Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC i UFG


kox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i jak narazie agenci z którymi się kontaktowałem nie znaleźli sposobu by mi pomóc.

 

Kupiłem samochód 22 września, ex właściciel poinformował mnie, że OC jest wykupione i opłacone na kwartał "do przodu". Przyjąłem do wiadomości. Schowałem dokumenty i zapomniałem o temacie.

 

W zeszłym tygodniu przyszło pismo z AXA że proszą o kontakt w związku z zakupem samochodu bla bla bla . Pismo na półke, w pracy kłopoty, dziś dopiero wróciłem do tematu i po telefonie do AXA okazuje, się że nie mam OC. I jestem dłużnikiem wg UFG. Pytam o co chodzi, okazuje się, że nowa polisa obowiązywała od 23 września. Ja samochód kupiłem 22 i ona niestety nie mogła "przejść" na mnie , ex właściciel dostał zwrot za polisę przekazem do domu w dniu dzisiejszym.

 

AXA spuściła go na drzewo, bo to nie ich sprawa bo ja nie opłaciłem i jestem bandytą. Telefon do UFG i straszą mnie karą 4250zł za brak OC "i nie ma innej możliwości wyjścia z tej sytuacji".

 

Wiem, że można by zmienić datę na umowie, ale umowa została zeskanowana i foto wysłane do AXA oraz w urzędzie miejskim zgłoszona sprzedaż w dniu 22 września.

 

Ma ktoś pomysł jak temat ugryźć? Mam kwit starego ubezpieczenia i nowego  które jest nieważne jak się okazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, rwIcIk napisał:

Jaki zwrot?

Jak kupiłeś auto 22 z polisą ważną do 23 września?

 

 

Nowa polisa obowiazywala od 23 września... Wiec wygląda na to, ze @kox kupil auto ze stara polisa w ostatnim dniu waznosci.

Sprzedajacy nowa polise wypowiedział, bo zasadniczo jeszcze nie zaczela obowiazywac.

Jeśli dobrze rozumiem, to niestety nic się chyba tutaj nie wymyśli a sprzedawca to zwyklu "uj" :no:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem 22.09 polisa była ważna do 22.09 i w dowodzie dostałem kwit polisy od 23.09 z informacją, że jest opłacony.

 

Nie miałem ani ja ani sprzedawca świadomości, ze sprzedaż w ostatnim dniu obowiązywania ubezpieczenia nie przenosi ubezpieczenia na nowego właściciela tylko z dnia na dzień jestem udupiony.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

 

Nowa polisa obowiazywala od 23 września... Wiec wygląda na to, ze @kox kupil auto ze stara polisa w ostatnim dniu waznosci.

Sprzedajacy nowa polise wypowiedział, bo zasadniczo jeszcze nie zaczela obowiazywac.

Jeśli dobrze rozumiem, to niestety nic się chyba tutaj nie wymyśli a sprzedawca to zwyklu "uj" :no:

Sprzedawca ( kolega z 30 letnim stażem) nie zrobił tego świadomie. On zgłosił w urzędzie zbycie auta i w ubezpieczalni to samo . Nie miał świadomości tego że tak to działa.

 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kox napisał:

Sprzedawca ( kolega z 30 letnim stażem) nie zrobił tego świadomie. On zgłosił w urzędzie zbycie auta i w ubezpieczalni to samo . Nie miał świadomości tego że tak to działa.

 

 

No to mocno niefartowna akcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Nie da się tego opisać, że w sumie nieświadomy zbieg okoliczności, by dostać mniejszą karę?

Pewnie ustawa nie przewiduje?

 

BTW: okazało się, że nie da się też wypowiedzieć umowy na przyszłe OC, o które niedawno pytałem w innym wątku bo też ustawa nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rwIcIk napisał:

Nie da się tego opisać, że w sumie nieświadomy zbieg okoliczności, by dostać mniejszą karę?

miły pan na infolini UFG  - chyba wyrwany z letargu moim telefonem, powiedział ze sprawa jest jasna i nalezy mi się kara . Nie ma okoliczności łagodzących, ani nic takiego jak "czynny żal"

18 minut temu, Maciej__ napisał:

 

No to mocno niefartowna akcja...

bardzo szczególnie, ze Krzysiu opłacił ubezpieczenie na kwartał do przodu kilka dni przed podpisaniem umowy - o czym mnie informował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kox napisał:

Samochód kupiłem 22.09 polisa była ważna do 22.09 i w dowodzie dostałem kwit polisy od 23.09 z informacją, że jest opłacony.

