Skocz do zawartości

garaż wolnostojący gotowy jaki ?


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie AK,

poszukuję rozwiązania na gotowy garaż wolnostojący. Nie chce mi się bawić w budowę - nie mam czasu ani cierpliwości. /takie jest założenie, ale że tylko krowa nie zmienia zdania, jestem ciekaw Waszych opinii/.  Wyobrażam sobie to tak : przyjeżdża pan wylewka, robi co ma zrobić wg wytycznych producenta garażu, po jakimś czasie przyjeżdża garaż. Podłączam prąd i parkuję .
Z braku doświadczenia opiszę oczekiwania i przedstawię co znalazłem w sieci.
 
Przeglądałem AK, @Vadero pytał o wawsytem , ale temat umarł bez odpowiedzi.
1. wspomniany wawsystem 
1a. garaże piotr http://www.piotr.com.pl/galeria/#.    ok 30 tys pln za mniej więcej to, co opisałem poniżej
2. są gotowe garaże betonowe np. http://www.garaze.com.pl/pl/3,Garaze-betonowe  - nie znam jeszcze ceny
3. garaże blaszane - tu wydaje się , że mogą wyglądać jak za Gierka z blachy i azbestu, lub "drewnopodobne" - niestety tych drugich jeszcze nie spotkałem w swojej okolicy, nie wiem jak prezentują się z bliska.. Wg. oceny z allegro koszt to ok 15 tys np. https://www.pewstal.pl/oferta/garaze-blaszane/ (widzę, że są też ocieplane i z jakiejś tajemniczej blachy akrylowej) https://www.pewstal.pl/galeria/
4. drewniane odpadają, nie będę tego konserwował .
 
Miejsce docelowe: Warszawa 
 
Garaż dla dwóch samochodów o długości 5 m - więc musi mieć odpowiednio większy wymiar.
Brama automatyczna, jedna, podwójna , kasetonowa /nie uchylna raczej/ . ( podwójna wydaje się wygodniejsza niż dwie osobne..) Taką mam w garażu koło domu i lubię ją. 
Jedno okno na bocznej ścianie.
Czy potrzebna jest rynna ?
Wiata z boku na kolejne auto. Wydaje mi się, że w mojej okolicy spełni to warunek 3 metrów od płotu 😁.
Przestrzeń w garażu ma być niedzielona.
Instalacja elektryczna - przygotowanie pod lampy sufitowe i gniazdka ścienne (?) Z narzędzi dopuszczam jedynie wkrętarkę, więc "siła" niepotrzebna.
Odpływu w środku nie zamierzam robić - garaż będzie dla samochodów jeżdżących po suchym asfalcie, na pewno nie po śniegu.
Może o czymś zapomniałem ?
Macie jakieś porady praktyczne ?
 
Pozdrawiam
Mati
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie budowy drugiego garażu. Jako że mam w okolicy pkt.1a to rozeznałem dokładnie temat tj. byłem, widziałem, dotykałem. 

Pierwsza najważniejsza sprawa to taka że ta firma nie zrobi Ci nic poza poskładaniem garażu na miejscu docelowym. To znaczy że fundament, i inne media robiz we własnym zakresie. 

Garaże wyglądają bardzo solidnie i schludnie...na zewnątrz jest tynk pod kolor jak sobie zażyczysz.

 

Podsumowując technicznie nic nie mam do zarzucenia poza...ceną. Każda rzecz to praktycznie dopłata. Dlatego zdecydowałem się na garaż w systemie szkieletowym/kanadyjskim...o połowę tańszym.

 

P.S. wawsystem to praktycznie to samo co garaze piotr.

 

 

Edytowane przez tezetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tezetek napisał:
6 godzin temu, Vadero napisał:

Do mnie przemawia najbardziej oferta nr 1, ja jeszcze chce mieć tam wodę, ciekawe czy ktoś tu ogarnia temat. 

 

 

Podsumowując technicznie nic nie mam do zarzucenia poza...ceną. Każda rzecz to praktycznie dopłata. Dlatego zdecydowałem się na garaż w systemie szkieletowym/kanadyjskim...o połowę tańszym.

 

P.S. wawsystem to praktycznie to samo co garaze piotr.

 

tak mi się wydawało, że wawsytem i piotr są podobne. 

 

Takie blaszaki : https://www.nowoczesne-garaze.pl/garaz-nowoczesny/23 chyba mnie nie przekonają . Chociaż za 15 tys byłaby niezła buda.

 

@tezetek  tego typu ?  http://www.woodbood.pl/opengaleria-20.html  Nie pasuje mi taki styl domkowo-stajenny. Jest ładny, ale dom raczej nowoczesny.

No i pytanie, czy trzeba coś przy nim robić. 

