Skocz do zawartości

Odwieczny dylemat uzywek


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Fili_P napisał:
Dnia 28.09.2019 o 06:37, mokrii napisał:
młodszy ;]
 
bo gdyby mnie sie znudził za np 3 lata to łatwiej bedzie sprzedać 

Rzadko zmieniam

tym bardziej  ;] 

 

za kilka lat ten młodszy bedzie :hmm: -- młodszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 14:59, Fili_P napisał:

zacznę rozgrzewać znowu silnik przed startem może jak wiele lat temu sugerowano...?

Kto tak sugerował? Absolwenci AWF? Silnik rozgrzewa się najszybciej, najefektywniej i powinien zgodnie ze sztuką być rozgrzewany...podczas jazdy!

Nie chodzi o przesadę, demonizowanie itp. bo nikt tego nie robi. Pytanie w wątku było proste. Odpowiedź też nie jest skomplikowana. Oczywiście na właściwy wybór wpływ ma dużo więcej czynników niż stos. wieku do przebiegu, ale "wiara w przebieg" to źródło wszelkich nieszczęść rynku samochodów używanych.

Ale jestem głęboko przekonany, że w erze samochodów elektrycznych nikt nie będzie zwracał uwagi na przebieg, ale na wiek i ilość ładowań. Jednak tak uczy historia, wszelkie zmiany w świadomości ludzi nastąpią o pokolenie za późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał:

To już któreś moje podejście do Yarisa...... I sorry nawet hybryda go nie "ratuje".... No sam nie wiem co jest nie tak z tym samochodem że nie może mi podpasowac..... Tylko ja tak mam?

 

Ale to dla Ciebie czy malzonki? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał:

To już któreś moje podejście do Yarisa...... I sorry nawet hybryda go nie "ratuje".... No sam nie wiem co jest nie tak z tym samochodem że nie może mi podpasowac..... Tylko ja tak mam?

No ale coś Ci musi nie pasować skoro tak mówisz? Auto poprawne. Jako dojazdy do pracy po mieście spełnia swoją rolę. Mało awaryjne - a ja upalam Yarisa na nauce jazdy więc łatwo nie ma, najczęściej to rozrusznik i sprzęgło do wymiany. Na A 160 na prostej, 170 z górki pojedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już któreś moje podejście do Yarisa...... I sorry nawet hybryda go nie "ratuje".... No sam nie wiem co jest nie tak z tym samochodem że nie może mi podpasowac..... Tylko ja tak mam?

Jestem w stanie Cie zrozumiec. Zrobilem dwa podejscia i kompletnie mi to auto nie przypadlo do gustu. Testowalem i do floty i prywatnie. Moja zona nawet z parkingu u dealera nie wyjechala, wrocila i powiedziala ze nie chce nawet testowac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

Jestem w stanie Cie zrozumiec. Zrobilem dwa podejscia i kompletnie mi to auto nie przypadlo do gustu. Testowalem i do floty i prywatnie. Moja zona nawet z parkingu u dealera nie wyjechala, wrocila i powiedziala ze nie chce nawet testowac.

 

To auto raczej nalezy traktowac w kategorii sprzetu AGD ;) Tyle w nim emocji co w bialej lodowce ;]

Jak ktos szuka jedynie sprzetu do wozenia z punktu A do B to moze byc zadowolony :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale to dla Ciebie czy malzonki? ;]
Tak się jakoś ułożyło że na codzien to ja upałami małego korkowoza a żona śmiga dużym obwodnica. W wakacje je "Pan na krańcu świata" bierze stery w swoje ręce i te od 4kolek i te od jachtu ;-)))
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To auto raczej nalezy traktowac w kategorii sprzetu AGD Tyle w nim emocji co w bialej lodowce default_zlosnik.gif

Jak ktos szuka jedynie sprzetu do wozenia z punktu A do B to moze byc zadowolony default_ok.gif