 

Nie miałem ani ja ani sprzedawca świadomości, ze sprzedaż w ostatnim dniu obowiązywania ubezpieczenia nie przenosi ubezpieczenia na nowego właściciela tylko z dnia na dzień jestem udupiony.

Tak niestety jest od jakiegoś czasu. Polisy nie przechodzą na nowego właściciela z automatu.

https://ubezpieczamy-auto.pl/odwolanie-od-kary-za-brak-oc-kiedy-i-jak-zlozyc/

 

Niefartowny zbieg zdarzeń i okoliczności 😬

 

A nie pomyliliście się przypadkiem z datą na umowie?

Myślałem, że 23 była transakcja 🤔😉

 

 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mrBEAN napisał:

Tak niestety jest od jakiegoś czasu. Polisy nie przechodzą na nowego właściciela z automatu.

https://ubezpieczamy-auto.pl/odwolanie-od-kary-za-brak-oc-kiedy-i-jak-zlozyc/

 

Niefartowny zbieg zdarzeń i okoliczności 😬

 

A nie pomyliliście się przypadkiem z datą na umowie?

Myślałem, że 23 była transakcja 🤔😉

 

 

Oczywiście że się pomylilismy, ale z błędną data została już złożona w urzędzie miejskim i skan wysłany do ubezpieczalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kox napisał:

Oczywiście że się pomylilismy, ale z błędną data została już złożona w urzędzie miejskim i skan wysłany do ubezpieczalni

Myślę, że warto spróbować poinformować ich o pomyłce i zapytać co w związku z tym. Bo fizyczne przekazanie pojazdu było 23. Kto pyta i próbuje nie błądzi, ponoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i jak narazie agenci z którymi się kontaktowałem nie znaleźli sposobu by mi pomóc.
 
Kupiłem samochód 22 września, ex właściciel poinformował mnie, że OC jest wykupione i opłacone na kwartał "do przodu". Przyjąłem do wiadomości. Schowałem dokumenty i zapomniałem o temacie.
 
W zeszłym tygodniu przyszło pismo z AXA że proszą o kontakt w związku z zakupem samochodu bla bla bla . Pismo na półke, w pracy kłopoty, dziś dopiero wróciłem do tematu i po telefonie do AXA okazuje, się że nie mam OC. I jestem dłużnikiem wg UFG. Pytam o co chodzi, okazuje się, że nowa polisa obowiązywała od 23 września. Ja samochód kupiłem 22 i ona niestety nie mogła "przejść" na mnie , ex właściciel dostał zwrot za polisę przekazem do domu w dniu dzisiejszym.
 
AXA spuściła go na drzewo, bo to nie ich sprawa bo ja nie opłaciłem i jestem bandytą. Telefon do UFG i straszą mnie karą 4250zł za brak OC "i nie ma innej możliwości wyjścia z tej sytuacji".
 
Wiem, że można by zmienić datę na umowie, ale umowa została zeskanowana i foto wysłane do AXA oraz w urzędzie miejskim zgłoszona sprzedaż w dniu 22 września.
 
Ma ktoś pomysł jak temat ugryźć? Mam kwit starego ubezpieczenia i nowego  które jest nieważne jak się okazuje.
Pisze na szybko z głowy bez patrzenia w ustawę o OC. Ale jak dobrze pamiętam polisa OC wg ustawy powinna w momencie sprzedaży być ważna jeszcze min. miesiąc. Bo nowy nabywca zawsze ma miesiąc na decyzję co dalej z OC po zbywcy. Spróbuj w tym kierunku iść, że AXA nie powinna wypowiedzieć w takiej sytuacji OC, ponieważ nie było ustawowego miesiąca. Sprawdź to i z tym uderzaj do AXY.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kox napisał:

Pytam o co chodzi, okazuje się, że nowa polisa obowiązywała od 23 września. Ja samochód kupiłem 22 i ona niestety nie mogła "przejść" na mnie

 

Udałbym się w takiej sytuacji do kancelarii prawnej, bo może ma tu znaczenie ciągłość polisy OC i zapisy art. 39 Ustawy dotyczące rozpoczęcia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Możliwe, że ostatecznie Sąd będzie miał inne zdanie niż AXA. Argumentem może być, że sprzedający dołożył wszelkiej staranności aby pojazd był ubezpieczony.

Edytowane przez shapyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał:

 

Tego ustawa też nie przewiduje.

