Skocz do zawartości

Co nowego do 70 tyś


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, czacha napisał:

A to trzeba robic trasy po 1000km zeby czeste „tankowanie” wkurzalo? Moj Jeep ma bak 45litrow, robie 15tys rocznie wiekszosc w miescie i wkurza mnie czeste tankowanie. Jeszcze bardziej wkurzalo mnie tankowanie LPG co 150km, bo nie dosc ze dlugo sie tankowalo to jeszcze musialem robic to tak czesto ze czulem ze mieszkam na stacjach paliw. Porażka! Dlatego uwazam, ze dorabianie filozofii do koniecznosci ladowania auta co 100-200km to debilizm w czystej postaci, nikogo nie urazajac. To strata czasu. Strata ktorej nic nie rekompensuje, a juz na pewno nie finanse, bo elektryk jest znacznie drozszy od zwyklej wersji i raczej nigdy sie nie zwroci. Co innego gdy jade w trasie i mam ochote stawac na postoje, a co innego gdy nie mam wyjscia, musze chowac sie za tirami a po autostradzie jechac 90kmh ... serio tak fajnie byc niewolnikiem wlasnego auta? 

Jak ktoś kupi nieodpowiedni produkt do swoich potrzeb to może być i debilem i niewolnikiem jednocześnie nikogo nie obrażając. 

Ważne, że Jeep z małym zbiornikiem do miasta, nie wpisuje się w te debilizmy i straty czasu, które opisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

 

To podejrzewam tak jak w Matizie. Tam co prawda było 51 KM ale ważył 850 kg. Wyprzedzanie trzeba było planować.

 

Cicho🤐 bo się  jeszcze okaze, że Matiz na światłach jest szybszy jak GP 77KM, a jak wiadomo, że liczba 7 to symbol doskonałości, czyli tutaj jest moc do kwadratu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2019 o 18:57, TomekD000 napisał:

 

ciut się nie zgadzam, właśnie skończyłem bak w 100% przejechany w Krakowie na odcinkach 6-8km, średnia prędkość 26km/h spalanie z kompa 7.4, z dystrybutora 7.55

do 10 to tutaj daleko, a silnik to już starej daty 1.2tsi ea111 w ciężkiej octavii 2fl.

Kazdemu spali inaczej. Ja wjezdzam obok siebie na Pulawska i stoje. Silnik zimny i jest 10l. Wystarczy jechac szybciej bez stania i spalanie nizsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2019 o 08:30, K3 napisał:

 

Przestań bzdurzyć, GP 1.4 77KM nie jest dynamiczne. Jeździłem sam 95KM i miałem porównanie do wielu innych aut.

 

Oj zaraz sie zacznie @krowka juz dawno stwierdzil, ze nie ma lepszego auta od Fiata 500X a i kazdy fiat jest najlepszy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrBEAN napisał:

Jak ktoś kupi nieodpowiedni produkt do swoich potrzeb to może być i debilem i niewolnikiem jednocześnie nikogo nie obrażając. 

Ważne, że Jeep z małym zbiornikiem do miasta, nie wpisuje się w te debilizmy i straty czasu, które opisałeś. 

Wiedzialem jaki produkt kupuje ale mimo tego wkurza mnie jego ulomnosc i o tym mowie otwarcie. Głupotą i debilizem jest natomiast dorabianie ideologii do tej ułomności i przedstawianie tego jako zalete. Postaraj sie wylapac subtelna roznice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kenickie napisał:

 

Wszyscy to użytkownicy DSG?

 

Nie. Jechałem z hydrokinetykiem i jest jeszcze gorzej.

19 godzin temu, PawelWaw napisał:

tak slyszalem jedyny w pl klub osob ktorzy maja at i nigdy wiecej - podobno liczy 3 osoby

Gdybym napisał, że znam jeszcze 5, to byś napisał, że klub liczy 6 osób. Błyskotliwy algorytm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał:

a w renku ;), no fakt 45l to pewnie co 400km w mieście

To małe g.... miałoby w BI palić 11L/100km? Chyba się non stop wściekając.

 

Choc z 2 strony moje małe g... tyle wciąga, a większe w sumie też.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czacha napisał:

Wiedzialem jaki produkt kupuje ale mimo tego wkurza mnie jego ulomnosc i o tym mowie otwarcie. Głupotą i debilizem jest natomiast dorabianie ideologii do tej ułomności i przedstawianie tego jako zalete. Postaraj sie wylapac subtelna roznice ;)

Zdaje się nikt tu nie dorabia żadnej ideologii do niczego, więc ciężko się połapać o co Ci chodzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mrBEAN napisał:

Zdaje się nikt tu nie dorabia żadnej ideologii do niczego, więc ciężko się połapać o co Ci chodzi 🙂


A mi się zdaje ze w każdym wątku z pytaniem „jakie auto” pojawia się @mrBEAN i przekonuje do elektryka.

