Skocz do zawartości

Wiertarka poszukiwana


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka wiertarke kupic do zastosowan domowych?

Mam jakas stara podstawowa Black&Dekker. W cegle to dziure wywierci, ale jak pojawia sie cos twardszego to juz nie da rady.

 

Ostatnio musialem nawiercic plytki (notabene, twarde jak kamien), to nawet sie nie przewiercilem. W betonie tez sie nie da dziury zrobic - udar za slaby.

Mlot udarowy - bawilem sie ostatnio - zbyt brutalny;-)

 

Co szanowni koledzy/kolezanki poleca?

Chcialbym wiertarke, ktora moglbym wiercic gdziekolwiek.

 

Edytowane przez Orochimaru
Poprawiłem literówkę w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kiwal napisał:

Ostatnio musialem nawiercic plytki (notabene, twarde jak kamien), to nawet sie nie przewiercilem.

To nie udarem. Kupujesz wiertło diamentowe i na mokro zwykłą wkrętarka. Cicho, lekko i szybko.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, amciek napisał:

To musisz coś na SDS wziąć. Zależnie jaki masz budżet. Do 1k coś kupisz, a do 1,5k posłuży Tobie i Twoim potomnym.

Trochę chyba z tym budżetem przesadzasz. Do zastosowań amatorskich to i młot za 3 stówki będzie ok. Sam od 15 lat używam młot Einhell za którego dałem coś koło wymienionej kwoty. Sprzęt przeżył remont mieszkania (z kuciem bruzd pod elektrykę), budowę domu . Jedyne co siadło w tym czasie to włącznik i raz szczotki wymieniłem 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba z tym budżetem przesadzasz. Do zastosowań amatorskich to i młot za 3 stówki będzie ok. Sam od 15 lat używam młot Einhell za którego dałem coś koło wymienionej kwoty. Sprzęt przeżył remont mieszkania (z kuciem bruzd pod elektrykę), budowę domu . Jedyne co siadło w tym czasie to włącznik i raz szczotki wymieniłem 
Mam słabe doświadczenia z tanimi narzędziami. Nie mówię nie mlotkom za 3 czy 5 stowek. Fajnie, że Ty masz dobre doświadczenia. Ale ja wolę dopłacić więcej za nalepke. Z doświadczenia wiem, że te z nalepka bosch/metabo wyciagam i działa, a nie walcze z zacinajacym się wyłącznikiem lub inna usterka jak to miało miejscu np przy Einhellu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amciek napisał:
4 godziny temu, skodan napisał:
Trochę chyba z tym budżetem przesadzasz. Do zastosowań amatorskich to i młot za 3 stówki będzie ok. Sam od 15 lat używam młot Einhell za którego dałem coś koło wymienionej kwoty. Sprzęt przeżył remont mieszkania (z kuciem bruzd pod elektrykę), budowę domu . Jedyne co siadło w tym czasie to włącznik i raz szczotki wymieniłem 

Mam słabe doświadczenia z tanimi narzędziami. Nie mówię nie mlotkom za 3 czy 5 stowek. Fajnie, że Ty masz dobre doświadczenia. Ale ja wolę dopłacić więcej za nalepke. Z doświadczenia wiem, że te z nalepka bosch/metabo wyciagam i działa, a nie walcze z zacinajacym się wyłącznikiem lub inna usterka jak to miało miejscu np przy Einhellu.

sprzęt z nalepką Makity za 1800zł wyzionął ducha 3 miesiące po upływie 3letniej gwarancji....poszedł wirnik - co prawda samodzielna wymiana kosztowała mnie 220zł ale nie o nalepkę tutaj chodzi

młotowiertarka Graphite tyrała, dokładnie tak...tyrała przez 9 lat....ostatnio wysiadło łożysko wirnika- wymiana w serwisie 47zł.....i nadal będzie tyrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob96 napisał:

i ja myślę że to jest najsensowniejszy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob96 napisał:

Też słyszałem dużo pozytywów od ekip :), sam mam Graphita szlifierkę i jest ok.