Wysokość kary jest zależna tylko od długośći przerwy w OC

https://www.ufg.pl/UCMServlet3/ucmservlet3?dDocName=UCM_UFG_009130

 

a ten wzór na samym dole?

tam też są ludzie, jak się ładnie opisze temat to moze umorzą, przynajmniej część 4,5 koła to trochę dużo...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shapyr napisał:

 

Udałbym się w takiej sytuacji do kancelarii prawnej, bo może ma tu znaczenie ciągłość polisy OC i zapisy art. 39 Ustawy dotyczące rozpoczęcia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Możliwe, że ostatecznie Sąd będzie miał inne zdanie niż AXA. Argumentem może być, że sprzedający dołożył wszelkiej staranności aby pojazd był ubezpieczony.

Z9bacze co kolega wykmini z tego, ale twój trop jest jak najbardziej logiczny i też chciałem iść do prawnika z ta sprawa. Dzięki 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze. Pojazd był w momencie zakupu na polskich tablicach rejestracyjnych czy zagranicznych i miał opłacane OC?Bo sama ścieżka zachowania TU jest poprawna, nie mógł zawrzeć ubezpieczenia ktoś kto już nie był właścicielem pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, AkuQ napisał:

Pytanie zasadnicze. Pojazd był w momencie zakupu na polskich tablicach rejestracyjnych czy zagranicznych i miał opłacane OC?Bo sama ścieżka zachowania TU jest poprawna, nie mógł zawrzeć ubezpieczenia ktoś kto już nie był właścicielem pojazdu.

 

I tak i nie, do dyskusji. Jeżeli polisa została wystawiona z datą obowiązywania od i już opłacona za jakiś okres, to polisa wchodzi w życie. Spróbuj taką polisę OC anulować przed czasem uruchomienia to TU wypnie się, powie sorry winetou, zapłacone to obowiązuje. Można się powołać na pro rata temporis, oraz to, że poprzedni właściciel pojazdu zawarł ubezpieczenie bo nie planował sprzedaży, potem sprzedał i doszło do zbiegu okoliczności dat. Jednocześnie sprzedający przekazał w dobrej wierze nową polisę bo ma taki ustawowy obowiązek.

Autor wątku może też zobaczyć czy stara polisa i nowa mają ten sam numer. Wtedy powołać się na kontynuację bieżącej polisy a nie, że wystawiono nową.

W zasadzie wszystko jest w gestii AXA, jak oni się zachowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, spad napisał:

 

I tak i nie, do dyskusji. Jeżeli polisa została wystawiona z datą obowiązywania od i już opłacona za jakiś okres, to polisa wchodzi w życie. Spróbuj taką polisę OC anulować przed czasem uruchomienia to TU wypnie się, powie sorry winetou, zapłacone to obowiązuje. Można się powołać na pro rata temporis, oraz to, że poprzedni właściciel pojazdu zawarł ubezpieczenie bo nie planował sprzedaży, potem sprzedał i doszło do zbiegu okoliczności dat. Jednocześnie sprzedający przekazał w dobrej wierze nową polisę bo ma taki ustawowy obowiązek.

Autor wątku może też zobaczyć czy stara polisa i nowa mają ten sam numer. Wtedy powołać się na kontynuację bieżącej polisy a nie, że wystawiono nową.

W zasadzie wszystko jest w gestii AXA, jak oni się zachowają.

Jak oni się zachowają już wiemy. Wypięli się. W dodatku mieli do tego prawo. Teraz jeśli auto na PL tablicach to zostaje rzecznik lub prawnik i liczenie na to, że coś wskórają, ale jeśli sprawa oprze się o sąd, to tak naprawdę może być różnie. Dlatego ja zawsze swoim klientom powtarzam, jak istotne po zakupie jest zadzwonienie do danej firmy ubezpieczeniowej i podpytanie o ważność i opłacenie polisy. Bo częste też przypadki, że polisę ktoś dostanie, niby jest na prawie cały rok ważności, ale co z tego jak nie opłacona, a potem dla tej osoby dane TU wychodzi drogo, zrobili rekalkulację i trzeba dużo zapłacić. A zaraz po zakupie zawsze jest wyjście, bo jak droga i nieopłacona, wypowiedzieć i zrobić gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AkuQ napisał:

Pytanie zasadnicze. Pojazd był w momencie zakupu na polskich tablicach rejestracyjnych czy zagranicznych i miał opłacane OC?Bo sama ścieżka zachowania TU jest poprawna, nie mógł zawrzeć ubezpieczenia ktoś kto już nie był właścicielem pojazdu.

