Skocz do zawartości

Zmiana tablic rejestracyjnych


G.O.A.T.

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy mogę jakoś zmienić standardowe, prostokątne tablice na kwadratowe? Przynajmniej jedną aby pasowała do wnęki w zderzaku?

2. Czy mogę zmienić numery ze standardowych na indywidualne?

 

Samochód jest już obecnie zarejestrowany w Polsce, chciałbym to zrobić bez kombinowania ze sprzedawaniem i nowym rejestrowaniem, chyba że można samochód zarejestrować na innej lokalizacji bez sprzedaży.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał:

1. Czy mogę jakoś zmienić standardowe, prostokątne tablice na kwadratowe? Przynajmniej jedną aby pasowała do wnęki w zderzaku?

2. Czy mogę zmienić numery ze standardowych na indywidualne?

 

Samochód jest już obecnie zarejestrowany w Polsce, chciałbym to zrobić bez kombinowania ze sprzedawaniem i nowym rejestrowaniem, chyba że można samochód zarejestrować na innej lokalizacji bez sprzedaży.  

 

Najlepiej to chyba zgubić lub może poczekać aż ktoś ukradnie :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

 

I wystąpić o duplikat ale w kwadracie tak?

 

Wiadomo, że co urząd to inne przepisy, więc najpewniej będzie jak zadzwonisz do swojego i dopytasz co w przypadku zgubienia, gdy chciałbyś nowe tablice.

Edytowane przez Tilok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tilok napisał:

 

Wiadomo, że co urząd to inne przepisy, więc najpewniej będzie jak zadzwonisz do swojego i dopytasz co w przypadku zgubienia.

 

Już mam.

 

Dzięki wielkie!!

 

Przerejestrowanie

W takiej sytuacji właściciel pojazdu ma dwie drogi rozwiązania problemu. Pierwszą z nich jest całkowite przerejestrowanie pojazdu. Można tego dokonać w swoim wydziale komunikacji w zasadzie od ręki. Wydziały każdego dnia mają na stanie wystarczającą ilość nowych tablic, wystarczy więc dokonać formalności, opłacić wydanie nowych tablic, naklejek legalizacyjnych, nalepki kontrolnej, dowodu rejestracyjnego i dowodu tymczasowego. Koszt takiej operacji to 180,50 zł, dlatego zazwyczaj na przerejestrowanie decydują się osoby, które utraciły obydwie tablice i zachodzi podejrzenie, że zostały skradzione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

 

Już mam.

 

Dzięki wielkie!!

W wydziale komunikacji mi doradzili że lepiej zgłosić zgubienie niż kradzież ;) W przypadku kradzieży trzeba dymać na komendę zgłosić kradzież. Ale tak jak już pisano co miasto to inaczej w tych wydziałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PanMaciej napisał:

Odpowiedź na oba pytania jest jedna - tak. Pamiętaj tylko, że - wedle przepisów - tablica dwurzędowa nie może być umieszczona z przodu i w razie kontroli i wnikliwego pana niebieskiego, można stracić dowód rejestracyjny.

 

Ok. potrzebuję na tył, bo w nowym zderzaku jest kwadratowe miejsce na tablicę a teraz mam klasyczne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2019 o 12:31, chojny napisał:

Czy mogę jakoś zmienić standardowe, prostokątne tablice na kwadratowe?

Najprościej, najtaniej i legalnie "gubisz" jedną tablicę, po czyn znajdujesz ją rozjechaną na drodze przez inne pojazdy i nie nadaje się  do zamontowania na samochodzie. W wydziale komunikacji zdajesz złom i prosisz o wydanie wtórnika tablicy, może być prostokątna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2019 o 20:54, chojny napisał:

Opcja zmiany numerów na indywidualne i przy okazji na tył kwadratowa to chyba będzie najlepsza droga.

@chojny mam propozycję indywidualnych blach.

Coś na ten wzór weź (ten po prawej to fura prezia, po lewej konsjerża):

 

tn_IMG_6704.JPG

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.