Skocz do zawartości

Opryskiwacz spalinowy


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do opryskania Roundupem łącznie ok. 2000 m2

Mam ręczny ciśnieniowy opryskiwacz o pojemności 5 litrów ale obawiam się, że przy takiej powierzchni to się tym zamorduję.

Jedno nabicie ciśnienia pozwala wypsikać ok. 0,5 litra płynu i trzeba ponownie nabijać.

Dodatkowo rozrzut z lancy jest nie za wielki.

 

Zdziwiłem się, że opryskiwacz spalinowy kosztuje takie grosze (niecałe 400 PLN) :totalszok:

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to chińszczyzna, że jest to sprzęt bezfirmowy i że prawdopodobnie trwałość nie jest astronomiczna.

Niemniej cena jest tak niska, że rozważam zakup.

 

Tym bardziej, że potrzebuję spryskać te 2000m2 teraz i poprawić wiosną.

 

Czy ktoś z was ma doświadczenie z takimi urządzeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał:

OT

Podobno w USA uznali ten preparat za rakotwórczy...na pewno chcesz nim opryskiwać 2000m2?

 

Czytałeś pełne uzasadnienie?

Rakotwórcze było bezpośrednie oddziaływanie na produkt, zabezpieczenie się rękawicami i ubraniem ochronnym eliminuje szkodliwość produktu.

Nie wierze, że po spryskaniu, wymieszaniu ziemi i dosypaniu czegokolwiek innego i zasadzeniu pomidorów po 2-3 latach będzie miało jakikolwiek wpływ na plony. W między czasie może spaść kilka razy deszcz z cząsteczkami mało oczekiwanymi. Ale im mniej się tym psika tym lepiej :ok:

 

1 godzinę temu, Tomo napisał:

Mam do opryskania Roundupem łącznie ok. 2000 m2

Czy ktoś z was ma doświadczenie z takimi urządzeniami ?

 

Pryskałem ręcznie, ale jest opryskiwacz z boscha, który możesz też podłączyć do nożyc do trawy i żywopłotu.

image.png.53c0c21260183c89c1d1db58464ad109.png

Póki co tylko tym kosze boki trawy, ale bateria trzyma wg producenta 50 min, spokojnie te 40 powinna dać radę. Ładowanie 1,5 godziny więc na 2 razy opędzlujesz może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pado napisał:

OT

Podobno w USA uznali ten preparat za rakotwórczy...na pewno chcesz nim opryskiwać 2000m2?

 

 

Potrzebuję wytępić zielsko.

Jak zaproponujesz coś równie skutecznego to mogę zrezygnować z Roundupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, komor napisał:

Czytałeś pełne uzasadnienie?

Rakotwórcze było bezpośrednie oddziaływanie na produkt, zabezpieczenie się rękawicami i ubraniem ochronnym eliminuje szkodliwość produktu.

Nie wierze, że po spryskaniu, wymieszaniu ziemi i dosypaniu czegokolwiek innego i zasadzeniu pomidorów po 2-3 latach będzie miało jakikolwiek wpływ na plony. W między czasie może spaść kilka razy deszcz z cząsteczkami mało oczekiwanymi. Ale im mniej się tym psika tym lepiej :ok:

 

 

Pryskałem ręcznie, ale jest opryskiwacz z boscha, który możesz też podłączyć do nożyc do trawy i żywopłotu.

image.png.53c0c21260183c89c1d1db58464ad109.png

Póki co tylko tym kosze boki trawy, ale bateria trzyma wg producenta 50 min, spokojnie te 40 powinna dać radę. Ładowanie 1,5 godziny więc na 2 razy opędzlujesz może.

 

Ale to co pokazujesz to jakiś drobiazg jest.

Rozrzut będzie miał zapewne podobny do zwykłego opryskiwacza więc niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, komor napisał:

 

Rakotwórcze było bezpośrednie oddziaływanie na produkt, zabezpieczenie się rękawicami i ubraniem ochronnym eliminuje szkodliwość produktu.

 

 

przy 2000m2 jest spora szansa , że się coś dostanie choćby do dróg oddechowych przy oprysku jakimś wielkim opryskiwaczem, a nie pokazanym drobiazgiem....nie sądzę, żeby tez Tomo się ubierał jakby wchodził do reaktora wiec jakieś ryzyko jest.

 

@Tomosam używam Roundupu, ale malutkim spryskiwaczem, nie na 2000m2 i w miarę kontroluję strumień...

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pado napisał:

OT

Podobno w USA uznali ten preparat za rakotwórczy...na pewno chcesz nim opryskiwać 2000m2?

 

A w UE jest dopuszczony do stosowania do 2022 roku, nawet w desykacji i wtedy spożywasz ze smakiem olej z rzepaku, który tydzień wcześniej był tak potraktowany...

 A co z resztą tej chemii-jest super bezpieczna? Przecież tych oprysków jest tysiące rodzai a teraz to sprowadzamy zboża z Ukrainy, gdzie w ogóle jest wolna amerykanka w tym temacie-jakoś nie słychać protestów ekologów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomo napisał:

Mam do opryskania Roundupem łącznie ok. 2000 m2

Mam ręczny ciśnieniowy opryskiwacz o pojemności 5 litrów ale obawiam się, że przy takiej powierzchni to się tym zamorduję.