Po kilku wymianach zdań jakaś osoba się dowie ze ma auto nieodpowiednie do swoich potrzeb.

 

Cos jak z wegetarianami. Nikt takiego nie pytał co je, ale na pewno wszyscy w koło się dowiedzą.

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mrBEAN napisał:

Zdaje się nikt tu nie dorabia żadnej ideologii do niczego, więc ciężko się połapać o co Ci chodzi 🙂

Elektryki sa fajne. Widac ten hultaj za cene hot hatcha wstrzelil sie w Twoje potrzeby :ok: Ale to nie dla kazdego. Jak zasieg dojdzie do 400km to i ja kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kravitz napisał:


A mi się zdaje ze w każdym wątku z pytaniem „jakie auto” pojawia się @mrBEAN i przekonuje do elektryka.

Po kilku wymianach zdań jakaś osoba się dowie ze ma auto nieodpowiednie do swoich potrzeb.

 

Cos jak z wegetarianami. Nikt takiego nie pytał co je, ale na pewno wszyscy w koło się dowiedzą.

A mi się zdaje, że dOOpka Cię szczypie coraz bardziej, tylko nie mam pojęcia dlaczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Elektryki sa fajne. Widac ten hultaj za cene hot hatcha wstrzelil sie w Twoje potrzeby :ok: Ale to nie dla kazdego. Jak zasieg dojdzie do 400km to i ja kupie.

Czy ja gdzieś piszę, że to dla każdego?

Czy ja gdzieś namawiam?

 

To Wy próbujecie udowodnić mi na siłę, że EV to bzdura, i to jest zabawne dość.

 

Poleciłem w tym wątku hybrydę, po czym wychodzi, że polecam EV. Komedia :hehe:

 

Zasięgi 400 km już są, także możesz kupować. 

Choć osobiście polecam się wstrzymać tak minimum rok, co powtarzam jak mantrę, ale nie, ja namawiam ;l

 

To samo było z TSI. 

10 lat temu wszyscy gnoili tych co się zdecydowali na ten napęd, teraz nagle wątki chwalebne i podniecanie się jak to mało pali :bzik:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2019 o 23:17, bielaPL napisał:

ok 70 klocków starczy na w miarę pewną auris hybrid 3 letnią z salony toyoty, z przebiegiem koło 60 tys

 

 

Musisz lepiej szukać, ja za 75 w zeszłym roku w czerwcu kupiłem roczną z przebiegiem 20 tys. Oczywiście w salonie Toyoty, Faktura VAT, gwarancja 2 lata, po przeglądzie itp, jak nowe auto.

Chyba że tak do góry poszły bo skończyli produkcje, a Corolla to już jest inna kwota potrzebna. 

Co do spalania, moja żona jeździ, bardzo dużo mega krótkich odcinków do 2km, i średnie z 20 tys (mam już 40) wychodzi 5,94l/100km. 

Jeździ się zajebiście, polecam każdemu.

 

Dnia 4.10.2019 o 07:33, krowka napisał:

Jeżeli eco driving odpada, to i skrzynia CVT lidera niezawodności również :hehe: Miałem nieprzyjemność pojeździć nową hybrydą Toyoty, nigdy więcej ;l Jeżeli ktoś lubi wycie i brak przyspieszenia przy pedale gazu w podłodze, to to coś jest dla niego w sam raz. Przy pedale w podłodze Auris z 1.8 w cyklu Atkinsona i z CVT nie przyspieszał lepiej jak GP 1.4 8V 77KM, rzekłbym, że było gorzej :jump:
Niech spróbuje, ciekawe co powie :phi:

 

Wiele już czytałem tego typu opinii ludzi którzy tylko raz się przejechali Aurisem i piszą że wyje i nie przyspiesza, a porównanie tego do Punto 1,4 77KM (które też mam) to jest kompletne nieporozumienie.

Auris bardzo dobrze przyspiesza, tylko jest inne wrażenie niż w manualu, wyje może przez kilka sekund, bo po 4-5s już masz 60-70km/h na liczniku. Wszyscy startujący z czerwonego są o 2-3 długości auta za tobą, bo zanim bieg wejdzie, sprzęgło puszczą, potem zmiana na 2...

Tam nie ma CVT tylko przekładnia planetarna, skrzynia nie do zabicia - jedyne co ją łączy z CVT to podobny sposób działania, dający podobne wrażenia z za kierownicy.

 

Dnia 4.10.2019 o 09:23, bergerac napisał:

koleżanka ma CH-R hybrydę. Rozmawiałem z nią ostatnio, mówi, że w około 8 litrach się mieści. Ale jak się trafi autostrada to przekracza 9 litrów.

 

Też rozmawiałem z ze znajomym co ma CH-R i mówił że sporo pali, tyle że to jest SUV, większy od Aurisa a dodatkowo ze słabszym silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.