Jump to content
Chalek

Omnires czy Grohe

Recommended Posts

Hi,

Są tacy co twierdzą że Grohe/Hansgrohe to już nie to samo co kiedyś tylko zwykła marketowka.

Twierdzą przy tym że np Omnires jest lepszy/porównywalny.

Macie jakieś własne doświadczenia?

2 godziny temu, Chalek napisał:

Po prostu Niemcy wypuścili sporo marketowych serii, które są niewiele lepsze od baterii ze sklepu na L.

Ale nawet one dają radę. Mam kilka od 5-6 lat i pracują jak nowe, chrom się nie wyciera. Jedyne co jest słabe to nietypowe wężyki. W razie: "W" jest problem bo nie kupisz takich w sklepie za rogiem.

Jestem w stanie uwierzyć w to co Joki napisał, zakup w salonie łazienek może zapewnić lepszą jakość niż zakup tej samej baterii w markecie.

Bardzo wielu producentów się podłożyło dla sieci marketów niestety.

Ja u siebie świadomie wybrałem chińszczyzne czyli firmę kohlman, po roku bez zastrzeżeń, sprawiają wrażenie bardzo porządnych.

Jak Ci zależy na jakości to jeszcze masz Tres i Kludi

Wszystko wpływa na cenę - począwszy od rodzaju stopu mosiądzu użytego do produkcji korpusu (a czasem nawet nie ma mosiądzu - chodzi chociażby o zawartość metali ciężkich) skończywszy ba powłokach i częściach typu głowice. Oczywiście na końcu jest jeszcze „design” dla wymagających. 

korpusy typu Leed free (najwyższe obostrzenia) maja w EU tylko THG, Dornbracht, częściowo Graff (kolekcje na US) i Fantini 

w temacie Omnires może się wypowie kompetentny Tomasz ;]  

• Like 1

17 godzin temu, Chalek napisał:

Hi,

Są tacy co twierdzą że Grohe/Hansgrohe to już nie to samo co kiedyś tylko zwykła marketowka.

Twierdzą przy tym że np Omnires jest lepszy/porównywalny.

W całym domu mam Grohe i jestem zadowolony, w mieszkaniu przez 10 lat też miałem Grohe a gdzie nie miałem to po 2 latach problemów wymieniłem na Grohe :).

Jedną mam kupioną w markecie i nie widzę różnicy, nawet się kiedyś pytałem w serwisie czy różnią się jakości, oni też nie widzieli :phi:.

@Chorzyn a myślisz skąd moje pytanie o porównanie Omni z Grohe 😁

Wg Tomasza jeden pies a ja mam wątpliwości 😁

• Like 1

1 godzinę temu, Chalek napisał:

@Chorzyn a myślisz skąd moje pytanie o porównanie Omni z Grohe 😁

Wg Tomasza jeden pies a ja mam wątpliwości 😁

Podzielam jego zdanie ;] ale chciałem być dyplomatyczny ;]  

qp Fantini ;] 

• Like 1
  • Haha 1

Hansgorhe i Grohe to dla mnie odpowiednia jakość. Osobiście nie mam porównaniu z Omires, podobnie jak @sherif miałem te baterie przez 10 lat i nie szukałem za bardzo innych mimo, że kosztują swoje. Umywalkowe i wannową wziąłem z kludi bo były wyraźnie tańsze a liczę że nie dużo gorsze, niektórzy mówią że nawet lepsze ;]

Mam 7 rok omniresa (bateria poddtynkowa prysznicowa), zero problemów, wszystko dziala, nic nie schodzi, glowica wyjmowalna.

2 godziny temu, Pado napisał:

Mam 7 rok omniresa (bateria poddtynkowa prysznicowa), zero problemów, wszystko dziala, nic nie schodzi, glowica wyjmowalna.

BTW Masz termostatyczną ?

6 minut temu, sherif napisał:

BTW Masz termostatyczną ?

Nie

Mam 5 rok baterię Omniresa na umywalce i termostatyczną w prysznicu i zero problemów ALE! Kupiłem teraz 2x umywalkową i termostatyczną  do drugiej łazienki i jest coś nie halo. Strasznie ciężko się nimi operuje a jak już leci gorąca woda to jakby coś w nich twardniało, że aż skrzypią. Muszę to zareklamować bo to nie powinno tak wyglądać.

10 albo nawet 11 lat mam Kludi... nic nigdy się nie zepsuło... chrom tez na miejscu.

Godzinę temu, jarzab11 napisał:

Mam 5 rok baterię Omniresa na umywalce i termostatyczną w prysznicu i zero problemów ALE! Kupiłem teraz 2x umywalkową i termostatyczną  do drugiej łazienki i jest coś nie halo. Strasznie ciężko się nimi operuje a jak już leci gorąca woda to jakby coś w nich twardniało, że aż skrzypią. Muszę to zareklamować bo to nie powinno tak wyglądać.

Jaką masz temp na zasilaniu termostatycznej ?

Ja myślałem, ze z Grohe jest coś nie halo, bo czasami woda była  zimna, temp zasilania do 44C. Napisałem do serwisu i mi odpisali, że musi być min 55C :bzik:. Zwiększyłem trochę temp i jest ok. Ciekaw jestem czy tylko Grohe ma takie mało ekonomiczne wymagania :hmm:

5 godzin temu, sherif napisał:

Jaką masz temp na zasilaniu termostatycznej ?

Ja myślałem, ze z Grohe jest coś nie halo, bo czasami woda była  zimna, temp zasilania do 44C. Napisałem do serwisu i mi odpisali, że musi być min 55C :bzik:. Zwiększyłem trochę temp i jest ok. Ciekaw jestem czy tylko Grohe ma takie mało ekonomiczne wymagania :hmm:

To mnie zaskoczyłeś. Mam jakieś 45 stopni na cwu. U mnie im bardziej gorąca woda tym gorzej porusza się uchwytem od baterii do uruchamiania wody. Mam wrażenie, że to z czasem się wyrabia bo druga bateria działa jakby ok. :nie_wiem:

13 godzin temu, jarzab11 napisał:

To mnie zaskoczyłeś. Mam jakieś 45 stopni na cwu. U mnie im bardziej gorąca woda tym gorzej porusza się uchwytem od baterii do uruchamiania wody. Mam wrażenie, że to z czasem się wyrabia bo druga bateria działa jakby ok. :nie_wiem:

Też mam 45C i umnie bardzo luźno działa, ale jak woda zejdzie do 41C (załącza się kocioł) to czasem źle miesza.

jarząb przed reklamacją sprawdź czy masz zaworki z filtrem przy umywalkowych by Cię serwisant nie skasował za ich brak

reklamuj

tak nie powinno być

Dnia 13.10.2019 o 16:59, 62545tomasz napisał:

jarząb przed reklamacją sprawdź czy masz zaworki z filtrem przy umywalkowych by Cię serwisant nie skasował za ich brak

reklamuj

tak nie powinno być

Powiem szczerze, że nie pamiętam czy wkładałem tam jakieś filterki przy montażu, ale serwisant z Omniresa, przyszedł i wymienił same głowice w bateriach umywalkowych. Chodzą leciutko teraz, natomiast coś jest nie halo bo przyznał że to jakiś masowy problem i bez gadania wymieniają właśnie głowice. 

PS. filterki na pewno były przy baterii termostatycznej ;]

już po temacie;)

rozwiązaliśmy sprawę...

Pewnie Piotrek u Ciebie był;)

taki szczupły, czarne włosy;)