Skocz do zawartości

Parkowanie równoległe


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma takiego zapisu w przepisach . jest jedynie wymóg / zapis  ,że jeśli miejsca są wyznaczone to nie można zajmować więcej niż jednego miejsca . dotyczy to wszelkich parkingów , z miejscami równoległymi , prostopadłymi , skośnymi . rzeczywistośc jest  inna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tilok napisał:

 

Jak ma wyglądać wyznaczone miejsce?

W Danii za przekroczenie linii parkowania można dostać mandat (chyba nawet za samo najechanie). Ale za przekroczenie dozwolonej prędkości o 1 km/h też jest mandat i nikt z tym nie dyskutuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał:

W Danii za przekroczenie linii parkowania można dostać mandat (chyba nawet za samo najechanie). Ale za przekroczenie dozwolonej prędkości o 1 km/h też jest mandat i nikt z tym nie dyskutuje ;]

 

U nas tak nie jest, chociaż czasem by się przydało. Co do tematu wątku, nie ma konkretnego przepisu co do zachowania odstępu przy parkowaniu równoległym, ale jak by się dobrze wczytał w PoRD to może jakiś paragraf by się znalazł co do utrudniania ruchu. Jeśli chodzi o linie to tylko białe linie coś znaczą, ale też muszą być odpowiednio szerokie i odblaskowe. Kolorowa kostka to wymysł układającego i nie trzeba się do niej stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, janusz napisał:

W Danii za przekroczenie linii parkowania można dostać mandat (chyba nawet za samo najechanie). Ale za przekroczenie dozwolonej prędkości o 1 km/h też jest mandat i nikt z tym nie dyskutuje ;]

 

Tyle, ze fotoradary z automatu maja -3km/h.

A parkowanie: sporo gmin odchodzi od kontroli, skoro zmienili prawo i większość kasy trafia do budżetu krajowego...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, K3 napisał:

 

Tyle, ze fotoradary z automatu maja -3km/h.

A parkowanie: sporo gmin odchodzi od kontroli, skoro zmienili prawo i większość kasy trafia do budżetu krajowego...

Ale te 3 km/h wynika z niepewności pomiarowej fotoradaru (do 100 km/h), a nie z pozwolenia na takie przekroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janusz napisał:

Ale te 3 km/h wynika z niepewności pomiarowej fotoradaru (do 100 km/h), a nie z pozwolenia na takie przekroczenie.

 

Dokładnie. A do tego dochodzi zawyżanie przez licznik. Wiec jadąc licznikowe +5km/h jedziesz na granicy. A i tak sieroty hamują do -10km/h... ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, janusz napisał:

Ale te 3 km/h wynika z niepewności pomiarowej fotoradaru (do 100 km/h), a nie z pozwolenia na takie przekroczenie.

 

A u nas za przekroczenie o 1 km/h ponad limit (tak ,wiem że tak naprawdę to 51 km/h ponad limit) "zmierzone" przez videorejestrator zabierają prawko na 3 miesiące, bez żadnej tolerancji i bez żadnej dyskusji.

Edytowane przez hyperreal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hyperreal napisał:

 

A u nas za przekroczenie o 1 km/h ponad limit (tak ,wiem że tak naprawdę to 51 km/h ponad limit) "zmierzone" przez videorejestrator zabierają prawko na 3 miesiące, bez żadnej tolerancji i bez żadnej dyskusji.

To chyba dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hyperreal napisał:

Świetnie. Wiem, że 50 więcej w zabudowanym to przesada, ale skoro istnieje przepis, to oczekuję nie budzącego wątpliwości udowodnienia jego złamania.

Ale Ty wiesz, czy nie wiesz ile jechałeś? Że dużo za dużo, to i kara się należy.

Ktoś kto przekracza tak dużo w terenie zabudowanym musi się liczyć z utratą prawka,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hyperreal napisał:

 

A u nas za przekroczenie o 1 km/h ponad limit (tak ,wiem że tak naprawdę to 51 km/h ponad limit) "zmierzone" przez videorejestrator zabierają prawko na 3 miesiące, bez żadnej tolerancji i bez żadnej dyskusji.

Hmmm a skąd pewność że prędkość przekroczona o 51km/h? Przecież wideorejestrator nie rejestruje prędkości  pojazdu nagrywanego lecz pojazdu nagrywającego.. 

