Skocz do zawartości

Wiązka od czujnika położenia wału


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj jadąc autostrada auto zgasło z nienacka jak bym przekrecił kluczyk. Po około godzinie udało mi sie odpalić auto . Stwierdziłem że winna jest kostka łacząca czujnik położenia wału z reszta instalacji bo po poruszeniu tym kablem  słychac było załaczanie przekaźnika przy kompie tak jak by cos nie łączyło ale w końcu auto odpaliło i dojechałem do domu. Dzis dokładnie sprawdziłem tą kostke i połaczenie od czujnika do kostki wszystko jest OK. Dopiero jak ruszam wiązka za silnikiem do której wchodzą kable od czujnika położenia wału to słychac przekaźnik i auto raz odpala raz nie.  Może mi ktos wskazac rozpisac gdzie dalej ida kable od czujnika połozenia wału i czy jest możliwość wymiany samego kabla od czujnika.  Nie chce pruć całej wiązki na pałe .  Może ktos ma gdzies walajacy sie ten odcinek wiązki to chetnie nabedę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ekranowany to zauwazylem i domniemam ze raczej nie ma opcji zeby go naprawic ? Tylko wymiana na nowy. Ewentualnie czy jest opcja ze ktorys z czujnikow przy przepustnicy moze dawac podobny objaw jak opisalem bo w tej wiazsce ida tez kable od tych czujnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez nie ;l ale on nie jest w całości ekranowany. Od czujnika do kostki jest w całości zalany, ekranowany i nie ma mozliwości jego rozebrania. W kostce i ok 5 cm za kostka wyglada to tak że jest 3 przewody biały i czerwony zwykły nie ekranowany i czarny grubszy (jakiś dziwny jak by ekranowany) . Te 3 przewody  wchodzą dopiero po ok 5 cm w jeden gruby czarny przewód taki sam jak od czujnika wiec domyslam sie że dopiero od tego odcinka jest ekranowany i własnie gdzies przy wejściu w ten czarny jest cos nie tak bo tylko jak ruszam w tym miejscu to przekaźnik cyka przed kostka i dalej w kierunku ecu przy ruszaniu już nic sie nie dzieje i jest OK. Tak sobie pomyślałem że jak 5 cm nie jest ekranowane i nic sie nie dzieje to jak bym rozciął jeszcze ze 2 cm to chyba nic by sie nie stało. Obawiam sie tylko o ten czarny czy w nim nie idzie np wiecej jak 1 żyła ? Wkurza mnie to bo dzis 2 razy stawałem bo auto zgasło i musiałem ruszac przewodami a obawiam sie ze nadejdzie taki dzien ze urwie sie całkiem i bedzie lipa w najmniej odpowiednim momencie. Ewentualnie może masz wiedze gdzie nabyc taki cały kabel od kostki do ECU bo szukałem na allegro ale nic takiego nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.