Skocz do zawartości

Omnires czy Grohe


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Chalek napisał:

Macie jakieś własne doświadczenia?

Po prostu Niemcy wypuścili sporo marketowych serii, które są niewiele lepsze od baterii ze sklepu na L.

Ale nawet one dają radę. Mam kilka od 5-6 lat i pracują jak nowe, chrom się nie wyciera. Jedyne co jest słabe to nietypowe wężyki. W razie: "W" jest problem bo nie kupisz takich w sklepie za rogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie uwierzyć w to co Joki napisał, zakup w salonie łazienek może zapewnić lepszą jakość niż zakup tej samej baterii w markecie.

Bardzo wielu producentów się podłożyło dla sieci marketów niestety.

Ja u siebie świadomie wybrałem chińszczyzne czyli firmę kohlman, po roku bez zastrzeżeń, sprawiają wrażenie bardzo porządnych.

Jak Ci zależy na jakości to jeszcze masz Tres i Kludi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wpływa na cenę - począwszy od rodzaju stopu mosiądzu użytego do produkcji korpusu (a czasem nawet nie ma mosiądzu - chodzi chociażby o zawartość metali ciężkich) skończywszy ba powłokach i częściach typu głowice. Oczywiście na końcu jest jeszcze „design” dla wymagających. 

 

korpusy typu Leed free (najwyższe obostrzenia) maja w EU tylko THG, Dornbracht, częściowo Graff (kolekcje na US) i Fantini 

 

w temacie Omnires może się wypowie kompetentny Tomasz ;]  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Chalek napisał:

Hi,

 

Są tacy co twierdzą że Grohe/Hansgrohe to już nie to samo co kiedyś tylko zwykła marketowka.

Twierdzą przy tym że np Omnires jest lepszy/porównywalny.

 

Macie jakieś własne doświadczenia?

W całym domu mam Grohe i jestem zadowolony, w mieszkaniu przez 10 lat też miałem Grohe a gdzie nie miałem to po 2 latach problemów wymieniłem na Grohe :).

Jedną mam kupioną w markecie i nie widzę różnicy, nawet się kiedyś pytałem w serwisie czy różnią się jakości, oni też nie widzieli :phi:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hansgorhe i Grohe to dla mnie odpowiednia jakość. Osobiście nie mam porównaniu z Omires, podobnie jak @sherif miałem te baterie przez 10 lat i nie szukałem za bardzo innych mimo, że kosztują swoje. Umywalkowe i wannową wziąłem z kludi bo były wyraźnie tańsze a liczę że nie dużo gorsze, niektórzy mówią że nawet lepsze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 rok baterię Omniresa na umywalce i termostatyczną w prysznicu i zero problemów ALE! Kupiłem teraz 2x umywalkową i termostatyczną  do drugiej łazienki i jest coś nie halo. Strasznie ciężko się nimi operuje a jak już leci gorąca woda to jakby coś w nich twardniało, że aż skrzypią. Muszę to zareklamować bo to nie powinno tak wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarzab11 napisał:

Mam 5 rok baterię Omniresa na umywalce i termostatyczną w prysznicu i zero problemów ALE! Kupiłem teraz 2x umywalkową i termostatyczną  do drugiej łazienki i jest coś nie halo. Strasznie ciężko się nimi operuje a jak już leci gorąca woda to jakby coś w nich twardniało, że aż skrzypią. Muszę to zareklamować bo to nie powinno tak wyglądać.

Jaką masz temp na zasilaniu termostatycznej ?

Ja myślałem, ze z Grohe jest coś nie halo, bo czasami woda była  zimna, temp zasilania do 44C. Napisałem do serwisu i mi odpisali, że musi być min 55C :bzik:. Zwiększyłem trochę temp i jest ok. Ciekaw jestem czy tylko Grohe ma takie mało ekonomiczne wymagania :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał:

Jaką masz temp na zasilaniu termostatycznej ?

Ja myślałem, ze z Grohe jest coś nie halo, bo czasami woda była  zimna, temp zasilania do 44C. Napisałem do serwisu i mi odpisali, że musi być min 55C :bzik:. Zwiększyłem trochę temp i jest ok. Ciekaw jestem czy tylko Grohe ma takie mało ekonomiczne wymagania :hmm:

To mnie zaskoczyłeś. Mam jakieś 45 stopni na cwu. U mnie im bardziej gorąca woda tym gorzej porusza się uchwytem od baterii do uruchamiania wody. Mam wrażenie, że to z czasem się wyrabia bo druga bateria działa jakby ok. :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jarzab11 napisał:

To mnie zaskoczyłeś. Mam jakieś 45 stopni na cwu. U mnie im bardziej gorąca woda tym gorzej porusza się uchwytem od baterii do uruchamiania wody. Mam wrażenie, że to z czasem się wyrabia bo druga bateria działa jakby ok. :nie_wiem:

Też mam 45C i umnie bardzo luźno działa, ale jak woda zejdzie do 41C (załącza się kocioł) to czasem źle miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 13.10.2019 o 16:59, 62545tomasz napisał:

jarząb przed reklamacją sprawdź czy masz zaworki z filtrem przy umywalkowych by Cię serwisant nie skasował za ich brak

reklamuj

tak nie powinno być

 

Powiem szczerze, że nie pamiętam czy wkładałem tam jakieś filterki przy montażu, ale serwisant z Omniresa, przyszedł i wymienił same głowice w bateriach umywalkowych. Chodzą leciutko teraz, natomiast coś jest nie halo bo przyznał że to jakiś masowy problem i bez gadania wymieniają właśnie głowice. 

 

PS. filterki na pewno były przy baterii termostatycznej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.