No w zasadzie tak jest-tak postrzegam Swifta aktualnie ;-)... Ale jednak jest przepaść w moim odbiorze auta Yaris vs Swift czy chociażby poprzednia 207... Sam nie wiem o co chodzi

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fili_P napisał:

No w zasadzie tak jest-tak postrzegam Swifta aktualnie ;-)... Ale jednak jest przepaść w moim odbiorze auta Yaris vs Swift czy chociażby poprzednia 207

 

To po co w ogole sprzedajesz tego Swifta?

nie lepiej jezdzic dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To po co w ogole sprzedajesz tego Swifta?

nie lepiej jezdzic dalej?

1.Brakuje mi automatu.

2. Chłopaki rosną a dwa razy w tygodniu wiozę 4 nastolatkow-koszykarzy na trening i w swifcie zaczyna być gęsto z tyłu (Insignia wtedy zajęta)

3.Jak facet . 190cm jednak trochę upierdliwa jest pozycja w swifcie, zwłaszcza pod światłami. + trochę kręgosłup zaczyna mi szwankowaća a w mojej wersji nie ma wzdłużnej regulacji kierownicy... Po dluSzym staniu w korku odczuwam to w plecach niestety :-(

 

Ma być małe miejskie zwinne wszędzie się wciskające mało pałace wozidlo

 

Btw jak się uda to może jutro sfinalizuje P2008-spelnia prawie wszystkie wymagania chyba poza spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fili_P napisał:

1.Brakuje mi automatu.

2. Chłopaki rosną a dwa razy w tygodniu wiozę 4 nastolatkow-koszykarzy na trening i w swifcie zaczyna być gęsto z tyłu (Insignia wtedy zajęta)

3.Jak facet . 190cm jednak trochę upierdliwa jest pozycja w swifcie, zwłaszcza pod światłami. + trochę kręgosłup zaczyna mi szwankowaća a w mojej wersji nie ma wzdłużnej regulacji kierownicy... Po dluSzym staniu w korku odczuwam to w plecach niestety :-(

 

Ma być małe miejskie zwinne wszędzie się wciskające mało pałace wozidlo

 

Btw jak się uda to może jutro sfinalizuje P2008-spelnia prawie wszystkie wymagania chyba poza spalaniem

 

Do takich wymagan to szukałbym czegos w stylu Kia Venga, Opel Meriva, itp./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Do takich wymagan to szukałbym czegos w stylu Kia Venga, Opel Meriva, itp./ 

 

Tak Venga w środku ideal (bagażnik mógłby być nawet jeszcze mniejszy na korzyść kabiny-ale to 1,4 czy tam 1,6 i ogólnie jakieś takie nijakie prowadzenie+plus słabiej wyposażony egzemplarz by mi się trafił

 

 To Merivę jeszcze robią? Chyba byłaby ciut za dluga-ale fakt przyjemne minivanidlo to bylo

 

Jeszcze Jazza oglądałem też by się nadawal- ale albo drogie albo z wyposażeniem kiepskim

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fili_P napisał:

Tak Venga w środku ideal (bagażnik mógłby być nawet jeszcze mniejszy na korzyść kabiny-ale to 1,4 czy tam 1,6 i ogólnie jakieś takie nijakie prowadzenie+plus słabiej wyposażony egzemplarz by mi się trafił

 

 To Merivę jeszcze robią? Chyba byłaby ciut za dluga-ale fakt przyjemne minivanidlo to bylo

 

Jeszcze Jazza oglądałem też by się nadawal- ale albo drogie albo z wyposażeniem kiepskim

 

 

 

