Skocz do zawartości

Dodatkowe assistance


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje dokupić ubezpieczenie assistance, które będzie działać na terenie Europy (wyjazd do Chorwacji) dla 12-to letniego auta. Możecie coś polecić?

Np AXA czy Generali mają oferty na kilkanaście dni. Przytrafiła się komuś konieczność skorzystania z pomocy assistance? 

Jedziemy mniej więcej 1200 kilometrów od domu - coś zawsze może w aucie polecieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wykupywałem takie ubezpieczenie z tym że razem z OC na 16 letniego Fiata w ErgoHestii zrobiliśmy 4kkm do BY i nie musieliśmy korzystać. Przy obecnym Fiacie również mam cały pakiet z EH, po ostatniej wizycie w rowie w ciągu 10min telefonicznie miałem ogarniętą lawetę. Szkodę też likwidowałem z AC, z strony ubezpieczyciela ok nawet z małymi zastrzeżeniami a ASO to dno.  Z samego ASS przy tym aucie też nie korzystałem z powodu awarii a byliśmy na urlopie w AL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkiel napisał:

Potrzebuje dokupić ubezpieczenie assistance, które będzie działać na terenie Europy (wyjazd do Chorwacji) dla 12-to letniego auta. Możecie coś polecić?

Np AXA czy Generali mają oferty na kilkanaście dni. Przytrafiła się komuś konieczność skorzystania z pomocy assistance? 

Jedziemy mniej więcej 1200 kilometrów od domu - coś zawsze może w aucie polecieć ;)

Powyżej 10 lat ciężko cokolwiek znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MarcG napisał:

Powyżej 10 lat ciężko cokolwiek znaleźć. 

Powyżej 15 lat ciężko, do 15 lat jest kilka ubezpieczalni, które ubezpieczają krótkoterminowo. 3 m-ce temu ubezpieczałem 16 letnie BMW na wyjazd Czechy-Austria-Węgry w TU Concordia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczorek79 napisał:

Powyżej 15 lat ciężko, do 15 lat jest kilka ubezpieczalni, które ubezpieczają krótkoterminowo. 3 m-ce temu ubezpieczałem 16 letnie BMW na wyjazd Czechy-Austria-Węgry w TU Concordia.

Ile km holowanie ? Do 10 lat miałem 1000km pow. 10 tylko 300km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcG napisał:

Ile km holowanie ? Do 10 lat miałem 1000km pow. 10 tylko 300km.

Nie pamiętam, ale chyba też 300 km. Dla mnie najważniejsze było zapewnienie holowania z autostrady do jakiegokolwiek warsztatu, bo lawety u nich drogie, oraz auto zastępcze na czas naprawy. Także co za różnica, czy holowanie 100, czy 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaczorek79 napisał:

Nie pamiętam, ale chyba też 300 km. Dla mnie najważniejsze było zapewnienie holowania z autostrady do jakiegokolwiek warsztatu, bo lawety u nich drogie, oraz auto zastępcze na czas naprawy. Także co za różnica, czy holowanie 100, czy 1000 km.

Że z Austrii, Czech czy Węgier przywiozą samochód pod dom. Naprawa zdalna to katastrofa, znajomemu francuski sajochód we Francji naprawiali chyba 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczorek79 napisał:

Powyżej 15 lat ciężko, do 15 lat jest kilka ubezpieczalni, które ubezpieczają krótkoterminowo. 3 m-ce temu ubezpieczałem 16 letnie BMW na wyjazd Czechy-Austria-Węgry w TU Concordia.

 

Powyżej 15 lat da się, tylko tak jak pisał @MarcG jest mniejszy limit kilometrów.

Np. w Generali, do 15 lat są dwie opcje 250km i 500km, a dla aut starszych tylko 250km. Koszt, za te 250 ten sam .

Z kolei gdzie indziej widziałem klauzule do 10 lat i kropka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Powyżej 15 lat da się, tylko tak jak pisał @MarcG jest mniejszy limit kilometrów.

Np. w Generali, do 15 lat są dwie opcje 250km i 500km, a dla aut starszych tylko 250km. Koszt, za te 250 ten sam .

Z kolei gdzie indziej widziałem klauzule do 10 lat i kropka.

 

 

Poczytaj w EH o Ergo 7:

 

https://www.ergohestia.pl/centrum-wiedzy/car-assistance/

 

takie ubezpieczenie miałem wykupione rok temu na 16 letniego Fiata, nawet na forum pojawił się wtedy wątek przed moim wyjazdem że komuś zostało sprzedane ASS na auto które nie spełniało wymagań odnośnie wieku. Sprawdzałem wtedy na szybko u siebie, czy mnie też nie zrobili w balona. Obecnie w pakiecie Turbo i Awaria holowanie jest do 1500km za granicą bez ograniczeń wiekowych pojazdu. Pewnie im starsze auto tym ASS droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarcG napisał:

Że z Austrii, Czech czy Węgier przywiozą samochód pod dom. Naprawa zdalna to katastrofa, znajomemu francuski sajochód we Francji naprawiali chyba 2 miesiące.

Tak, jak pisałem, dla mnie co innego jest ważniejsze, tym bardziej, że mieszkam na północy kraju, więc wszędzie daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.