Edytowane przez 4tyelement
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, bo licznik jest niedokładny. Chciałbym się dowiedzieć od policjanta, ale on ma urządzenie, które mierzy prędkość radiowozu a nie moją i do tego nie przewiduje żadnej tolerancji na niedokładność pomiaru. Za przekroczenie o 50 km/h w zabudowanym jest 500 zł i 10 punktów, za 51 km/h jest utrata prawka. Drobna różnica.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hyperreal napisał:

No nie wiem, bo licznik jest niedokładny. Chciałbym się dowiedzieć od policjanta, ale on ma urządzenie, które mierzy prędkość radiowozu a nie moją i do tego nie przewiduje żadnej tolerancji na niedokładność pomiaru. Za przekroczenie o 50 km/h w zabudowanym jest 500 zł i 10 punktów, za 51 km/h jest utrata prawka. Drobna różnica.

Tak, jak pisałem, ktoś, kto przekracza aż tyle, musi się liczyć z utratą prawka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hyperreal napisał:

No nie wiem, bo licznik jest niedokładny. Chciałbym się dowiedzieć od policjanta, ale on ma urządzenie, które mierzy prędkość radiowozu a nie moją i do tego nie przewiduje żadnej tolerancji na niedokładność pomiaru. Za przekroczenie o 50 km/h w zabudowanym jest 500 zł i 10 punktów, za 51 km/h jest utrata prawka. Drobna różnica.

Ale to nagrywający przekroczył prędkość łamiąc przepisy

Dodatkowo nie był w chwili rejestrowania wykroczenia pojazdem uprzywilejowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 4tyelement napisał:

Ale to nagrywający przekroczył prędkość łamiąc przepisy

Dodatkowo nie był w chwili rejestrowania wykroczenia pojazdem uprzywilejowanym

A rejestrowany biedna owieczka niczemu nie winna :no:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

A rejestrowany biedna owieczka niczemu nie winna :no:

 

Dlaczego jemu wolno tak szybko jechać a tobie nie? 

Są kraje gdzie nie poluje się tak jak u nas... Radiolki są oznakowane... 

Czyż nie prewencja jest najważniejsza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 4tyelement napisał:

Dlaczego jemu wolno tak szybko jechać a tobie nie? 

Są kraje gdzie nie poluje się tak jak u nas... Radiolki są oznakowane... 

Czyż nie prewencja jest najważniejsza? 

 

Zostaw sobie te madrosic dla patrolu, jak juz cie zatrzymaja :ok:

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rwIcIk napisał:

A rejestrowany biedna owieczka niczemu nie winna :no:

 

Nie odwracaj kota ogonem. Nie chodzi o to że niewinna, tylko że nie masz pewności że jesteś karany za rzeczywiste przekroczenie. Ktoś ustalił, że 51 km/h to granica od której zabierają prawko i nie ma znaczenia że 49 km/h więcej to też grube przegięcie. Gdyby mieli zabierać prawko za 49 km/h ponad limit, to tak by to było zapisane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, hyperreal napisał:

Nie odwracaj kota ogonem. Nie chodzi o to że niewinna, tylko że nie masz pewności że jesteś karany za rzeczywiste przekroczenie. Ktoś ustalił, że 51 km/h to granica od której zabierają prawko i nie ma znaczenia że 49 km/h więcej to też grube przegięcie. Gdyby mieli zabierać prawko za 49 km/h ponad limit, to tak by to było zapisane.

Nie odwracam. Po prostu nie mieści mi się w głowie jeździć po mieście z takimi przekroczeniami. Nawet gdyby w rzeczywistości jechał tuż po limitem, to nie żal by mi było zabrać takiemu prawko.

41 minut temu, 4tyelement napisał:

Dlaczego jemu wolno tak szybko jechać a tobie nie? 

Są kraje gdzie nie poluje się tak jak u nas... Radiolki są oznakowane... 

Czyż nie prewencja jest najważniejsza? 

Taaa, u na się poluje ... u nas jest za mało Policji i mnóstwo ludzi przekracza przepisy, bo czuje się bezkarnie.

