Skocz do zawartości

DS5 opinie


kmark2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mamy tutaj jakiegoś uzytkownika Citroena DS5 ? Czy to auto faktycznie tak źle się prowadzi? Auto wizualnie podoba mi się, wyposażenie i silniki też na plus, tylko mnóstwo opinii negatywnych odnośnie prowadzenia, zwłaszcza w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kmark2 napisał:

 

Witam. Mamy tutaj jakiegoś uzytkownika Citroena DS5 ? Czy to auto faktycznie tak źle się prowadzi? Auto wizualnie podoba mi się, wyposażenie i silniki też na plus, tylko mnóstwo opinii negatywnych odnośnie prowadzenia, zwłaszcza w zakrętach.

 

 

Nie lepiej się samemu przejechać i przekonać co i jak ?
Podobne opinie sa np o Insigni, ale mnie osobiscie to w niczym nie przewszkadzalo jak jezdzilem :ok:

Nie traktuje drogi jak toru wyścigowego, ;) wiec jak zwykle sporo zależy od tego co oczekujesz...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w fabryce 2.0 HDI 180km automat. Silnik super, psuje beznadziejna skrzynia biegów. Dla 2 osób fajny, ale z tyłu ciasnawo i średni bagażnik. Prowadzi się tak jak wygląda... oryginalnie :) zawieszenie ok, ale układ kierowniczy jest męczący. Ogólnie jak ktoś się nie śpieszy, tylko przemiszcza z punktu A do B to całkiem fajny samochód. Fajnie wykończony, w miarę cichy i wygodny. Nawet się nie psuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rwIcIk napisał:

Citroeny miały i chyba nadal mają opinię pontonów ze względu na zachowanie się na drodze - ale wielu to własnie odczytuje jako zaletę tego typu zawieszenia.

To nie tylko zawieszenia (te się w ostatnich latach poprawiły i już nie są tak bardzo kanapowe jak w latach 90), ale też układy kierownicze, które są dość leniwe i do tego zbyt lekko chodzą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kmark2 napisał:

 

Witam. Mamy tutaj jakiegoś uzytkownika Citroena DS5 ? Czy to auto faktycznie tak źle się prowadzi? Auto wizualnie podoba mi się, wyposażenie i silniki też na plus, tylko mnóstwo opinii negatywnych odnośnie prowadzenia, zwłaszcza w zakrętach.

 


kolega z pracy miał.

Dokladnie ten sam egzemplarz który testował swego czasu Zachar.

 

Jechalem tym raz jako pasażer.

Super mega fajne wnętrze. Bardzo fajnie na pewno codziennie do czegoś takiego wsiadać.

 

Z tylu było mało miejsca. Twardo na wybojach. I dość głośno.

Mialem wrażenie ze ten 1.6t się deko męczył, ale nie pamietam w jakiej wersji mocowej był ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Citroeny miały i chyba nadal mają opinię pontonów ze względu na zachowanie się na drodze - ale wielu to własnie odczytuje jako zaletę tego typu zawieszenia.


No nie wszystkie i nie zawsze.  Wersje "activa" czy jakoś tak w starszych cytrynach jeździły bardzo dobrze (wersje z aktywnym stabilizatorem) i dodatkowymi kulami.
Niestety kwestia skomplikowania układu nie czyniła go bezawaryjnym.
Przy czym standardowe wersje też się całkiem dobrze prowadziły.
 

Miekkie cytryny to wg mnie na tradycyjnym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy ma diesla 2.0 163KM w manualu i uwielbia to auto. 

Do tego stopnia że kazał przedłużyć leasing ;] 

Jak dla mnie dziwoląg i całe wnętrze jest pod kątem design a nie użyteczności. Przykładowo przyciski otwierania okien są w tunelu środkowym który jest ogromny. Ale fajne to w sumie. 

Lataliśmy tym w szybkie delegacje do Niemiec z pedałem w podłodze i nie bałem się jako pasażer lecąc 180-200 non stop. 

Jedyną awarią był jakiś rozwarstwiony wąż od turbo (ASO nie mogło zdiagnozować - jakiś Zenek z warsztatu koło firmy to znalazł) i jakieś łożysko. 

Auto ma 4 tata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kmark2 napisał:

 

Witam. Mamy tutaj jakiegoś uzytkownika Citroena DS5 ? Czy to auto faktycznie tak źle się prowadzi? Auto wizualnie podoba mi się, wyposażenie i silniki też na plus, tylko mnóstwo opinii negatywnych odnośnie prowadzenia, zwłaszcza w zakrętach.

