...

Mam diesla, miałem LPG nie raz, samą benzynę też. Jakoś w praktyce i tak mi wychodzi że robię przerwę co 3 godz. Nie muszę się usprawiedliwiać. Jak kierowca TIRa jedzie non stop to wszyscy gadają że kombinuje z tacho itd., a jak trzeba podobne zasady stosować samemu to zaraz dziwne komentarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bez sensu sobie odcinasz mnóstwo dobrych wyborów. Wolę TSi z niedużym przebiegiem niż zajechanego wolnossaka z LPG ("łoo, panie, tylko 200 tysięcy, ledwo dotarty").

Zainteresowałbym się Rapidem, np:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-1-2-tsi-salon-pl-serwis-aso-klima-dealer-vw-ID6Cuwbg.html#16047aaa57

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-skoda-rapid-lpg-2016-1-2tsi-90km-1-wl-ID6Ct6F9.html#16047aaa57

owszem, trochę mniejsze od Octavii o której wspominasz, ale dla 3 osób będzie OK i masz trochę młodsze auto.

 

Masz racje. Nowsza konstrukcja. Mam nadzieję że bardziej bezpieczna i dopracowana.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lucash napisał:

Jedynie LPG się nie opłaca dla kogoś kto liczy każdą straconą sekundę na tankowanie, przegląd co rok (choć w starszym aucie to tak samo wypada), serwis coroczny instalacji, ewentualną regulację zaworów. 

 

najbardziej nie oplaca się tym, którzy wyżej cenia  sobie swiety spokoj ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucash napisał:

Mam diesla, miałem LPG nie raz, samą benzynę też. Jakoś w praktyce i tak mi wychodzi że robię przerwę co 3 godz. Nie muszę się usprawiedliwiać. Jak kierowca TIRa jedzie non stop to wszyscy gadają że kombinuje z tacho itd., a jak trzeba podobne zasady stosować samemu to zaraz dziwne komentarze. 

Nie mam LPG, Ale zasięg 600km i sobie nie krzywduje z tego powodu. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden minus LPG: parkingi .
Znajomi nieoczekiwanie zmieniali auto bo się okazało że w nowym mieszkaniu parking podziemny jest zakazany dla aut LPG. Nie po to zapłacili za miejsce parkingowe 25kpln żeby pod chmurką parkować.
A ja miałem 5 aut z gazem i może jeszcze kiedyś wrócę ale jak nie kupię jakiegoś smoka to chyba nie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Rozumiem, że wybuchnie jak będzie miał krótsze odcinki? poszukaj w googlu, efl, alphabet, arval, leasplan, to takie większe, ale też z nowszymi autami, przeważnie 3-5 lat.
Nie chodziło mi o to że silnik wybuchnie.
Jeśli często samochód jest używany po uruchomieniu na trasie poniżej 1 km. Później w odstępie kilkunastu minut kolejne poniżej 1 km to uważam że dla silnika diesel może być problematyczne pod względem trwałości.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 1.6CRDI i ani nie studzilem ani nie rozgrzewalem i latala czasaem w zimie po 3km wszystko sie psulo ale silnik byl ok. Z tym, ze ja mialem bez DPF takze...

Wszystko się psuło, możesz coś więcej napisać ?

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BOGUS napisał:

Jest jeszcze jeden minus LPG: parkingi .
Znajomi nieoczekiwanie zmieniali auto bo się okazało że w nowym mieszkaniu parking podziemny jest zakazany dla aut LPG. Nie po to zapłacili za miejsce parkingowe 25kpln żeby pod chmurką parkować.
A ja miałem 5 aut z gazem i może jeszcze kiedyś wrócę ale jak nie kupię jakiegoś smoka to chyba nie

a od kiedy są przepisy zakazujące parkowania z LPG? Wiem, że są przepisy nakazujące posiadanie wentylacji w garażu. Nawet jak jest tabliczka z zakazem to przepis martwy i raczej nieistniejący. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za uwagi, propozycje i komentarze. Ciekawe dyskusja.

 

Przejrzę oferty Skoda Fabia 3 i Skoda Rapid.

W firmie w której pracuje dużo jeździ samochodów służbowych Seat Toledo który jest wg mnie bliźniaczy do Skody Rapid.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał:

 

Pamiętaj, że ja mam i od zawsze miałem auta z gazem.

Nie musisz mi wciskać kitu jak jest ;)

Ale jaki kit?

Tez jezdze na gazie od wielu lat, i wiem jak jest. Po co wypisywac brednie, ze wymiana filtra kosztuje 200zł, kiedy w bardzo polecanym i znanym warsztacie w Katowicach za wymiane filtrów wraz ze strojeniem zapłaciłem 150, a sama wymiana filtrów 50

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał:

 

Kto normalny włoży do swojego daily car butle na cały bagażnik?

Miałem 2 auta z gazem i najwięcej udawało mi się zrobić 400 km na butli w miejscu koła zapasowego.

Kolejne 2 diesle po tych gazach i tam 700-1000 km na baku.