Samochód na polskich tablicach,  kupiony w Polsce.  Ubezpieczenie zostało zawarte jeszcze jak byk właścicielem samochodu tylko obowiązywało od dnia następnego po zbyciu. Taki pech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kox napisał:

Samochód na polskich tablicach,  kupiony w Polsce.  Ubezpieczenie zostało zawarte jeszcze jak byk właścicielem samochodu tylko obowiązywało od dnia następnego po zbyciu. Taki pech ;)

No to niestety lipa...:( TU miało prawo tak się zachować, szybko zgłosił kolega sprzedaż, pewnie też nieświadomie...:/ Mądrego rozwiązania Ci nie podam, bo padło już tutaj (prawnik), bo wstecz polisy nikt Ci nie wystawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AkuQ napisał:

No to niestety lipa...:( TU miało prawo tak się zachować, szybko zgłosił kolega sprzedaż, pewnie też nieświadomie...:/ Mądrego rozwiązania Ci nie podam, bo padło już tutaj (prawnik), bo wstecz polisy nikt Ci nie wystawi.

No zgłosił sprzedaż,  i nieświadomie to zrobił.  Ktoś mi podpowiedział że w styczniu jest abolicja Ale z tego co wyczytałem ja to mają 3 lata na zaliczenie kary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kox napisał:

No zgłosił sprzedaż,  i nieświadomie to zrobił.  Ktoś mi podpowiedział że w styczniu jest abolicja Ale z tego co wyczytałem ja to mają 3 lata na zaliczenie kary

 

3 lata + do końca roku kalendarzowego. Mnie się udało ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kox napisał:

No zgłosił sprzedaż,  i nieświadomie to zrobił.  Ktoś mi podpowiedział że w styczniu jest abolicja Ale z tego co wyczytałem ja to mają 3 lata na zaliczenie kary

 

Nie nastawiaj się na abolicje. UFG potrafi bardzo skutecznie egzekwować swoje zaległości. Pisz reklamacje gdzie się da, z dokładnym wyjaśnieniem sytuacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spad napisał:

 

Nie nastawiaj się na abolicje. UFG potrafi bardzo skutecznie egzekwować swoje zaległości. Pisz reklamacje gdzie się da, z dokładnym wyjaśnieniem sytuacji.

Tak wiem , domyślam się . Wyczytałem że mają już 70% skutecznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kox napisał:

Tak wiem , domyślam się . Wyczytałem że mają już 70% skutecznosci

 

pisac jak najszybiej :

"Wzór wniosku o umorzenie lub udzielenie ulgi w spłacie wierzytelności Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego " 

 

https://www.ufg.pl/UCMServlet3/ucmservlet3?dDocName=UCM_UFG_009001 

 

Edit:

Umorzenie wierzytelności może nastąpić w przypadkach określonych w § 54 ust. 1 Statutu UFG.

Udzielenie ulgi w spłacie wierzytelności może nastąpić w przypadkach określonych w § 54 ust. 2 Statutu UFG.

Edytowane przez Qrak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kox napisał:

Ma ktoś pomysł jak temat ugryźć? Mam kwit starego ubezpieczenia i nowego  które jest nieważne jak się okazuje.

Czyli gdybyś wtedy w dniu zakupu sprzedał ten samochód komuś innemu a teraz ponownie go od niego odkupił i natychmiast zawarł nową polisę to nie miałbyś problemu tylko ten ktoś inny? Szkoda, że jest takie chore prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Igorek napisał:

Czyli gdybyś wtedy w dniu zakupu sprzedał ten samochód komuś innemu a teraz ponownie go od niego odkupił i natychmiast zawarł nową polisę to nie miałbyś problemu tylko ten ktoś inny? Szkoda, że jest takie chore prawo.

Tak dokładnie.  Jeden z agentów proponował żebym go"sprzedał ukraincowi  za granicę A później odkupił;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kox napisał:

Tak dokładnie.  Jeden z agentów proponował żebym go"sprzedał ukraincowi  za granicę A później odkupił;)

 

Tak sobie dyskutowałem w firmie o twoim przypadku (a siedzę w ubezpieczeniach) i każdy ma podobne zdanie, że nowa polisa opłacona, ty masz ustawowy czas na decyzję co z OC, więc raczej AXA powinna uznać twoje prawo do kontynuowanej polisy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spad napisał:

 

Tak sobie dyskutowałem w firmie o twoim przypadku (a siedzę w ubezpieczeniach) i każdy ma podobne zdanie, że nowa polisa opłacona, ty masz ustawowy czas na decyzję co z OC, więc raczej AXA powinna uznać twoje prawo do kontynuowanej polisy.