Dasz linka ?

 

 

@Vadero , chyba mało kto tu zagląda.

 

Czekam na wyceny, dam znak. 

 

znalazłem jeszcze schrony :) https://www.probud.pl/produkty/garaze-betonowe-projekty-garazy-typowych/garaze-podwojne/

jest mały problem /opis ze strony/ -przygotowanie drogi dojazdowej dla samochodu ciężarowego (całkowity ciężar około 32 tony,  długość samochodu około 11 m). 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

 

@tezetek  tego typu ?  http://www.woodbood.pl/opengaleria-20.html  Nie pasuje mi taki styl domkowo-stajenny. Jest ładny, ale dom raczej nowoczesny.

No i pytanie, czy trzeba coś przy nim robić. 

Dasz linka ?

 

 

 

 

Taki co pokazałeś to kompletnie nie mój styl...i nie pasowałby mi do nowego domu ;)

 Kanadyjski to znaczy że sama konstrukcja jest szkieletowa ale wykończenie możez zrobić jak chcesz. Ja będę miał na zewnątrz oceplone styropianem i tynk pod kolor domu. Dachówka również taka sama jak na budynku. Całość tworzy jeden spójny efekt 👍

 

Ja robię taki tylko z innym dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tezetek napisał:

 

Ja robię taki tylko z innym dachem

 

na stronie firmy Inter styl  ( tak mnie przerzuciło z linku) - wychodzi 34-38 tys za jednostanowiskowy. Tak masz?

 

Otrzymałem wycenę garażu z betonu od firmy G.B. Garaże - jestem zaskoczony kosztem !

Za dwustanowiskowy kompletny /brama, światło/ wyszło 53 tys + transport z HDS nieokreślony. Okrutnie drogo. ea65316bb9e70ee762110aab2e7c91ff.jpg

 

 

 

Na razie wawsystem i piotr za ok 30 zaczynają mijać konkurencję 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, mati1.6dohc napisał:

 

na stronie firmy Inter styl  ( tak mnie przerzuciło z linku) - wychodzi 34-38 tys za jednostanowiskowy. Tak masz?

 

Tyle to mnie wyszło w garaze Piotr.

 

Całość ( już z płytą fundamentową) za garaż jednostanowiskowy wyszła 25tys. 

Edytowane przez tezetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wybrałem Wawsystem /właściwie, jak już pisałem, większość firm nawet nie odpowiedziała /.

Garaż ciągle rośnie.

Założenie jest takie, żeby mieścił 2 samochody /awaryjnie 3, bo nie wiem jak to będzie, już od dawna mnie swędzi na jakiś nowy/.

I tu pojawia się pytanie, czy takie przedłużanie ma sens i o ile ? 

WIATA - samo zadaszenie, miejsce na ubłoconą terenówkę.

Wymyśliłem 2 bramy - jeden bok garażu będzie częścią ogrodzenia /nieznacznie cofniętą względem ogrodzenia, jeżeli geodeta się nie pierdyknie w swoich satelitach../. Dzięki temu w tej części ogrodzenia nie będzie już innej bramy.

Jako znany programista, załączyłem analogowy plan garażu /taka technika projektowania powoli zanika, pomimo swoich oczywistych zalet :phi: /.

 

Myślałem, żeby pod znakiem zapytania na rysunku zrobić 3 m. Zakładam, że przy wymiarze przód- tył 5,8 m da się tam zaparkować samochód.

 Co o tym sądzicie ?

Założenie jest takie, żeby był trochę za duży. Bo ze zbyt małym to potem lipa.

pogoda w Warszawie jest nadal jesienna, więc może coś da się zrobić jeszcze w tym roku.

 

/dodatkowe założenia & wyjaśnienie : to dodatkowy garaż -więc ma być na samochody , a nie na kiszone ogórki i szpadel .  Na ścianach stare tablice rejestracyjne z różnych stron świata etc., retro lodówka na browary , wypasiona szafka z szufladami na narzędzia których i tak nie będę używał 😁 - takie mam sny o garażu 

Garaż w domu jest, jedno miejsce pełnowymiarowe, drugie krótsze - countryman ma zapasu 20 cm (łącznie przód i tył)/

63C04A0A-2A50-4E0A-B281-367DD56B37AB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zmiana planów. Generalnie Wawsystem w pewnym momencie przestał się angażować w projekt, aż umarła komunikacja.. Rozmiar garażu zaczął chyba być dla nich kłopotem. Nie wiem.

 

Ze względu na dalszą ewolucję projektu, zamówiłem blaszaka drewnopodobnego. 

 

zobaczymy jak to wyjdzie.

 

Ciekawostka - gdzieś pod Nowym Sączem jest o połowę tańszy niż obok Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.