Skocz do zawartości

CEPIK policja i PJ


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

powodowany tym wątkiem https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/479157-kuriozum-okresowe-bk-vs-cepik-czyli-stacja-diagnostyczna-vs-policja/ takie moje przemyślenia na policyjne grzebanie w CEPIK .

 

Przypomnijcie sobie zamieszanie w przepisach o zatrzymaniu PJ za +50 w zabudowanym.

Pełno było podpowiedzi: "nie dawać blankietu do ręki to nic nie mogą zrobić" a policja twierdziła " wyślemy zawiadomienie do starosty a informacje i tak od razu wpiszemy do CEPIK i następna kontrola potraktuje Cię jak za jazdę bez uprawnień". A niby jakim to prawem jeśli to starosta jest właściwym organem uprawnionym do wydania takiej decyzji?

 

PJ nie trzeba wozić i co teraz? Oddając PJ na miejscu zaczynał biec termin 3-miesiące pomimo, że uprawomocnienie decyzji starosty to z reguły około 4 tyg od zdarzenia. Nie dam blankietu nie dlatego, że próbuje przykozaczyć tylko dlatego, że nie mam przy sobie i...... no właśnie ......... IMO zapis w CEPIK dokonany przez policjantów jest bezprawny   

Edytowane przez wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodowany tym wątkiem https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/479157-kuriozum-okresowe-bk-vs-cepik-czyli-stacja-diagnostyczna-vs-policja/ takie moje przemyślenia na policyjne grzebanie w CEPIK .
 
Przypomnijcie sobie zamieszanie w przepisach o zatrzymaniu PJ za +50 w zabudowanym.
Pełno było podpowiedzi: "nie dawać blankietu do ręki to nic nie mogą zrobić" a policja twierdziła " wyślemy zawiadomienie do starosty a informacje i tak od razu wpiszemy do CEPIK i następna kontrola potraktuje Cię jak za jazdę bez uprawnień". A niby jakim to prawem jeśli to starosta jest właściwym organem uprawnionym do wydania takiej decyzji?
 
PJ nie trzeba wozić i co teraz? Oddając PJ na miejscu zaczynał biec termin 3-miesiące pomimo, że uprawomocnienie decyzji starosty to z reguły około 4 tyg od zdarzenia. Nie dam blankietu nie dlatego, że próbuje przykozaczyć tylko dlatego, że nie mam przy sobie i...... no właśnie ......... IMO zapis w CEPIK dokonany przez policjantów jest bezprawny   
A od kiedy to nie trzeba wozić PJ? DR nie trzeba wozić, ale z tego co kojarzę to PJ nadal tak.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wilu napisał:

Pełno było podpowiedzi: "nie dawać blankietu do ręki to nic nie mogą zrobić" a policja twierdziła " wyślemy zawiadomienie do starosty a informacje i tak od razu wpiszemy do CEPIK i następna kontrola potraktuje Cię jak za jazdę bez uprawnień". A niby jakim to prawem jeśli to starosta jest właściwym organem uprawnionym do wydania takiej decyzji?

 

Pewnie dlatego, ze starosta nie decyduje czy zabrać, tylko po prostu musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A od kiedy to nie trzeba wozić PJ? DR nie trzeba wozić, ale z tego co kojarzę to PJ nadal tak.




Mozliwe. Nie sledze zmian w przepisach a byly zapowiedzi, że PJ tez bedzie elektroniczne.
Tak czy owak w sprawach PJ policja grzebie w CEPiK wbrew kompetencjom moim zdaniem. A moze tylko straszy kierowców?

Wysłane z mojego HTC U11 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pewnie dlatego, ze starosta nie decyduje czy zabrać, tylko po prostu musi...
Musi, ale jednak to on jest organem ktory wydaje prawomocną decyzje a nie policja. Po przemieleniu papierkologii wpisuje zakaz w CEPiK nawet jesli nie oddam PJ. Ale nie wczesniej.

Wysłane z mojego HTC U11 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wilu napisał:

Musi, ale jednak to on jest organem ktory wydaje prawomocną decyzje a nie policja. Po przemieleniu papierkologii wpisuje zakaz w CEPiK nawet jesli nie oddam PJ. Ale nie wczesniej.

Wysłane z mojego HTC U11 plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Według przepisów to policjant zatrzymuje PJ jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

 

Według przepisów to policjant zatrzymuje PJ jednak...

 

Zatrzymuje DOKUMENT potwierdzający uprawniania. Tak samo jak złodziej zabierający Ci na ulicy portfel.

 

Z ta drobna różnica, że Policjant dodatkowo powinien wypełnić papiery i pod normować organ wydający o zaistniałej sytuacji.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega przerabia taki temat - na początku czerwca zatrzymano mu prawo jazdy za 50+. Policjant wydał pokwitowanie i powiedział, że nic więcej nie musi robić. Pod koniec sierpnia zadzwonił do WK z pytaniem jak może odebrać dokument. Powiedziano mu, że na razie to oni nie mają jakiegoś jego wniosku o zatrzymanie tego prawa jazdy, o którym informowano go pocztowo. Oczywiście niczego nie dostał, więc zaczął drążyć gdzie utknęła przesyłka.

Musiał osobiście iść do naczelnika WK, który podał mu numer listu poleconego, potem osobiście stawił się u naczelnika poczty, gdzie się dowiedział, że przesyłka zaginęła.

Pisał jakieś odwołanie do WK, ale kupa... Złożył zaległy wniosek i czeka kolejne 3 miesiące, aż oddadzą mu prawo jazdy.

