Skocz do zawartości

OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser +150% Next


aras

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, aras napisał:

Witam, czy ktoś używa takich żarówek ( w temacie) , warto kupić ?

Link do allegro

 

miałem takie w wersji h4 i..... dramat!

gorszych żarówek nie miałem, chyba najtańsze z Tesco/Auchan/... lepiej świeciły.

Wersja tych żarówek bez końcówki "laser" są imho dużo lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, aras napisał:

To może jakieś ktoś poleci ? chciałbym troszkę lepsze światła H7

 

https://allegro.pl/oferta/ring-zarowka-h7-12v-55w-px26d-120-xenon-ultima-5257662721

a jeżeli tańsze to

https://allegro.pl/oferta/tungsram-h7-megalight-ultra-120-swiatla-2sztuki-7659929855

 

aukcje przykładowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phillips Racing Vision +150%

Mam teraz od czerwca, fajnie świecą 

RIng Xenon ultima +120%

Miałem poprzednio, wytrzymały rok i 4 miesiące, bardzo dobra żarówka

Osram Night Breaker Unlimited

miałem w poprzednim aucie, bardzo dobra żarówka

 

Edytowane przez Novy81
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, aras napisał:

Witam, czy ktoś używa takich żarówek ( w temacie) , warto kupić ?

Link do allegro

Kupuje Philips Xtreme za 100zł .świeca ładnie bardziej na biało ,Wytrzymały 2 lata.Kupiłem ponownie .Kiedy miałem Tez Osram Night breaker  ale z 11 lat temu w astrze I ,to też ładnie świeciły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram night breaker na pewno deklasuje całą konkurencję, to pewne.

Natomiast sam nie wiem czy lepsze są unlimited czy laser - ale to już tak naprawdę różnica lekka w barwie jest, te ostatnie to już mają 4500K, gdzie zwykła to 3700K, a unlimited to ok. 4200K

Edytowane przez technix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, @aras, dobrze się zastanów nad zakupem, bo niestety ale one uzależniają, wydasz kupę kasy (w porównaniu do żarówki z Tesco), a jak się przepalą, to już żadne inne nie świecą.

P.S. w mojej Astrze F H4, Osramy przepaliły się tydzień temu, po 7 latach i 110kkm, ale są DRL na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, technix napisał:

aha, @aras, dobrze się zastanów nad zakupem, bo niestety ale one uzależniają, wydasz kupę kasy (w porównaniu do żarówki z Tesco), a jak się przepalą, to już żadne inne nie świecą.

P.S. w mojej Astrze F H4, Osramy przepaliły się tydzień temu, po 7 latach i 110kkm, ale są DRL na wyposażeniu.

 

@technix  zdaję sobie sprawę że krócej będą świecić , ale niestety nie mam xenonów tylko H7 i muszę parę lat z tym żyć, chciałbym dobrze widzieć w nocy 🙂 . A co do dziennych to mam wynalazek P13W i te świecą żenująco słabo, chętnie bym też je zmienił na mocniejsze , bo słabo mnie widać w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aras napisał:

 

@technix  zdaję sobie sprawę że krócej będą świecić , ale niestety nie mam xenonów tylko H7 i muszę parę lat z tym żyć, chciałbym dobrze widzieć w nocy 🙂 . A co do dziennych to mam wynalazek P13W i te świecą żenująco słabo, chętnie bym też je zmienił na mocniejsze , bo słabo mnie widać w dzień.

 

Wydaje mi się, że najlepszy stosunek cena/świecenie mają Tungsramy Megalight +90/120/150, których byś nie kupił z nich to różnicy okiem nie zobaczysz(wiem bo miałem, a te ostatnie mam teraz). Jak masz teraz zwykłą żarówkę, to różnice zobaczysz. A tak co byś nie kupił markowego z dopiskiem ileś tam % to będą świecić podobnie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2019 o 20:08, aras napisał:

Witam, czy ktoś używa takich żarówek ( w temacie) , warto kupić ?