Często widuję ścigantów w mieście, a Policję rzadko.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rwIcIk napisał:

Nie odwracam. Po prostu nie mieści mi się w głowie jeździć po mieście z takimi przekroczeniami. Nawet gdyby w rzeczywistości jechał tuż po limitem, to nie żal by mi było zabrać takiemu prawko.

Taaa, u na się poluje ... u nas jest za mało Policji i mnóstwo ludzi przekracza przepisy, bo czuje się bezkarnie.

Często widuję ścigantów w mieście, a Policję rzadko.

 

Rozumiem cię doskonale... Czepilisny się tego zabudowanego i tutaj masz race... Problem jest z metoda pomiaru która jest bardzo nieprecyzjna 

 

Ja bardziej się odnoszę do polowań np na dk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4tyelement napisał:

Rozumiem cię doskonale... Czepilisny się tego zabudowanego i tutaj masz race... Problem jest z metoda pomiaru która jest bardzo nieprecyzjna 

 

Ja bardziej się odnoszę do polowań np na dk

Jezdzijcie wg przepisów to polowania nie będą wam straszne. Ja jestem za jak największą ilością fotoradarów i nieoznakowanych 🚔 plus dodać jedno zero do mandatów. . Będzie się bał ten kto łamie przepisy. Bo to co się dzieje na naszych drogach to woła o pomstę do nieba. Wyprzedzanie na ciągłej, na przejściu dla pieszych, przekraczanie znaczne prędkości, wyprzedzanie gdy nie ma miejsca i wiele innych jest na porządku dziennym.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hyperreal napisał:

Nie rozumiemy się, szkoda czasu...

Zrozumiemy się, gdy pojmiesz, że lepiej zdjąć nogę z gazu, szczególnie z terenie zabudowanym.

Bo najmniejszym problemem może być właśnie dokładność pomiaru dokonywanego przez Policję.

Trzeba pamiętać o możliwych skutkach takiej jazdy w razie zdarzenia.

A czy Policja zmierzy parę km mniej, czy więcej - cóż jeden ma szczęście, drugi pecha.

Lepiej być wyhamowanym przez Policję, niż doprowadzić do nieszczęścia.

Oczywiście, że Policja powinna mieć lepsze przyrządy, ale ma jakie ma.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zawsze trzeba zacząć od siebie wymagać a dopiero później od innych...

myślę, że wszędzie jest podobnie jeżeli chodzi o mierzenie prędkości na podstawie prędkości radiowozu...zastanawiam się czy tak jak u nas ludzie na to jojczą...inna sprawa, że najczęściej jojczą na to ci, którzy przesadzają i najczęściej grubo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, bo licznik jest niedokładny. Chciałbym się dowiedzieć od policjanta, ale on ma urządzenie, które mierzy prędkość radiowozu a nie moją i do tego nie przewiduje żadnej tolerancji na niedokładność pomiaru. Za przekroczenie o 50 km/h w zabudowanym jest 500 zł i 10 punktów, za 51 km/h jest utrata prawka. Drobna różnica.

No i w czym problem?

Nie przekraczasz o 1 tylko 51*tyle. 99 tak samo nie wolno Ci jechac.

Jedz zgodnie z obowiazujacym limitem i sie nie przejmuj metodyka pomiaru lub jego dokladnoscia.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 25.09.2019 o 23:28, Tilok napisał:

 

Jeśli chodzi o linie to tylko białe linie coś znaczą,

bzdura, stosuje się również oznakowanie poziome w innych kolorach i należy się do nich stosować

 

Dnia 25.09.2019 o 23:28, Tilok napisał:

 

... muszą być ...... i odblaskowe.

 

bzdura - nie muszą być odblaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2019 o 21:34, Tilok napisał:

 

Poproszę o przepis mówiący o kolorze kostki :skromny:

proszę:

Odcień farby odpowiedni do oznakowania miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej.
Zgodnie z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 lipca 2015 r. (Dz.U.2015.1314), stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych powinny mieć nawierzchnię barwy niebieskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2019 o 20:50, 4tyelement napisał:

Ale to nagrywający przekroczył prędkość łamiąc przepisy

Dodatkowo nie był w chwili rejestrowania wykroczenia pojazdem uprzywilejowanym

 