 

Nikt nie mowi o butli na caly bagaznik, tylko maksymalnie dużej w miejsce koła. W octavii miałem 53l i w trasie bez problemu przejezdzalem 500 km, a wiem, ze weszła by 60l i wtedy zasięg jeszcze większy. Inna sprawa, ze ja i tak jednym ciągiem nie przejade więcej niż 300km, bo mnie kolana bolą i robię sobie przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lucash napisał:

Jedynie LPG się nie opłaca dla kogoś

Miałem chyba z 5 aut LPG, dwa diesle, a teraz TSi - i jeśli "proteza" LPG (instalacja z dotryskiem benzyny) to co najmniej 5k PLN przy zużyciu paliwa na poziomie 7l/100 km to excel mówi, że to bez sensu. Bo zakładając, że 4/5 tego zużycia będzie na LPG - czyli zamiast 5,6 l benzyny na 100 km będę zużywał 6,7 l LPG (+20%, wartość kaloryczna, zawsze LPG pali więcej), to przy założeniu benzyna 5, gaz 2 PLN mamy:

100 km na benzynie - 7x5 = 35 PLN

100 km na mixie - 1,4 x 5 = 7 PLN + 6,7 x 2 = 13,4 PLN - łącznie 20,4 PLN

Czyli na 100 km oszczędzam 14,6 PLN. Żeby instalacja się zwróciła potrzebuję prawie 35k km. Zakładam, że będzie bezawaryjna, bezproblemowa, bezobsługowa - czy takie istnieją, niech każdy użytkownik LPG uczciwie sobie odpowie sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, noras napisał:

Miałem chyba z 5 aut LPG, dwa diesle, a teraz TSi - i jeśli "proteza" LPG (instalacja z dotryskiem benzyny) to co najmniej 5k PLN przy zużyciu paliwa na poziomie 7l/100 km to excel mówi, że to bez sensu. Bo zakładając, że 4/5 tego zużycia będzie na LPG - czyli zamiast 5,6 l benzyny na 100 km będę zużywał 6,7 l LPG (+20%, wartość kaloryczna, zawsze LPG pali więcej), to przy założeniu benzyna 5, gaz 2 PLN mamy:

100 km na benzynie - 7x5 = 35 PLN

100 km na mixie - 1,4 x 5 = 7 PLN + 6,7 x 2 = 13,4 PLN - łącznie 20,4 PLN

Czyli na 100 km oszczędzam 14,6 PLN. Żeby instalacja się zwróciła potrzebuję prawie 35k km. Zakładam, że będzie bezawaryjna, bezproblemowa, bezobsługowa - czy takie istnieją, niech każdy użytkownik LPG uczciwie sobie odpowie sam. 

 

Tak naprawdę to glownie zależy od tego, na ile ta miesieczna "oszczednosc" jest istotna w budzecie.

Jak ktoś zarabia 2-3kPLN to stowka oszczednosci bedzic mieć znaczenie sporo większe niż dla kogos z zarobkami 5-10kPLN.

Albo gazowanie paździerza za 5kPLN względem nowki sztuki za 100kPLN.

Wszystko jest względne :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tak naprawdę to glownie zależy od tego, na ile ta miesieczna "oszczednosc" jest istotna w budzecie.

Jak ktoś zarabia 2-3kPLN to stowka oszczednosci bedzic mieć znaczenie sporo większe niż dla kogos z zarobkami 5-10kPLN.

Albo gazowanie paździerza za 5kPLN względem nowki sztuki za 100kPLN.

Wszystko jest względne :ok:

 

 

Ja się wypowiadam tylko o tym konkretnym przypadku.

Rozważamy auto do miasta, dla 3 osobowej rodziny.

Kupowanie czołgu, bo ma mniejszy bagażnik aby się zwiększyła butla z LPG jest jakieś takie pozbawione sensu.

Będzie taki sam bagażnik w mniejszym aucie, bez LPG. A dodatkowo wszystko w tym mniejszym aucie jest tańsze, poczynając od zakupu, przez ubezpieczenie, opony, czy co tam sobie ktoś wymyśli.

 

Ja rozumiem po co jest LPG i że może się opłacać, ale ten konkretny przypadek jest kompletnie odjechany.

 

Ja miałem np LPG nawet w Seicento. Ale robiłem 40tyś km rocznie tym Seicento. Częste tankowanie? Trudno, ale oszczędność jest. 3/4 to były trasy, więc zużycie procentowe benzyny na ten przebieg było znikome.

A tutaj mamy miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kravitz napisał:

Będzie taki sam bagażnik w mniejszym aucie, bez LPG. A dodatkowo wszystko w tym mniejszym aucie jest tańsze

Tu nie do końca. Mam porównanie 1,4 TSi vs 1,2 TSi - większe auto w tych samych warunkach pali mniej.

 

Dla tego przypadku (miasto, 10-15k km rocznie) LPG w TSi ma szanse się nie zwrócić nigdy.

Edytowane przez noras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.