Wszystko zależy od tego, jaki masz dostęp do wymiany i jaka konstrukcja lampy. Jeżeli masz czas wymieniać co max. 10 kkm a lampy są duże z dużymi odbłyśnikami to można zaryzykować. W przypadku soczewek lub niewielkich powierzchniowo odbłyśników w zwykłych lampach różnicy w porównaniu ze zwykłymi markowymi żarówkami nie zauważysz i szkoda czasu na wymiany i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę specjalnej różnicy między zwykłymi firmowymi żarówkami a tymi mega-super-hiper +200%

 

Czekam aż pojawią się pierwsze homologowane LEDy w gniazdo żarówki H7, choć myślę, że lobby producentów samochodów na to nie pozwoli - w końcu lepiej szarpnąć +1000 Euro na opcji świateł LED dla nowego samochodu, niż jakieś grosze sa kpl świetlówek do zwykłych reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

Czekam aż pojawią się pierwsze homologowane LEDy w gniazdo żarówki H7,

 

Raczej nigdy. Testowalismy LEDy w reflektorze i nie ma szans, by opanowac wiazke w takim ukladzie. 

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/478953-wielki-akowski-test-reflektorów-samochodowych/page/5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał:

 

Raczej nigdy. Testowalismy LEDy w reflektorze i nie ma szans, by opanowac wiazke w takim ukladzie. 

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/478953-wielki-akowski-test-reflektorów-samochodowych/page/5/

 

Pewnie masz racje, ale mam w pracy kolegę, który kupił na dniach led Philips Ultinon v2 i świeci to super. Na ścianie widać elegancko odcięcie, na asfalcie snop światła nie ucieka na każdą stronę. Nawet ostatnio jechał za mną do pracy i nie oślepiał mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, czachabrava napisał:

 

Pewnie masz racje, ale mam w pracy kolegę, który kupił na dniach led Philips Ultinon v2 i świeci to super. Na ścianie widać elegancko odcięcie, na asfalcie snop światła nie ucieka na każdą stronę. Nawet ostatnio jechał za mną do pracy i nie oślepiał mnie.

 

A ma soczewkę czy odbłyśniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, iwik napisał:

Ja nie widzę specjalnej różnicy między zwykłymi firmowymi żarówkami a tymi mega-super-hiper +200%

 

Czekam aż pojawią się pierwsze homologowane LEDy w gniazdo żarówki H7, choć myślę, że lobby producentów samochodów na to nie pozwoli - w końcu lepiej szarpnąć +1000 Euro na opcji świateł LED dla nowego samochodu, niż jakieś grosze sa kpl świetlówek do zwykłych reflektorów.

 

Nawet jeśli się pojawią, to reflektor musi mieć odpowiednią homologację aby je stosować. Wątpie aby któryś w kilku czy kilkunastoletnim samochodzie taką uzyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, denus napisał:

 

Nawet jeśli się pojawią, to reflektor musi mieć odpowiednią homologację aby je stosować. Wątpie aby któryś w kilku czy kilkunastoletnim samochodzie taką uzyskał.

Jak zaczną produkować ledy o temperaturze zbliżonej do żarowego halogenu, to problemu z homologacją i przeglądami nie będzie :old: :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amazaque napisał:

Jak zaczną produkować ledy o temperaturze zbliżonej do żarowego halogenu, to problemu z homologacją i przeglądami nie będzie :old: :phi:.

 

Będzie, bo dają więcej światła co widać z daleka i na przeglądzie to wyjdzie przy badaniu :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odgrzebuje bo również szukam jakichś dobrych żarówek i w związku z tym pytania:

1) Dużo osób poleca Osram nightbreaker -> tylko tego jest z 10 rodzajów +90, 110, 150 itp -> o jakim produkcie mówimy ?

2) Te wszystkie +150%  itp nie wypalają odbłyśników ?

3) Jak sie te wszystkie żarówki super hiper mega mają do jazdy w deszczu ? Widać coś ?