 

popatrz na Opla Mokka. Mój ojciec kupił i w środku ma znacznie więcej miejsca niż Pug 2008. W jego przypadku to dość istotne, bo mój przyrodni brat ma dwa metry wzrostu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na Opla Mokka. Mój ojciec kupił i w środku ma znacznie więcej miejsca niż Pug 2008. W jego przypadku to dość istotne, bo mój przyrodni brat ma dwa metry wzrostu  
Dzięki teściu ma mokke-mooooooocno się nad nią zastanawialem...ciut większa właśnie i z racji silnika i automatu więcej palaca. 2008 to pewien pasujący mi kompromis ( nie taki muł i smok , siermiez jak Venga) nie taka krowa i smok jak mokka..(garaż mam o wymiarach 10x 3,30-kazde cm na szerokość robią różnice- w pracy też czasami te parę centymetrów robi różnicę że mam 1 minutę do budynku albo dymam objazd kampusu i z buta co potrafi gratis tac 10-15 minut- nie lubię się spóźniać na swoje wykłady ;-)))..a wystarczająco większa od Swifta ( nawet ciut za duża jeśli chodzi o bagażnik)... Do tego z oszczędnym w miarę połączeniem R3 i 6 biegowego automaty... Wydaje mi się że dość przemyślany wybor-zobaczymy jak w praktyce. W piątek odbiór. Btw dramat jakiś w wydziale komunikacji rejestracja on-line na 2 tygodnie do przodu zero wolnych miejsc i pracują 8-14 :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fili_P napisał:

2008 to pewien pasujący mi kompromis

świetny wybór, wujek posiada od nowości, nie wiem dokładnie ile - parę lat. W tym momencie kupiłby jeszcze raz ale już z doładowanym silnikiem, ten n/a nie grzeszy dynamiką i w mieście potrafi łyknąć 8-9l.  Fakt, że on jakoś daleko jeździ po tym mieście. Poza tym sprawuje się bdb no i dzięki stosunku niewielkim wymiarom łatwo zaparkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2019 o 18:35, Fili_P napisał:

Co wybieracie i dlaczego? Jakie macie doświadczenia w tej materii?

 

Zawsze to nowsze, najchętniej z salonu.

Kolega bawi się w starsze z butem, obecnie jego A6 C6 stoi pod domem, skrzynię zrobił ale teraz coś z silnikiem znowu, jak nie wtryski to czujniki itp.

A to zwykłe 3.0 TDI dłubnięte na >300 KM.

 

Ja kupuje z salonu lub prawie nowe i mam po prostu święty spokój. Im nowsze tym lepiej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacob24 napisał:

👍 nie doczytałem, tym bardziej gratuluję fajnego silnika

Chyba nie wszystkie egzemplarze sa super......

Cytuj

Silnik 1.2 PureTech o mocach 110KM i 130KM ma zastosowanie w samochodach segmentu B i C marki Peugeot oraz Citroen. Jednostka została wyróżniona w 2016 roku i otrzymała prestiżową nagrodę Engine of The Year 2016. Silnik nowoczesny z wieloma nowatorskimi rozwiązaniami oparty w połowie na rozwiązaniach z poprzedniej jednostki 1.0 VTI, wyposażony w turbosprężarkę oraz wtrysk bezpośredni. Silnik spisuje się rewelacyjnie jest bardzo dynamiczny i oszczędny a przy tm daje dużą frajdę z jazdy, silnik świetnie zbiera się już od 2000 obrotów.Niestety jego niewątpliwe atuty przyćmiewa poważny problem z układem rozrządu.Silnik boryka się z poważnym problemem łuszczenia oraz rozpuszczania się paska rozrządu !!! Użytkownicy sygnalizują tą poważną usterkę przy przebiegach 60 tys/km co wiąże się z uszkodzeniem jednostki.Odpowiada za to złej jakości pasek który zaczyna się łuszczyć a jego drobinki dostają się do układu smarowania (pasek rozrządu pracuje w oleju) co powoduje zatkanie się pompy oleju i brakiem smarowania. Konsekwencją tej usterki jest całkowite uszkodzenie silnika,niestety nie zawsze mamy do czynienia z autem na gwarancji co przekłada się na wysokie koszty naprawy.Przed zakupem warto sprawdzić wadliwy układ aby uniknąć kosztownych napraw. Z pewnością jednostka jest alternatywą dla silników wysokoprężnych jak również jednostek o większych pojemnościach.

Zrodlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wlad napisał:

Chyba nie wszystkie egzemplarze sa super......

Zrodlo

dobrze wiedzieć, nie interesowałem się newralgiczną stroną tego silnika. Wynika z tego, że @Fili_P  powinien sprawdzić pasek jak kupi auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć, nie interesowałem się newralgiczną stroną tego silnika. Wynika z tego, że [mention=130990]Fili_P[/mention]  powinien sprawdzić pasek jak kupi auto
Tak czytałem o tym do tego zdarzają się wydmuchniecia uszczelki pod głowicą ;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2019 o 09:57, blue_ napisał:

 Ja nie pisze o takim staniu. 

Moja tesciowa rusza auto 2 razy w tygodniu po 3 km w jedną i 3 w drugą. Od 5 lat nic jej nie zdechło, ani nie stanęło. A mogło, bo to seicento

 

To nie jest stanie samochodu - to regularna eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra po emcjach jeszcze małe podsumowanie finanswe w kontekście cen aut i osyatnich dyskusji tutaj....

 

Ciekawie to wygląda:

 

Swift (rocznik 2012) kupiony w 2013 w maju. Nie używany ("zerowy przebieg salonowy") , ale myk niekorzystny-drugi właściciel w karcie pojazdu od razu na wejściu i auto z rocznika poprzedniego (środkowa wersja wyposażenia, benzyna NA,92czy 04KM) - 40500pln, sprzedany w październiku 2019 roku za 24000pln..... dobrze liczę że uzywany prawie 7 lat a rocznikowo to nawet 8?

 

P2008-rocznik2015 automat, 110KM, najwyższa chyba wtedy mozliwa wersja wyposażenia (I rej 2016-wtedy coś z grubą 8 z przodu), teraz zakup w październiku 2019: 48000pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fili_P napisał:

No dobra po emcjach jeszcze małe podsumowanie finanswe w kontekście cen aut i osyatnich dyskusji tutaj....

 

Ciekawie to wygląda:

 

Swift (rocznik 2012) kupiony w 2013 w maju. Nie używany ("zerowy przebieg salonowy") , ale myk niekorzystny-drugi właściciel w karcie pojazdu od razu na wejściu i auto z rocznika poprzedniego (środkowa wersja wyposażenia, benzyna NA,92czy 04KM) - 40500pln, sprzedany w październiku 2019 roku za 24000pln..... dobrze liczę że uzywany prawie 7 lat a rocznikowo to nawet 8?

 

P2008-rocznik2015 automat, 110KM, najwyższa chyba wtedy mozliwa wersja wyposażenia (I rej 2016-wtedy coś z grubą 8 z przodu), teraz zakup w październiku 2019: 48000pln

Małe spadki wartości :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spalanie ?
niecałe 300km przejechane dopiero
Od 6.7 do 22L
Średnia z aplikacji 7,9 ( start stop na razie permament off od razu po wejściu do pojazdu)
-juz widzę że spokojnie okolice 7z hakiem da się osiągnąć bez jakiejś nadmiernej eko jazdy w trybie: dojazd do miasta i korek przez pół trasy...ale muszę jeszcze to porównać z wartościami z dystrybutora bo nie wiem jakie różnice są wskazania vs real
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał:

niecałe 300km przejechane dopiero
Od 6.7 do 22L
Średnia z aplikacji 7,9 ( start stop na razie permament off od razu po wejściu do pojazdu)
-juz widzę że spokojnie okolice 7z hakiem da się osiągnąć bez jakiejś nadmiernej eko jazdy w trybie: dojazd do miasta i korek przez pół trasy...ale muszę jeszcze to porównać z wartościami z dystrybutora bo nie wiem jakie różnice są wskazania vs real

całkiem nieźle :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.