Dla mnie to jest patologia.

Edytowane przez OPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, OPAL napisał:

Kolega przerabia taki temat - na początku czerwca zatrzymano mu prawo jazdy za 50+. Policjant wydał pokwitowanie i powiedział, że nic więcej nie musi robić. Pod koniec sierpnia zadzwonił do WK z pytaniem jak może odebrać dokument. Powiedziano mu, że na razie to oni nie mają jakiegoś jego wniosku o zatrzymanie tego prawa jazdy, o którym informowano go pocztowo. Oczywiście niczego nie dostał, więc zaczął drążyć gdzie utknęła przesyłka.

Musiał osobiście iść do naczelnika WK, który podał mu numer listu poleconego, potem osobiście stawił się u naczelnika poczty, gdzie się dowiedział, że przesyłka zaginęła.

Pisał jakieś odwołanie do WK, ale kupa... Złożył zaległy wniosek i czeka kolejne 3 miesiące, aż oddadzą mu prawo jazdy.

Dla mnie to jest patologia.

 

a potrzebuje tego papierka ?

kontrola w pl to raz na 5 lat jest srednio i to jak przekraczasz predkosc, jak zgodnie z przepisami to NIGDY!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OPAL napisał:

Kolega przerabia taki temat - na początku czerwca zatrzymano mu prawo jazdy za 50+. Policjant wydał pokwitowanie i powiedział, że nic więcej nie musi robić. Pod koniec sierpnia zadzwonił do WK z pytaniem jak może odebrać dokument. Powiedziano mu, że na razie to oni nie mają jakiegoś jego wniosku o zatrzymanie tego prawa jazdy, o którym informowano go pocztowo. Oczywiście niczego nie dostał, więc zaczął drążyć gdzie utknęła przesyłka.

Musiał osobiście iść do naczelnika WK, który podał mu numer listu poleconego, potem osobiście stawił się u naczelnika poczty, gdzie się dowiedział, że przesyłka zaginęła.

Pisał jakieś odwołanie do WK, ale kupa... Złożył zaległy wniosek i czeka kolejne 3 miesiące, aż oddadzą mu prawo jazdy.

Dla mnie to jest patologia.

 

Jaki wniosek? Nic nie rozumiem z tego co napisaleś.

 

Jeśli zdał blankiet na miejscu wykroczenia to 3 miesiące i PJ do odbioru. Cała papierkologia to formalność. Policjant odsyła blankiet do WK. Naczelnik pisze pismo z informacją o wniosku policji i możliwoścą ustosunkowania się do niego (możesz, ale to nic nie da) po ustawowym terminie dostajesz decyzję i informacje o możliwości odwołania do SKO (możesz, ale to nic nie da). Wszystko to dzieje się w obrębie tych trzech miesięcy a termin leci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wilu napisał:

 

Jaki wniosek? Nic nie rozumiem z tego co napisaleś.

 

 

Już edytowałem, bo dopytałem go dokładnie jak to było:

Nie miał ze sobą fizycznie dokumentu, więc zapytał policjanta czy ma coś w związku z tym robić (oczywiście zapłacił mandat za brak prawka). Policjant stwierdził, że nic ma nie robić.

Potem była sprawa z niedostarczonym pismem i przez to nie jeździ przez pół roku.

 

To że oddałby fizycznie dokument i tak nie uniemożliwiłoby mu jazdy. Jedyna możliwość zweryfikowania zatrzymania prawa jazdy to kontrola Policji. Policja przy kontroli i tak sprawdza czy prawko jest ważne, nawet jeśli się je posada przy tyłku.

Więc co za róznica czy odda się fizycznie kwit, czy nie?

Edytowane przez OPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OPAL napisał:

 

Już edytowałem, bo dopytałem go dokładnie jak to było:

Nie miał ze sobą fizycznie dokumentu, więc zapytał policjanta czy ma coś w związku z tym robić (oczywiście zapłacił mandat za brak prawka). Policjant stwierdził, że nic ma nie robić.

Potem była sprawa z niedostarczonym pismem i przez to nie jeździ przez pół roku.

 

To że oddałby fizycznie dokument i tak nie uniemożliwiłoby mu jazdy. Jedyna możliwość zweryfikowania zatrzymania prawa jazdy to kontrola Policji. Policja przy kontroli i tak sprawdza czy prawko jest ważne, nawet jeśli się je posada przy tyłku.

Więc co za róznica czy odda się fizycznie kwit, czy nie?

 

OK jasne i o tym pisałem. Jeśli nie oddasz PJ na miejscu to czas biegnie dopiero od fizycznego zdania blankietu do urzędu. Jeśl policja nie zatrzyma PJ a wpisze info do CEPIK (IMO nie ma do tego prawa w takiej sytuacji) to przy następnej kontroli gość mimo, że blankiet ma to jest traktowany jak bez i zwiększają mu do 6-mc.

 

A to takie proste do rozwiązania

-oddajesz na miejscu 3-miesiące

- oddajesz do urzędu po pierwszym wezwaniu i od tego 3-m-ce

-oddajesz po uprawomocnieniu i od tego 3-miesiące

-olewasz urząd i nie oddajesz mimo prawomocnej decyzji (bo dopiero prawomocna decyzja daje podstawy do adnotacji w CEPIK jeśli delikwent się opiera) i wtedy masz zakaz nawet z blankietem a czas 3 miesięcy liczy się dopiero od zdania blankietu (to tak dodatkowa dolegliwość dla cwaniaków)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.