A mnie zmierzyli z najazdu. Radar w uchwycie przy lewym słupku pokazał 103 czyli już w momencie pomiaru odjął prędkość radiowozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎09‎-‎26 o 20:01, hyperreal napisał:

ale skoro istnieje przepis, to oczekuję nie budzącego wątpliwości udowodnienia jego złamania.

zawsze masz prawo  skierować sprawę do sądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎09‎-‎25 o 23:28, Tilok napisał:

, nie ma konkretnego przepisu co do zachowania odstępu przy parkowaniu równoległym

ale jeśli są wyznaczone miejsca pasami  to nie można zajmować wiecej niż jedno miejsce

 

2. W przypadku usytuowania wzdłuż jezdni stanowiska postojowe dla
samochodów powinny mieć wymiary wynoszące co najmniej:

1) szerokość 3,6 m, z możliwością ograniczenia do 2,5 m - w przypadku zapewnienia możliwości korzystania z przylegającego dojścia lub ciągu pieszo-jezdnego, i długość 6 m – w przypadku samochodów osobowych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2019 o 19:28, piter19731 napisał:

zawsze masz prawo  skierować sprawę do sądu

I co to da, skoro prawko zabierają na miejscu bez dyskusji? Żeby nie było - nie popieram takiej jazdy. Ja nie dyskutuję o zasadności zabierania prawka, tylko o totalnie niewiarygodnej metodzie pomiarowej na podstawie której to się odbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hyperreal napisał:

I co to da, skoro prawko zabierają na miejscu bez dyskusji? Żeby nie było - nie popieram takiej jazdy. Ja nie dyskutuję o zasadności zabierania prawka, tylko o totalnie niewiarygodnej metodzie pomiarowej na podstawie której to się odbywa.

Metoda jak metoda - margines błędu w terenie zabudowanym wynosi 100 % ;]

Też uważam, że Policja powinna mieć takie przyrządy, które dają wiarygodny, niepodważalny pomiar :ok:

No i przede wszystkim patroli powinno być więcej - każdy z aparaturą pomiarową zdolną do mierzenia prędkości wszystkich pojazdów w zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, hyperreal napisał:

I co to da, skoro prawko zabierają na miejscu bez dyskusji? Żeby nie było - nie popieram takiej jazdy. Ja nie dyskutuję o zasadności zabierania prawka, tylko o totalnie niewiarygodnej metodzie pomiarowej na podstawie której to się odbywa.

Co poradzisz, nikt nie bierze pod uwagę o której godzinie się urodziłeś, a do północy ostatniego dnia  17 roku życia i tak jesteś nieletni. 

Na moje te 50 km/h przekroczenia to i tak jest za dużo, więc 49,9 nie robi różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie prywatnym fotoradarem.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/oczekujace/chotomow-rodzice-ustawili-fotoradar-przy-przedszkolu-80-procent-kierowcow-lamalo-przepisy-1322354

80% kierowców przekracza dozwoloną w tym miejscu prędkość. rekordzista miał 128 na 40 - przy przedszkolu, na przejściach dla pieszych.

Tak jeździmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykre, ale prawdziwe...

problem w tym, że chyba wszyscy to wypierają...

dodatkowo jakby tym wszystkim szybko jeżdżącym zadać pytanie czy chcieliby, aby pod ich oknami samochody tak szybko jeździły to odpowiedź byłaby jedna i prosta...

gdzieś to już pisałem tutaj, ja po wawie pilnuje się i jeżdżę + max. 15km/h licznikowe do dopuszczalnej (realnie to jest ok. +10km/h) i jestem najwolniejszy, naprawdę rzadko zdarza się, żeby trafił się ktoś równie wolny lub wolniejszy...a to cały czas jest ponad ograniczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2019 o 19:59, hyperreal napisał:

Nie odwracaj kota ogonem. Nie chodzi o to że niewinna, tylko że nie masz pewności że jesteś karany za rzeczywiste przekroczenie. Ktoś ustalił, że 51 km/h to granica od której zabierają prawko i nie ma znaczenia że 49 km/h więcej to też grube przegięcie. Gdyby mieli zabierać prawko za 49 km/h ponad limit, to tak by to było zapisane.

 

A co to za różnica? Nie rumakuj, to nie będziesz miał takich dylematów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.