Jump to content
Sign in to follow this  
bolekatepl

Duże spalanie sonda czy coś innego ?

Recommended Posts

Witam

Od około 2 tygodni zauważyłem zwiększone zużycie paliwa  o ok 2-2,5 l/100km (kilka tankowań ta sama stacja) Wyeliminowałem wstępnie zwiekszone opory toczenia (hamulce itp) Trasy cały czas te same . Mocy nie ubyło (przynajmniej tak mi sie wydaje) i innych zjawisk tez nie zauważyłem. Czytałem i analizowałem  i wychodzi na to że najprawdopodobniej to bedzie sonda lambda.  I teraz pytanie czy oprócz sondy  jeszcze cos  należało by sprawdzić ?  Czy w  silniku z punto 99r kod 176A8000 sonda miała podgrzewanie bo  czytajac dużo w necie  że  podgrzewanie w sondzie ma za zadanie rozgrzac sonde   zeby chwile po odpaleniu działała  prawidłowo a nie czakała na rozgrzanie poprzez spaliny.  Wydedukowałem ze  u mnie moze to byc własnie wina podgrzewania ( o ile jest) bo robie trasy po ok 15 km i zanim sonda sie zagrzeje to spalanie wzrasta a póxniej moze juz byc ok i dlatego nie jest to spalanie wieksze nawet o 50% tak jak pisza. Dobrze rozumuje ?

Druga sprawa to jaką kupic bo patrząc na aukcje w necie to wszystkie pasuja do wszystkiego a wiem ze tak nie jest.

Moze ktos podesłać nr  oryginalnej sondy do tego silnika żebym nie kupił złej ?

Ewentualnie inne sugestie mile widziane bo sprawa troche pilna gdyż auto codziennie jeździ.

Temat ogarnięty .  Przyczyna przetarty kabelek przy wtyczce sondy od podgrzewania bo w tym modelu jest podgrzewanie 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.