 

Aktualnie mam zwykłe żarówki H7 , które świecą już 4 lata i 77 tys. i spalić sie nie chcą. Jednak potrzebuje czegoś do innego auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gregor_BS napisał:

 

Aktualnie mam zwykłe żarówki H7 , które świecą już 4 lata i 77 tys. i spalić sie nie chcą. Jednak potrzebuje czegoś do innego auta.

 

Ja 2 letnie wywaliłem, bo już słabiej i bardziej żółto świeciły.

Kiedyś używałem Philips +30% i mogę polecić.

Teraz za namową założyłem Osram +20% cool blue i też jestem zadowolony :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do Outlandera / światła z soczewkami kupiłem Ring H7  (te złote, chyba xenon ultima) - świetna żarówka, bardzo ładnie świeci. Nie wiem jak z trwałością, bo mam od 2 miesięcy, ale mają fajną temperaturę i świecą zdecydowanie mocniej od zwykłych. Jak do tej pory to najlepsze żarówki jakie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2019 o 18:08, amazaque napisał:

Jak zaczną produkować ledy o temperaturze zbliżonej do żarowego halogenu, to problemu z homologacją i przeglądami nie będzie :old: :phi:.

Bo i światłość w lumenach będzie podobna jak do żarówek halogenowych - zatem wielkiej poprawy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gregor_BS napisał:

Odgrzebuje bo również szukam jakichś dobrych żarówek i w związku z tym pytania:

1) Dużo osób poleca Osram nightbreaker -> tylko tego jest z 10 rodzajów +90, 110, 150 itp -> o jakim produkcie mówimy ?

2) Te wszystkie +150%  itp nie wypalają odbłyśników ?

3) Jak sie te wszystkie żarówki super hiper mega mają do jazdy w deszczu ? Widać coś ?

 

Aktualnie mam zwykłe żarówki H7 , które świecą już 4 lata i 77 tys. i spalić sie nie chcą. Jednak potrzebuje czegoś do innego auta.

 

 

teoretycznie takie żarówki nie powinny mieć wpływu na żywotność lampy, bo nie pobierają więcej prądu. Lepsze światło jest wynikiem kombinowania z wielkością żarnika, rodzajem gazów w środku, kolorem bańki itd. Różnice zawsze są widoczne. Co prawda nie spodziewaj się 2x więcej światła, ale jednak różnica będzie. Inna sprawa, że dwie zwykłe żarówki H7 kupuje się za 20 pln, a takie +150% za 80-100pln. Kilkukrotnie więcej kasy za trochę więcej światła ;) Ja właśnie z tydzień temu zmieniłem w Astrze fabryczne oplowskie H7 na Osram nightbreaker Laser +130% czy jakoś tak. Różnica jest naprawdę widoczna. Całkiem inna (bardziej biała) barwa światła i więcej światła. Zobaczymy ile pożyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcindzieg napisał:

Nie masz ful wypas ledów adaptacyjnych?

 

nie mam. Jakbym miał zapłacić za Astrę ze wszystkimi tymi bajerami, które są fajne i nawet się przydają (LEDY,Navi,ACC itd) tyle ile miała kosztować, to już bym nie kupił Astry tylko coś innego w tej cenie. Największą zaletą tego auta było dla mnie to, że w dobrej cenie mogłem mieć mocny i całkiem wygodny samochód z niezbędnymi rzeczami, które potrzebuję. Ale za to bez bajerów, więc teraz wymieniam żaróweczki ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 2.10.2019 o 13:30, wladmar napisał(a):

 

Raczej nigdy. Testowalismy LEDy w reflektorze i nie ma szans, by opanowac wiazke w takim ukladzie. 

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/478953-wielki-akowski-test-reflektorów-samochodowych/page/5/

Bo my jesteśmy sto lat za Murzynami! W Niemczech a od niedawna w Czechach LEDy są dopuszczone do użytku jako zamienniki żarówek halogenowych. Niemcy mają zrobioną listę aut które przeszły pozytywnie testy. By legalnie korzystać z ledów wystarczy sprawdzić czy auto znajduje się na liście i skserować że strony producenta homologację gdyż są dopuszczone LEDy tylko z homologacją i tylko firmy Osram bądź Philips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.