IMHO do zadań domowych nie ma co się w koszta ładować, ja mam podobnego Skilla od 10lat i przeżył już dwie budowy a był z tych tańszych z SDSem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amciek napisał:
4 godziny temu, skodan napisał:
Trochę chyba z tym budżetem przesadzasz. Do zastosowań amatorskich to i młot za 3 stówki będzie ok. Sam od 15 lat używam młot Einhell za którego dałem coś koło wymienionej kwoty. Sprzęt przeżył remont mieszkania (z kuciem bruzd pod elektrykę), budowę domu . Jedyne co siadło w tym czasie to włącznik i raz szczotki wymieniłem 

Mam słabe doświadczenia z tanimi narzędziami. Nie mówię nie mlotkom za 3 czy 5 stowek. Fajnie, że Ty masz dobre doświadczenia. Ale ja wolę dopłacić więcej za nalepke. Z doświadczenia wiem, że te z nalepka bosch/metabo wyciagam i działa, a nie walcze z zacinajacym się wyłącznikiem lub inna usterka jak to miało miejscu np przy Einhellu.

 

Niby tak, ale kupno wiertarki za 1.5kPLN żeby raz na jakiś czas powiesić polke czy obrazek, to jednak troche przesada ;]

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej__ dobrze mówi. Według mnie jak ccLot informuje że Eurotec 2602 jest odpowiednikiem boscha i części pasują to ja bym się nawet nie zastanawiał tylko kupował. Części raczej przez dłuższy czas będą dostępne. Dodam jeszcze tylko tyle że Eurotec 2602 jest pewnie klepana w tej samej hali w chinach co bosch tylko kolor obudowy zmieniają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiertarke MacAllister, dokładnie taka jak w linku. Używam już drugi rok i nie było sytuacji żeby czegoś nie przewrcila w domu. Lany beton w podciagu, nadproża, pomijam cegły, porothermy bo to każda ogarnie. Funkcja młota skuwalem posadzke i też ładnie szło.

https://www.castorama.pl/mac-mlotowiertarka-sds-2kg-600w-id-1093532.html

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exor napisał:

Nie zaproponował.

Tutaj się proponuje rzeczy za 1000zł do weekendowego borowania : )

 

Mam parksida 1050W, zrobiłem już nim parę rzeczy i złego słowa nie powiem. 230zł cena.

 

 

A wiaty garażowe i tarasowe zadaszenia stawia się na tak przewymiarowanych konstrukcjach, że nawet Osadę w Biskupinie postawiono z cieńszego drewna. :)

Edytowane przez spad
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2019 o 21:34, K3 napisał:

Mam Boscha PBH2000 bodajże, czy cos podobnego.

Jest SDS, jest udar. W duńskich ścianach z betonu sprężonego daje radę. Musisz aczkolwiek zwracać uwagę na wiertła, bo jedno z gównolitu stopiłem kiedyś...

 

też mam taką, robi dziury w blokowym betonie jak zwykła w paździerzu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, amciek napisał:

Wiesz to tak jak z autem po co kupować fure za 150k na dojazdy do pracy. A jednak ludzie kupują.

jeżeli wiercisz w ścianach tak często jak dojeżdżasz do pracy to faktycznie ma sens :ok:;]

 

Ja też mam Parkside'a od kilku lat i jak mam coś powiesić to dłużej się schodzi z wyciąganiem z szafy, uzbrajaniem (przedłużacz, wiertło stołek/drabina ect) i sprzątaniem potem niż z wierceniem (PRLowski beton z tzw małej płyty)

Także ja bym szedł w prakside'a ew wrzucany już graphite.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2019 o 21:13, Kiwal napisał:

Co szanowni koledzy/kolezanki poleca?

 

Zacząć od dobrych wierteł ;]

Jak kupiłem jedno, ale porządne (kosztowało tyle co cały podstawowy komplet w casto) nagle okazało się, że nie muszę wcale zapierać się na wiertarce i samym udarem wchodzi w ściany jak w masło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2019 o 14:00, PavvelM napisał:

Maciej__ dobrze mówi. Według mnie jak ccLot informuje że Eurotec 2602 jest odpowiednikiem boscha i części pasują to ja bym się nawet nie zastanawiał tylko kupował. Części raczej przez dłuższy czas będą dostępne. Dodam jeszcze tylko tyle że Eurotec 2602 jest pewnie klepana w tej samej hali w chinach co bosch tylko kolor obudowy zmieniają ;) 

Ja mam PSB 1000 RPE kupiona na promocji za 450PLN, sporo się narobiła a działa po dziś dzień. I produkcja o dziwo Szwajcaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.