W tym sęk że nie.

 

Dnia 8.10.2019 o 20:32, kox napisał:

Ja samochód kupiłem 22 i ona niestety nie mogła "przejść" na mnie , ex właściciel dostał zwrot za polisę przekazem do domu w dniu dzisiejszym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AkuQ napisał:

W tym sęk że nie.

 

 

 

AkuQ, zrób test, zawrzyj polisę na trzy dni przed a na dzień przed spróbuj ją rozwiązać bo zmieniłeś zdanie. Dobrze wiesz co ci odpowie TU: wal się panie, zapłacone, czyli polisa obowiązuje. Tego się trzeba czepić i ustawowego prawa do decyzji po przejęciu OC. Ja wiem, że nie jest to sytuacja, że tak powiedziałem i tak ma być. Że trzeba trochę poszarpać się z AXĄ, ewentualnie zaproponować opłacenie składki, dopłatę za tą lukę, która powstała, etc. Nie mówie, ze to łatwa sprawa, ale trzeba wyciągać argumenty do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

AkuQ, zrób test, zawrzyj polisę na trzy dni przed a na dzień przed spróbuj ją rozwiązać bo zmieniłeś zdanie. Dobrze wiesz co ci odpowie TU: wal się panie, zapłacone, czyli polisa obowiązuje. Tego się trzeba czepić i ustawowego prawa do decyzji po przejęciu OC. Ja wiem, że nie jest to sytuacja, że tak powiedziałem i tak ma być. Że trzeba trochę poszarpać się z AXĄ, ewentualnie zaproponować opłacenie składki, dopłatę za tą lukę, która powstała, etc. Nie mówie, ze to łatwa sprawa, ale trzeba wyciągać argumenty do reklamacji.

UFG i AXA kolejny raz rozwiały moje wątpliwości - płać i płacz. Niestety jak chcesz coś legalnie i prawnie zrobić to jest lipa i trzeba kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem "problem" z OC, to mimo dobrego usprawiedliwienia, kobitka od ubezpieczeń powiedziała żeby pod żadnym pozorem nie zgłaszać się do UFG i czegokolwiek im tłumaczyć. Posłuchałem się, minęło już 6 lat i moje dwa "problemy" z OC na szczęście już odeszły w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mars_wrc napisał:

Ja jak miałem "problem" z OC, to mimo dobrego usprawiedliwienia, kobitka od ubezpieczeń powiedziała żeby pod żadnym pozorem nie zgłaszać się do UFG i czegokolwiek im tłumaczyć. Posłuchałem się, minęło już 6 lat i moje dwa "problemy" z OC na szczęście już odeszły w zapomnienie.

Bo to urząd jak każdy. Jeśli nic nie wpłynęło na pismie: "po co sobie roboty dodawać? Siedź i kawkę popijaj". Tak usłyszałem kiedyś jako młody, gniewny inspektor PAR.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2019 o 16:01, spad napisał:

 

AkuQ, zrób test, zawrzyj polisę na trzy dni przed a na dzień przed spróbuj ją rozwiązać bo zmieniłeś zdanie. Dobrze wiesz co ci odpowie TU: wal się panie, zapłacone, czyli polisa obowiązuje. Tego się trzeba czepić i ustawowego prawa do decyzji po przejęciu OC. Ja wiem, że nie jest to sytuacja, że tak powiedziałem i tak ma być. Że trzeba trochę poszarpać się z AXĄ, ewentualnie zaproponować opłacenie składki, dopłatę za tą lukę, która powstała, etc. Nie mówie, ze to łatwa sprawa, ale trzeba wyciągać argumenty do reklamacji.

Testy mam na klientach, sami robią. Z umową  pierwszoroczną jest jak piszesz z umową prolongacyjną wypowiesz jak chcesz. A przypadek koxa miałem w czwartek z tym, że umowa sprzedawcy dotarła do mnie i próbuję skontaktować się z kupującym by wstrzymał się z dzwonieniem do TU. Generalnie uważam że zawalczyć trzeba, ale wątpię  czy pisma cokolwiek dadzą i trzeba będzie wyciągnąć grubsze działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.