Jedno nabicie ciśnienia pozwala wypsikać ok. 0,5 litra płynu i trzeba ponownie nabijać.

Dodatkowo rozrzut z lancy jest nie za wielki.

 

Zdziwiłem się, że opryskiwacz spalinowy kosztuje takie grosze (niecałe 400 PLN) :totalszok:

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to chińszczyzna, że jest to sprzęt bezfirmowy i że prawdopodobnie trwałość nie jest astronomiczna.

Niemniej cena jest tak niska, że rozważam zakup.

 

Tym bardziej, że potrzebuję spryskać te 2000m2 teraz i poprawić wiosną.

 

Czy ktoś z was ma doświadczenie z takimi urządzeniami ?

 

Jaki jest cel pryskania 2000 m2 Roundupem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomo napisał:

 

Zatrzymanie porastania zieleniną.

 

 

Nie lepiej 2 x do roku wyciąć zwykłą podkaszarką lub jak Ci się nie chce to dać 200zł zarobić jakiemuś młodemu łebkowi za 2-3 godziny pracy? U mnie na wsi w taki sposób dorabiają 15-17 latkowie. Mam kiepskie doświadczenia z Roundapem, bo zawsze jak chciałem coś pryskać to zaraz miało padać albo wiać, a jak już opryskałem to u mnie nic to nie dało, a u sąsiada maliny poschły :)

Edytowane przez sadlos
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sadlos napisał:

 

Nie lepiej 2 x do roku wyciąć zwykłą podkaszarką lub jak Ci się nie chce to dać 200zł zarobić jakiemuś młodemu łebkowi za 2-3 godziny pracy? U mnie na wsi w taki sposób dorabiają 15-17 latkowie. Mam kiepskie doświadczenia z Roundapem, bo zawsze jak chciałem coś pryskać to zaraz miało padać albo wiać, a jak już opryskałem to u mnie nic to nie dało, a u sąsiada maliny poschły :)

 

Źle pryskałeś albo w złą pogodę.

Ja przed założeniem ogrodu spryskałem jednokrotnie całą ziemię, wytruło wszystko gdzie miało truć z dokładnością do 2 cm. Ale drugiego oprysku nie robiłem po rozplantowaniu ziemi i chwasty mam niestety do tej pory, walczę, ale ręcznie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komor napisał:

 

Źle pryskałeś albo w złą pogodę.

Ja przed założeniem ogrodu spryskałem jednokrotnie całą ziemię, wytruło wszystko gdzie miało truć z dokładnością do 2 cm. Ale drugiego oprysku nie robiłem po rozplantowaniu ziemi i chwasty mam niestety do tej pory, walczę, ale ręcznie ;]

 

Pryskanie przed założeniem trawnika jest jak najbardziej wskazane i zrozumiałe, ale tylko dlatego żeby nie kosić... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2019 o 09:08, sadlos napisał:

 

Pryskanie przed założeniem trawnika jest jak najbardziej wskazane i zrozumiałe, ale tylko dlatego żeby nie kosić... ?

Jak ma jakieś korzenie czy pniaki to raczej koszenie proste/łatwe/przyjemne nie będzie a opryskiem da radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bielaPL napisał:
Dnia 26.09.2019 o 13:43, Tomo napisał:
 
Potrzebuję wytępić zielsko.
Jak zaproponujesz coś równie skutecznego to mogę zrezygnować z Roundupa.

Skos/przeoraj i przykryj agrowloknina

 

2000 m2 agrowłókniny ?

 

Dziękuję za takie rady - nie jestem producentem autostrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
2000 m2 agrowłókniny ?
 
Dziękuję za takie rady - nie jestem producentem autostrad.
To tak na wypasie. Dla biedniejszych to jakąś folię zwykle a nawet kartony na jakiś czas wystarcza.
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomo napisał:

 

Czekaj - ale to sprzęt o wartości jednej opony więc nie inwestycja na całe życie.

Pytałem, bo może ktoś kupił i używa.

dlatego ja przy takich inwestycjach sprzętach nie roztrząsam jakoś czytam opinie w kilku sklepach jak sa opinie względne to biore. Jak kupowałem TV do domu gdzie koszt zakupu  był o wiele większy od opryskiwacza i jakoś bardzo nie analizowałem tej materii tylko przeczytałem opinie na necie  pojechałem i kupiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czekaj - ale to sprzęt o wartości jednej opony więc nie inwestycja na całe życie.
Pytałem, bo może ktoś kupił i używa.
Słuchaj, a może lepiej pożyczać coś porządnego dwa razy do roku niż kupić szajs.
Poszukałbym w jakimś miejscu gdzie kupuje się drzewka, rośliny
A może jak są wypożyczalnie sprzętu budowlanego to i to by mieli.
Agregaty prądotwórcze mają

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marko33 napisał:

Słuchaj, a może lepiej pożyczać coś porządnego dwa razy do roku niż kupić szajs.
Poszukałbym w jakimś miejscu gdzie kupuje się drzewka, rośliny
A może jak są wypożyczalnie sprzętu budowlanego to i to by mieli.
Agregaty prądotwórcze mają

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zadzwoniłem do lokalnej wypożyczalni sprzętu budowlanego - mają wertykulatory to myślałem, że i takie coś się znajdzie.

Pan się mocno zdziwił, że coś takiego istnieje ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.