Skocz do zawartości

Odpadają płytki na schodach wejściowych pomocy.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam schody wejściowe wyłożone płytkami. Przez 10 lat było ok. Jednak zauważyłem że 3 podstopnice puściły. Umyłem bardzo dokładnie myjką ciśnieniową i okazało się że puściły fugi. Część wypłukałem strumieniem wody część jest ok. Mam pomysł żeby te 3 sztuki przykleić i uzupełnić fugi tak żeby jeszcze z rok dwa postało. Część płytek stuka głucho... niestety.

Czym uzupełnić fugi? Zwykłą na zewnątrz czy są jakieś specjalistyczne? Wiem że to nie rozwiąże problemu ale chcę to na jakiś czas zabezpieczyć do większej roboty.

Pomoże ktoś?

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUS napisał:

Mam pomysł żeby te 3 sztuki przykleić i uzupełnić fugi tak żeby jeszcze z rok dwa postało

 

Przyklej a fugi zrób tym samym klejem. 

Stwierdziłem jakiś czas temu po ponownym położeniu płytek, że fugi to jest najmniej szczelny element zwłaszcza, jeśli płytki pracują na słońcu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kiziuk napisał:

 

Przyklej a fugi zrób tym samym klejem. 

Stwierdziłem jakiś czas temu po ponownym położeniu płytek, że fugi to jest najmniej szczelny element zwłaszcza, jeśli płytki pracują na słońcu.

 

Też miałem taki pomysł żeby fugi zrobić klejem. Niestety już po 3 latach klej powypadał że szczelin bo jest bardziej nasiąkliwy niż dedykowana fuga. Na dłuższą metę to się nie sprawdzilo. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomrad napisał:

Niestety już po 3 latach klej powypadał że szczelin bo jest bardziej nasiąkliwy niż dedykowana fuga.

 

Tego nie wiem. Mam taki tarasik od południowej strony, bardzo narażony na warunki, położony ponownie w sierpniu 2015 i do tej pory nic się nie dzieje.

Ale ostatnio faktycznie warunki zimowe były takie, że nie było śniegu ;]

Przy poprzedniej iteracji w zimę były śniegi i słońce w dzień i po kilku latach całość poległa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki które odpadły przyklej, fugę uzupełnij fugą. W narożnikach wew. daj silikon. Jakiś czas wytrzyma, dopóki woda nie dostanie się do środka a mróz jej nie rozsadzi. 

Ale płytka która jest głucha nie trzyma, przez co fuga będzie pękać i dostanie się tam woda. Takie ratowanie umarłego. 

Edytowane przez Rafcio
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2019 o 19:27, kiziuk napisał:

Przyklej a fugi zrób tym samym klejem. 

Stwierdziłem jakiś czas temu po ponownym położeniu płytek, że fugi to jest najmniej szczelny element zwłaszcza, jeśli płytki pracują na słońcu.

Długo walczyłem z przeciekajacym balkonem.

Kilku majstrów się poddało, ale każdy mówił, że klej to zły pomysł na fugi, choć finalnie okazało się, że lało się po kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie klej i nie fuga mają tutaj znaczenie, a przygotowanie podłoża. Bez odpowiedniej chemii budowlanej płytki będą odchodzić po jakimś czasie. Znam to z doświadczenia, a nie z tego co mi ktoś powiedział czy coś w tym stylu. 
Dawałem folię w płynie 2x

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia to najgorsze zło na schody. Folię stosuje się w wew. pomieszczenia czyli łazienka ewentualnie kuchnia przy zlewie. Na zew. stosuje się hydroizolację. Przy wykonywaniu prac należy się zagłębić w temacie środków używanych do remontu i nie należy kierować się ceną. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydroizolacja czy folia powoduje to że woda która przejdzie przez fugę nie dostanie się niżej, w głąb stropu.

Nie polepsza przyczepności kleju do płytki. Najczęściej najsłabszym ogniwem jest styk kleju z płytką, a nie klejy ze stropm. Klej ma to do siebie że jest higroskopijny i jeśli dostanie  dużo wody to po jakimś czasie "zlasuje" się i puści. Pewnym rozwiązaniem jest metoda kombinowana czyli smarowanie zarówno posadzki jak i stropu. To poprawia przyczepność ale nie gwarantuje niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rado_ napisał:
Dnia 11.10.2019 o 10:50, AstraC napisał:
Sika Sikabond T8. Jak ma być na lata. :ok:

Takie to dobre? Muszę naprawiać kafle na balkonie i się zastanawiam. Tanie nie jest hmmm

Bardzo dobre. Ile masz m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rado_ napisał:
23 minuty temu, AstraC napisał:
Bardzo dobre. Ile masz m2?

Właściwie kafle przy brzegach napuchły, będzie z 1,5 m2 może z 2 jak wliczę kafle przy drzwiach na stopniu.

Powiem tak, teraz ma jednym wiaderko bym położył na balkonie 3m2 płytek. Tylko ja najpierw cienką warstwę położyłem na betonie jako uszczelnienie przed wodą, a potem na grzebieniu.

Masa jest super, pi wyschnięciu miałem mały kamyczek i płytka była w stanie się "hustać" trochę a się nie odkleila. Ale uprzedzam nie jest to proste i trzeba mieć równą powierzchnię bo ta masą nie wyrownasz dziur zbytnio, ale płytek nie zerwiesz, jeśli chcesz tylko dokleic to i nawet mniej niż wiaderka nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał:

Powierzchnia jest równa, dzisiaj kułem klej emoji2957.png Chyba najmniejsze opakowanie 5 kg?

3kg chyba też są, ale powinieneś zrobić na dwa razy. Zaszpachlować jako hydroizolację, wyrównując przy tym nierówności i położyć płytki na grzebień. Przy takim zastosowaniu powinieneś zużyć ok 9 kilo. Dobrze byłoby też użyć fugi epoksydowej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kg chyba też są, ale powinieneś zrobić na dwa razy. Zaszpachlować jako hydroizolację, wyrównując przy tym nierówności i położyć płytki na grzebień. Przy takim zastosowaniu powinieneś zużyć ok 9 kilo. Dobrze byłoby też użyć fugi epoksydowej.
Rozumiem, czyli podawana wydajność na m2 to jedna warstwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2019 o 08:55, Joki napisał:

Każde płytki niezadaszone po kilku latach odpadną. Żadna chemia nie pomoże. Co najwyżej opóźni finał.

Wiem, że są tacy, którym jeszcze nie odpadły. Wszystko jeszcze przed Wami.

;)

 

Ojciec założył płytki na balkonie. Już dwadzieścia lat nie chcą odpaść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.