Skocz do zawartości

Dom z tzw. "senioratką" - posiada ktoś?


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planie wybudować dom z tzw. senioratką, czyli osobnym mieszkaniem z osobnym wejściem. Posiada może ktoś z was coś takiego? Szukam fajnych projektów, ewentualnie porad na co zwrócić uwagę przy wybieraniu projektu takiego domu.

 

Wymagania odnośnie senioratki: sypialnia, salon z aneksem, łazienka, parter.

 

Wymagania odnośnie domu: min. 3 sypialnie, salon z kuchnią, dwie łazienki.

 

Łączna powierzchnia domu ok 200m2, fajnie byłoby jakby był garaż.

 

Tak więc jak ktoś coś wie to zapraszam do dyskusji.

 

Ja znalazłem coś takiego np.

 

resize$915-915-1

 

https://www.extradom.pl/projekt-domu-bs-15-dwurodzinny-JGC1009?fbclid=IwAR0NOJq-RUEMPxemcg34GQQGcVwQ7sGTZejrHv3Em-zWkFn_A_wKW7yfAKY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad takim domem, ale chciałem mniejszy metraż. Niestety jak chcesz osobne wejście do osobnego lokalu metraż rośnie zastraszająco szybko. Odpuściłem, bo kiedy seniora zabraknie ja musiałbym utrzymywać te niewykorzystane metry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nigdy czegoś takiego nie miałem w planach, ale w to co bym szedł to dom, następnie garaż i mieszkanie dla seniora. Układ w tej kolejności, najlepiej tak posadowiony na działce, że po śmierci seniora można byłoby wydzielić osobne mieszkanie z kawałkiem działki i to sprzedać lub dla dorosłego dziecka jakby chciał mieszkać ze swoją rodziną obok rodziców.

No i wiadomo, każdy lokal na swoich licznikach.

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spad napisał:

Co prawda nigdy czegoś takiego nie miałem w planach, ale w to co bym szedł to dom, następnie garaż i mieszkanie dla seniora. Układ w tej kolejności, najlepiej tak posadowiony na działce, że po śmierci seniora można byłoby wydzielić osobne mieszkanie z kawałkiem działki i to sprzedać lub dla dorosłego dziecka jakby chciał mieszkać ze swoją rodziną obok rodziców.

No i wiadomo, każdy lokal na swoich licznikach.

 

To dodatkowe mieszkanie ma być dla mojej siostry, która odwiedza nas kilka razy w roku, więc nie przewiduję rychłej śmierci lokatora ;)

 

Jeśli chodzi o garaż to i tak wybuduję raczej osobny garaż bo chciałbym mieć przynajmniej trzy stanowiska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jerzy napisał:

To dodatkowe mieszkanie ma być dla mojej siostry, która odwiedza nas kilka razy w roku, więc nie przewiduję rychłej śmierci lokatora ;)

 

Hmm, to wg mnie to troche bez sensu ;] Będziesz to ogrzewal i utrzymywal przez caly rok, żeby siostra przenocowala kilka razy?

Taniej wyjdzie jej oplacic hotel ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jerzy napisał:

 

To dodatkowe mieszkanie ma być dla mojej siostry, która odwiedza nas kilka razy w roku, więc nie przewiduję rychłej śmierci lokatora ;)

 

Jeśli chodzi o garaż to i tak wybuduję raczej osobny garaż bo chciałbym mieć przynajmniej trzy stanowiska.

 

 

To pomyśl nad mieszkalnym poddaszem nad garażem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2019 o 14:19, Jerzy napisał:

 

Ona chce sfinansować połowę inwestycji ;)

 

może tak to wymyśl, żeby włączenie senioratki do domu było proste.  Nie znam projektów, ale widziałem kilka takich rzeczy. Np schody zewnętrzne /takie z kratek metalowych, ażurowa konstrukcja/ na piętro. A w domu zostawione miejsce na schodki typu rintall. Albo normalne drzwi, teraz zamurowane, a potem tylko pach i masz przejście.

 

Tak jak wymyślił K3 też fajnie, ale trzeba zapytać siostry czy się nie obrazi 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, volf6 napisał:

Senioratka i schody-idealne zestawienie;l

 

Primo- masz rację

drugie primo- jak doczytasz i zwrócisz uwagę na "tzw." to już nie masz racji

 

tak czy siak, Kolega podpytuje o koncepcje szerokopojęte na zasadzie "warto rozmawiać", więc nie bądź taki drobiazgowy 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

 

tak czy siak, Kolega podpytuje o koncepcje szerokopojęte na zasadzie "warto rozmawiać", więc nie bądź taki drobiazgowy 😱

 

Dokładnie, interesują mnie wszystkie opinie.

 

Ale niestety, dodatkowe mieszkanko musi być na parterze z powodów zdrowotnych ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 4.10.2019 o 11:14, Jerzy napisał:

Wymagania odnośnie senioratki: sypialnia, salon z aneksem, łazienka, parter.

od razu sprawdzaj, czy wygodna ta senioratka, bo jest duża szansa, że finalnie tam zamieszkasz. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maras77 napisał:

od razu sprawdzaj, czy wygodna ta senioratka, bo jest duża szansa, że finalnie tam zamieszkasz. :ok:

 

 

Ale żeś odgrzał kotleta :) Temat już nieaktualny, powstał jednak normalny dom jednorodzinny :) Na dzień dzisiejszy skończone pokrycie dachowe ;)

 

 

245207455_393697452469159_6091463956414098167_n.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 07:12, Jerzy napisał:

 

 

Ale żeś odgrzał kotleta :) Temat już nieaktualny, powstał jednak normalny dom jednorodzinny :) Na dzień dzisiejszy skończone pokrycie dachowe ;)

 

 

245207455_393697452469159_6091463956414098167_n.jpg

z tej perspektywy wygląda jak "dom w jabłonkach" z archonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SorenLorenson napisał:

z tej perspektywy wygląda jak "dom w jabłonkach" z archonu

 

Podobny projekt, ale bez "wad" Jabłonkowych ;)

 

https://www.dobredomy.pl/projekt/milaII/?gclid=Cj0KCQjwtrSLBhCLARIsACh6Rmi7ZWt6Lcj-iWFepDbTT8mjjyAxXDpS7mIbhzk74GkYAOXMF6kYayQaAu4-EALw_wcB

 

po przeróbkach

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jerzy napisał:

Faktycznie, dużo lepiej rozwiązana łazienka na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.