 

Mam hybrydę. Co do prowadzenia to ja mam z tyłu wielowahacz a samochód jest na 19" felgach. Próbowałem kilka razy szaleć po zakrętach i jest spoko. Czuć niestety dużą masę auta ale jak miałbym narzekać to bardziej na cholernie twarde zawieszenie. Wizualnie samochód jest ładny a wnętrze piękne. Nie wiem czy mogę polecić bo trzeba mieć fazę na ten samochód. Ja miałem i kupiłem choć nie miało to większego sensu. Chciałem mieć coś, co będzie nieprzeciętne i ma swój styl. I tu się nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hybrydę. Co do prowadzenia to ja mam z tyłu wielowahacz a samochód jest na 19" felgach. Próbowałem kilka razy szaleć po zakrętach i jest spoko. Czuć niestety dużą masę auta ale jak miałbym narzekać to bardziej na cholernie twarde zawieszenie. Wizualnie samochód jest ładny a wnętrze piękne. Nie wiem czy mogę polecić bo trzeba mieć fazę na ten samochód. Ja miałem i kupiłem choć nie miało to większego sensu. Chciałem mieć coś, co będzie nieprzeciętne i ma swój styl. I tu się nie zawiodłem.
O świetnie. Też celowałbym właśnie w hybrydę. Mógłbyś napisać coś więcej na temat eksploatacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała perła z biało- czarną skórą, wygląd wynagradza mi wszystko. Według mnie największą wadą jest brak hydro- to wręcz nie przystoi aby w nawiązaniu do legendy DS'a nie zamontować tego zawieszenia no ale tu nic nie da się zrobić i trzeba się z tym pogodzić albo odrzucić zakup. Kupiłem w marcu z 82.000mil, teraz mam 85.000. Używam na dojazdy do pracy, czasem po dzieci do szkoły do sklepu, do kina, głównie dla polepszenia samopoczucia co wychodzi doskonale. Nie czuć prędkości, bardzo ładnie się prowadzi nawet i ponad 200km/h. Bagażnik jest bardzo mały, zastanów się jeśli na nim ma zależeć. 2013 rok, bateria ma 96%. Prądu potrafi styknąć na ponad 2km ale to nie do końca zależy od kierowcy. Zasadniczo  jak chcesz jechać na prądzie to lepiej jest przełączać na EV, wyłączać klimę/ogrzewanie i pogoda też powinna być ładna. Z prądem to w sumie taka zabawa i niewielka oszczędność. Ja kupiłem bo samochód ma jednak te 200KM a płacę śmiesznie niski podatek drogowy. Dodatkowo pali maksymalnie tyle co albo i troszkę mniej niż lżejsze C4 grand Picasso ze swoimi 136KM. Mi konkretnie spala około 6litrów. Połączenie skrzyni zautomatyzowanej i silnika elektrycznego jest świetne. Samochód pełza, przy zmianie biegów jest identycznie mięciutko jak w klasycznym hydraulicznym automacie a dopiero ciśnięcie na maxa powoduje, że czuć wyraźną zmianę biegów. Domyślny tryb Auto jest mułowaty, Sport powoduje brak trybu elektrycznego, jest tylko S&S ale za  to samochód jest jak pocisk. EV to jazda ze słabym silnikiem elektrycznym w ciszy a 4x4 nie używam. Co jeszcze, radio z całym tym kompem odpala się powoli. Ja wsiadam, ruszam i dopiero po chwili włącza się muzyka ale Citroen nigdy nie był w tym szybki. Kamera cofania mizerna, w nocy wręcz bezużyteczna. Funkcja masażu w fotelu kierowcy to nic szczególnego. Nie polecam dużych felg, ja mam turbinowe 19". Ładne ale bardzo łatwo je poobdzierać a i z pewnością nie pomagają w komforcie jazdy.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2019 o 15:07, kmark2 napisał:

 

Witam. Mamy tutaj jakiegoś uzytkownika Citroena DS5 ? Czy to auto faktycznie tak źle się prowadzi? Auto wizualnie podoba mi się, wyposażenie i silniki też na plus, tylko mnóstwo opinii negatywnych odnośnie prowadzenia, zwłaszcza w zakrętach.

 

Dla mnie auto to bardziej jak dzielo sztuki i cholernie podoba mi sie na tyle, ze moglbym miec.

Jednak pragmatyzm rodziny 2+2  poki co nie pozwala na taka fanaberie.

Biala perla i nawet silnik 1.6 i automat zadowolilby mnie na maxa . W wersji chic najlepiej.

Srodek poezja, oryginalnosc na dlugo. Zadnych nudnych VAGowych  rozwiazan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fanlan napisał:

Dla mnie auto to bardziej jak dzielo sztuki i cholernie podoba mi sie na tyle, ze moglbym miec.

Jednak pragmatyzm rodziny 2+2  poki co nie pozwala na taka fanaberie.

Biala perla i nawet silnik 1.6 i automat zadowolilby mnie na maxa . W wersji chic najlepiej.

Srodek poezja, oryginalnosc na dlugo. Zadnych nudnych VAGowych  rozwiazan.

 

Jedyny sensowny silnik w tym aucie to niestety 2.0hdi...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2019 o 01:13, Igorek napisał:

Co jeszcze, radio z całym tym kompem odpala się powoli. Ja wsiadam, ruszam i dopiero po chwili włącza się muzyka ale Citroen nigdy nie był w tym szybki.

 

Bo te multimedia to dają w Citroen/Peugeot włoske Magneti Marelli

Kolejne generaracje tych całych RNEG/RT6/RNEG2?eMyWay jak zwał tak zwał, niestety kapryśne i zawodne.

U mnie w C5 to jedyna rzecz która zaczyna szwankować (radio potrafi zrobić samoistny reset w czasie jazdy) a auto ma już 205.000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.