Skocz do zawartości

307 sw


hiszpaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Przymierzam się do kupna 307 sw w benzynie 2007... 2010 rok. Mam dylemat, co do silnika czy 1.6 czy 2.0.

1.6 jest bardziej ekonomiczny ale trzeba cisnąć więcej. 

2.0 pali więcej ale powinien lepiej sprawować się na tarasie i bardziej wytrzymały. 

Większość użytkowania będzie na trasie i dużo kilometrów. 

Też w planach mam instalację LPG. 

Który lepiej będzie się sprawować? 

Na co zwrócić uwagę? 

Z góry dziękuję 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2019 o 17:24, hiszpaniec napisał:

Witam 

Przymierzam się do kupna 307 sw w benzynie 2007... 2010 rok. Mam dylemat, co do silnika czy 1.6 czy 2.0.

 

Wybrał bym 2.0 jak bym miał możliwość ;)

 

Dnia 28.09.2019 o 17:24, hiszpaniec napisał:

1.6 jest bardziej ekonomiczny ale trzeba cisnąć więcej. 

 

eeeeeee ekonomia.... spalanie benzyny w mieście na poziomie 11l / 100km - tragedia w trasie udało się zejść do 7l / 100km

gazu pali około 12 litrów w mieście i w zależności od stylu jazdy poza miastem 8 litrów na setkę ;) , średnie spalanie lpg po dystansie 40tyś km to 10,62 l/100km

 

Dnia 28.09.2019 o 17:24, hiszpaniec napisał:

2.0 pali więcej ale powinien lepiej sprawować się na tarasie i bardziej wytrzymały. 

 

Auto głośne na trasę jak chcesz utrzymać 140 km/h to trzeba radio głośniej dać  ;) , jak jedziesz tak do 110 km/h jest spoko i spalanie najmniejsze.

 

Dnia 28.09.2019 o 17:24, hiszpaniec napisał:

Większość użytkowania będzie na trasie i dużo kilometrów. 

 

Jak wyżej

 

Dnia 28.09.2019 o 17:24, hiszpaniec napisał:

Też w planach mam instalację LPG. 

Który lepiej będzie się sprawować? 

Na co zwrócić uwagę? 

 

1,6 gazuje się bez problemu jak jest z 2,0 nie wiem

mój zrobił około 40tyś na lpg drobne problemy zawsze były szczególnie z zapalającym się check, ale zostało to ogarnięte, serwisy/przeglądy co 15 tyś bo mam filtr odstojnikowy, butla podwieszana, wlew ukryty....

Jedyne czego żałuje to.... że od razu nie założyłem lpg tylko pół roku na benzynie jeździłem...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czachabrava napisał:

Bierz 2.0, na 1.6 nawet nie patrz. Pali trochę więcej(jakies 11l lpg), a mocy pod nogą czuć o wiele więcej.

 

Tylko czasem jest tak, że już w tych rocznikach słabo z wyborem jest, też wolał bym 2,0 ale trafiła się okazja na 1,6 i cóż.... "Panie to nie salon damsko/męski" ;) czasem trzeba brać co jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ariibyd napisał:

 

Tylko czasem jest tak, że już w tych rocznikach słabo z wyborem jest, też wolał bym 2,0 ale trafiła się okazja na 1,6 i cóż.... "Panie to nie salon damsko/męski" ;) czasem trzeba brać co jest ...

 

Ja już raz popełniłem taki błąd i teraz wole dalej szukać niż później się męczyć z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.