Skocz do zawartości

StayHold - stopery do bagażnika...


K3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam gumową matę rezaw więc nigdzie nie "przykleję" takich stoperów.

Na drobnicę używam natomiast organizerów przyczepionych na rzepy do oparcia kanapy.

W razie potrzeby biorę w sklepie pudło tekturowe i działa (używam go następnie jako śmietnik w garażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakości plastikowa skrzynka kosztuje 25zł, świetnie unieruchamia, można bezpiecznie stawiać jedną na drugą oraz daje możliwość zaniesienia w niej zakupów do domu. Ten stayhold to dobry chyba tylko dla kogoś, kto jeszcze nie odkrył skrzynek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K3 napisał:

 

Używa ktoś? Sprawdza się to, czy raczej badziew?

ja mam stayhold różne rozmiary i kolory (czymś tam się różnią)...

polecam

mniejsze były nawet za dobrą kasę do kupienia na https://aliexpress.com 

skrzynka bez niczego też potrafi latać po bagażniku a właśnie taką małą skrzyneczkę trzyma mi jeden z tych większych stayholdów, mniejsze przepinam wedle potrzeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego rozwiązania i nie czuję potrzeby. Wygląda na przemyślane... ale czy niezbędne?

Gumowa wycieraczka, linka elastyczna i nigdy mi nic nie latało.

Niedawno od współpracującej firmy dostałem gadżet reklamowy - torbę z gumy (trochę przypomina Obag - jak nie wiecie co, to zapytajcie swoich :piekna:) i to jest bardzo dobre - torba sama z siebie się nie ślizga, można jej użyć jako klin do cięższych przedmiotów, można do niej wsadzić drobiazgi typu ręczniki papierowe, odmrażacz, reklamówki, a przy tym zajmuje mało miejsca. Skrzynkę miałem, ale pogoniłem, bo była problematyczna jak trzeba było nagle coś większego przewieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

 

Pytanie: podawane wymiary to rozmiar siatki, czy rozpiętość haczyków?

Myślę że rozmiar w spoczynku, rozmiar wg mnie uniwersalny. Karabinki na końcach są podlej jakości, więc od razu kup sobie metalowe za parę groszy na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, K3 napisał:

Ja mogę kupić taki zestaw za 80PLN...

Mam taki jeden większy, pomarańczowy- jak na filmie, z dodatkowym paskiem. Używam stale, polecam. Szczególnie skuteczny, gdy taki "płotek" jest przystawiony zabezpieczanym przedmiotem. Ten zestaw za 80 jak najbardziej warty zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujekcybul napisał:

Siatke se kup. Kila ma uchwyty jak mialem proceeda to uzywalem siatki i nic nie latalo.

A może lepiej kupić Porsche 911 - tam tez niewiele bedzie latało...

edit

Bije się w pierś za powyższy komentarz.... zamieszało mi się że to watek na HP....

... ale żeby nie było ... to mam  w swifcie mały bagażnik i  jak załaduje duże zakupy to nic nie lata ;)

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujekcybul napisał:

Siatke se kup. Kila ma uchwyty jak mialem proceeda to uzywalem siatki i nic nie latalo.

Zależy, czy ma "gruz" nie latać, czy pojedynczy przedmiot nie przewracać. Do zabezpieczenia doniczki z rośliną siatka się nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, wujekcybul napisał:

Doniczke klade na wycieraczce z tylu i dopycham fotelem.

Z tyłu to ludzie siedzą... 😉

 

12 godzin temu, technix napisał:

Fajne to, ale pod warunkiem, że nie ma się dodatkowej maty na wykładzinie w bagażniku

To nie jest mocowane "na rzepa", więc nie widzę związku- matę mam i jest śliska. A stoper działa.

Zresztą główną ideą tego wynalazku jest zabezpieczenie przed przewracaniem się a nie przed przesuwaniem.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wasylek napisał:

To nie jest mocowane "na rzepa", więc nie widzę związku- matę mam i jest śliska. A stoper działa.

 

Jak nie na rzepa??

 

DSC_0141.JPG

 

 

Godzinę temu, technix napisał:

Czyli na macie rezw plast będzie jeździć

 

Jest też wersja z kolcami ponoć, i ma działać na matach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2019 o 16:15, Igorek napisał:

Dobrej jakości plastikowa skrzynka kosztuje 25zł, świetnie unieruchamia, można bezpiecznie stawiać jedną na drugą oraz daje możliwość zaniesienia w niej zakupów do domu. Ten stayhold to dobry chyba tylko dla kogoś, kto jeszcze nie odkrył skrzynek.

 

ja właśnie stayholdem blokowałem skrzynki żeby nie latały po bagażniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

Jak nie na rzepa??

...

Jest też wersja z kolcami ponoć, i ma działać na matach...

Faktycznie. Pisałem o swoim - ja mam pomarańczowy i tam nie ma rzepa, są kolce. I na gumopodobnej wkładce bagażnika się sprawdza.

Jak ktoś ma tylko tekstylną, fabryczną wykładzinę w bagażniku to jak najbardziej te z rzepem się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2019 o 15:36, delco napisał:

A może lepiej kupić Porsche 911 - tam tez niewiele bedzie latało...

edit

Bije się w pierś za powyższy komentarz.... zamieszało mi się że to watek na HP....

... ale żeby nie było ... to mam  w swifcie mały bagażnik i  jak załaduje duże zakupy to nic nie lata ;)

 

No tak, ale to żadne rozwiązanie - nie będę swifta w bagażniku woził ;l

 

Poważniej - znajomy na te stayholdery, niby nie narzeka, ale ja w jednym mam siatkę +skrzynkę (taką jak @grogi pokazał), w drugim czasem skrzynkę. Nad tymi  stoperami się zastanawiałem, ale przy rzepach to tylko w jednym - w drugim mam dodatkową "gumianą" wykładzinę, więc to nie jest rozwiązanie. Miałem dodatkowo "dywanową", ale stłukła mi się duża butelka zagęszczonego soku malinowego i odeszła w niebyt + pranie właściwej. Jak działają te 'kolcowe' stopery?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2019 o 21:34, futrzak napisał:

Jak działają te 'kolcowe' stopery?

Dnia 13.10.2019 o 10:32, Elephant napisał:

Ale jak z kolcami? Kolce się wbijają w gumową matę?

No jakoś tam się wbijają, pod warunkiem, że zabezpieczany towar stoi na tej "stopce" i jest dostatecznie ciężki.

pol_pl_ORGANIZER-STAYHOLD-RUBBER-MEDIUM-

 

 

Wersje z kolcami sprawdzają się najlepiej w tego typu konfiguracji:

pol_pl_ORGANIZER-STAYHOLD-SIDEKICK-4710_

 

Jednak dla mnie główne zastosowanie to nie zabezpieczenie przed przesuwaniem a przed przewracaniem się przedmiotu (roślina w doniczce, naczynie, wiaderko z farbą itp.)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.