Skocz do zawartości

Remont podłogi, a płytki PCV z PRL'u


Guzon87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem jak w temacie.

Otóż chcę zmienić podłogę w pokoju. Aktualnie są to zwykłe panele laminowane, które się wyszczerbiły i rozjechały. Pod spodem są płytki pcv prl'owskie. Wpadł mi taki pomysł - panele w pokoju, przedpokoju i kuchni (w tych dwóch ostatnich są płytki ceramiczne, które raczej kolidować nie będą). 

Problem rodzi się w owym pokoju, co radzicie zrobić z tym pcv? 

Jest kilka załamań w podłodze, i spadek na ostatnim metrze w kierunku balkonu - myślałem zdjąć obecne panele, wyrównać wylewką i położyć na jednym poziomie nowe panele. Czy to się utrzyma? W kuchni w (dobudowanym) pionie zauważyłem, że pod płytkami też są te PRL'owskie plastiki i trzymają się jak złe. Wysłucham innych propozycji.

Ps. Wielka płyta z końcówki lat '80

Edytowane przez Guzon87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki lepiej zerwać. Łatwo się to robi. Szpachelka lub szeroki, ostry przecinak i młotek. Na to wylewka bo panele rozjechały się i wyszczerbiły przez nierówności. Szkoda marnować kolejne panele.

Wylewka na płytki sorawdziłaby się gdyby była to gruba, kilkucentymetrowa warstwa. Jak mniemam u Ciebie będzie cienka, więc może poruszyć się na płytkach pod wpływem obciążenia.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joki napisał:

Płytki lepiej zerwać. Łatwo się to robi. Szpachelka lub szeroki, ostry przecinak i młotek. Na to wylewka bo panele rozjechały się i wyszczerbiły przez nierówności. Szkoda marnować kolejne panele.

Wylewka na płytki sorawdziłaby się gdyby była to gruba, kilkucentymetrowa warstwa. Jak mniemam u Ciebie będzie cienka, więc może poruszyć się na płytkach pod wpływem obciążenia.   

Teraz jest równo z przedpokojem. Zdejmę panele do warstwy pcv, to powstanie uskok na około 1 cm a po przeciwnej pewnie z 2😲 

Ps. Jeszcze jedna sprawa - płytki pcv do zerwania, a co z ceramicznymi? Też zrywać?

Edytowane przez Guzon87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Guzon87 napisał:

Teraz jest równo z przedpokojem. Zdejmę panele do warstwy pcv, to powstanie uskok na około 1 cm a po przeciwnej pewnie z 2😲 

Ps. Jeszcze jedna sprawa - płytki pcv do zerwania, a co z ceramicznymi? Też zrywać?

Trzeba wyrównać poziomy do oczekiwanych. Jeśli wszędzie mają być panele to na równo. Jeśli inne okładziny to odpowiednio dostosować.

Płytek nie musisz zrywać pod panele. Jeśli trzymają idealnie poziom to nie musisz zrywać tylko dostosować pozostałe powierzchnie. Tylko musi być idealnie równo bo jeśli zostaną nawet kilkumilimetrowe różnice to panele będą się rozjeżdźać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.